|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
9.8.2010 22:34:55   
Lilly*
Polako ali sigurno stižemo do cilja user posted image Mada, meni je nekako brzo prošlo user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: CTG
10.8.2010 11:03:51   
Anoniman
bila sam danas na ctg-u, da u terminu samuser posted image i sad svaki dan do 17og ako do tada ne bude moracu tamo da ostanem .. nadam se da ce biti vec danas al dobro ..user posted image
nego ne znam shta znachi ovo shto mi je otkucala -grlic dug 2cm? to mi je neshto mnogo . prolazan za prst celom duzinom? plodovi ovojci intaktni? i posle vesti da prednjachi glava pishe i balotira?
ako neko od vas zna mogao bi da mi kaze shta to sve znachi user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: CTG
10.8.2010 11:37:17   
Lilly*
Ribizla user posted image Sve super user posted image Za grlić imamo temu KLIK pa pročitaj malo šta su devojke pisale user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: CTG
10.8.2010 12:46:31   
Anoniman
hvala lillyuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: CTG
12.8.2010 14:11:43   
Lilly*
Evo mene sa novim izveštajem user posted image Bile smo na ctg-u, kaže dr, neće ona još napolje user posted image Da ponovo dođem u subotu, tada će pogledati i vaginalno. Zezao mi je muža: "Kako ona to sve dobro podnosi, svake godine pravite po jedno dete" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: CTG
12.8.2010 14:22:06   
pahulja76
lilly user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: CTG
12.8.2010 14:32:39   
Lilly*
Pahuljo draga user posted image Čitam da ste bili na pregledu, ali mi nije baš jasno user posted image user posted image Uglavnom se držite, jel user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: CTG
12.8.2010 15:06:40   
pahulja76
lilly user posted image
drzimo se, pa kaze dr da idem na nedelju dana na ctg a onda u terminu da dodjem (ako pre toga ne bude nista) na uz i ctg pa ce odluciti kako cu se poroditi. malena se nije uopste okretala, od pocetka je karlicno sad je jos i zasela k'o mali buda user posted image a svi kao cekaju jer ima jos "vremena"-al sad ima sve manje mesta da bi se okrenula, no, oni kao bolje znaju od mene. privatnica kod koje sam bila u petak mi je objasnila da kad je beba namestena guzom dr moze da je izvuce kao kiflicu jer je guza siroka kao i glavica  da sam radjal al posto nisam ona je predlozila cr... od ponedeljka moja dr iz doma zdravlja pocinje da radi pa cu ici i do nje da vidim sta ce mi ona reci/predloziti... mi smo super, uhvate me ponekad mali grcici kao kad treba da dobijem (to su valjda te pripremne kontrakcije) al to brzo prodje.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: CTG
12.8.2010 15:08:54   
Verus
pahuljice! stigli ste do 37 nedelja sad ce sve biti super! helenica je stigla u 37n6d i dobila Apgar 9, super mala sto na sat, samo je bila manja beba 2600g, al rastu oni brzo ko korov!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: CTG
12.8.2010 15:09:49   
Anoniman
Pahuljice,sitnoooo,lilly takodje.user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: CTG
12.8.2010 16:07:04   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Verus RR

pahuljice! stigli ste do 37 nedelja sad ce sve biti super! helenica je stigla u 37n6d i dobila Apgar 9, super mala sto na sat, samo je bila manja beba 2600g, al rastu oni brzo ko korov!


stigle smo i mi  do 9.-og user posted image mm kaze samo da je presla one kriticne kg za inkubator, sad mu je lakse user posted image

verka, cindi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: CTG
12.8.2010 18:55:34   
Lilly*
Biće to sve super Pahuljice user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: CTG
28.10.2010 13:33:11   
ivaj
Zna li neko sta znaci kad ne valja ctg nalazuser posted image ?
Prosle nedelje mi nije valjao pa su ponovili za par dana i bio je dobar.Danas radili dva puta i oba puta ne valja.
Umrecu od brigeuser posted image  Znaci li to da sa mojom bebom nesto nije u reduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: CTG
28.10.2010 14:24:15   
dacica
draga-kako ne valja...sta ne valja..sta su ti rekli..user posted image ..jel beba ima ok.srcanu reakciju???

