|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 13:28:04   
jance
vi zene koje ste to pokusale.. kako ste vracale bebu da siki sa flasice?
ja lecim bradavice ali mi se od ako to radim drasticno smanjila kolicina mleka a ne zelim da ga izgubim potpuno pa sam odlucila da makar pokusam da ga vratim da siki koliko budem mogla da mi nebi potpuno nestalo mleko jer mi onda dzaba lecenje bradavica.

pokusala sam kad je bio onako pospan a opet je proslo dobrih 5 sati od zadnjeg jela, sto znaci da jeste bio gladan, ali onako bunovan, cisto da nije histerisao od gladi, stavila sam mu bradavicu u usta al je izvalio tako gadljivu facu u ko da je krenuo da povraca. tako sam uradila nekoliko puta pa je provristao...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 15:15:47   
MarijaBg
Jance, probaj da se prvo malo ispumpas da mleko krene, on nije navikao da vuce na prazno dok mleko ne krene. Nacedi mu prvo malo na usta, pa ubaci siku na prevaru... Ne znam, ja bih probala svasta user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 15:22:05   
vukosava
jance, ja sam svasta probavala ali jedino kad sam uspela da je vratim sa flasice na siku je bilo sest dana nakon rodjenja, dan nakon sto smo izasli iz bolnice. Ali tad mi je mleko picilo ko ludo...

Ja sam pokusavala i pokusavala, ona nije htela jer iz flasice ide konstantno i kad naviknu - naviknu. Pokusavala sam i kad je bila manja a i kasnije kad je imala pet meseci kad sam bila na raspustu. Tek tad nije bilo sanse. Ali tvoja je jos mala probaj. Samo nemoj kad je jako jako gladna jer ce da se unervozi, da place i onda nema leba. Probaj negde izmedju. Skini se gore, stavi je izmedju (*)(*) i gledaj da li ce da joj se vrati refleks pa da sama krene na bradavicu... Samo budi strpljiva.

Ja sam prestala da ispumpavam u avgustu i kad god mi je dete kenjkavo, bole me grudi. Juce je bila nekoliko sati uvece njakava i leva me razvaljivala. Pritisnem bradavicu i izadje ogromna kap mleka... Covece a proslo je vise od 4 meseca od zadnjeg ispumpavanja...

Adriana - ja mislim da je to "nedovoljno mleka" = "beba se budi nocu". A kad je nabebas formulom naravno da nece da se budi kad se prejela... I sve i da se probudi, dobice gumu u usta a ne maminu toplinu pa dzaba...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 15:45:24   
PoisonEve
Jance probaj ko sto Vuka kaze da ga malo "podsetis" na siku. Nemoj kad je nervozan ili kad je gladan nego onako izmedju. Probaj da se skines gore pa ako ne krene sam refleksno da trazi siku, uzmi pa mu ti bradavicom mazi oko usta. I nikako nemoj da stavljas dezodorans, parfem ili bilo kakvu slicnu kozmetiku. Da ga to ne bi dodatno odbijalo.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 18:29:30   
Adriana83

IZVORNA PORUKA: vukosava



Adriana - ja mislim da je to "nedovoljno mleka" = "beba se budi nocu". A kad je nabebas formulom naravno da nece da se budi kad se prejela... I sve i da se probudi, dobice gumu u usta a ne maminu toplinu pa dzaba...

Vuko ubi me ali ja ne mogu da skontam sta si ovim htela da kazes user posted image Mozgam,mozgam ali nista...Vezano za tekstove koje sam postavila ili.... Oprosti ..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 19:31:18   
Verus
Mislim da se odnosi na clanak koji si stavilauser posted image
IZVORNA PORUKA: Adriana83


IZVORNA PORUKA: vukosava



Adriana - ja mislim da je to "nedovoljno mleka" = "beba se budi nocu". A kad je nabebas formulom naravno da nece da se budi kad se prejela... I sve i da se probudi, dobice gumu u usta a ne maminu toplinu pa dzaba...

