|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
15.11.2011 14:14:46   
jance

IZVORNA PORUKA: Tash

jance, flašica nakon majčinog mleka ostaje čista, skoro pa se ni ne vidi da je u njoj bilo mleka (za razliku od ad mleka). Ali, sigurna sam da ti se stvori kajmak na tvom mleku ako ga ostaviš da odstoji. user posted image


da stvori se, al kao kad ostavis mleko sa malo mlecne masti da odstoji e tako. no kazu da je bitno da se taj kajmak stvori....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
15.11.2011 15:38:52   
vukosava
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Vuko i ja sam cula za pivo al valjda bezalkoholnouser posted image Uglavnom, meni ne prija tako da ga ne konzumiram.
Nego moja MIna skoro nikad ne sisa po 15 min, nego 10-ak ukupno, malo se brinem da li je to dovoljno? Mada po nekoj logici kapiram da bi trazila jos da je gladna, ne?


Ja nema sanse da sam mogla da pijem pivo dok sam bila u toj fazi. Zaspala bi kao top.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 13:55:42   
jance
ovo moram da vam napisem, mene je bas ohrabrilo pa se nadam da ce i vas. bila mi je sinoc ona drugarica sto mi je bila savetnik za dojenje pa mi je ispricala iskustvo zajednicke nam druagrice sto se dojenja tice. zena ima 40 godina, porodila se carskim rezom, 5 dana lezala u sok sobi, mleko krenulo tek 10 dana kasnije i to u jaako malim kolicinama, al ona je na to bas pozitivno gledala, tih nekoliko kapi sto je izcedila je zvala 'imunity drops" iliti kapi imuniteta i svaki put je davala detetu. evo i puuno kasnije ona nije uspela kompletno da samo doji, ali doji sina 3 puta dnevno kompletno a ostalo daje dohranu i smatra da je barem 50% uspesna u dojenju. znaci ne smatra da zato sto joj dete nije samo na njenom mleku je neuspesna u dojenju nego da je 50% uspesna user posted image

ja sam isto bila kompletno ocajna da ne mogu da ostvarim taj totalno bliski odnos sa detetom. zbog uzasno osetljivih bradavica ne mogu da ga dojim, ali se zato smatram barem 50% uspesnom u dojenju jer moje dete pije moje mleko i tim putem ja njemu dajem najbolje sto mogu da mu poboljsam imunitet i varenje.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 13:59:09   
vukosava
Ma Jance, samo napred. Ja sam poslednja dva meseca jedva izvlacila po 250 - 300 ml ali sam kontala, daj sta das, sve je bitno... A u porodilistu je moj muz nosio bebi to prvo mleko u insulinskom spricu koliko ga je malo bilo, isto carski rez, beba na jednom kraju bolnice, ja na drugom. Nikakav kontakt, samo ako me odvezu u kolicima na sat - dva dnevno tamo kod nje. A ona prikacena na aparate, sve rucice i nogice joj izbusene. Za pracenje rada srca i pluca. Eh kad se setim... Kao da sam sve to sanjala...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 14:14:27   
Anoniman
Vuko, dobro si izgurala... Samo ovde je još gore. Bebe mojih cimerki su bile u inkubatorima, dva puta dnevno im je bilo dopušteno da uđu kod njih i to na 10-15 minuta, to im je bio sav kontakt sa bebom.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 14:16:21   
jance
pa da, i ja sam u porodilistu posle sat ipo cedjenja izvlacila 5ml, al su te sestre (dnevna smema pedijatriskih) bile bas onako pune ohrabrenja :sta gos ti izcedis mi cemo mu dati a ostalo ga dohraniti. evo i sada kad smo sinoc sa drugaricom sracunavale ja izvucem najvise 280ml dnevno, al opet je perfektno nebitno, bitno je da ga ima, cini mi se da se mozda polako i povecava, tako da smatram da sam uradila ama bas sve sto sam mogla u datoj situaciji.
inace mi se bradavice i evo posle tacno nedelju dana kako ne sisa nisu sredile. imam zakazano kod drmatologa pa cemo videti. jedino sto sam ja pre koji dan pokusala da mu dam da sisa i nije vise hteo. flasica je kanda ucinila svoje user posted image
no al kaze drugarica da je kompletan uspeh i to sto je on i pored dohrane na flasicu hteo da sisa citavih mesec dana.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 16:02:34   
vukosava
jance: I moja isto. Imala je oko mesec dana kad sam pocela da radim. Kad se navadila na flasicu, kad joj ponudim (*) kao da hocu da je udavim, jako se opirala i brzo odvikla...