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: CTG
28.10.2010 14:32:04   
liliana
IZVORNA PORUKA: ivaj

Zna li neko sta znaci kad ne valja ctg nalazuser posted image ?
Prosle nedelje mi nije valjao pa su ponovili za par dana i bio je dobar.Danas radili dva puta i oba puta ne valja.
Umrecu od brigeuser posted image  Znaci li to da sa mojom bebom nesto nije u reduuser posted image user posted image user posted image


Ne, ne znači da nešto nije u redu sa bebom. Ja sam 6 meseci bila u bolnici u trudnoči  i od 30 nedelje su mi radili CTG svakog dana (rano su počeli, CTG se radi  od 36-37 nedelje). U večini slučajeva ni meni nije bio dobar, jer ili se beba tako postavi da ne mogu da ne  "slušaju", ili je nemirna, ili štuca... Ima milion razloga zašto CTG nije dobar. Ako ti nisu rekli da ga ponoviš u toku dana više puta ili sutradan rano ujutro- nema razloga za brigu. Ako nešto nije OK- ideš na hitan porođaj. i tu nema sprono -


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: CTG
28.10.2010 14:34:59   
Shishica
Pa bas su magarci, sto ne objasne? Moze da bude i nista strasno nego da beba hoce napolje..ti si probila termin ili sta...?



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: CTG
28.10.2010 14:40:52   
liliana
A, da- nisam i to napisala : CTG rade sestre, koje su u večini slučajeva nezainteresovane da nađu  "Pravo mesto", več ako ne pogode iz prvog pokušaja, onda  prospu priču tipa:Nešto ne valja. Doktori samo pregledaju ono što im sestre donesu na papiru, pa ne može sa sigurnošču ni da es zna...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: CTG
28.10.2010 15:41:43   
ivaj
IZVORNA PORUKA: dacica

draga-kako ne valja...sta ne valja..sta su ti rekli..user posted image ..jel beba ima ok.srcanu reakciju???


Pa nista mi nisu rekli osim da ne valja.Posle prvog puta poslali su me da set_am i pojedem nesto slatko.
Posle drugog izmerili mi pritisak i obavili pregled.I to je sve.Niko nista ne govori.Ali ona sestra sto je bila tu slagala je face,kao nije dobro,nisam dobro pritisla onaj djavo rukom pa se tonovi izgubili i sve tako.I kad smo zavrsili drugi ctg odmahivala je glavom kao opet nije dobro.A beba ne da se mrdala,nego je skakala.
A ja nervozna,puls mi nenormalanuser posted image

Nadam se liliana da si u pravu.Ne znam bas kako to ide sa ctg-om ali znam kad mi je dr prosli put slusala srce bebe jedva je nasla puls i to sasvim na drugoj strani nego sto stavljaju ctg.E sad ne znam koliko to ima veze.

Termin sam probila samo na tickeruuser posted image  A inace je drugog novembra.

< Poruku je uredio ivaj -- 28.10.2010 15:43:34 >

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: CTG
28.10.2010 18:51:08   
marijajo
Ivaj,bebica se verovatno pomerila na drugu stranu,a one sestre nisu merodavne da kazu kako nesto nije u redu!!!


(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: CTG
28.10.2010 21:29:25   
dacica
ma draga-sestre nemaju poimauser posted image
meni je jedan ctg-u domu zdravlja,a totalno drugaciji u bolnici...i uopste mi nije jasno-kako to...ali eto...ne brini...mozda nezna guska lepo da namestiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: CTG
15.11.2010 12:56:36   
Anoniman
Ja imam ponešto štošta da priJupitam . Danas idem na CTG , pa me zanima - treba li da se naručkam ? Prošli put mi vartili drugaricu da se najede , da prošetka , pa da se vrati . Ja ručkala, ali da li da ponesem još nešto slatko za "buđenje" bebe , mada se šutira non stop ?

