|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 9:34:20   
Anoniman
Suzi, da ti budem iskrena, ni meni ne dopire do mozga da cu se jos malo poroditi i necu vise biti trudna... Ja jedva cekam da drzim moje malo zgepche u narucju, ali jos nisam svesna da ce ono uskoro da izadje... uh, bre, izem ti ove osecaje... user posted image

(odgovor članu suziQ)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 9:35:23   
Rina
Ma lepo je biti trudna,stvarno predivno i ni sa cim uporedivo stanje,pa jos i ne place dok je u stomaku,nemas problema kada je budan ili spava,hrani se a i ne primetis user posted image
Ali hvala lepo,dosta je 9 meseci user posted image Hocu svoju bebicu u narucju  user posted image
Proci ce i taj porodjaj nekako!

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 9:39:46   
Anoniman
Ma naravno, sve prodje nekako... al samo da prodje, ubise me ova razna osecanja, nervoza itd... user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 9:51:15   
prolece
ja se ne sećam da sam imala tremu prvog puta, možda i jesam, ali sam zaboravila ili možda i nisam normalna.user posted image sećam se da sam pred sam porođaj bila toliko besna, da je malo falilo da počupam indukciju i one kaiševe od ctg i odem u susedni boks da jbm mater onoj što se drala kao kobila. dok sam ležala tri žene se porodile sve prvorotke i pustile po koji jauk, a ova je urlala od kako je bila 4 prsta otvorena, pa do samog porođaja. posvađala se i sa babicama i sa doktorima. i na kraju dete joj bilo modro jer je snagu izgubila dranjem. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 9:58:16   
Anoniman
uh, ja nisam inace panicarka i neko ko pusta glas za bilo sta, al nisam sigurna kako ce moj porodjaj da protekne! Jaojjjjjjj... user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 10:07:15   
Rina
Evo ja imam jedan savet za sve nas user posted image

Nase telo pravi hormon endorfin koji ublazuje bolove prirodni anestetik da ga tako nazovemo. E sad kad smo mi u panici pravise  adrenalin koji smanjuje produkciju endorfina i onda definitivno vise boli ;)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 10:09:33   
tomic
Ma Trini, nemam pojma, ja sam u sred selidbe, pa nemam kad da previse razmisljam..Inace, normalno da je frka i ruzni snovi.. Ma ziva nisam!

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 10:12:05   
Anoniman
jaoj, ja ne znam da li je bolje seliti se tokom trudnoce ili nakon porodjaja... posto i mene to ceka sledece godine!
ma, breeee, uf, kako me nervira sto sam sva nikakva!
Ne mogu cak ni da se potrudim da smanjim taj moj adrenalin!

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 10:12:29   
prolece
ma, draga, sve smo mi svesne da će da boli, i normalno je jaukneš i niko te neće osuđivati zbog toga. ali ova je urlala, mogli su je čuti na Avali, ( bili smo u Višegradskoj) i šta je dobila na kraju namučila svoje dete.  ispostavilo se da je posle bila sa mnom u sobi. znaš kolika žena, viša od mene za glavu i šira u kukovima, beba je bila 3100/52, složićete se i ne nešto krupna. prošla je sa dva konca. i non-stop je kukala i posle porodjaja kako nju boli, a sutradan je već mogla da sedi, a neke od nas se nisu usudile da sednu ni 2 nedelje posle. onda je kukala kako dete neće da sisa. nije neće, nego ne može da obuhvati njenu tvrdu sisetinu punu mleka, jer pretnodno nije htela da se izmlaza nebili je omekšala, nju boli. sebičniju majku u životu nisam upoznala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 10:20:39   
Anoniman
e, al takve ni ja ne mogu da razumem! pa ja zbog ovog mog malog cuda sve cinim, samo da sve bude ok, pa i ovako jos dok je u stomaku, a ne znam sta bih kad izadje.. kako stvarno neko moze takav da bude, to mi nije jasno?!

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 12:32:29   
latica
hahaaa...suziQ skroz te razumemuser posted image ... odabrala sam dragise misovica,cula sam da su skroz ok i da zaista ne treba nikakva veza da bi se osecao ravnopravno sa ostalim trudnicama... videcu kako je zaista pa javljam :)

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 12:43:28   
latica
ne znam ko je od vas rekao da ima ruzne snove,ali moram priznati da sam ih i ja imala kad sam bila u 7.mesecu... umislila sam bila da cu se poroditi pre vremena tj. u 7, i svako jutro sam se budila sva iscrpljena kao da sam zaista imala porodjaj... ali sada , ne znam... mozda nisam normalna,ali bas mi nije nistauser posted image ... nasla sam sebi zanimaciju,ukrasavam bebinu sobicu,vrtim se po netu,gledam cipelice za bebca, a jos se nisam ni porodilauser posted image