Vuko ubi me ali ja ne mogu da skontam sta si ovim htela da kazes user posted image Mozgam,mozgam ali nista...Vezano za tekstove koje sam postavila ili.... Oprosti ..

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 23:52:41   
jance
ja se ozbiljno bojim da ce meni mleko potpuno nestati dok ja njega uspem da vratim na siku, zato sam i krenula da ga vracam jos i usred terapije... ne znam sta mi je gore. evo veceras sam ispumpala jedva 30ml a posle podne 20ml iz obe, jedva da flasice zaprljam. a sve zivo radim. grejem sa pirincem, pijem caj za dojilje, pijem po 3 flasice vode dnevno plus mleko jedno 2 solje, ma ako krenem da nabrajam, ima pola strane da ispisem.... cak sam i o onim tableticama Fitolat razmisljala... ubedacih se totalno, skroz sam podbacila sa ovim dojenjem, apsolutno nisam ponosna svojim postupcima...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
5.1.2012 23:55:54   
Verus
jance: radis najbolje sto mozes! Pa neko drugi ne bi ni tako dugo pumpao koliko ti to radis!  Jel hoce na siku ikako?  Makar da malo vuce da je stimulise, pa onda pumpaj-tvoje telo najbolje reaguje na stimulaciju bebe, ne znam da li si to vec probala...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 6:08:18   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Adriana83


IZVORNA PORUKA: vukosava



Adriana - ja mislim da je to "nedovoljno mleka" = "beba se budi nocu". A kad je nabebas formulom naravno da nece da se budi kad se prejela... I sve i da se probudi, dobice gumu u usta a ne maminu toplinu pa dzaba...

Vuko ubi me ali ja ne mogu da skontam sta si ovim htela da kazes user posted image Mozgam,mozgam ali nista...Vezano za tekstove koje sam postavila ili.... Oprosti ..


Jeste, odnosi se na clanak vezan zasto majke prestaju da doje i imaju problema sa dojenjem. Utripuju se da je AD mleko super i da nemaju dovoljno mleka. A (*) reaguje na zakon ponude i potraznje...

Pricala mi jedna Ruskinja ovde sto ima dvoje dece da joj je svekva objasnjavala kako je AD mleko bolje od majcinog, da ima sve sto bebi treba i da je ona oba sina odgajala bez dojenja (metoda popularna u Americi 50-tih i 60-tih godina) a koja je podrzavana od kompanije koje proizvode AD formule. U skorije vreme su skontali "breast is the best".

Ja mislim da je normalno da se malecke bebe bude dosta puta u toku noci, pogotovu na pocetku dok se laktacija ne uspostavi. Moja je znala da jede i na 20 min dok sam je dojila (prvih 5 nedelja). Kasnije sam ispumpavala svoje mleko do njenih 8 meseci a ona je tek kad sam totalno presla na AD mleko (koje ovde zovu formula) pocela da spava skroz u toku noci i to ne uvek.

Mislim da kad zene kazu da dok doje nemaju dovoljno mleka misle da kazu da im beba ne spava celu noc pa da zato nemaju dovoljno mleka (jer to dovoljno je verovatno kolicina AD mleka potrebna da jednu bebu najede toliko da se ne budi u toku noci).

A mozda gresim ovo je samo moje licno misljenje. I onda ce da uvode "dohrane" i naravno da ce mleko da se smanjuje jer ce sve redje da nude (*)...

A moguce da se bebe koje se iskljucivo doje vise bude da cisto osete majcinu toplinu (pogotovu na pocetku dok su malecke i dok jedu pomalo) i da im se majicno mleko brze vari.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 18:07:15   
jance

IZVORNA PORUKA: Verus RR

jance: radis najbolje sto mozes! Pa neko drugi ne bi ni tako dugo pumpao koliko ti to radis!  Jel hoce na siku ikako?  Makar da malo vuce da je stimulise, pa onda pumpaj-tvoje telo najbolje reaguje na stimulaciju bebe, ne znam da li si to vec probala...


