|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sluzni čep
31.1.2010 22:36:48   
Modessty

IZVORNA PORUKA: eugenija

Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći 


Vidi i ovu temu gore Mod, nisam pametnauser posted image





ne bi rekla da je belo pranje
nema mirisa i providno je uglavnom

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sluzni čep
31.1.2010 22:45:12   
eugenija
Iz Rečnika trudničkih pojmova:

Sluzavi čep

Blokira cervikalni lcanal u trudnoći i zatvara ulaz u uterus. Čep omekša i izlazi kao ružičasti, sukrvavi i sluzavi iscjedak kada se cerviks na početku poroda stanjuje i otvara.


Izvor

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:21:01   
Anoniman
citam sve ove postove za sluzni cep;
uvidjam da je nekima ispao a dr ih vratio kuci a nekima kao gagi ispao u 22h a porodila se u 2h.

ako ispadne taj sluzni cep, da li da krecem za bolnicu????
ili da cekam bolove i pratim????

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:22:51   
micketta
da cekas bolove ili da ti iscuri vodurina :))
moze taj cep da ti ispadne i nekoliko dana pred porodjaj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:26:11   
gagana83
IZVORNA PORUKA: micketta

da cekas bolove ili da ti iscuri vodurina :))
moze taj cep da ti ispadne i nekoliko dana pred porodjaj


Da.
A moze i da ne ispadne,meni nije ispao.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:28:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: micketta

da cekas bolove ili da ti iscuri vodurina :))
moze taj cep da ti ispadne i nekoliko dana pred porodjaj


Da.
A moze i da ne ispadne,meni nije ispao.



hvala moje dame...kao sto vidite lutam po temam i pitam..a teodora podivljala...zna da je ogovaramuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:29:30   
micketta
vidis da smo pred kraj sve ludje i ludje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:31:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

vidis da smo pred kraj sve ludje i ludje user posted image


majke mi tako je...
drzi se micketta...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 1:32:51   
micketta
user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 2:37:25   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: micketta

da cekas bolove ili da ti iscuri vodurina :))
moze taj cep da ti ispadne i nekoliko dana pred porodjaj


Da.
A moze i da ne ispadne,meni nije ispao.



Meni isto nije ispao, nisam znala ni da li sam ga i imalauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 10:33:18   
aster
IZVORNA PORUKA: OTI

citam sve ove postove za sluzni cep;
uvidjam da je nekima ispao a dr ih vratio kuci a nekima kao gagi ispao u 22h a porodila se u 2h.

ako ispadne taj sluzni cep, da li da krecem za bolnicu????
ili da cekam bolove i pratim????



Oti, nama su u školici rekli da kad ispadne čep, treba da pratimo stanje i da ako nekoliko sati nemamo druge simptome, možemo da odemo do bolnice. Naime, dešava se kod nekih žena da im ispadne čep,pa da  imaju kontrakcije koje baš i ne osete i kad ostignu u bolnicu one su već otvorene 4-5 cm. Ako hoćeš epidural, onda ti je bitno i da stigneš na vreme. U principu,  da znamo koliko smo otvorene, znale bismo tačno i kad da krenemo u porodilište.
Postoji mogućnost da će dr da te vrati kući, a možeš i da se porodiš do kraja tog dana. Nema pravila.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 11:55:31   
Markovicka
Ja sam bas bila u rebusu, mislila sam znacu tacno sta je sta, sluzni cep, vodenjak. medjutim kad je pocelo da curi to nesto rozikasto sluzavo, reko cep je ok, blizi se mozda sutra mozda za dan, nedelju. A onda nije prestajalo da curi, da nije vodenjak? Onda smo malo cunjali po internetu...kad su pocele kontrakcije da budu redovne na 15 min, onda se vise nismo dvoumili. Nisam pametna, ja sam ipak za to da ako sumnjate da pocinje da krenete, pa bolje da vas vrate nego da se nesto iskomplikuje.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 12:01:43   
Ellenica
Meni je sluzni čep ispao 3 dana pre porođaja, da bi mi nakon tri dana puštali plodovu vodu i stavljali me na indukciju a moj bebac nikako nije hteo da izađe, pa smo na kraju završili na CR.

