|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.7.2011 11:26:42   
tija79
cao dragi zene, evo da se javim, mi smo dobili 4 meseca, nasa komisija je u dz Palilula, normalne i korektne zene...tako da nastavljamo da uzivamo u svakom danu sa nasim malenim...svima koji tek sad prolaze kroz sve ovo zelim od srca punoooo uspeha

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.7.2011 11:46:25   
marija32
Super Tijauser posted image  Uzivaj sa bebanom!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.7.2011 15:16:52   
Tea2
Super,Tija!!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.7.2011 15:45:07   
Vika
Ima li neko iskustva sa komisijom na Vračaru?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.7.2011 16:54:31   
Tićinela
user posted image user posted image user posted image user posted image Tija! Raduje me i to sto su te brzo pozvali,koliko sam ja izracunala samo dve nedelje je proslo od kad si predala.
Ja sam juce predala. Stigla sam u 15:55 i uzela formular u roku od 5 min su bile na vratima i zakljucavale, kao rade do 16h a kad sam zvala rekli su mi da rade do 16 i 30,samo su me uputile u sobu 8,tamo su dezurne koleginice.Sad ,ne znam do koliko rade dezurne koleginice ali eto korisna informacija za mame koje ne stignu da predaju u sobi 34 i 35.
A da ste mi videle formular,kao u kofu vode da sam ga potopila. Pokisla sam do gole koze dok sam stigla do Gradske uprave i jos u onoj frci da popunim sve jer vidim zakljucavaju a papir mokar,sliva mi se niz ruku ,negde hoce hemijska da pise negde nece,pa podebljavaj ,pa sam posle upala u frku da nisam dobro napisala fixni tel...joj da ste me videle crkle bi od smeha.Al ajde napisala sam i mob pa ce me valjda pozvati na mob ako sam zeznula fixniuser posted image .

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.7.2011 15:22:44   
Tea2
Dobili smo produženje dva meseca i deset dana.hvala dragom Bogu .

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.7.2011 15:43:43   
marija32
user posted image  Uzivajte Tea!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.7.2011 15:45:38   
Tea2
Hvala,Marija!!!!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.7.2011 20:01:04   
Tićinela
Super Tea! Kad pre covece,4 jula si mi pisala da cekas da te pozovu...jel oni to zovu danas za sutra???
Na kojoj si ti bese opstini? Pisi kako je bilo... Pozdrav

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.7.2011 23:04:44   
Tea2
Predala sam proslog cetvrtka,a na Novom Beogradu je komisija cetvrtkom i zovu cinm stigne iz 27.marta.

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2011 0:45:15   
natasat
Posle tri meseca produžetka, dobila jos 3 mesecauser posted image  Jupiiiiii. Komisija na Čukarici. Prolazi samo izveštaj fizijatra. Dostavila sam im i izveštaj neurologa ali to nisu uzeli u obzir. Kažu nije u skladu sa Pravilnikomuser posted image

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2011 10:35:12   
Tićinela
user posted image user posted image user posted image Natasa! Koja je vasa prica sto se tice  produzivanja?Na osnovu cega ste prvi put produzili? Pitam jer ne znam kakvi su ovi na Savskom Vencu...ja jos cekam da me pozovu na komisiju. Pa me zanima na osnovu kojih stvarcica produzavaju na drugim opstinama...vidis tebi su ponovo produzili,sto je extra!!

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.7.2011 14:57:09   
Tea2
Razume li se neko može li posle produženog porodiljskog:
bolovanje na mene-bolovanje na starije dete-bolovanje na bebu-odmor stari i novi,rece direktorka da mogu koristiti oba-jos jedan krug bolovanja na mene i decu...
Škripi li ovde nesto,narocito me zanima moze li ovaj ciklus bolovanja posle odmora?

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.7.2011 0:31:41   
natasat
IZVORNA PORUKA: Tićinela

user posted image user posted image user posted image Natasa! Koja je vasa prica sto se tice  produzivanja?Na osnovu cega ste prvi put produzili? Pitam jer ne znam kakvi su ovi na Savskom Vencu...ja jos cekam da me pozovu na komisiju. Pa me zanima na osnovu kojih stvarcica produzavaju na drugim opstinama...vidis tebi su ponovo produzili,sto je extra!!


Prvi put sam dostavila izvestaj fizijatra na kojem je pisalo da dete ne stoji stabilno,hipotonija misica narocito trupa itd. kao i izvestaj ortopeda jer mi je dete imalo deformaciju stopala pa je nosio antivarus cipele.Drugi put sam dostavila izvestaj neurologa da je dete vezano za mene,da se nocu budi,da i dalje sisa nocu itd u svakom slucaju pisala je sifra f83 -pracenje razvoja ali mi taj izvestaj nisu uvazili. Rekli su mi da nije u skladu sa pravilnikom. Moze sve to ali da je to izvestaj fizijatra a ne neurologa. Srecom dostavila sam im i izvestaj ortopeda na kome je pisalo da je detetu odredjena fizikalna terapija i da je sledeca kontrola za 3 meseca. To su uvazili. Kako sam ja zakljucila samo izvestaj fizijata i ortopeda mogu da prodju. Ali bez obzira na to komisija na Cukarici je stvarno razumna i kako sam cula od drugih majki svima izlaze u susret. Nadam se da sam ti pomogla. Drzim ti palceve da i ti dobijes jos koji mesec produzetka