za sada nece nikako, lizne mleko koje kaplje a kad mu stavim bradavicu u usta totalno se zgadi.. nista, nastavljam da pokusavam, necu se smiriti sama pred sobom dok ne znam da sam uradila ama bas SVE sto je bilo u mojoj moci.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 21:42:13   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: jance
pokusala sam kad je bio onako pospan a opet je proslo dobrih 5 sati od zadnjeg jela, sto znaci da jeste bio gladan, ali onako bunovan, cisto da nije histerisao od gladi, stavila sam mu bradavicu u usta al je izvalio tako gadljivu facu u ko da je krenuo da povraca. tako sam uradila nekoliko puta pa je provristao...

Nisam čitala šta si ranije pisala, pa možda ponavljam nešto što je već pisano ili pitam nešto što nema smisla...
Da li mažeš bradavice nečim? Možda mu se taj ukus ne svidja.
Ne znam da li oralno nešto uzimaš (ab npr). To menja ukus mleka pa mu se možda ni mleko ne svidja.
Ne znam koliko se često izmuzavaš dnevno, ali samo tako možeš povećati proizvodnju mleka.
Možda da probaš da mešaš ad i svoje mleko, ako je beban sada naviknut na drugi ukus.
Izvinjavam se ako ponavljam nešto što ste već pisale, nemam vremena sada da čitam.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 22:01:07   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: vukosava


A moguce da se bebe koje se iskljucivo doje vise bude da cisto osete majcinu toplinu (pogotovu na pocetku dok su malecke i dok jedu pomalo) i da im se majicno mleko brze vari.




i ja tako mislim!!user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 22:11:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: Verus RR

jance: radis najbolje sto mozes! Pa neko drugi ne bi ni tako dugo pumpao koliko ti to radis!  Jel hoce na siku ikako?  Makar da malo vuce da je stimulise, pa onda pumpaj-tvoje telo najbolje reaguje na stimulaciju bebe, ne znam da li si to vec probala...


za sada nece nikako, lizne mleko koje kaplje a kad mu stavim bradavicu u usta totalno se zgadi.. nista, nastavljam da pokusavam, necu se smiriti sama pred sobom dok ne znam da sam uradila ama bas SVE sto je bilo u mojoj moci.


Nemoj da me shvatiš krivo, ali tvoja beba ima skoro 3 meseca, i mislim da ako do sada nije prosisao, da ni neće. Super je što imaš volje da se cediš, ja bih već davno digla ruke.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 22:25:22   
tannata
jance kad već svašta probavaš i imaš toliku želju probaj i sa silikonskim bradavicama. Kupuju se u apoteci, koriste ih žene koje imaju uvučene bradavice. Beba normalno pije. Ne znam od čega lečiš bradavice i da li ih nečim tretiraš ali kao što kažeš gadi se na bradavice pa eto ti ideje... Nadam se da će pomoći.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 23:24:49   
jance

IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: jance
pokusala sam kad je bio onako pospan a opet je proslo dobrih 5 sati od zadnjeg jela, sto znaci da jeste bio gladan, ali onako bunovan, cisto da nije histerisao od gladi, stavila sam mu bradavicu u usta al je izvalio tako gadljivu facu u ko da je krenuo da povraca. tako sam uradila nekoliko puta pa je provristao...

Nisam čitala šta si ranije pisala, pa možda ponavljam nešto što je već pisano ili pitam nešto što nema smisla...
Da li mažeš bradavice nečim? Možda mu se taj ukus ne svidja. skidam i perem a mazem sa nekom kremom italijanske proizvodnje za obnavljanje koze u kombinaciji sa Panthenolom.
Ne znam da li oralno nešto uzimaš (ab npr). To menja ukus mleka pa mu se možda ni mleko ne svidja. nista sto nisam uzimala i tih prvih mesec dana dok je sisao
Ne znam koliko se često izmuzavaš dnevno, ali samo tako možeš povećati proizvodnju mleka. izmuzavala sam se i do 8 puta iliti po 2 puta izmedju svakog hranjenja, to je na kratko povecalo kolicinu al kad sam vratila na 5 puta dnevno onda se drasticno smanjilo
Možda da probaš da mešaš ad i svoje mleko, ako je beban sada naviknut na drugi ukus. to radim vec 2 meseca, mog nema dovoljno pa dohranjujem
Izvinjavam se ako ponavljam nešto što ste već pisale, nemam vremena sada da čitam.




