|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Narkomanija
15.11.2011 13:00:05   
Anoniman
Onaj ko je imao ovakvu situaciju u okolini, porodici, životu...verovatno neće osuđivati jer zna kako izgleda taj život, borba porodice, borba samog narkomana. Najlakše je baciti kamen, ako već sve znate dajte ženi neki konstruktivan savet. Nije nas pitala šta mislimo o njoj, nego je tražila pomoć.

< Poruku je uredio Nedja RR -- 15.11.2011 14:01:13 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:00:23   
kokoloko
user posted image user posted image
Pozdravljam hrabrost, želim sreću!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:03:32   
lajla

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Onaj ko je imao ovakvu situaciju u okolini, porodici, životu...verovatno neće osuđivati jer zna kako izgleda taj život, borba porodice, borba samog narkomana. Najlakše je baciti kamen, ako već sve znate dajte ženi neki konstruktivan savet. Nije nas pitala šta mislimo o njoj, nego je tražila pomoć.


slazem se

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:04:23   
Olga75
ono je stvarno ozbiljan problem koji tesko da mozes sama resiti user posted image
to sto se on kao kod kuce sam "skida "macku o rep , prvo koliko je on siguran i da li 24 sata kuci i niko mu ne dolazi a drugo apstinencijalna kriza je vrlo ozbiljna stvar user posted image
najbolje je da odes u zavod za mentalno zdravlje ili , kako li se i zove za lecenje zavisnosti i tamo se konsultujes , oni su videli sve i svasta i sigurno ce moci bolje da ti pomognu od nas
i imas izbor : da se okrenes i odes sa detetom i zavrsis sa tom pricom ili da zivis u paklu ( ti najbolje znas kako ti je user posted image ) i cekas da rasproda bas sve iz kuce ili da se predozira
jako teska situacija , zelim ti da je sto brze resis user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:08:24   
Lu
DROGA

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:09:24   
Meisje
Pa ko u danasnje vreme ne zna nekog narkomana?!? Ja hvala Bogu nisam imala nikog u porodici ali znam neke drugarice,drugove,i videla sam koja je to nesreca i problem,i cula sam svkakve price. Sve se svodi na to da su mnogo retki oni koji se "skinu" i to su obicno oni koji su sami shvatili da je dosta a ne oni koje je neko silio,ti su uvek bezali i pocinjali ponovo...

Nadam se da ce ovi nasi komentari biti korisni devojci koja je u problemu i da ce naci najbolje resenje za sebe i svoju porodicu!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:12:50   
kokoloko
user posted image
slažem se!
Rekla sam šta mislim: neka ga nekako ubedi, osvesti, uceni; neka potraži (mislim na njega) stručnu pomoć; neka mu bude moralna (ali ne i fizička podrška); neka se izoluje (mislim na njega); i neka mu je Bog u pomoći! Ne mislim da treba da mu okrene leđa, jer je onda otpisan sigurno. On je ipak, kakav takav otac njenog deteta. Milim da treba pokušati. Bolje i pokušati nego se kajati zašto nije. Kada kažem da treba da mu pomogne ne podrazumeva i nastavak zajedničkog života. Ali ona njega ne može da izbriše ni iz svog ni iz detetovog života.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:17:16   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

najbolje je da odes u zavod za mentalno zdravlje ili , kako li se i zove za lecenje zavisnosti i tamo se konsultujes , oni su videli sve i svasta i sigurno ce moci bolje da ti pomognu od nas