gea-gr: ma tu jos plus puno zena ode na totalnu pa i nemaju osecaj da su se porodile...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 16:26:46   
Mivica
Moj bebino je juče imao poslednji podoj-nemam više mleka. Tužna sam, ali ne očajavam jer on ne traži. I znam da neću ugroziti bliskost sa njim jer postoji još 1001 način da se povežemo. Zato uživajte u svakom trenutku dojenja, ali i po prestanku, jer mnogi divni trenuci tek predstoje! user posted image

user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
25.11.2011 16:42:52   
vukosava
Mivice, 11 meseci puna kapa user posted image

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 19:49:03   
Anoniman
moze savet?

pre 4,5 dana sam posle 3,5 meseca dojenja dobila mastitis. pijem antibiotik, masiram, izmuzavam koliko mogu, stavljak kupus, stavljam bebu da sisa.. bolje je nego sto je bilo i nadam se da ce uskoro biti jos bolje. imala sam veliku plocu koja je isla sa strane, ispod bradavice, pa sve do areole. problem je u tome sto je jako duboko, pa ne mogu ni da je dohvatim lepo kad je masiram. a zacepljenje je postojalo pored same areole, kad stisnem prstima tu se napravi kao loptica ,a da izadje nema nista. danas sam razgovarala sa doktorkom i pocela sam i vitafon da stavljam na dojku ne bi li poboljsala prokrvljenost i razbila tu plocu do kraja.

e sad.. ono sto mene zanima je sledece.
po izlasku iz porodilista sam zamalo dobila mastitis, dosla sam sa crvenilom na obe dojke, ali me je kupus spasio. prvih mesec dana sam se stalno izmuzavala i ledila mleko jer ga je bilo puno. onda sam se sa bebinih mesec dana razbolela, primala nedelju dana inekcije i onda sam prestala da ledim mleko, a izmuzavala sam samo po malo u labavo, tek koliko je moralo. od tada sam mleka imala dovoljno da je dojim, ali ne i da se izmuzavam posle podoja. mleko mi je nekako sporo nadolazilo i ako se izmuzem posle podoja desi se da i ne nadodje dovoljno do sledeceg podoja. nekoliko puta mi se jako smanjivalo mleko, ali bi posle dan, dva opet nadoslo. desavalo mi se da me bole dojke sa strane, gde ide glavni mlecni kanal kada mleko nadolazi i kada beba sisa, pa izvlaci.
mene zanima sledece. dojila bih bebu sto duze i da li je kasno da sada, nakon sto saniram ovu upalu pocnem da se redovno izmuzavam? meni su sad grudi jako mekane i mlitave, nisu vise tako pune kao pre. nemam pumpicu, ali ako treba kupila bih aventovu, iako tek sad, samo ako ce da nesto pomogne. ne bih da mi sem ponovo ovo desi, mislim da je ovo i posledica toga sto sam prestala sa izmuzavanjem... zelja mi je da dojim bebu sto duze!

< Poruku je uredio Macaki -- 28.11.2011 19:54:57 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 20:36:16   
vukosava
Macaki, ako te boli ispod pazuha, mozda te brus ili nesto steze pa zulja...

A jel dojis sad uopste? Ako je dojis, nastavi da je dojis. Mozda to dodatno ispumpavanje vazi za prvi mesec dana ako neko zeli vecu laktaciju... Ja dok sam samo dojila pumpu nisam pipala... Mislim da obicno ko ima problema nekih samo taj prvi mesec mleko pici kao ludo, da to posle se ustali na nekoj kolicini...

