|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indukcija
29.4.2015 12:38:27   
jovicaa
NE indukcija, ako nije bas bas neophodno.. namucice se bez potrebe...
neka sedi kod kuce, dok joj ne budu kontrakcije bukvalno na 2 minuta, olaksace sebi mnogo.
ja sam ovaj treci put usla 8 cm otvorena u porodiliste, posto su bolovi postali jaci, a da sam bila pametna joos bih sacekala ispred bolnice, ne ide to tako bas da beba izleti i sl. jos tri sata sam se posle toga poradjala, cak i nakon busenja vodenjaka je trajalo jos 2 sata, a treci porodjaj.
tako da neka sedi kod kuce, dok ono ne bude bas bas.. jer sve u bolnici je mucenje, kod kuce je slobodna da se ponasa i olaksava sebi kako moze i zeli.

a da joj indukuju, ne znam nikog ko se tako nije namucio.

< Poruku je uredio jovicaa -- 29.4.2015 12:40:54 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Indukcija
30.4.2015 0:00:55   
Azra_
Ja sam se porodila sa indukcijom. Vodenjak pukao, a nema kontrakcija, niti se otvaram pa je moralo. Bolelo je. E sad, svaki porođaj boli, ne mogu biti objektivna jer ne znam kako bi bilo bez indukcije. Za oko 3-4h od davanja indukcije sve je bilo gotovo. Zadnja 2 sata su bila najgora. Kontrakcije su dugo trajale, i to sa naponima, a nisam bila dovoljno otvorena, pa em trpim bol, em se kontrolišem da ne guram.

I ja ne volim da se porođaj požuruje ako ne mora i drago mi je što je sestra ipak odlučila da čeka, a još kada ovde vidim slična mišljenja drugih mama, nekako verujem da je to bila najbolja odluka.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Indukcija
30.4.2015 16:58:34   
choopa choops
Ja sam se porodila uz indukciju svatri puta (tj za prvi nisam sigurna, ali čini mi se da jesam).

Ovaj put su mi je uključili, nikakvog efekta nije bilo, ili ja bar nisam osjećala bol. E sad ja sam cijelu trudnoću imala kontrakcije koje nisam osjećala, pa je možda to slučaj i sa boli od indukcije? Nemam pojma. Možda mi nije radioi taj centar za bol user posted image Šalim se. Hoću reći da od momenta kad su mi probušili vodenjak i pojačali indukciju, da su krenuli jaki bolovi i da sam se porodila za 20 min. Ovaj put. Prošli put je to blo za 35 min. Ja lično mislim da mi je to ubrzalo muke i skratilo vrijeme porođaja, ali ne mogu reći da li sam upravu. Šta znam, ja sam od onih koji će rADIJE DA PRETPE JAČU A KRATKOTRAJNIJU BOL, NEGO DAMI TRAJE SATIMA POMALO? Uh caps lock, izvinjavam se...Uglavnom eto i da se čuje poitivno iskustvo user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Indukcija
2.5.2015 15:11:45   
jovicaa
choopa ako si se sva tri puta poradjala sa indukcijom onda u sustini ni ne znas kako bi islo bez nje?

samo da podset______im posto se o tome slabo prica i zna da je sintocinon lek, koji ima i svoje kontraindikacije kao i svaki drugi lek. i da ga naravno treba izbeci, kao i svaki drugi lek osim ako baaas nije neophodan. a ne davati ga svakoj trudnici po pravilu. retki su slucajevi kod kojih je on zaista neophodan... a u svakom slucaju sigurno nije potreban vecini trudnica, posto se kod nas daje skoro svakoj.

sintocinon=indukcija, mislim on se daje


i jos je zanimljivo to, da ne zaboravim da spomenem, da sam ja bukvalno uzivala u skoro svim svojim kontrakcijama, prirodnim bez indukcije, vecinu smo mm i ja proveli set____ajuci po parku, pa kasnije u bolnici ja sam skakutala na pilates lopti, on mi je masirao ledja, picila je neka muzika, i bas je bilo lepo, izuzetno bolno ali sasvim podnosljivo i onako nekako prijatno. do poslednjih pola sata kada se beba spustala e tu sam se raspadala od bola user posted image

a na prvom porodjaju, sa indukcijom sam se raspadala od bolova i bili su uzasni od prve do poslednje kontrakcije (6 h)

i sad evo kad je proslo neko vreme, posto sam prosla sve tri varijante, samo indukcija, indukcija se epiduralom i skroz prirodno, isla bih na skroz prirodno. ali jos prirodnije nego ovaj put, bez busenja vodenjaka.
ali puno zavisi i kako se dozira indukcija, taj lekar koji je meni indukovao prvi put je divljak, on stravicno pojacava indukciju, recimo nekim zenama ide par kapi ceo porodjaj, a meni je islo preko 20. tako da je eto moj slucaj takav sa indukcijom, ne znam kako je kad se daju manje doze. a ja sam se bas lepo otvarala uopste nije bilo potrebe za tim.