Znaš šta je ironija? To što tamo najlakše dođu do droge. Kako ne znam, ali tako je.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:25:06   
PoisonEve
Konsultuj se u Drajzerovoj mislim da ne moze telefonom, probaj licno da odes.
Drzi se user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:25:36   
Anoniman
Mislim da je odlazak u neku ustanovu tog tipa dobra ideja, ali tamo dele metadon i sedative kao da su bombone, a zavisnik treba da se skine sa svega, ne da se navuče na nešto drugo. Po meni im ne treba olakšati skidanje, treba da iskuse krizu u svom najgorem i najtežem obliku, na suvo, ali sve, baš sve, uz konsultacije doktora, psihijatra/psihologa. Ako im kriza prođe bezbolno, pre i lakše će se navući opet.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:31:20   
Sanjica26 RR
E, meni se ta opcija delenja bombona ne svidja. Sta se desava sa pacijentom kad zavrsi sa terapijom? On treba da prestane da bude zavisnik od bilo kakvvi tableta. A, mislim da im je ta metoda losa.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 15.11.2011 13:32:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:31:49   
Anoniman
Razumem te jer i moja naj bolja prijateljica Narkoman, i znam kroz sta je sve prosla i kakav je zivot takvih ljudi!
Glupo je SAD govoriti o proslosti, sto si ovo ili ono..sta je tu je sad!
Naj gore je sto  nemate para za lecenje jer ovako samostalno je jaaaaaako tesko to postici, naravno da zavidi od njega samog ali mu je potrebna Ogromna podrska i tvoja i svih koji ga okruzuju. S tim da se MORA kloniti takvih ljudi  ili nema spasa!
Nekad neka velika prekretnica pomogne u zivotu da se trgne...ste sto nije bila dolazak malog andjela na svet!
Kada sam videla sta sve to nosi i vuce za sobom... user posted image

Devojka je bila prava dobrica, i nikad boljeg prijatelju necu imati, ali je imala problema u porodici.
Polako je sve pocinjalo ,  dok na kraju nije doslo do naj goreg, skidala se jednom , dva puta....user posted image Napokon je pronasla dobrog decka skojim je i zatrudnela, ali nije smela da iznese trudnocu do kraja , posle toga je opet pala u taj pakao, kako je to slomilo! Posle se opet lecila par puta.

Nezelim ni da pisem sta joj sve desavalo, bila je i po zatvorima, krala od svojih i od drugih...
Danas ( posle vise od 10 god)je izlecena ( ja se nadam za stalno) ali to vise nija ista osoba user posted image

Ja bih ti rekla da odes od njega ( ne da ga ostavis) samo da mozes da podizes dete normalno, ali da ostanes uz njega dok se ne sredi... ( znam da je to malo moguce jer sama kazes da ne stojite finasijski dobro i da nemas gde, ali...)

Zelim vam svu srecu i da uspete user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 13:34:25   
degu
Ovo je ogroman problem i može se desiti svakom, nikako ne treba osuđivati ni ovu hrabru ženu, ni njenog muža. Narkomanija je bolest. Nije neizlečiva. Imam par primera iz svoje bliske okoline koji su danas živi i zdravi, zasnovali svoje porodice i ostavili to iza sebe.
U svakom slučaju sa tim se ne možeš boriti sama, potraži podršku porodice, stručnu pomoć. Obično kažu da narkoman treba da dođe na samo dno da bi se ili spasao ili potpuno propao.
Pre svega moraš misliti na dete i ako nemaš drugog izlaza skloni se na jedno vreme sa detetom, možda ga to trgne, kad bude mislio da si ga ostavila. Verujem da sama pretnja da ćeš ga ostaviti ne bi uradila ništa. mislim da mora da shvati šta gubi i da je ostao sam, da bi smogao snage da se obrati za pomoć.
Ne znam, samo pokušavam da dam neku ideju i šaljem ti veliki zagrljaj user posted image user posted image drži se !!!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   Narkomanija
15.11.2011 13:34:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagi

jutros se cujem sa bratom on inace radi na pink televiziji kao kamerman i zove on mene da mi kaze da je isao snimati reportazu u samostanu na odvikavanju droge mladih . sretne momka koji je bio sa mnom tri godine u vezi i rece mi da ga je video i da je ostao bez rijeci valjda je tamo dve godine i da je prikraju ja sam ostala zapanjena i jos nemogu da dodem sebi a mozda se on i drogirao kad je samnom bio ka zna .u svakom slucaju zelim mu svu srecu ovog svjeta da se izbavi od tog zla.



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Draga gagi, skinuće se ako to zaista želi. Imam drugaricu koju su roditelji skinuli pre par godina zaključavši je u sobu. Dan danas kada vidi neku situaciju gde bi mogla biti u iskušenju, ona ode kući. Ne ostane. Verovatno se plaši da neće biti dovoljno jaka da kaže ne...



IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja vjerujem isto da se svaki narkoman može izliječiti ako sam prizna ovisnost i zatraži pomoć.
Imaju oni komunu i u Međugorju a kad smo kod toga jel primjećujete da se svi narkomani liječe u vjerskim komunama nebitno koje su vjeroispovjesti,znači li to da je to jedini pravi način za ozdravljenjeuser posted image
Ja iskreno mislim da u vjeri pronalaze utjehu i nadu za normalan život.




IZVORNA PORUKA: gagi

lu sto posto si u pravu jaka vjera je cudo znam njih par koji su se drogirali a sad su okrenuti Bogu svaka cas_tuser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja ne mislim da Bog ima mnogo veze sa tim. Mislim da je poenta da preokupiraju misli NEČIM... Zašto baš Bogom - nemam pojma. user posted image  Moja drugarica koja se skinula je ateista, uvek bila i ostala.



IZVORNA PORUKA: Anoniman

I ja verujem da se moze izleciti svako ko to iskreno zeli. Shvatam da je tesko i psihicki i fizicki, ali ako se to zeli ima nacina. Lepo mi je to sto svestena lica pokusavaju da im uliju veru i ljubav prema sebi i Bogu, da im objasne smisao zivota, znacaj porodice, vrednost zdravlja i sl. Mislim da je to stvarno vredno divljenja da kada nauka digne ruke od narkomana, ipak ima neko ko ce ih prigrliti i zaleciti im psihicke rane koje su mnogo teze od fizickih. To mi je nekako uzviseno, jer ta svestena lica nisu ni u kakvoj obavezi da to rade i cuvaju narkomane, a oni to ipak rade cak i bolje od nekih medicinskih strucnjaka koji ih povrate u zivot, a zatim ih posalju nazad na ulicu.



IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da je problem izlečenih narkomana RESOCIJALIZACIJA. Šta će oni jadni nakon izlečenja kad niko neće da ih primi na posao da ih primi u društvo, i nekako im se uvek iza leđa šuška on ili ona je bio-la narkoman. Iza tog projekta mora da stane država da organizuje zaposlenje tako što će firmama  koje ih prime dati poreske ili neke druge olakšice.....






IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja sam imala par drugova i bivšeg momka koji su se skidali u samostanu u Aleksandrovcu, i iz razloga što samostan vode časne sestre, verujem da ih one na neki način, neposredno približe Bogu..
Od ovih koje lično znam trojica su se uspešno skinula i sve je okk... Dok se jedan vratio starom društvu i starim navikama čim je izašao..




IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da je problem izlečenih narkomana RESOCIJALIZACIJA. Šta će oni jadni nakon izlečenja kad niko neće da ih primi na posao da ih primi u društvo, i nekako im se uvek iza leđa šuška on ili ona je bio-la narkoman. Iza tog projekta mora da stane država da organizuje zaposlenje tako što će firmama  koje ih prime dati poreske ili neke druge olakšice.....





Da to je baš nepravedno jer ako ne rade ne mogu ni imati normalan život.




IZVORNA PORUKA: Nada RR

Šta će oni jadni nakon izlečenja kad niko neće da ih primi na posao da ih primi u društvo, i nekako im se uvek iza leđa šuška on ili ona je bio-la narkoman.



Ponovo se razocaraju i krenu starim stopama,svaka cas_t izuzecimauser posted image




IZVORNA PORUKA: Zille

Malo i ja da iznesem svoje misljenje o ovoj temi.
Moja jako dobra prijateljica je isla ne lecenje u Crnu reku. Otisla je svojom voljom kada je shvatila da njen zivot nema smisao. Potice iz problematicne porodice, u problematicnoj sredini je odrastala gde je droga bila vrlo dostupna. Ona se navukla na drogu i u jednom momentu je shvatila da to vise tako ne ide i da ako tako nastavi ceka je sigurna smrt. Sreca pa je ona to shvatila i svojom voljom otisla.
Vratila se iz Crne reke preporodjena, izlecena i okrenuta Bogu. Pocela je da razmislja o porodici, o svom daljem zivotu. Tamo je cak nasla i momka za kog se udala i sa kojim ima sada vec dvoje dece. Redovno idu u crkvu i svakog dana se zahvaljuju Bogu sto su dobili sansu da budu zivi i srecni.

