|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 16:28:46   
vonavoj
devojke,dokle ste se izmuzavale posle dojenja? meni su rekli svaki put posle dojenja...a meni ona sada dosta izvuce,da li ima potrebe da i dalje mucim siku i sebeuser posted image mekane su,nisu skroz,ali ni ne mogu bitiuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 17:52:20   
Agripina
Ja se uopšte ne izmuzavam. Jesam u bolnici, dok mi sestra nije rekla da nema potrebe, jer beba može sve da izvuče. Da budem iskrena, jedva sam čekala da prestanem, pošto su me baš mnogo boljele bradavice od pumpice. Ne znam da li sam dobro postupila što sam je poslušala. user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 18:55:54   
vonavoj
uh,ja sam morala da se muzem,(i jos se muzem ujutru,obavezno)tvrde su mi bile grudi..a sada kontam da nema potrebe..evo sada jesam malo,i dacu joj da popije na flasicu,pa cekam da se skupi mlekce za posle kupanjauser posted image


(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 19:59:24   
Mariya
Ja se nisam izmuzavala zato što Lucija ni danas, sa skoro 3 meseca ne sisa u nekim pravilnim vremenskim razmacima, kod nas je to još uvek na zahtev. Imala sam trip da ću da izmuzem svo mleko pa ona neće imati šta da jedeuser posted image . Kad su mi grudi bile pune i imala osećaj zatezanja, onda sam izmuzla malo, toliko da popusti. I srećom, nisam imala problema.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 20:39:59   
ikacc
I ja isto ne izmuzavam, jer nisu bas mnog o tvrde grudi, jedino kao sto rece Marija, kada osetim zatezanje, ili da bas puno nadodje, onda... ali to nije cesto

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 21:15:44   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Adriana83

Hvala na savetima. Pocela sam da ih podizem po nekoliko puta u toku podoja da podrignu i stanje je mnogo polje! Puno vam hvala!


user posted image user posted image user posted image Adriana, bas mi je drago...

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
14.12.2011 23:09:33   
cani
Sta kad beba pocne da grize ? Moj ima 6,5 meseci,nema jos zubice ali me ponekad tako jako ugrize user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
15.12.2011 7:44:00   
nenja22
vrisnes, pa ti se dete smeje user posted image mislim, tako je bar meni user posted image doduse, cesce je to radio u pocetku, dok su mu rasli ovi donji kecevi, i valjda mu bila zanimljiva i moja reakcija, ja se trgnem, pa kad vidim kako me proucava puknem od smeha... a sad sam stvarno pocela da pravim onako ozbiljnu facu kad krene da se sprema da gricne, i vicem ne, pa se malo trgne i ostavi...par puta se desilo da stisne izmedju gornjih i donjih, em sto grozno zaboli, em dok izvucem bradavicu, sve zvezde izbrojim...

a sto se tice izmuzavanja, samo u pocetku sam onako posle svakog podoja, dok se mleko stabilizovalo...posle, po potrebi, kad sam htela da navucem malo vise, onda bih isto par dana muzla, pa onda ponekad u srecna vremena dok je spavao duze nocu, malo da ih ispraznim...kad sam pocela da radim, onda jednom na poslu iskoristim pumpicu, em da ih ispraznim, em da skupim to mleko da mu se da, a i da mi se ne odviknu grudi od pravljenja u to doba user posted image sad kako je dorucak definitivno stabilizovan, ni to vise ne radim svaki dan, samo ponekad, kad hocu za nesto da prikupim mleko, pa onda par dana u napred skupljam


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 14:59:46   
ishler
Ja se i dalje nocu izmuzam jednom, i ako beka ima 5 meseci.
Jer kada je imala 2 meseca meni su grudi bile mekane,ja prestala da se izmuzam i za dva dana mastitis,pa inekcije pa haos.(inace moja beba od pocetka sisa na zahtev sto je znalo biti i na pola sata)
Sada praktikujem do 6 sati u proseku ako ne sisa,posle toga se obavezno izmuzem.Nemam nesto puno da izmuzem ali koliko imam,tako mi rekose babice.
Moj savet je da treba biti oprezan jer i to sto su mekane grudi ne znaci da su prazne.user posted image



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:20:10   
vonavoj
u bre,ishle,uplasi me sad...ne izuzavam se nocu,jer ona siki bar 2 puta,pa kontam da je dovoljnouser posted image
ali cim ustanem i sve sredim se izmuzavam!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:24:11   
Verus
Kazes mu ne ne, ili napravi neki zvuk: blago jaukni ili tako nesto. Da pokusa da razume da te boli, mada je jos mali...Meni se to jednom desilo ali bila je vec 9 meseci stara, posle nije grizla, dojila sam je 10 meseci.
IZVORNA PORUKA: cani

Sta kad beba pocne da grize ? Moj ima 6,5 meseci,nema jos zubice ali me ponekad tako jako ugrize user posted image


