|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 15:38:58   
Dragce86
Mojoj prijateljicu su produzili 3 + 2 + 2 meseca, sve na foru oko hodanja. Mali je stao bio na noge ali se nije sam pustio i evo juce dobila na trecoj komisiji jos 2 meseca, tako da eto, sve moze. Inace, rec je o komisiji na Cukarici.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2176
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 15:41:20   
mama Jo
Ja sam jeeeedva dobila 3 meseca u Indjiji....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2177
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 16:02:57   
Tatjana.87
A taj izvestaj od fizijatra, dr pedijatar treba da kaze za sve to. Ili ja moram sama da joj predocim?
i koliko ranije je bitno da se sve odradi?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2178
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 16:22:39   
Sarav
U mojoj firmi može do tri meseca na foru dete je mnogo vezano za majku, ali ne planiram da produžavaš.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2179
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 18:21:41   
Maraj
Tatjana mesec dana pre isteka porodiljskog moras da odradis sve
Dakle i fizijatra i komisiju.
Trazi uput od pedijatra. Mada ja sam prvi put bila kod fizijatra kada je L imao 7-8 meseci. Me secam se
Znam da dam isla ranije da bi imala kao "istoriju bolesti" i onda otisla jos jednom po misljenje. Ono konacno koje mi je vazilo za komisiju

< Poruku je uredio Maraj -- 21.2.2018 18:23:28 >

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 2180
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 21:10:17   
Tatjana.87
Hvala Maraj,videcu da probam moj bebac uskoro puni devet meseci i jos uvek mi je bas nestabilan user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2181
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 21:13:13   
Duškić
ProbAj obavezno, tri daju.. a puno znaci

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 2182
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 21:16:33   
mama Jo
Nista te ne kosta da probas... pa i mesec dana da dobijes znaci ce i tebi i njemu....

< Poruku je uredio mama Jo -- 21.2.2018 21:17:14 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2183
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 23:51:08   
Srecko47E
Moze se produziti i na vise od tri meseca.Na svako novo stanje mevu da kazem dijagnozu.Komsinici stoji sa beba vuce toetikolis jos uvek i oroduzeno joj je dal 2 ili 3 mes.Sada ima papir da beba ne stoji jos uvek stabilno,da ima krive nogice i da mora na vezbe sa njim i verovatnoca za protezom te keiva stopala.Dogovor sa fizijatrom inace

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2184
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.2.2018 23:58:59   
Dragce86
Bolje je sto ranije otici kod fizijatra, jer onda na vreme obezbedite papire za komisiju. Guzve su kod fizijatara, pa se ceka i zakazuje dosta ranije. Npr. mi moramo bar mesec i po da zakazemo na kontrolu fizijatra ( u Sokobanjskoj ) da bismo dobili njegov izvestaj koji se predaje na komisiju. Tako da predlazem, draga Tatjana, da vec vidite sa Vasim pedijatrom da Vam da uput za fizijatra, znace on sta treba da napise..

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2185
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.2.2018 0:03:06   
Srecko47E
U pravu si.Na fizijatra u Sokobanjskoj se ceka po mesec dana.A.termine izbacuju debetog u mesecu i 25.tog

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2186
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 9:27:29   
Dora89
Treba početi sa tim na sistemskom pregledu sa 9 meseci, da biste stigli nod fizijatra. Meni su dali 4 meseca odjednom, nisam tražila više, mada sam možda mogla da produžim na još jednoj komisiji, ko zna. Koliko znam, niko nije odbijen, svi su dobili bar mesec-dva, vajdica, a neka deca su već hodala sama.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2187
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 14:47:26   
IvanaJo
Mi smo danas bili u Tirsovoj kod fizijatra, nije htela da cuje za produženje porodiljskog odnosno posebne nege deteta. Pregledala bebu(inace ima 10 mes) i dala nam vezbice za stopala jer su meka i za vrat jer naginje na jednu stranu. Ne znam da li bih sa tim izvestajem mogla na komisiju da se javim? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2188
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 15:09:08   
IvanaJo

RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 14:47:26
Nove poruke
IvanaJo