Ona za Crnu reku ima samo reci hvale, narocito za oca Branislava koji joj je navise pomogao dugim razgovorima punim razumevanja i nade za bolje sutra. Takodje mi je pricala da ima narkomana koji su dosli protiv svoje volje i sa njima je mnogo teze raditi i pomoci im.
Sto se tice batina, ja ih takodje ne odobravam, ali samo kad pomislim na to da je taj koji je dobio batine u stvari bio diler droge u toj ustanovi, onda stvarno pomislim da ne postoji drugi nacin! Sta uraditi kad neko donese drogu i diluje je medju gomilom nesigurnih ljudi koji hoce da se oslobode tog zla. Batine su u tom slucaju iz raja izasle!




IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Zille

Sto se tice batina, ja ih takodje ne odobravam, ali samo kad pomislim na to da je taj koji je dobio batine u stvari bio diler droge u toj ustanovi, onda stvarno pomislim da ne postoji drugi nacin! Sta uraditi kad neko donese drogu i diluje je medju gomilom nesigurnih ljudi koji hoce da se oslobode tog zla. Batine su u tom slucaju iz raja izasle!


Ja sad ne razumijem,ne dobivaju svi batine kao terapiju nego...user posted image



IZVORNA PORUKA: prase

Moje je mišljenje da je jedini izlaz iz droge da se nađe neki novi smisao života, a najlakše je naći smisao života ako se čovek okrene Bogu. Mnogo je teže naći smisao života u porodici (koja je osim Boga jedina preostala uz nesrećnu osobu koja je ovisnik od droge) jer se pored te iste porodice i počinje sa narkomanijom - u jednom stadijumu narkomani čak mrze svoju porodicu zato što im stoji na putu do droge... Ono što je neophodno u odvikavanju je da ovisnik bude obasipan ljubavlju u okolini u kojoj se nalazi, tako da je Božija ljubav kao nenadmašiva najjača sila i najbolje oružje za ovu bitku. Oni koji se izvuku iz narkomanije uz pomoć vere uvek postaju vatreni vernici, jer su svesni da svako odstupanje od bogobojažljivog života vodi na stari kolosek.

E sad Crna Reka... Nije mi jasno, zašto je sad tako veliki problem što se batine primenjuju kao sredstvo u odvikavanju od droge, ni kome smeta ono što se tamo dešava. Ko god da je poznavao narkomana, ili ga ne daj Bože imao u svojoj blizini, zna da u odvikavanju zaista cilj opravdava sredstva, jer u poređenju sa sigurnom smrću sve drugo je beznačajno. Isti ovaj narod je do pre par decenija govorio da je batina iz raja izašla, a sad odjednom nije fer... Svako ko se drogira se ne plaši sramote, otuđenosti, gladi, žeđi, nego samo toga da može da ostane bez droge. Sa druge strane, strah je jedino osim ljubavi što može da upravlja čovekom, a ljubav se ne može tek tako stvoriti i normalno da terapija počinje tako da se prvo strah zameni strahom, a nakon toga se uči iz početka o ljubavi...

Slično je sa malom decom: vaspitanje može da se zasniva na ljubavi i poštovanju, ili na strahu. Ako se zasniva na ljubavi i poštovanju, potrebno je više vremena i strpljenja, ali je moguće postići isti efekat kao i u ovom drugom slučaju. Ako se zasniva na strahu, onda se svodi na to da se malo dete plaši batina, jer još ne spoznaje strah od onoga što mu je zabranjeno. Kod odraslih ljudi, teško je govoriti o vaspitanju koje se zasniva isključivo na ljubavi, kada u njima ljubav ne postoji.




IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Zille

Sto se tice batina, ja ih takodje ne odobravam, ali samo kad pomislim na to da je taj koji je dobio batine u stvari bio diler droge u toj ustanovi, onda stvarno pomislim da ne postoji drugi nacin! Sta uraditi kad neko donese drogu i diluje je medju gomilom nesigurnih ljudi koji hoce da se oslobode tog zla. Batine su u tom slucaju iz raja izasle!


Ja sad ne razumijem,ne dobivaju svi batine kao terapiju nego...user posted image



Ma kakvi, sto kaze Prase sa nekima mozes na lep nacin, sa nekima ne. Mediji sve to lepo napumpaju da to izgleda mnogo strasnije nego sto jeste.




IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: prase

Moje je mišljenje da je jedini izlaz iz droge da se nađe neki novi smisao života, a najlakše je naći smisao života ako se čovek okrene Bogu.


Ovo je i moje mišljenjeuser posted image



IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: prase


E sad Crna Reka... Nije mi jasno, zašto je sad tako veliki problem što se batine primenjuju kao sredstvo u odvikavanju od droge, ni kome smeta ono što se tamo dešava. Ko god da je poznavao narkomana, ili ga ne daj Bože imao u svojoj blizini, zna da u odvikavanju zaista cilj opravdava sredstva, jer u poređenju sa sigurnom smrću sve drugo je beznačajno. Isti ovaj narod je do pre par decenija govorio da je batina iz raja izašla, a sad odjednom nije fer... S



Upravo tako. Kada su pitali jednog narkomana koji se žalio na batine u Crnoj Reci gde mu je žena, on je odgovorio da je prodao za par grama heroina i da je odvedena u Albaniju. I neko se bunio što je ovaj dobio batine. Svašta, pa taj je zaslužio batina i batina.



IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: prase

Moje je mišljenje da je jedini izlaz iz droge da se nađe neki novi smisao života, a najlakše je naći smisao života ako se čovek okrene Bogu.


Ovo je i moje mišljenjeuser posted image
slazem se 100 posto...a oni debili koje su peglali u manastiru ,trebali su da peglaju jer su roditelji napravili od njih nesmotrene egocentricne debilne morone ,koji nisu u stanju da budu odgovorni ni za sta u zivotu...a zamisli tog debila sto je prodao zenu...za njega je batina iz raja izasla...



IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ja sam imala super drugaricu koja je uspela da se skine...i hvala Bogu -eno je trudna radi i sve po redu...zato sam ja stalno govorila ..samo se drogirajte i eto dece ...ona je par puta abortirala dok je bila na heroinu...strsano...a ona je genije ....za kakve sam mentole znala da su navuceni...uzas



IZVORNA PORUKA: anuksunamun

zato,sta god da pomaze neka se primeni....ja nemam nista protivuser posted image



< Poruku je uredio Nedja RR -- 15.11.2011 14:00:51 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   Narkomanija
15.11.2011 13:39:01   
pippi29
moje misljenje je da ona prvo izvuce i sebe djete a on treba da uzme odgovornost za sebe i kada je izljecen da uzima odgovornost za djete,zenu(familiju)...ima vas koje vise razumijete ali ja mislim da socijala sazna da djete se hrani pored oca narkomana mozda bih bilo i uzeto....user posted image tako je barem ovdje u swe....

< Poruku je uredio Nedja RR -- 15.11.2011 14:00:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   Narkomanija
15.11.2011 13:39:30   
maslackic
moj brat je bivsi narkoman, ali on je sam odlucio da ne moze vise tako da zivi,mlad je bez zene i dece, zivi sa majkom(moja tetka), bio je u nekom manastiru na fruskoj gori, izolovani su bili...poenta je da tamo ne primaju sve,vec samo one koji zaista zele da se izlece...isao je sa roditeljima na razgovore.

on je pre toga bezao od kuce kada su pokusalid a ga kontrolisi,dolazio kod mene i sestre da ga krijemo... i tada sam i njemu rekla da narkomanija za mene nije bolest,vec amo njegova gluspost... jer njemu u zivotu nista nikad nije nedostajalo , bio u srecnoj porodici i da njegova majka nije zasluzila da se tako ponasa predma njoj, jednostavno ga povvelo drustvo...a imao je primer da smo sestra i ja ostale bez roditelja u roku od 11 meseci ja sam imala 18 ona 16 i super smo ispale,same samcijate ! posle mesec dana naseg razgovora on je poceo sa pripremama za taj manastir, i sada je nov covek i jako sam ponosna na njega ...

poenta,samo da on zeli da se izleci

zelim ti sve najbolje


< Poruku je uredio Nedja RR -- 15.11.2011 13:59:53 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   Narkomanija
15.11.2011 13:42:08   
vukosava
Uzas, kosmar... Imam jednog druga iz srednje skole, drogira se od treceg srednje, heroin. Ima dvoje divne dece, rano je postao otac. Zena mu sve radi oko dece, sama ima posao, posto ovaj nije mogao da izdrzi nigde da radi. Imam gomilu pokojnih poznanika koji su nastradali od iste posasti.