< Poruku je uredio jovicaa -- 2.5.2015 15:24:53 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Indukcija
4.5.2015 0:30:41   
Azra_
Samo da vam javnem da se sestra na kraju porrodila bez indukcije, 3 dana nakon termina. Sve je bilo super. Stigla u porodilište sa kontrakcijama na po 7-8min. Za 3 sata je sve bilo gotovo. Jako sam srećna što je sve ok, i naravno, što nije pristala onog dana na indukciju. Mislim, kad se mora, mora se, ali kod nje nije moralo.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Indukcija
4.5.2015 10:52:15   
Modessty
Iskreno, hvala mom dr za indukciju i bušenje vodenjaka jer je porođaj trajao nepuna dva sata, od prvih kontrakcija do bebe! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Indukcija
4.5.2015 11:03:01   
ivaMark
Azra, cestitam user posted image

Drago mi je da je sve proslo kako treba i prirodno...


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Indukcija
4.5.2015 11:07:11   
Maraj
Azra divno user posted image vazno da je sve proslo ok

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Indukcija
4.5.2015 11:07:11   
emicaa
meni je vodenjak pukao ujutru u pola 7 a porodila se u 10 naveče,doktor raman rekao da će mi dati indukciju da malo ubrzaju kad ono krenu i samo,15 i po sati sve ukupno user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Indukcija
6.5.2015 20:12:23   
amdn
Ja sam primila indukciju, i pomoglo mi je, jer mi je pukao vodenjak bila otvornena 4 p. kad sam stigla u bolnicu, dok su me pripremili otvorila se jos 5. pr.Sve to za 10 min a nisam imala ni kontrakcije ni bolove, poradjam se a ja nista... Inace nemam bolne mens. tako da me je porodjaj malo boleo, sve je krenulo u 22h u 1,10 se sve zavrsilo.
Mislim da se beba namucila malo jer ja nisam imala napone.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Indukcija
26.5.2015 23:03:40   
lesica
Ne indukciji ukoliko nije medicinski opravdani i neophodno.
Mislim da slobodno tako da kazem, obzirom da sam prosla obe opcije.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Indukcija
26.5.2015 23:25:26   
choopa choops
jovice pa nisam sigurna za prvi put? Možda piše u otpusnoj listi? Kažem, druga dva puta sam dobila to sam jedino sigurna i porođaji su trajali od bušenja vodenjaka i prvih bolova, cca 30 /drugi porođaj) i 20 minuta(treći porođaj). Sa prvim su mi bolovi krenuli sami od sebe oko 8-9h ujutru, u bolnicu sam otišla oko podne, a porodila sev malo prije 15h. Ali se ne sjećam da l' su mi uopšte davali indukciju, tada nisam znala ništa o tome, pa nisam ni pratila, a kako sam poznata po svojoj zaboravnosti, ne sjećam se ni da li su mi uopšte stavljali braunile što bi možd bio znak da su me s nečim kljukali user posted image

Gdje uživala u kontrakcijama, da l' si šašava? user posted image

Ma što se mene tiče indukcija je OK, ja imam odlično iskustvo, što ne znači da će svima biti tako.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Indukcija
27.5.2015 23:09:52   
jovicaa
heh user posted image stvarno...

kao sto kaze lesica... delim misljenje
indukcija je lek i kao i svaki drugi lek treba ga koristiti oprezno i samo u slucaju nuzde...


< Poruku je uredio jovicaa -- 27.5.2015 23:11:54 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Indukcija
27.5.2015 23:34:53   
ivaMark
jovice i ja delim to misljenje.... najezim se cim cujem rec indukcija.

eh, da sam znala pre prvog porodjaja ovo sto sada znam: ne bih pristajala na onakav porodjaj nikada. mucenje i za mamu i bebu