Meni se desavalo da sto su mekse, to manje mleka imam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 20:42:08   
vonavoj
da se prijavim i ja u temu..posle velikih muka,koje i dalje traju,vidim napredak..danas sam uspela da izmuzem celih 160ml za ceo dan..a pri tom je i sisala lepouser posted image user posted image
to cu lepo da joj spremim za nocas,jer nocas kilavo sisa,i meni se cini da je mleko slabije,tako da nece dobiti Humanu nego moje mlekce!!user posted image
grudi su mi dosta mekse,postoje jos par grudvica i ploca,ali ne tako kao na pocetku..grrrruser posted image
verujem da  se ne mogu tako brzo razbiti,ali je bitno da ona siki i da se muzem,pa ce vremenom nestati...
joj,samo da potraje ovaj moj optimizam i da sike ostanu ovakve kakve su...i da idu na bolje..user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 21:35:16   
Anoniman
vuko, dojim je i sada. od pocetka sam je samo dojila, nisam dohranjivala, cak i kada mi se mleko smanjivalo. meni su grudi mekane, ali nekada osecam da u njima ima vise mleka, a nekada manje. nekada se desavalo da joj je dovoljna samo jedna dojka za podoj, nekada cela jedna i samo malo pocne drugu, a sad obe porucka. posle podoja mi ostane oko 30-ak ml iz obe, ali ih ne ispraznim bas do kraja.
ja se samo plasim da ako se ne izmuzavam da ce mleka biti sve manje i manje i mozda joj vise stvarno nece biti dovoljno. a sa druge strane nekako mi sporo nadolazi, nekad mi se do sledeceg podoja uopste ne napune grudi. zasto se i plasim da ih praznim do kraja. verovatno mi se ovaj mastitis i desio jer je trebalo bar povremeno da masiram i izmuzavam grudi, a ja to nisam radila. bice da sam se previse opustila, skontala kako se meni uspostavila ponuda-potraznja, dam joj da siki i ne obracam paznju vise na dojke. eto sad mi se obilo o glavu.
znaci, mislis da ne dajem pare za pumpicu?
na jednoj dojci su mi super prohodni kanali i kad samo malo stisnem samo pice mlazici, ali druga je skroz drugacija (ova bolesna). ona je uvek bila tvrdja, a u njoj manje mleka, i uvek je bilo teze izmuzavati iz nje. mislila sam da bi mi eventualno pumpica pomogla kod nje..

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 21:45:09   
Ivanka 75
Macaki, ja sam se izmuzavala posle podoja redovno samo prvih mesec dana, dok se nije uspostavila ravnomerna laktacija, i nakon toga, po potrebi, kad vidim da beba traži više, nekoliko dana izmuzavam pa prestanem.
Ovakvim režimom izmuzavanja dojim već 14 meseci (sada samo jedan podoj dnevno, i njega izbacujem uskoro, povećavam razmake u danima dok se ne smanji mleko prorodno i prestajem da dojim) bez mastitisa, grudvica i problema.
Mislim da je pogrešno izmuzavati se nakon svakog podoja dugo vremena jer se time stvara i više mleka, ipak beba je ta koja izvuče mleko i onoliko koliko joj je potrebno.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 28.11.2011 21:46:56 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 22:00:58   
Anoniman
ivanka, i ja sam se prvih mesec dana samo izmuzavala i ledila mleko, onda sam prestala. nekad mi se desi da ako se beba ne probudi nocu na vreme da sisa (ili sisa kratko i uspava se) da izmuzem jednu bocicu za urin (to je valjda 75ml) pa zaledim.
znaci mislis da je ovo kako ja dojim ok i da ne treba da se izmuzavam izmedju podoja?
samo ne znam sta da radim sa ovom problematicnom dojkom, nakon sto je izlecim. user posted image nekako mi se cini da su mi na njoj kanali jako losi i da ako se taj visak mleka ne bude izbacivao docice opet do ovakvog problema. veruj da imam velike muke samo da je izmasiram koliko je tvrda, cak i kada je skoro prazna, kad mleka nema.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 22:11:36   
vukosava
Nisam opet totalno kompentetna ali ja mislim da nastavis da je dojis, telo ce se samo prilagoditi bebi. Da ne bacas pare za pumpu, ja nju shvatam vise kao nuzno zlo i za mozda sredstvo da laktacije krene kad je beba jako mala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 22:28:16   
Ivanka 75
Macaki, tu bolesnu dojku moraš da izmuzavaš i pored podoja. Treba vremena da se sve reguliše, samo je moje mišljenje da ne treba preterivati sa izmuzavanjem.
Ti najbolje znaš kad imaš mleka kad ne. Meni se dešavalo da mislim da nema mleka ni za 1 podoj a ona vuče li vuče i guta, lepo čujem da klokoćeuser posted image
A grudi su mi meke od 2-3 meseca, nisu više bile tvrde kad se napune, valjda se prilagode, šta li.
Ti sama odredi režim rada, podoja i izmuzavanja, ja nikad nisam izmuzavala više od 10ml baš zbog toga da ne preteram i da ne dođe do toga da ima mnoooogo mleka, da ona ne popije sve pa da se gomila.
I da, uvek je sisala po 1 dojku za obrok. Znači sledeći podoj 2 dojka i tako naizmenično. Od početka je sama tako "odlučila".

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.11.2011 22:28:29   
Anoniman
user posted image Ne muči sebe Macaki.