Iskreno mislim: BEZI KOLIKO TE NOGE NOSE! Mislim da retko se ko od njih izvuce, a pogotovu ti to ne treba sad kad moras da se brines o bebi. Jel sutra treba da krade od tebe, od para koje ti trebaju za bebu? Da krade od drugih za drogu a ti da se osecas kriva? Da ti se vuku sumljivi ljudi oko kuce i po kuci? Da ti drogiran napravi i drugu, trecu bebu? Da bude ne daj boze sam sa bebom pa da joj drogiran nesto naudi jer se recimo ukomira pa nista ne skonta oko sebe?

< Poruku je uredio Nedja RR -- 15.11.2011 13:59:24 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Narkomanija
15.11.2011 14:02:29   
Anoniman
Malo sam promenila naziv teme da, zlu ne trebalo, može lakše da se pronađe, odgovarajte na postove gde je naziv "Narkomanija"

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Narkomanija
15.11.2011 14:06:46   
Raviojla
Mislim da je jasno da je ova zena dosla po podrsku u svojoj nevolji, ali iskreno bojim se da ona u stvari nece nista uciniti, jer da hoce, ne bi nikoga , a posebno ne hrpu neznanaca na nekom forumu pitala sta da radi.
Dakle, ako to je prece detetovo zdravlje i odrastanje u zdravoj sredini, bori se i obezbedi mu to! Nema selameta od price i kukanja!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Narkomanija
15.11.2011 14:12:38   
Lu
Svakome se može desiti, to je BOLESTuser posted image
Da moj muž kojim slučajem postane alkoholičar ili narkoman ili kockar, dala bi mu jednu šansu za liječenje, stručno liječenje u zdravstvenoj ustanovi ili komuni, jer mislim da svaki čovjek na ovoj planeti zaslužuje drugu šansu.
Ali ako se ta jedna šansa prokocka onda više ne vrijedi i niko baš niko ne može ovisnika izliječiti na silu nego isključivo ako on to sam želi!
Rijetki su slučajevi ali neki uspiju, zato anonimna razmisli, ili liječenje ili razvod, misli na dijete i sebe ako već on ne misli ni na vas ni na sebeuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 15.11.2011 14:13:35 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Otac - narkoman
15.11.2011 16:21:26   
vukosava
IZVORNA PORUKA: ksena

draga anonimna, bolje sa bebom u mali stan sa petoro ljudi, nego sa jednim koji je u takvom stanju. uostalom, sa tih petoro ljudi sigurno mozes da se dogovoris da ti pomognu, da ti pricuvaju dete, a ti da potrazis bilo kakav posao i da pocnes da zaradjujes za vas dvoje i jednog dana se preselis odatle. nedja je lepo rekla, nekome ko je na heroinu to je br. 1, a takav on tebi nista ne znaci, moze samo da ti bude teret i da te pokopa jos dublje.


Upravo. Bolje u jednoj sobi sa pet normalnih ljudi nego u palati sa narkomanom. Nek ga leci neko drugi, a ti se sad posveti detetu, sad je malecko i ljubav mu je najpotrebnija, a ne stalna nervoza oko njega.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Narkomanija
15.11.2011 17:22:07   
maslackic
Svakome se može desiti, to je BOLEST


za mene narkomanija nije bolest...zavisnost jeste, jer to je fizicki bol kada pokusas da se skines. ali sve polazi iz glave i razloga zbog koga je pocelo sve...uglavnom su razlozi jako glupi...

isto tako ni kockanje nije bolest,..zavisnost ...

svima treba dati drugu sansu,ali ninjednog narkomana ne mozes na nesto naterati...mora sam da shvati da mora da se leci...