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 13:19:32   
Anoniman
Ja sam, Latice spomenula ruzne snove... i to su bas u 7-om i poceli, uh, uh...
Nego, ja se bre pre neki dan zamalo ne posvadja sa mm, zbog tog planiranja kupovine za bebicu i sve, al najsmesnije je to sto sam ja samo spomenula da cu otici u aksu da rezervisem sta mi treba, pa da moji kad se porodim i vidim da je sve ok, odu i pokupuju sve to sto sam ja rezervisala, kako bih bila mirna da nece svi uzimati svasta, sto mi nece trebati ili sto mi se nece svideti... kad me covek napade: " NE -  jesmo se dogovorili da necemo baksuzirati rodjenje deteta sa kupovinom pre vremena?!" a ja nisam ni mislila da kupujem, vec samo da rezervisem... jaoj, koja histerija! I posle ja nervozna i usplahirena! ku kuuuuuu

(odgovor članu latica)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 13:42:29   
latica
ja sam sa kupovinom pocela u 8.mesecu,krenula do drugarice i zaglavih u nekom butiku... prvo sam kupila neki bodic. mm se odusevio ,bas sam ga obradovala, ali njegova mama, baba, neko nase drustvo , ma svi su bili "to se ne kupuje, jos je rano", bas sam se bila iznervirala, da sam znala da ce tako da reaguju ne bih im ni pokazivala... i onda sam ja zestoko odreagovala i rekla da je meni zadovoljstvo da kupujem za svoje dete,a ne da pustim da mi prve stvari kupi svekrva i majka, meni je uzivanje, da biram za svog bebica" . podrsku sam dobila i od mm i svi su zacutali,a sada i oni  shvataju da je to obicna glupost i praznoverje... ne znam,sve je to stvar stavova,ali ja sam bas protivnik tih pricica i malo sam ratoborna,volim da je onako kako ja zamislim user posted image

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:06:04   
Brand new mama
Meni su prvi bodic i pantalonice kupili brat i njegova djevojka kad su bili u Barseloni. To me bas odusevilo(naravno, rasplakala sam seuser posted image ) jer su poprilicno mladi, a i studenti su tako da nisu puni para(sebi nisu nista kupili, a jesu za moju bebu)... A ovo ostalo gledam tek(kolica moraju jos da prodju dvanaest provjera od strane mog dragog- sledeci put krademo komsijsko dijete za provjeru u realnim uslovimauser posted image )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:09:22   
Brand new mama
E, da,ja u zadnje vrijeme ne mogu spavati. Nije da nesto puno razmisljam o porodjaju i sl. samo ne mogu spavati.. I jedino se bojim kako cu kasnije da se postavim prema bebi, da li ce me iznervirati moja mama, mm mama, ako se budu jako petljale oko bebe( u smislu da mene "izbace" iz price).. Mene je uhvatila takva trema

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:13:40   
latica
hm... i ja sam o tome razmisljala,zaista ne bih volela da drugi vaspitavaju moje deteuser posted image ,tj.da se puno mesaju...

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:18:21   
marince1
I ja imam tu post porodjajnu tremu user posted image user posted image user posted image
Brinem se kao cu se snaci sa bebom,posto nisam imala kontakta sa tako malim bebama,mislim nema nikog sa kim sam bliska i koga mogu pitati.Bojim se da cu ''upropastiti dete'',to me stvarno opterecuje.
Mamu nemam,a od svekrve nema sanse da dobijem bilo kakvu pomoc.
Jedina nada mi je prva komsinica,sjajna zena,koja je pedijatar.

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:18:47   
Brand new mama
Recenicu na koju flipnem je " Pa, ja sam odgajila dvoje dece..." (cesta izjava svekrve moje prijateljice)i meni je automatski roletna na ocima. Mislim, jesmo se mi svi okvirno dogovorili oko toga sta je pomoc, a sta je petljanje, ali opet se bojim da ne napravim treci sv. rat u tih mjesec dana sto ce biti kod nas. Postujem ja iskustvo, ali daj i meni da ga steknem

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:20:46   
Brand new mama
Marince, sigurno neces upropastiti bebu, nemoj da se bojis.A mozda ce ti bolje savete dati komsinica pedijatar nego baba-laikuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:21:14   
latica
user posted image user posted image user posted image ovo kao da sam ja napisalauser posted image

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:25:30   
Rina
Trudnice, ceo dan na ovoj t(r)emi user posted image
E moje misljenje o tom mesanju ,bolje da se niko ne mesa!!Srecom mi zivimo sami i svi su daleko,daleko i najbolje tako I meni je u pocetku bilo frka dok okupam bebu preznojim se skroz kako da je drzim kako ovo kako ono on a place zaceni se frka pa jos par puta i naucim se da to radim spontano i bez frke ;)
Jedan izuzetak: slobodno dozvolite muzu da nocu ljulja bebu ako ima grceve ili place a ne znate sta joj je ;)



(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:32:27   
latica
hahaaaa...za to mu ne treba dozvola... jos kad bih mogla nocu da mu pozajmim s... ne bih se bunilauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:43:21   
Rina
user posted image

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trema pred porođaj?
9.7.2009 14:46:59   
Brand new mama
 Mog dragog je uhvatila gora trema nego mene. Sad treba da otputuje na  7 dana, u fazonu je da ce nesto da se desi, poceo je da sanja gluposti...Mada se zeza da bi mu bilo lakse da se ja sad caskom porodim, da on to lakse prezivi(pristao je posle tri preznojavanja da bude sa mnom na porodjaju)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here