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Indukcija
23.12.2015 0:09:59   
MAMAMAJ
Prvi put:
Pukao vodenjak 17dana pre termina, došla na pregled 3,5 prsta otvorena, bez bolova. Posle nekog vremena sve isto, pa mi uključili indukciju oko 16h, počelo da bolucka, da boli, pa da baaaš boli i u 18:53 iz drugog napona iskoči princeza.
Drugi put:
Napukao vodenjak 2 dana pre termina, došla na prijem 6,5prsta otvorena, bez bolova, uključili mi indukciju oko 17h, nikakav bol, prešetala kilometre po hodniku, ništa. U 21 i nešto mi babica dokrajčila vodenjak, dilatirala međicu-grlić, poslala me u šetnju, ali sam se odmah vratila i popela na sto, u 21:30 krenuli sve češći i duži bolovi i u 21:50 iz trećeg napona iskoči momčina...
Treći put:
Kako budem prekoračila prag porodilišta, zavapiću za indukcijom... user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Indukcija
23.12.2015 0:14:52   
dijana1*
Mamamaj samo da stignes do porodilistauser posted image
cim te nesto zaboli idi. Nemoj da cekas kao ja. Bas sam se dvoumila da li da idem ili ne. Sva sreca pa sam otisla. Moja mama ne bi podnela da se poradjam u stanuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Indukcija
23.12.2015 0:18:09   
MAMAMAJ
Dijo, imam 40ak min do zemunskog, bogami...
Biće to putešestvije.
Ali, vidiš, do sad su mi pucali vodenjaci, nikad me ništa nije bolelo do indukcije, a i s njom sam se drugi put načekala da zaboli.
Računam na to.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Indukcija
23.12.2015 7:39:42   
Lisa Simpson
Qq ovi lekari danas, samo posežu za lekovima, i kad treba i kad ne.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Indukcija
23.12.2015 23:43:13   
MAMAMAJ
Bogami, meni je trebalo.
Kada istekne plodova voda, beba mora da se štiti lekovima da bi normalno živela unutra, a kako su moje obe bebe bile u terminu, dobijala sam indukciju, verovatno kao manje zlo od dva ponuđena.user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Indukcija
24.12.2015 23:06:51   
bojana92
Mislim da su mi na oba porodjaja ukljucili indukciju.Prvi put kad sam se poradjala u 13h,popila sam ricinusovo ulje,kako su mi rekli da krenu bolovi ili ujutru odem na indukciju.Prvi bol se pojavio tacno u 15h.Vracali su se na 20 min,posle su bili cesci na oko 5-6 min.Oko 23-23:30 (ne secam se bas tacno),odveli su me da me pripreme za porodjaj.Kad su zavrsili sa priprema,i kad sam se istusirala,trazila sam da legnem u krevet,jer mi je tako bilo lakse zbog bolova,a oni kazu bolje da setam.Uglavnom smeste me u krevet,stave bromilu,i daju mi neku infuziju,u koju su dodali 2 inekcije.Valjda da ubrzaju porodjaj,Beba krenula da izlazi,pa sam jedva stigla do sale,zamalo da se porodim na sred hodnika,na putu ka sali.U 02:53 rodio se Danilo. <3 Sto se tice drugog porodjaja,bolove sam osecala od jutra,samo nisam znala da li su lazni.Dok sam setala,bolovi su bili na 5-6 min,kad bih legla maalo bi se smirili i bili bi na 15 min.Jos se ceo dan premisljam da li da odem u bolnicu da me pregledaju za svaki slucaj,da se ne porom kuci,jer mi je bolnica udaljena sat vremena voznje.Sredim ja uvece danila,stavim ga u krevet da spava,i kazem mm da me vodi u bolnicu.Stizem tamo dr me pregleda,kaze otvorena sam 5 prstiju,i da idem u salu.Tamo zavrsili sa pripremama,setala sat vremena,i legla. Oko 1 ujutru kad sam dosla da legnem babica kaze ajde da izazovemo kontrakcije i dala mi neku infuziju sa nekom inekcijom na s (ili je to bila infuzija na s,ne secam se),bolovi krenuli.Imala sam bas jake napone da nisam mogla da izdrzim da se otvorim skroz,nego sam se porodila u toj sobi gde se prati ctg.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Indukcija
14.1.2016 22:34:21   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mamaj, koliko boli taj indukovani porodjaj ? I koliko traje indukcija ?



IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Kako mislis koliko traje indukcija?



IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Ja sam imala oba indukovana porođaja. Kažu da boli više nego kad ide prirodno, no svakako se preživi. A dužina indukcije, ne razumem tačno šta si pisala, ako misliš dužina porođaja kako se priključi indukcija sve zavisi. Nekad iskape više boca indukcije nekad ni jednu celu. Indukcija inače ubrzava porođaj. Meni je prvi put od priključivanja indukcije do porođaja prošlo 1 sat i 10 min. ali bila je izgleda dobra doza jer me đavolski bolelo od samog priključivanja, a drugi put je prošlo sat i po ali je ipak manje bolelo.