IZVORNA PORUKA: vukosava

Nisam opet totalno kompentetna ali ja mislim da nastavis da je dojis, telo ce se samo prilagoditi bebi. Da ne bacas pare za pumpu, ja nju shvatam vise kao nuzno zlo i za mozda sredstvo da laktacije krene kad je beba jako mala.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
29.11.2011 15:55:12   
Anoniman
zene, samo da vam javim sta je bilo sinoc... mada tema nije mastitis, ali se nadam da mi nece zameriti.
ranije sam tusirala dojku, izlazila i kabine, pa onda ispred lavaboa masirala i izmuzavala. i iz ove bolesne je mnogo tesko islo, poneki mlazis, ali uglavnom samo kapljice.
juce su mi se napravili kao mali rezervoari sa nekoliko strana areole, kad stisnem budu tvrdi kao kuglice, ali nikako da nesto izadje napolje. dojka se punila, ali tu je bio zastoj.
sinoc sam dugo tusirala tu dojku i onda jos u kabini probala da masiram i izmuzavam. trebalo je vremena ali kadaje krenulo... mogla sam za 5 minuta da napunim flasicu, bas jaki mlazovi su krenuli. koliko je tu oko areole bilo nakupljenog mleka... beba sigurno nije ni uspevala da izvuce i verovatno ce cudila sta je sad ovo, ova sika izgleda ne radi bas najbolje. user posted image uglavnom, izmuzavala sam neko vreme, pa je onda prestalo, nije moglo vise. onda sam ponovo tusirala vrucom vodom, skoro vrelom, pa opet krene, pa sve tako u krug. uglavnom sam ostala dva sata u kabini, ali kada sam izasla bila sam laksa za pola litra mlekceta. user posted image jos uvek imam otvrdlinu sa strane koja je duboko i od jutros su se opet napravili mali rezervoari sa donje strane dojke, ali sve izgleda mnogo bolje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
29.11.2011 16:02:43   
Ana RR
Super Macaki user posted image sad će K još lepše da ručka user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
29.11.2011 16:11:35   
Anoniman
anci user posted image
ima tu jos puno posla oko te dojke, ali samo da konacno razbijem tu prokletu otvrdlinu i da se resim ab i ostalih muka..
inace, malocas sam tusnula dojku pre podoja i cini mi se da je K mogla bolje da rucka, videla sam da joj curka mleko.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
29.11.2011 16:12:51   
mirjanica
Joj Macaki draga, kakve su te sad muke snasle!
Nadam se da ce to biti ok, sta sve mora da se pretrpi...user posted image


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
29.11.2011 18:06:14   
Anoniman
mirjanice user posted image

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
2.12.2011 8:37:01   
Adriana83
Drage moje evo da vam se javim malo. Mi smo dobro,bebe sike ali imamo i mali problem... Juce smo isli na nasu prvu kontrolu i moje bebe su slabo napredovale. Anita je dobila svega 30 grama a Sofia je cak izgubila 10 grama user posted image . Pedijatrica mi kaze da bebe sigurno ne sisaju a ja sam sigurna da nije u pravu. One lepo piske,kake zlatno zuto,bude se na 2,5-3,5 sata... Sisaju od 10-20 minuta,kako-kad. Nocas su pocele da mi se bude na 2 sata i mislim da je to skok u razvoju. U ponedeljak idemo opet da se merimo... Ima li neko neki savet? Da li beba obavezno mora da dobije na kilazi u drugoj nedelji zivota? Kod mene sigurno ima mleka,ja posle podoja izmlazam od 80-120 ml. Vidim da vuku i cujem kako gutaju... Malo sam zbunjena... Tako su mi i sa starijim cerkama rekli,pa smo poceli sa dohranom i tu je bio kraj nasem dojenju. A je bila stara 6 nedelja a V 2 nedelje kad se to desilo. To mi se sad uklapa u one skokove o kojima sam citala. Ne bih volela da zbog neke gluposti opet prestanem da dojim. Imate li iskustva sa ovim? A da admini ne zamere kopiram post i u temu skokovi u razvoju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
2.12.2011 10:49:23   
MarijaBg
Adrijana, drago mi je da cujem da bebe sike user posted image
Predlazem ti da im uvek posle podoja ponudis tvoje mleko na flasicu, ili jos bolje kasicicom, tako ces biti sigurna da ce se lepo najesti. Mozda se brzo umore na siki, pa slabije vuku, ipak su one male, tek 2 nedelje.
Bice sve ok, ne odustaj od dojenja user posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here