_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
6.1.2012 23:26:24   
jance

IZVORNA PORUKA: tannata

jance kad već svašta probavaš i imaš toliku želju probaj i sa silikonskim bradavicama. Kupuju se u apoteci, koriste ih žene koje imaju uvučene bradavice. Beba normalno pije. Ne znam od čega lečiš bradavice i da li ih nečim tretiraš ali kao što kažeš gadi se na bradavice pa eto ti ideje... Nadam se da će pomoći.


imala ih jos od porodilista, one su mi i napravile prvobitne ragade, bacila sam ih cim sam stigla kuci. bradavica se trela o silikon i bukvalno cupala epitel, on sa svojim jakim sisanjem samo dokrajcio.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu tannata)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 1:00:20   
Anoniman
jance, da znas da ti sjajno ide. truda ti ne manjka al' koliko si napeta mogli bi da sviramo po tebi user posted image
tako je kako je, stresom neces poboljsati stvari, mozes samo da ih pogorsas. ja sam se opustila kad mi je moja mama rekla da je nas troje dojila po godinu dana i NIKADA nije imala da ostavi mleka za zamrzivac niti za izmlazanje. i nikad nismo bili gladni (a da smo jesni - jesmo, banatsko-crnogorska krv). posle toga je sve krenulo kako treba a znas da sam se zalila da mi nestaje mleka. u pravu su kad kazu da ide iz glave. ne sve, ali veci deo da.
saljem ti KLIK, mozda nesto tu mozes naci. iskreno, meni su ragade kretale do pre dve nedelje - od starta nisam znala da namestim prdonju kako treba na sisu. njihova objasnjenja su mi najvise pomogla. sad se oboje ucimo ispocetka i ide nam (sad ima i brkove od mleka user posted image ), pa verujem da ce i Ogi da nauci, samo treba vremena.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 1:05:03   
Anoniman
[/quote]
Mislim da kad zene kazu da dok doje nemaju dovoljno mleka misle da kazu da im beba ne spava celu noc pa da zato nemaju dovoljno mleka (jer to dovoljno je verovatno kolicina AD mleka potrebna da jednu bebu najede toliko da se ne budi u toku noci).


[/quote]

ja sam mislila da nemam mleka kad su mi grudi omekanile - to mi niko nije objasnio da moze da se desi i da se desava. odatle je krenulo samo nizbrdo, iz ciste panike.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 1:49:21   
vukosava

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

ja sam mislila da nemam mleka kad su mi grudi omekanile - to mi niko nije objasnio da moze da se desi i da se desava. odatle je krenulo samo nizbrdo, iz ciste panike.