(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Indukcija
15.1.2016 2:17:23   
MAMAMAJ
Mala Elena, sada vidim ovo pitanje, izvini, da ga Bubi nije ovde iskopirala, ko zna da li bih ga videla. user posted image
Pa, činjenica je da porođaj kao porođaj boli, vidim da žene govore da bez indukcije boli manje, ali ja to ne znam.
Ja sam se tri puta porodila s njom. I ništa ja tu ne bih menjala, kada čujem da se žene porađaju 10,12 h, moja indukcija je meni pesma.
Bolje neka i jače boli, a da bude kratko, nego da traje dugo-a opet kažem, porođaj boli i bez indukcije.
Prvi put je trajalo nekih dva sata, drugi put 20 min i sad treći put 35min - govoreći o bolovima, od onih najslabijih do izlaska bebe.
Više se neću porađati, ali uvek bih birala indukciju.
I naavno, sve je to individualno, ja se otvaram do pola bez ičega, jednostavno tako kod mene ide prirodno, dođem u porodilište otvorena i bez bolova.

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 15.1.2016 2:20:39 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Indukcija
3.3.2016 17:19:48   
Animsaj9
ja sam na indukciji bila od podne pa sve do 23 h , jako sporo se otvarala , a vodenjak pukao , ja bez bolova sve do nekih 16h. Na kraju sam trebala ici na cr , ali zavrsilo se prirodno

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Indukcija
3.3.2016 18:43:45   
amelia
Ja sam dobila bolove nakon sto mije ispao sluzni cep oko 20 h odmah su bile na 5 min ali izdrzljive oko 23 h otisla u bolnicu nagovorio me mm ja pristala zbog straha da se ne porodim u autu nisam znala kako ide. Kad sam stigla u bolnicu pregledaju me ni milimetar otvorena grlic cvrst nije bio uopste skracen sve se to otvaralo omeksavalo skracivalo sa kontrakcijama do sutra skoro 20 h ja sam bukvalno vristala plakala psovala od bola jer su bili ne izdrzljivi i nisam dobila nikakvo sredstvo nikakaf lek protiv bolova.trazili smo ja i mm a oni su odgovarali nema potrebe tako je to porodzaj boli i to bas kad je prvi put. Nakon cele ne prospavane noci ujutru oko 7 h ja mislila da je skoro gotovo da je bebica blizu kad ono jedva 3 cm otvorena rekoh jaoo sad ce tek da bude veselo vristala celo vreme od bolova sve do 5 h kad su me pregledali ja jedva otvorena 5 cm. Nakon toga su resili da mi daju indukciju bolovi su bili malo jaci od prirodnih.nakon indukcije dr mi probusila vodenjak i od tada su poceli naponi pa sve do 20 h a nisam smela da guram jer nisam bila dovoljno otvorena oko 6.30 ili nesto vise bila sam 10 cm otvorena i gurala ali sve jedno nisam mogla niti imala snage jedva sam se porodila oko 20 h . Znaci jedva su resili da mi daju indukciju ovamo idu skoro da sve bude prirodno cekaju zadnji momenat sa lekovima a o epiduralu mogla sam samo sanjati user posted image ja se cudim kad citam da srbiji skoro svima porodzaj sa indukcijom. Sa epiduralom user posted image Sa tolikim bolovima koje sam imala indukcija bi mi dobro dosla brze bih se porodila i ne bih se toliko namucila ali kako je moralo biti tako je bilo. Sve se zaboravi i da jedva su resili da me secnu dole a sama sam pocela da pucam kao cik cak user posted image kreteni

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Indukcija
8.4.2016 7:47:32   
vocicana
I kada sam sada iscitala sve sto ste ispisale, ostaje mi da se obesim stvarno.
Svaka zena je individua za sebe, ni jedna nije imala isto iskustvo. Ja samprosla sve teme, od cr, do indukcije koja me ceka u nedelju.
Sada sam dobila bolove opet, juce nista ceo dan, imala sam uzasno bolne cikluse i tako me i sada boli, kao da ce mi krenuti svakog momenta. Muka mi je vise od svega, toliko sam umorna, neka ga indukuju, neka rade sta hoce, samo da se sve zavrsi vec jednom. Kao krava sam, nikuda ne mogu od stomaka. Ni za sta nisam.

< Poruku je uredio vocicana -- 8.4.2016 7:49:14 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here