Drugo - beba mi štuca skoro ceo dan - hoće li biti problem ako se uzštuca na snimanju ?
Treće - CTG pokazuje otkucaje bebinog srca , prisustvo ili odsustvo kontrakcija , šta još ? Kilažu bebe , možda ?
Četvrto - le l' treba još nekako da se pripremim za CTG ?

Hvala !

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: CTG
15.11.2010 13:22:41   
minna
Ajd da vidim koliko ja mogu da ti pomognem...

mozes da pojedes nesto slatko da razbudis bebicu, mada ja nisam nikad, uglavnom sam samo dobro rucala pre nego sto sam isla i svaki put je bilo ok...
za stucanje ne znam tacno, meni je bebac cesto stucao ali se nikad nije desilo da bas stuca kad su mi radili ctg
koliko ja znam pokazuje samo otkucaje srca i kontrakcije...kilazu ne
ne treba nista posebno da se pripremas, samo ti zalepe ta dva kruga na stomak i traje 10ak min...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: CTG
15.11.2010 13:39:26   
liliana
Bubo, pojedi nešto slatko-da razbudiš bebicu. Možeš popiti i neki sok.
Ako se uštuca-teško da če ti uspeti uraditi CTG; moju bebe su užasno nervirali oni diskovi i obavezno je ili štucala ili "skakala", pa tad nisu mogli da je  cetegeišu!user posted image I CTG meri samo kontrakcije i otkucaje, ne dužinu i kilažu. Ništa posebno ne treba da se spremaš. Zar ti tek sad počinju raditi CTG?user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: CTG
15.11.2010 14:07:13   
mihi
E ovako drage moje, ja sam bila u totalnoj traumi od CTG. Prvo većina sestara ne ume da namesti kalotu za CTG na pravo mesto pa onda se tonovi ne registruju ili se beba bežeći od tog zvuka malo pomeri i onda opet ne registruju tonove. Onda sam jednog dana na UZ zamolila dr da mi kaže kako beba leži i gde treba tačno da namesti kalotu da se srce čuje. I dr mi kaže par centimetara od pupka levo (to je važilo za moju bebu jer je tako ležala). I ja to zapamtim, dođem u GAK, sestra počne da šara kaže ne čuje se, zvaće dr da vidi srčanu radnju, ja joj uzme ono iz ruke i stavim tamo gde je dr rekla i iz prve krenu otkucaji, ona me gleda i kaže kako znate, ja joj kažem informisala sam se. Em su glupe em su bezobrazne i sad zamislite kolika je trauma to za neku mamu koja o tome nema pojma. E da i još me pita jeste li dr. Ja kažem da za CTGuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .-

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: CTG
15.11.2010 14:25:05   
liliana
IZVORNA PORUKA: mihi

E ovako drage moje, ja sam bila u totalnoj traumi od CTG. Prvo većina sestara ne ume da namesti kalotu za CTG na pravo mesto pa onda se tonovi ne registruju ili se beba bežeći od tog zvuka malo pomeri i onda opet ne registruju tonove. Onda sam jednog dana na UZ zamolila dr da mi kaže kako beba leži i gde treba tačno da namesti kalotu da se srce čuje. I dr mi kaže par centimetara od pupka levo (to je važilo za moju bebu jer je tako ležala). I ja to zapamtim, dođem u GAK, sestra počne da šara kaže ne čuje se, zvaće dr da vidi srčanu radnju, ja joj uzme ono iz ruke i stavim tamo gde je dr rekla i iz prve krenu otkucaji, ona me gleda i kaže kako znate, ja joj kažem informisala sam se. Em su glupe em su bezobrazne i sad zamislite kolika je trauma to za neku mamu koja o tome nema pojma. E da i još me pita jeste li dr. Ja kažem da za CTGuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .-


E ovo si potpuno u pravu!~


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here