Objave: 1
Član od: 5.3.2018
Status: prisutan Mi smo danas bili u Tirsovoj kod fizijatra, nije htela da cuje za produženje porodiljskog odnosno posebne nege deteta. Pregledala bebu(inace ima 10 mes) i dala nam vezbice za stopala jer su meka i za vrat jer naginje na jednu stranu. Ne znam da li bih sa tim izvestajem mogla na komisiju da se javim?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2189
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 15:20:13   
mama Jo
IvanaJo - a mozda da pedijatru pokazes taj izvestaj pa da se konsultujes sa njim? Ako vam je dala vezbice ja mislim da to moze da bude dovoljan razlog za produzenje...
Meni je fizijatar isto napisala vezbice i da se savetuje da majka radi sa bebom, pa su mi produzili 3 meseca, ne u Beogradu, u Indjiji...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaJo)
Direktna veza do poruke: 2190
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 16:02:46   
Mala Elena
Komisija ide po sedistu firme jel tako?
Pokusaj, mozda ti bude progledano kroz prste bez predloga fizijatra...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2191
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.3.2018 21:26:17   
mama Jo
Ja sam zbog rmtoga imala ozbiljan problem... firma mi je u Indjiji bila a moja adresa u Novom Sadu, svi su mibrazlicito govorili, a kada sam nazvala zdravstveno da pitam rekli su tamo gde je sediste firme... Lekar opste prakse ovde u NS mi je jeeeeedva dso uput, a kada sam otisla u Indjiju nisu hteli da mi orihvate papire jer kazu trebala sam u nS da idem.... jedva sam im objasnila da nisam svojom voljom dosla u Indjiju nego su me poslali tu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2192
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.3.2018 11:09:59   
ANDJEELA
mama Jo kad stignes napisi mi molim te sta je potrebno od dokumenata..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2193
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.3.2018 16:00:05   
Bunnyca
Moj sin bi trebalo da se operise kada napuni 10 msci, zpravo izmedju 10 i 11 meseca.U pitanju je operacija spustanja testisa.
Sta mislite da li na osnovu toga mogu dobiti prduzetak nege deteta, bar do avgusta, pa u septembru da krene u jaslice.
Porodiljsko i nega deteta mi istice krajem maja

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 2194
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.3.2018 18:13:36   
Maraj
Pa ne znam..
Obicno uvazavaju samo nalaz fizijatra. Ovako ce ri mozda reci da uzmes godisnji odmor ili klasicno bolovanje. Ne znam
.mada nista ne gubis da probas

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 2195
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.3.2018 21:39:50   
ANDJEELA
Vredi pokusati u svakom slucaju. Meni su svi objasnili da nema sanse za produzetak,kao u BG su jaako velike sanse i da se tamo produzava bas lako..
Ja sam u drugoj opstini predala.Dijagnoza iz Tirsove alergija na proteine mleka i lepa vest je da sam danas na komisiji dobila 2 meseca produzetak.Ja sam zadovoljna,lepo su me saslusali..kod nas je slucaj da se 7 meseci cekalo na potvrdu dijagnoze.Da sam predala u Bg,dobila bi vise,ali nema veze,samo da se oporavimo,dovoljno je i ovo.
Pokusajte,nemojte odustajati!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2196
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.3.2018 22:08:14   
mama Jo
Andjela - dobro je, znaci svakako i dva meseca! Da li imate neke kontrole? Posle ta dva meseca mozes probati opet, ako ti opet na kontroli daju neke preporuke.
Recimo, moja prijateljica je u Indjiji produzila dva puta po tri meseca (imali su izvestaj iz db- bili su dva dana u bolnici jer se sumnjalo na urinarne infekcije kojih nije ni bilo do kraja).

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 2197
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.3.2018 22:34:55   
ANDJEELA
Imamo kontrole u maju,pa cemo u bolnicu na probne testove.Sve bi bilo mnogo lakse da je mene moja dr uputila na komisiju u Bg,vec mi to jutros prvi put izjavi.Veruj mi glava me boli od dr..tako da necu na komisiju vise,samo zbog dr iz mog d.zdravlja.Hvala Bogu da je S bolje,sad se privikavamo da dete neplace,uzivamo i oporavljamo se polako. Verujte da je jako stresno bilo cekati toliko dugo dijagnozu.
Procice i ovo i u junu na posao.Svaka cast dr u Tirsovoj i komisiji..Znaci i dva meseca..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2198
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.3.2018 12:15:35   
Bunnyca
Meni je poslodavac Bg, a zivim u Pa i poslovna jedinica je Pancevo.Gde ja da predam?U Pa su katastrofa, a u bg mozda i dobijem produzetak

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 2199
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.3.2018 12:55:07   
Dragce86
Sad po novom zakonu morate na opstini gde zivite, ne gde radite..ranije je moglo po licnom izboru, koliko znam. Recimo meni je poslodavac Ub a zivim u Bg i na Ubu sam mogla lakse produziti nego ovde recimo, ali su mi rekli na Ubu da vise ne smeju tako, ne moze, moram na svoju opstinu prebivalista :(

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 2200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here