(odgovor članu Tićinela)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.7.2011 0:42:52   
natasat
Koliko sam se ja raspitala a sto cu naravno i ja da primenim - posle produzenog porodiljskog prvo otvoris bolovanje na sebe - ginekologija 30 dana pa opsta praksa isto toliko pa na dete 2 puta po 15 dana pa tek onda godisnji odmor. Pedijatar mog sina mi je rekao da mora prvo bolovanje- kao mora da se nastavlja bolovanje na bolovanje- pa tek onda odmor. Raspitaj se i ti za svaki slucaj jos kod nekoga. A sto se tice starog godisnjeg odmora-onog od prosle godine-licno sam zvala Ministarstvo za rad i rekli su mi da mogu da ga iskoristim do 30 juna tekuce godine. Sto znaci da sam godisnji iz 2010 mogla da iskoristim do 30 juna 2011. Propao mi je. Godisnji iz 2011 moze da se iskoristi do 30 juna 2012. E sad poslodavac moze da ti dozvoli ako hoce da iskoristis i stari godisnji ali nije zakonom obavezan. Nadam se da sam bila od pomoci. Srecnouser posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.7.2011 13:57:14   
Tea2
hvala,natasat.Jedino mi nije jasno da li moze ponovo ciklus bolovanja posle odmora,ako smo koristile bolovanja po isteku porodiljskog?Na sebe imam pravo i od opste prakse i od ginekologa u kontinuitetu?

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.7.2011 23:50:42   
natasat
IZVORNA PORUKA: Tea2

hvala,natasat.Jedino mi nije jasno da li moze ponovo ciklus bolovanja posle odmora,ako smo koristile bolovanja po isteku porodiljskog?Na sebe imam pravo i od opste prakse i od ginekologa u kontinuitetu?

Pedijatar mi je objasnio da moze bolovanje od ginekologa, pa onda od opste prakse, pa od pedijatrije, pa moze posle toga opet od opste prakse i to sve u kontinuitetu jer su to razlicita bolovanja. Kada bi se recimo koristilo bolovanje od opste prakse prvi put duze od 30 dana onda bi se izlazilo na lekarsku komisiju. Ovako sve po 30 dana sem pedijatrije 2xpo15 pa sve ispocetka. Tako sam bar ja razumela. Misljenja sam da posle godisnjeg moze opet bolovanje jer sta da se stvarno razbolis -pu,pu, nedaj Boze -. Bilo bi dobro da se jos neko javi povodom bolovanja sa proverenom informacijom. Jedino mi nije jasno ko ce nama da napise tolika bolovanjauser posted image user posted image Vidim ja da će se user posted image za doktore pakovati user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2011 8:51:02   
Tea2
Pravilo je da posle bolovanja od 45 dana mora prekid 60 dana,jedino ne znam da li se taj prekid odnosi smo na radne dane ili se i godisnji racuna u rekid.Ili se mozda u taj prekid moze racunati i bolovanje na decu?Nadam se da ce se javiti neko ko se razume u ovu materiju.

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.7.2011 13:37:41   
Vika
IZVORNA PORUKA: Vika

Ima li neko iskustva sa komisijom na Vračaru?

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.7.2011 16:22:52   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: natasat

Posle tri meseca produžetka, dobila jos 3 mesecauser posted image  Jupiiiiii. Komisija na Čukarici. Prolazi samo izveštaj fizijatra. Dostavila sam im i izveštaj neurologa ali to nisu uzeli u obzir. Kažu nije u skladu sa Pravilnikomuser posted image


Jeeeeeej,bravo user posted image
Mi u ponedeljak idemo opet u Sokobanjsku po jos jedan nalaz fizijatra i odmah idem da predam u 27 marta da probam da dobijem jos 3 meseca,bas me obradovalo kad sam videla da su ti jos produzili user posted image

< Poruku je uredio Nensi RR -- 15.7.2011 16:23:13 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.7.2011 16:23:38   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Vika

IZVORNA PORUKA: Vika

Ima li neko iskustva sa komisijom na Vračaru?



Ja stvarno ne znam,nadam se da ce se neko javiti.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.7.2011 22:05:47   
natasat
Hvala Nensi. Ako se ne varam i ti si na Cukarici.  Ma komisija je stvarno bila super. U razgovoru sa ostalim majkama cujem da su produzavali drugi put po 3 meseca, a nekima i treci put. Dete nisu ni pogledali. Ovaj put ih je bilo vise u komisiji. Ali da znas samo fizijatrija i ortopedija prolazi. Nikako nalazi neurologa ili neuropsihijatra i slicno. Srecno i javi se sta si uradilauser posted image  

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2011 0:04:00   
dacica
jel ima neko iskustva na Vozdovcu???mi sad imamo 8 ipo mes.kad treba da trazim od pedijatra uput za Sokobanjsku...da ne zakasnim..ili sam vec zakasnila:(:(???


_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2011 9:15:38   
Tea2
dacica,idi sto pre mozes jer sto vise izvestaja imas-bolje je.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2011 10:04:00   
vesnacaki
Pooz devojke
ima li neko iskustva sa komisiom na Vracaru?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here