(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:25:37   
Verus
Ako lepo redovno sisa, ja se ne bih muzla. Ne bih se uopste muzla da nisam morala da idem na posao-naravno, mozda u pocetku ako imas puno mleka, a beba mala pa ne pojede sve. A kad su veci i ustalite raspored onda nemas potrebe. Ako su ti grudi meke: oslanjaj se na osecaj, peckanja, punoce, onako, ne znam kako bih opisala, onda znas da ima mleka, pa ako nije vreme da siki jos skoro mozes izmusti.
IZVORNA PORUKA: vonavoj

devojke,dokle ste se izmuzavale posle dojenja? meni su rekli svaki put posle dojenja...a meni ona sada dosta izvuce,da li ima potrebe da i dalje mucim siku i sebeuser posted image mekane su,nisu skroz,ali ni ne mogu bitiuser posted image


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:35:09   
vonavoj
user posted image user posted image verus! mekane skroz ne mogu bitiuser posted image
ucicu u stos.jos uvek imam dosta mleka,ali ne trcim kao pre 2 nedelje da se odmah muzem...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:38:42   
Verus
Veruj mi kroz jedno mesec dana ili manje (nekim zenama treba mesec, nekim 2) sve ce ustaliti. Tvoje telo ce se polako prilagoditi njenom ritmu. Pocece umesto 2 da sisa 1x na noc i tvoje grudi ce se prilagoditi. Moja prijateljica nikad nije pumpala nocu, jedino na poslu, i sve je bilo ok. ALI ti znas tvoje telo i osetices, ako te pocnu peckati grudi, i onako, osetis neku vrucinu, trnce (ne umem tacno da opisem) ti se malo izmuzi. Ja nisam prvih 5 nedelja nikako, a onda sam morala da pocnem jer sam otisla nazad da radim. Moja mama, recimo, dojila me 6 meseci (tad su toliko imale porodjajno), i nije nikad muzla...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:48:16   
Anoniman
Ja se ne izmuzam, samo jedanput sam, i to posle podoja, i iz desne dojke sam izvukla 90 ml. Una bi stalno bila na sisi, tako da mislim da nema potrebe trenutno, ali kada negde podjem bez nje,moracu da pocnem. Jutros sam ila problem sa levom dojkom, bila je bas tvrda, pa sam morala rucno malo da je razmeksam, posto je UNa bila budna.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 15:56:07   
vonavoj
blago tebi UM,ja sam od jutros izmuzla vec 240ml,a sisala je 2  puta,i evo sada sisauser posted image
verus,u pravu si za trnce,dobro si objasnilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 16:09:50   
ishler
Ne bih da te plasim verovatno zavisi od zene do zene,ja sebi ne bih dozvolila mastitis nemarnoscu a i m.radnik sam pa sam informisana,koliko toliko.
Veruj mi ja sam se izmuzala dok nisam dobila mastitis stalno,
a tada kada sam prestala grudi su mi bile kao sundjeri,znaci nisam imala osecaj punoce,da jesam muzla bih se naravno,cak su bili zaprepasceni jer se upalio neki bocni kanal,a nigde tvrdoce u grudima.
Tako da ne bih te plasila ali ako ne sisa cesto obavezno se muzi,to je iz mog iskustva.Nadam se da sam pomoglauser posted image


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 16:11:38   
ishler
Inace vidim da imas puno mleka,kao ja sto sam imala,budi na oprezu.Zene koje nemaju toliko mogu da se ne muzu ali mi moramo.
Pa ne bih se ja i dalje muzla,nisam toliko ludauser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 16:15:21   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: cani

Sta kad beba pocne da grize ? Moj ima 6,5 meseci,nema jos zubice ali me ponekad tako jako ugrize user posted image



Mene je pocela da grize sa 4 meseca, bas kad su poceli da je muce zubic. Svaki put bi je odvojila od sike i rekla NE-NE. Ponekad bi plakala, posebno ako je gladna, a ja je prekidam, ali valjda je bas zato brzo ukapirala. Grickala me nekih 15-ak dana i prestala. Odkad ima zube, nijednom me nije ujela user posted image

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 16:20:17   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vonavoj

blago tebi UM,ja sam od jutros izmuzla vec 240ml,a sisala je 2  puta,i evo sada sisauser posted image
verus,u pravu si za trnce,dobro si objasnilauser posted image



Da te trnce imam i ja, kao neki elektricitet.
Meni mleko brzo ide, i Una mi se uvek zagcne kada sisa, ako slucajno izbaci sisu odmah sledi presvlacenje jer je uglavnom mokra od mleka.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
16.12.2011 16:22:25   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: vonavoj

u bre,ishle,uplasi me sad...ne izuzavam se nocu,jer ona siki bar 2 puta,pa kontam da je dovoljnouser posted image
ali cim ustanem i sve sredim se izmuzavam!




