|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:07:04   
Verus
ma da, trudnice su na prve na listi cak pre dece...a pogotovo mi sto smo u bolnici svaki dan... inace svake godine nam je placena sezonska vakcinacija protiv gripe i ja to nikada ne primam, ne bi ni sada mislila da primim da ne prave takvu frku oko trudnica, i kako je od poslednih 100 bolesnih trudnica, 29 umrlo od komplikacija gripe.....kao, imunitet tela se smanji kada si trudna, da ne bi odbacilo plod, a i kapacitet pluca kod trudnica je smanjen, pa je zato puno lakse da one dobiju virus....danas sam dosla na posao i SVE kompjutere i telefone ocistila sa hlorom i vodom (a bas inace nisam neki paranoid)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:09:01   
guppy RR
mila, ne zaboravi na miša i tastaturu, kvake od vrata... i nosi masku što Taša kaže...
e sranje jedno taj SAD... sorry, al stvarno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:12:27   
Verus
pa ne da je sranje, nego sam sokirana...sto sam duze ovde misljenja mi se menjaju za 360....jooj kako ljudi misle da sve cvate ovde a pojma nemaju....dace bog da se vrnemo za neke 2 god ko sto je plan, poslednja stvar je sto necu da mi dete ovde odrasta...
Daa jesam i misa i tastaturu, i tamo gde jedemo i sve radne povrsine...
A ona koza treba da nosi masku, mada svi vicu da to nesto ne pomaze, a sto je najgore, inace NIKAD ne stavlja ruku na usta kada kaslje, rekla sam joj danas da mi ne prilazi na manje od 3 metra, i da stavlja ruku na usta ako kaslje, rekla sam joj "da mi taj shit ne treba"

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:14:03   
Verus
Ginekolog mi rekla da obavezno primim, i da ne brinem jer se proizvodi isto kao i sezonska vakcina....a ljudi poludeli pa nigde vise ne mozes naci sezonsku vakcinu gripa....kao sva se proizvodnja usmerila na h1n1....volim ja da mislim da je sve to zbog love ko i sto mislim, ali eto...htela sam da vidim sta se kod nas prica, vise im verujem.
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma užas! Ne znam draga, nosi masku na licu stalno. Jel smeš to? Pitaj ginekologa dal da primiš vakcinu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:14:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

mila, ne zaboravi na miša i tastaturu, kvake od vrata... i nosi masku što Taša kaže...




Mislim da je lakše da nosiš rukavice user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:16:17   
Verus
user posted image upravo ih imam na rukama!  samo mi se skuvaju prsti kad ih nosim ceo dan a nokti? iiiiiiii nema ih

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:16:44   
Verus
Znam, nabavicu ono svemirsko odelo i tako na posao...mozda onda odluce da me zamole da ostanem kuciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:16:50   
Anoniman
e pa taman štediš vreme, ne moraš da ih seckaš! user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Novi grip AH1N1
13.10.2009 10:54:54   
mihi
Joj Verus odande ti sve njihovo izgleda bezveze, ali videla sam americke vrtice i nase pa tamo dobijes spisak sta je tvoje dete radilo kako je jelo, da li je plakalo, da li se igralo a ovde samo molis boga kad dodjes u vrtic da ga nadjes u komadu u jaslama je malo drugacije. Pa da ti je da udjes samo u gradski prevoz pa dobices i sugu i ebolu (za ovo se zezam) a grip kad dobijes to ti je kao poklon, smrde, pruser posted image , kiojaju i tako dalje. Nazalost svoja zemlja je svoja i tu ti se ceni uvek lepse kad nisi ui njoj ali da su uslovi rada, zivota, standarda, skole, vrtici kao u Americi nije nazalost.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Novi grip AH1N1
13.10.2009 11:18:59   
Shishica
Bas sam citala da ce kod nas da se rasiri pocetkom zime i u februaru..neke njihove prognoze.. Vakcine ce biti obezbedjene i trudnice i deca imaju prednost..mada se sve mislim da vec sutra dan "nece vise biti vakcina"..

Ne znam da li je i sigurno da je primimo (trudnice..)..

A strah me, u to vreme preselicu se kod MV i zivecemo sa babom (stari su podlozniji gripi), a kod moje kuce je sestric koji ide u prvi razred.. Ne gine mi zaraza..

Jos sam citala da se isto prenosi kapljicnim putem, treba cesce prati ruke mlakom vodom i sapunom, ne dirati nos i usta rukama.. Ne valja ni biti predugo u zatvorenom prostoru (pretpostavljam prostoru sa vise ljudi) i temperatura manja od 10 stepeni pogoduje sirenju.. Jos ranije sam citala da hladan nos lakse prima zarazu user posted image

Verus.. Ako treba idi i na odrzavanje trudnoce..valjda to nece uticati na tvoje zaposlenje ili na zivotne potrebe.. Cuvaj se.. Ljude nije mnogo briga za druge.. Retko ko je empatican.. Ljubim te i hajde da se drzimo zajedno i pobedimo user posted image

Sta cete vi, druge trudnice, hocete li primiti vakcinu? Ona nam je besplatno obezbedjena zar ne? I svako ide kod svog lekara opste prakse za to?