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sluzni čep
28.2.2010 16:08:53   
choopa choops
Sluzni cep je Continous Tense user posted image

Dakle, meni je poceo da "ispada"(curi) cetiri dana prije porodjaja. Vjerovatno ga je doktorica malo nacela pri pregledu user posted image

Izgleda kao slina prozeta krvlju user posted image Bljak.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sluzni čep
1.3.2010 8:30:34   
LillyT
Nama su u skolici rekli da taj famozni cep vecina zena i ne zna kada im je ispao i da od njegovog ispadanja pa do samog porodjaja moze da prodje i do 15 dana. To je samo jedan znak da se porodjaj blizi i da ne krecemo u porodiliste, ako SAMO primetimo to ispadanje.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sluzni čep
1.3.2010 8:38:14   
2002m
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sluzni cep je Continous Tense user posted image

Dakle, meni je poceo da "ispada"(curi) cetiri dana prije porodjaja. Vjerovatno ga je doktorica malo nacela pri pregledu user posted image

Izgleda kao slina prozeta krvlju user posted image Bljak.

user posted image user posted image user posted image dobro si ga opisalauser posted image user posted image bas tako.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sluzni čep
31.7.2010 18:43:08   
Kvini
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sluzni cep je Continous Tense user posted image

Dakle, meni je poceo da "ispada"(curi) cetiri dana prije porodjaja. Vjerovatno ga je doktorica malo nacela pri pregledu user posted image

Izgleda kao slina prozeta krvlju user posted image Bljak.



Meni je isto cep poceo da ispada juce posle pregleda. Prvo je bilo malo obicne krvi, a posle i jutros pomalo izlazi nekakva providna sluz prosarana braonkastim. Svaki put kad odem u WC obrisem pomalo, tesko se brise jer se rasteze. Sigurno ga je isto dr pokrenuo pri pregledu?user posted image  Jos nisam sigurna da li je to u stvari to.user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sluzni čep
31.7.2010 18:45:43   
choopa choops
ma jeste Kvini sigurno user posted image
ja sam tu napisala 4 dana, ali sam gledala neki dan u dnevniku trudnoce i bilo je 7 dana prijeuser posted image

Blizu si user posted image A reci ce ti sutra sta ces i kako ces user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sluzni čep
31.7.2010 18:48:55   
Kvini
Hvala, choopa!user posted image  Malko sam zbunjena, procitala sam mnogo puta kako izgleda cep i kada je kome poceo da ispada, ali je drugacije kad to pocne tebi da se desava.user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sluzni čep
31.7.2010 18:54:04   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Kvini

Hvala, choopa!user posted image  Malko sam zbunjena, procitala sam mnogo puta kako izgleda cep i kada je kome poceo da ispada, ali je drugacije kad to pocne tebi da se desava.user posted image

Tacno user posted image I ja sam tako listala, citala i nisam bila sigurna da je to to. Narocito jer je dugo proslo do porodjaja.user posted image

Javi nam se sutra user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sluzni čep
20.8.2010 11:45:24   
vaga.vaga
Meni je dr rekao rekao da nema sanse da dodje do porodjaja ni za 10 dana iako je termin 28. 08.
Sinoc mi je 3-4 puta isloo po malo vode da bi jutros bilo sluzi crvenkaste boje koja je kasnije presla u svijetlo braon. Dr kaze da mogu da ocekujem za dan - dva. Nikakvih bolova nema, a iscekivanje me ubija... user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sluzni čep
20.8.2010 11:46:52   
bebablue
IZVORNA PORUKA: vaga.vaga

Meni je dr rekao rekao da nema sanse da dodje do porodjaja ni za 10 dana iako je termin 28. 08.
Sinoc mi je 3-4 puta isloo po malo vode da bi jutros bilo sluzi crvenkaste boje koja je kasnije presla u svijetlo braon. Dr kaze da mogu da ocekujem za dan - dva. Nikakvih bolova nema, a iscekivanje me ubija... user posted image


Ne mora da dodje do porodjaja ni za dan-dva kada cep ispadne.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu vaga.vaga)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sluzni čep
17.9.2010 9:16:01   
MASHKA
devojke ja sam juče i jutros primetila nešto sluzavo rastegljivo na dnevnom ulošku ali nema primesa krvi. to do sada nisam imala. da li je moguće da je to sluzni čep? user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sluzni čep
17.9.2010 9:19:35   
Jeca*
vrlo moguće user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sluzni čep
17.9.2010 9:24:18   
prase
IZVORNA PORUKA: MASHKA

devojke ja sam juče i jutros primetila nešto sluzavo rastegljivo na dnevnom ulošku ali nema primesa krvi. to do sada nisam imala. da li je moguće da je to sluzni čep? user posted image


Hihi... ja isto... pre 3-4 dana... al' još uvek ništa. Osećam da je beba tu još malo, preključe na pregledu rekoše da sam otvorena 2 i po prsta i da mogu da me porode indukujući kontrakcije, ja rekoh neka hvala i sad čekamo. Uzgred budi rečeno, prošli put mi je sluzni čep imao primese krvi i izašao je 6 dana pre porođaja user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here