|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2015 11:01:38   
suzi kju
Pa super, kad došle dobro došle user posted image
A ne znam onih po 6 000,kad će to početi da uplaćuju, da li će ići paralelno ili će kasniti hmm...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2015 15:24:49   
gale77
Meni su pare istovremeno sa resenjem, za desetak dana od predaje dokumenata.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2015 15:44:11   
Mama Tadije
Cao svima.. imam jednu molbu.. da li moze neko da mi kaze sta je potrebno da dobijem roditeljski dodatak od drzave za bebu i kao nezaposlena majka.. user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Roditeljski dodatak
22.10.2015 7:21:12   
branki*

IZVORNA PORUKA: branki RR

bubi,prvo moras bebi izvod da vadis...to radis u maticnoj sluzbi u opstini.idete zajedno ti tvoj m,potrebni su vasi izvodi,vase licne karte i vasa drzavljanstva ne starija od 6 meseci na uvid.
onda ides u sup da prijavite dete na adresu,morate oboje,popunis tamo zahtev,uplatis taksu od 290 din,vase licne karte i detetov izvod iz knjige rodjenih na uvid.
onda ides u centar za socijalni rad.tamo ti izdaju potvrdu da ti kao majka nisi lisena roditeljskih prava.da bi to dobila,opet moras da popunis zahtev koji ti tamo daju i uz njega dajes fotokopiju izvoda iz knjige vencainih,fotokopije marijinoj izvoda i eminog izvoda,ocitane licne karte tvoje i tvog muza,potvrda o prebivalistu za mariju i za emu(to je ona sto si prethodno vadila u supu).
konacno u opstini predajes-
izvod iz maticne knjige rodjenih za emu i mariju,
uverenje o drzavljanstvu za sebe ne starije od 6 meseci,
overena fotokopija tvoje licne karte ocitane,
overena kopija tvoje zdravstvene knjizice,sve 4 strane,
prijava prebivalista za emu i mariju,
ono uverenje iz centra za soc rad da nisi lisena roditeljskog prava
i naravno zahtev za priznavanje prava na roditeljski dodatak(to ti daju tamo i odmah ga popunis).

evo,ja sam ovde detaljno pisala kako sam i sta ja radila.mozda je u beogradu drugacije nesto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mama Tadije)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Roditeljski dodatak
22.10.2015 8:29:16   
adulence
Zene sta u socijalno treba da nosim,jel samo ono sto sam u sudu dobila?
P.s.mama Tadije ,imala sam cimerku u Visegradskoj koja je rodila Tadiju,ko zna mozda si to ti?!

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Roditeljski dodatak
23.10.2015 9:57:48   
gale77
Mi smo prvo u opstinu i tu nam dali spisak sta nam za sta treba od dokumenata.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 12:34:40   
suzi kju
Drage koliko se čeka na rešenje za roditeljski dodatak?

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:32:19   
Maraj
Ja za sad imam detetov izvod i treba da izvadimo prebivaliste. Sta onda? Jer u sudiu overavam kopiju zdravstvene ili moze i u opstini? I zar treba i overena kopija licne karte?

Adulence sta si vadila u sudu?

< Poruku je uredio Maraj -- 27.10.2015 15:33:02 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:42:14   
suzi kju
Maraj ne treba overena kopija lične karte. Ostalo overavaš u opštini. A u sudu vadiš uverenje da nisi lišena roditeljskog prava, a onda u centar za socijalni rad vadiš uverenje da neposredno brineš o svom detetu.
Pa tek onda u 27.marta da predaš papire.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:44:13   
adulence
U sudu sam uzela ono da nisam lisena valjda starateljstva ...i da wiv mi je rekla da ona nikakve kopije nije overavala,a nisam ni ja sa Ivom kada sam vadila..tako da eto,ja sutra idem u socijalno da zavrsimo sve ..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:47:04   
Valerie
ako nemas overenu kopiju izvoda iz mat knjige uzmu ti original u 27. marta... mi tako ostali bez originala pa cemo morati opet da ih vadimo. ali isto cimanje i za overu i za novi original.
papazjanija standardna. rekli nesto resenje za dva meseca. ako ne dobijemo nista oko 20. ja cu biti besna, nesposobnjakovici, na celu sa socijalnim, kojima za papir treba nedelju dana. srednji vek! user posted image

< Poruku je uredio Valerie -- 27.10.2015 15:53:44 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:50:12   
Maraj
Aha. E sad mi je malo jasnije. A to mora licno da se vadi u sudu jer da , ne moze muz za mene? Adulence jer guzva na tom salteru?

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:51:43   
Maraj
Adulence ajd kad budes imala vremena napisi postupak vadjenja od pocetka za bg.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 15:52:22   
Valerie
u sudu moze muz. u socijalnom licno predajes, a moze neko drugi da podigne. i moze neko drugi da preda u 27. marta, samo da popunis i potpises obrazac. ima na sajtu grada beograda

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 16:23:51   
Maraj
Hvala Valerie

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 17:15:17   
wivern
Ja nijednu kopiju nisam overavala, primili su mi sve bez problema.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 17:22:03   
Maraj
Valerie zaboravih da pitam....ako bi mi muz uzeo tu potvrdu u sudu sta mu treba , jer moja licna karta?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2015 17:33:44   
adulence
Ocitana licna karta i 190 din taksa...to je za sud...ja sutra zavrsavam sa svim papirima bila sam lenja,sta da radim...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Roditeljski dodatak
4.11.2015 7:29:02   
suzi kju
Mame iz Beograda, posle koliko van je stiglo rešenje za roditeljski dodatak?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Roditeljski dodatak
5.11.2015 15:36:51   
lesica

Suzi, oko mesec dana a nekad i duže, ili ne stigne rešenje, a parice ležu. Zavisno od toga kada si predala, moguće da će većć sada oko 20. 11. da ti bude uplaćeno.
Prošetaj do pošte i vidi, samo ti lična treba.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Roditeljski dodatak
5.11.2015 15:58:49   
suzi kju
Okić draga hvala, predala sam negde oko 13.10.,čisto da znam otprilike, mesec, dva, koliko već...

< Poruku je uredio suzi kju -- 5.11.2015 15:59:21 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Roditeljski dodatak
5.11.2015 16:00:07   
Valerie
mozes preko sajta postanske da aktiviras i da stize sms kad legne uplata. valjda radi, videcemo user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Roditeljski dodatak
5.11.2015 20:22:49   
branki*
Suzi,za oko mesec,mesec i po dana.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Roditeljski dodatak
6.11.2015 7:01:36   
wivern
Ja sam mesec i po posle predaje papira otišla u poštu i podigla pare. Nisu mi tražili rešenje, samo ličnu kartu.
A ovo za sms može samo onaj ko već ima otvoren račun, meni su ga namenski otvorili za tu svrhu uplate roditeljskog dodatka.

< Poruku je uredio wivern RR -- 6.11.2015 7:03:29 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Roditeljski dodatak
6.11.2015 10:00:36   
adulence
htela sam vas pitati za otvaranje racuna,jer to vazi samo ako imamo otvoren racun u postanskoj stedionici,ako nemamo onda otvaraju,a sta ako imam otvoren racun u banci na koji mi leze plata,jel mogu na njega da uplacuju????

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here