ne mogu da razumem ljude koji se drogiraju i nemam opravdanja za njih,

a sto se nase anonimne tice , mora ozbiljno ili da porazgovara sa svojim muzem, da mu da sansu da se leci ako zeli, eto i taj boravak u manastiru je nesto ako vec nece u javnu ustanovu...mada bi trebalo pokusati sve...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Narkomanija
15.11.2011 18:07:01   
bebać
Meni je ovdje ''''zaparalo'''' uši rečenice pojedinih ''''kako si se mogla udati za takvoga, nisi normalna''''...alo bre dame, onda ste vi ostale koje imate ''''uzorne i savršene'''' muževe, ušle u brak iz čiste računice i ljubavi sa mozgom, NE SRCEMuser posted image user posted image

svi mi kad odlijepimo i zaljubimo se, kontamo da ono što ne štima ''''ajde biće bolje'''' samo da smo skupauser posted image

dosad nisam imala poroka u braku, svremena na vrijeme m zna zabrljati zaglavi i zapiju se, ja potrošim parica jer ''''nisam mogla odoljeti'''' ali dosad nismo ugrozili porodicu i Sergejauser posted image , da ne bude zabune što sam napisala gore navedenouser posted image

< Poruku je uredio bebać -- 15.11.2011 18:10:59 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Narkomanija
15.11.2011 19:20:33   
Lu
NARKOMANIJA ILI BOLEST OVISNOSTI

Zlo nije dijelo samo onog koji ga cini i onoga je koji mogavsi sprijeciti da se cini, ne sprijecava ga.
TUKIDID
Narkomanija se siri u svim zemljama svijeta te i nasa zemlja nije postedjena od ove pojave. Drogu najvise koriste mladi u dobi izmedju 14 i 25 godina zivota. Uzimaju je iz znatizelje, dosade, potistenosti, zelje za avanturom, slabosti da odbiju ponudjenu drogu kao i nedostatak cvrsce veze s obitelji.

Vecina mladih ljudi ne uzima drogu. Manji broj ce nakon prvog uzimanja to ponoviti nekoliko puta i njima prijeti opasnost da postanu ovisnici. Najucestalija droga koju oriste mladi na nasem ilegalnom trzistu su proizvodi indijske konoplje - marihuana, hasis i hasisovo ulje.

Svaka je droga opasna jer svojim djelovanjem smanjuje sposobnost za rad i koncentraciju, pojavljuju se prividjanja, sklonost za samoubojstva i aktiviraju pojavu skrivenih dusevnih bolesti. Nakon duzeg uzimanja ovih droga javlja se potreba za "tezim" drogama kao sto su kokain, hereoin i morfij. One jos razornije djeluju na psihofizicko stanje korisnika, uzimaju se najcesce injekcijama, pa izazivaju AIDS, zuticu, trovanje krvi i slicno.
Osobe koje koriste drogu su narkomani i ne uzimaju je iz zadovoljstva, vec radi neizdrzivo jakog nagona za uzimanjem i izbjegavanjem mukotrpnih bolova. Narkoman u drustvu zivi kao nametnik posto sve uzima a nista ne daje. Njegovi interesi su vezani za drogu samo kako je i gdje nabaviti.

Roditelji i odgajatelji ne smiju misliti da je narkomanija pojava koja ih se ne tice, da je nema ili da je ona problem drugih. Nijedna obitelj nije postedjena mogucnosti da jednoga dana udje u taj krug. Odgoj nije svemocan, ali mu je moc velika.






_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Narkomanija
15.11.2011 20:52:25   
Anoniman
Anonimna , nije ti lako user posted image
Nema tu nekog saveta , skinuce se ili nece , ti tu i nemas neki uticaj da se razumemo, narkomanija je krug u kojem nema emocija ni pripadnosti , nema ljubavi , nema iskrenosti ,niceg .
Predoci mu da ako ne ode da se leci , ne moze da bude deo vase porodice jer ne nudi sigurnost i obecanu ljubav , vec ispoljava sebicnost kao i svaki narkoman pod ovim nebom . To sto se on tripuje da ce raditi negde gde ce mu smetati mrlja od lecenja bolesti zavisnosti , to macku o rep . Pre posla on  mora da postane covek , jer za narkomane se ni jedan poslodavac ne otima . Drugo , njegov osnovni posao sada je posao oca . Za taj posao mu ne trebaju provere da li je bio lecen ali mu treba ` test`  koji kaze da je izlecen . Nema tu neke mudrosti vise , sve je tebi jasno , svi mi gresimo i zasluzujemo i vise sansi ali negde mora da se povuce crta .
Pozdrav i srecno ti bilo user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here