JA sam morala prvih mesec dana posle skoro svakog podoja, a dugo (sigurno 3-4 meseca) ujutru kad ustanem. Ispumpam jednu, a ona klopa iz druge. Samo iz jedne za manje od 10 minuta izvlacila sam preko 200 ml. Dugo mi je i curelo mleko, nisam smela da maknem bez tupfera za grudi. Posle se ustalilo, a i pocela je da se ponovo budi nocu user posted image
Preko dana izmazaj koliko da te ne boli i ne lije nekontrolisano, a ujutru malo vise.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
27.12.2011 16:28:14   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Agripina

Ja se uopšte ne izmuzavam. Jesam u bolnici, dok mi sestra nije rekla da nema potrebe, jer beba može sve da izvuče. Da budem iskrena, jedva sam čekala da prestanem, pošto su me baš mnogo boljele bradavice od pumpice. Ne znam da li sam dobro postupila što sam je poslušala. user posted image


Tako je i jedna moja drugarica uradila pa joj posle mleko nije krenulo jer dok je izasla iz bolnice itd. Ja mislim da je bolje da forsiras grudi, prijatno nije ali razlozi za to postoje...

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
27.12.2011 16:31:23   
vukosava
Žene koje doje decu bar šest meseci nemaju problema sa pritiskomhttp://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/298265/Zene-koje-doje-decu-bar-sest-meseci-nemaju-problema-sa-pritiskom

Majke koje doje svoje bebe do šestog meseca pod manjim su rizikom od razvijanja visokog krvnog pritiska u kasnijem životu. Novo istraživanje je pokazalo da su žene koje deci daju adaptirano mleko, ili ih doje kraće od tri meseca, pod većim rizikom za 25 odsto.Studija je sprovedena nad 56.000 žena koje su imale bar jedno dete. Iako nova saznanja ne dokazuju da je dojenje u direktnoj vezi sa zdravim krvnim pritiskom, naučnici tvrde da je ovo dokaz da je dojenje dobro ne samo za bebe već i za mame.
- Izvesnije je da će žene koje nikada nisu dojile dobiti hipertenziju, za razliku od onih koje su svoje prvo dete isključivo dojile tokom prvih šest meseci ili duže - izjavila je doktorka Alison Stuebe sa univerziteta u severnoj Karolini. Ako je ova veza uzročna, onda bi pokušaj da se uklone teškoće koje žene imaju sa dojenjem napravio pomak u njihovom kasnijem životu. Ranije ispitivanja su pokazala da su žene koje doje pod manjim rizikom od razvijanja dijabetesa, visokog holesterola i srčanih oboljenja. Takođe, već je poznato da majčino mleko bebe štiti od dijareja i upala srednjeg uha.
Stručnjaci zbog svega ovoga preporučuju bolju edukaciju novih mama u porodilištima.
Ako žele dovoljnu količinu mleka, mame dnevno ne bi smele da unose manje od 1.500 do 1.800 kalorija, jer sam proces dojenja dnevno troši od 200 do 600 kalorija. Znači, i bez dijete će se lako vratiti na idealnu kilažu.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.12.2011 16:32:09   
Adriana83
Citajuci na internetu naisla sam na jedan zanimljiv tekst za koji verujem da vredi procitati.
"Nisam imala više dovoljno mleka" je najčešći uzrok, koji čujemo u grupi za podršku dojenju, kao objašnjenje za prebrzo okončavanje dojenja ili početak dodavanja adaptiranog mleka na flašicu. Ponekad je taj uzrok vrlo istinit, ali ponekad, nažalost, samo majčino razmišljanje tj. nedovoljna i nepravilna informisanost.
Ideja o "nedostatku mleka" dolazi i proizilazi najčešće od strane proizvođača dečije hrane i industrije kravljeg mleka koje imaju snažan finansijski interes. Uprkos usvajanju međunarodnog kodeksa o oglašavanju mlečnih zamena dečije hrane, još uvek čujemo i čitamo u reklamama sledeće: "ako mama nema dovoljno mleka…" Ili u posebnim, specijalizovanim časopisima ili brošurama za roditelje, koje izdaju proizvođači mlečnih formula, gde mame pišu u rubrikama Pisma čitalaca: "kada mi je nestalo mleka počela sam da koristim vašu formulu, koja je super, fantastična,… i konačno je naša tromesečna beba prespavala celu noć" i slično.
Pre 1940. su naučnici verovali da mleko nastaje izričito u vreme refleksa otpuštanja, kada mleko nadolazi iz dojki i zato teče brže. Peterson je 1944. godine dokazao da je nastanak majčinog mleka neprekidan, neprestan proces, a refleks otpuštanja je potpuno drugačiji i odvojen proces.
Nastavak O BEBAMA I DOJENJU

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje - vase iskustvo II deo
28.12.2011 20:13:27   
Adriana83
I ovo treba procitati,veoma je poucno ZASTO NEKE MAJKE NE MOGU DA DOJE

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here