Al se ja raspisa majku mu.... user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 11:43:05   
Anck Su Nmaun
Da li je neko vec vakcinisan??

A stvarno koliko je moguce ne kruziti u guzvama, gde god da odes, jedino da ne izlazimo iz kuce...

Jos planiramo svadbu za mesec dva, pa treba se ljubiti sa svim tim ljudima....a joojjj...Ako moze ja bih odma boc boc...

Idem na  kontrolu za dve nedelje i odmah cu za to da pitam ,a  nesto sam cula i da su te vakcine opasne , da imaju neke nus pojave???????


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.10.2009 11:45:24 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 11:45:51   
Anoniman
Ja se na mojoj svadbi nisam ljubila. Poljubila sam moje, i muževljeve roditelje i tu je bio kraj. Kako ko priđe ja pružim ruku.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 11:46:48   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja se na mojoj svadbi nisam ljubila. Poljubila sam moje, i muževljeve roditelje i tu je bio kraj. Kako ko priđe ja pružim ruku.


Jooj pa kako ja bih to naaaajradije, ali mislim da bi mi svi zamerili???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 11:48:53   
Shishica
Jaao ljubljenje s ljudima user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 18:27:49   
Anoniman
Posle višemesečnih priprema, vakcina protiv svinjskog gripa je spremna. Manji broj vakcina je danas davan na nekoliko lokacija. Ipak, mnogi ne žure da stanu u red za vakcinisanje.



Vakcina protiv virusa H1N1 je stigla, ali nemojte još da zavrćete rukav. Početna količina je toliko mala, da većina država rezerviše vakcine za zdravstvene radnike i jedan broj dece. Šeststo hiljada doza nazalnog spreja i 6 do 7 miliona injekcija je spremno za Sjedinjene Države, a još 40 do 50 miliona će pristići narednih nedelja.

„Jasno je da je ovo najambicioznija vakcinacija protiv gripa ikada preduzeta u Sjedinjenim Državama ili u svetu“, kazao je Vilijam Šafner, sa medicinskog fakulteta univerziteta Vanderbilt.

Na listi prioriteta za vakcinisanje su trudnice, zdravstveni radnici, mladi od 6 meseci do 24 godine i ljudi sa hroničnim oboljenjima kao što su astma, gojaznost i dijabetes.

„Voleo bih da ljudi shvate da treba hitno da se vakcinišu. Mislim da je to važno. To nije nešto što treba odlagati šest meseci“, smatra Mel Kon, iz Službe za javno zdravlje savezne države Oregon.

Međutim, nedavno istraživanje je pokazalo da oko 60 odsto odraslih nije sigurno da će se vakcinisati, a oko 40 odsto roditelja još ne zna da li će vakcinisati svoju decu. Čak i pojedini lekari savetuju pacijentima da odlože vakcinaciju.

Još ne znamo koliko je vakcina dobra. Ima mnogo nepoznanica“, naglašava pedijatar Arja Rubin.

Ipak, urednik za zdravlje i medicinu informativnog programa TV mreže ABC, doktor Ričard Beser, ubeđen je da je vakcina bezbedna i planira da vakciniše svoju decu. On smatra da bi trudnice trebalo da sačekaju na injekcije vakcine.

„Nazalni sprej sadrži živi virus koji nije bezbedan za trudnice. Za njih je savršeno bezbedna injekcija.“

Do sredine meseca će biti obezbeđeno najmanje 40 miliona doza vakcine protiv virusa H1N1.   

Izvor: voanews.com




(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 18:33:26   
Anoniman
Sada sam pričala sa mamom, on je ZA da se vakcinišemo.
DA LI NEKO IMA INFORMACIJU DA LI DECA SMEJU DA PRIME VAKCINU PROTIV SVINJSKOG GRIPA?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Novi grip AH1N1
14.10.2009 18:43:01   
vodolija 82
joj Tasho iskreno.ja imam i strah od tih vakcina,svasta se o njima prica.dobro razmisliuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Novi grip AH1N1
15.10.2009 12:14:03   
Anoniman
Zvala sam juče pedijatra.

U svetu se vakcinišu bebe od 6 meseci na više.

Baka mi kaže da je gledala na mađarskoj TV da od sledeće nedelje u Mađarskoj kreće vakcinacija dece od 3-5god.

Ako nabavim vakcine, SVI ćemo se vakcinisati!