Meni su bile mekane jako brzo ali sam ispumpavala sve do osmog meseca... I bilo je mleka... To su tvrde samo na pocetku ja mislim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 2:12:17   
milia
prvo dete sam dojila 21 mesec. posle mesec dana su grudi omekšale, činilo se da nema dovoljno. Pumpicom sam na prazno pumpala po 5 min na svaki sat i bebu stavljala često. Malo se nervirala, vukla i coktala, ali posle 2-3 dana mleko je nadoslo...i tako uvek navucem dovoljno. Sad dojim drugo. Sveki me već pitala da beba nije gladna jer je stolica bila zelena....ili, da mi nije nekvalitetno mleko? Rekoh da tako nešto ne postoji. Zelena je iz drugih razloga... Zbog drugih dešavanja u životu sam trenutno pod velikim stresom i količina mleka varira iz dana u dan. Samo uzmem pumpu i krenem! Uvek ima mleka, ako verujete.
Moja se prijateljica muzla 8 meseci za svaki podoj jer dete nije htelo da sisa. Bilo je teško, a navukla je toliko mleka da je bilo neverovatno da mala zenica izvuče danas skoro 2 litra.
Žene, samo napred! Mleka sigurno imate. Što se tiče bebe koja neće da sisa, stvarno nemam pametan predlog koji nije recen... Možda da kupiš cuclu i sama izbusis najtanju rupicu da se dete muči malo.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 11:38:24   
Anoniman
sad znam da treba da omekane izmedju 2 nedelje i 3 meseca. ma sada sam magistrirala dojenje! tada je to znacilo stres, pa prestala da jedem i pijem, pa plakanje, a mali grceve pa odbija da jede i mleko krenulo da posustaje. poslednji put sam se zabrinula kad sam uzela dohranu u ruke i sve jecajuci otisla do kolevke da mu dam da jede. ne mogu da vam opisem koliko mi je laknulo kad je odbio dohranu user posted image
trebalo bi da se malo vise paznje posvecuje dojenju i nezi deteta. mi smo u skolici imali 1-2 usputna predavanja koja mi ama bas nista nisu koristila. casovi su se uglavnom bazirali na porodjaju. znam, jeste bitno, ali sta posle? porodjaj traje par sati a hranjenje godinu dana bar!

(odgovor članu milia)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 12:01:32   
vonavoj
dobro kazes BB,mislim da porodjaj dodje i prodje za kratko vreme,a veca je muka dojenje...a pritom i za to postoje razna misljenja,meni su dve babice skroz razlicito pricale o izmuzavanju,dojenju...uzas...
meni su pocele da mekane grudi,i nemam vise toliko da izvucem posle podoja..sada uglavnom sisa samo jednu dojku,a ja drugu izmuzem...mislim da se vec uspostavlja ravnoteza..s tim da ujutru budu tvrde,redje siki...ali ne kao pre..ono je bilo uzas!!!
vise ni ne gledam koliko kolicinski izmuzem,bitno je da su mi mekane,mada kod mene ne mogu bas skroz da budu,jos uvek...
i da...masiranje sa opranom svinjskom mascu me je spasilo...namazem,izmasiram,izmuzem za tren...to sve nad kadom!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 14:23:33   
tannata
Joj i meni ujutru budu tvrde u poslednja dva dana jer je počeo da spava duže noću. Spji nekad od 12 do 8-9 ujutru da se ne probudi. A ima nešto više od dva meseca. To mi je dobro što i mi svi možemo da se naspavamo kao ljudi ali ujtru jedva čekam da ga podojim pa da mi omekšaju.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 18:37:12   
vonavoj
nikad ne valja...i moja je nocas super spavala,naspavana sam..ali me zato ceo dan desna sisa pecka..ispraznila sam je,izmasirala,ali mi je cudnauser posted image ..eto,ne valja...user posted image

(odgovor članu tannata)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
7.1.2012 21:57:34   
vision
ja sam do sad prezivela 3 mastitisa, bila na ivici ocaja, jednom masirala grudi 48h bez spavanja, u najgorem ocaju razmisljala da idem da kupim one tablete za prekid mleka, ali se samo setim koliko njemu zadovoljstvo cinim kad mu dam siku u usta, on prosto uziva, obozava da sisa, to mu je najveca radost... eee zato sam spremna na sve. i nocu mi sisa po 2 puta, zaspi oko 9, budi se oko 1,2, pa oko 5,6... i ja izvucem ponekad i 250ml za celu noc, sve se nesto plasim da on ne jede dovoljno, medjutim lepo mi napreduje, prosto, valjda imam puno mleka, a imam grudi malecke, saka jada :). bukvalno na svaka 3h moram da se izuzavam, inace mi se grudi stvrdnu i bude propast.
jance, ti izmuzavaj svoje mleko, pa mu daj na flasicu, ako nece sisu. i ja mislim da ces ga tesko sad vratiti na sisu, kad se odvikao. ali pokusavaj, ne znam sta drugo pametno da ti kazem.
vonavoj, super ti je ta fora sa mascu, moracu i ja da probam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here