(odgovor članu vodolija 82)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Novi grip AH1N1
15.10.2009 12:22:46   
sephora
tasho, molim te reci mi kada kod nas kreće ta vakcinacija i da li znaš kako će to ići? moj mali ima 9 meseci i dva puta je imao bronhiolitis pa mislim da bi njega trebalo vakcinisati!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Novi grip AH1N1
15.10.2009 12:28:50   
Anoniman
Danas sam pitala u domu zdravlja, još uvek ništa ne znaju. Čim saznam nešto, javiću. 

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Novi grip AH1N1
15.10.2009 12:30:42   
sephora
ok, hvala ti, baš si user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Novi grip AH1N1
15.10.2009 12:32:33   
mamanp
Mm zapeo da se svi vakcinisemo, al' ja imam neku zebnju oko te vakcine. Kod nas su i obicne vakcine cesto fals pa ja ne bih petljala ni sa tim vakcinama. I da ih nabavim dobro bi razmislila pre nego bi vakcinisala decu. A i nesto sam citala skoro da trudnice u svetu bas i ne zure sa vakcinom.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Novi grip AH1N1
16.10.2009 23:34:30   
2002m
Švajcarci proizveli vakcinu protiv svinjskog gripa, a mi? 12. jun 2009. | 17:14 [adnji FTN i firmom AlfaNum. user posted image BERN - Švajcarska farmaceutska kuća "Novartis" saopštila je da je proizvela prvu seriju vakcine protiv novog gripa H1N1 i da su za nju interesovanje već pokazale vlade tridesetak zemalja.  A kako su naši  zdravstveni timovi i građani, reagovali na vest o pandemiji novog virusa i koliko smo pripremljeni za slučaj da se virus pojavi i kod nas, istraživao je reporter Dnevnika RTV-a. user posted image "Novartis" je saopštio da je vakcinu proizveo nekoliko sedmica ranije nego što je planirano i da u julu želi da počne kliničke testove, kako bi što je moguće pre počela masovna proizvodnja te, prve vakcine protiv novog gripa, objavila je agencija ČTK."Novartis" pretpostavlja da bi na jesen mogao dobiti licencu za proizvodnju te vakcine.U Češkoj je već počela proizvodnja vakcine protiv novog gripa američke kompanije "Bakster" koja u toj zemlji ima svoju fabriku, a prve isporuke biće na tržištu u avgustu.Kompanija "Bakster" tu vakcinu proizvodi na osnovu patentirane pouzdane ćelijske tehnologije koja omogućava značajno ubrzanje procesa proizvodnje, objasnila je Jana Čehova, predstavnica za odnose sa javnošću te farmaceutske kompanije.Češka vlada je već ranije pregovarala sa "Baksterom" o rezervaciji 12 miliona doza vakcine na pet godina, u ukupnom iznosu od 1,5 milijardi čeških kruna, ili 56,2 miliona evra.Svetska zdravstvena organizacija je juče proglasila pandemiju novog gripa, što znači da je ocenjeno da se virus H1N1 globalno proširio.Situacija u Češkoj Republici je, prema izjavi ministarke zdravlja Dane Juraskove, pod kontrolom.Ona je potvrdila da su, za sada, zabeleženo samo četiri slučaja infekcije novim virusom, ukazujući da se Češka ne sprema da zatvori granice, niti da preduzme bilo kakvo pooštravanje već usvojenih mera u vezi sa proglašenom pandemijom gripa.

< Poruku je uredio 2002m -- 16.10.2009 23:35:14 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Novi grip AH1N1
16.10.2009 23:41:02   
2002m
Sad u julu mesecu, koncern Baxter International Inc. (procitajte link u vezi ove komapanije (ovde ) isporucice prve vakcine protiv SVINJSKOG GRIPA (AH1N1)
Vakcin ce se zvati Celvapan i dobio odobrenje European Medicines Agency. [link=http://dzonson.files.wordpress.com/2009/06/vaccine.jpg][/link] Baxter Internacional je inace kompanija koja je bila umesana u nekoliko skandaloznih slucajeva prodaje kontaminiranih vakcina avijarnog virusa H5N1 i to u 18 zemalja sveta.
Sreca je bila u tome sto su cesi prethodno proverili vakcine na zivotinjama koje su sve za red izumirale. Ovo kriminalno delo stiglo je do javnosti, medjutim sve se brzo zataskalo i dato je u zaborav, pod navodom da je u pitanju bila “greska”. “Greska” koja je mogla ugroziti zivote ko zna koliko miljona ljudi. ……..
Nadovezao bih se na ovaj Ilijinj članka i pružiću vam video materijal gde istraživač i publicista Milan Vidojević govori:

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Novi grip AH1N1
17.10.2009 13:17:46   
mihi
Vakcina nece biti u prometu neće moći da se kupi u apoteci, biće vakcinisani svi zdravstveni, prosvetni (od vrtića do univerziteta) i ostali javni radnici. Ne znam hoće li vakcinistati školsku decu i decu u vrtićima. Vakcinu mogu da prime svi osim beba mladjih od 6 meseci.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here