|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.3.2016 13:24:31   
Christabel
Hvala. Ja sinoc pojela trecinu onako toplog, bio mi je lep. Medjutim, do jutra kad se ohladio, ispalo je ono cega sam se plasila - masa gnjecavog testa unutra. To je verovatno zato sto sam ja stavila na vrh kasicice s.b. a ne punu. Mi ne koristimo izraz vrsna pa me je to zbunilo. Danas pravim ponovo. Dakle, redom dodajem sve sastojke po receptu i na kraju stavim sodu b.i jednu kasicicu limuna (necu ostaviti da fermentise nego odmah pecem). Da li sodu i limun dodajem jedno po jedno ili prvo treba da ih izmesam u nekoj soljici pa onda stavim u testo? Meni je mera za brasno i vodu casa od kiselog mleka.
Stvarno se osecam kao da pravim svemirski brod a ne hleb. Ali jedno je sigurno, ima da ga napravim pa makar posle 20 promasaja. Inace davala sam beki one mafine s bananom. Nije jos navikla na tu teksturu jer joj nisam takvo nesto davala do sad, malo mulja, malo ispljune ali nesto i proguta. Unutra ima praska za pecivo, njega cu koristiti povremeno

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.3.2016 14:38:15   
mama krava
Nije bitno kolika ti je čaša, važno je da istu čašu koristiš za sve, odnosno istu meru. Ako praviš ponovo...uradi ovako...sve suve sastojke sipaj u jednu činiju i izmešaj da se izjednače sastojci, pa onda pomešaj u drugu činiju sve tekuće...kis vodu, limunov sok i ulje, pa odjednom dodaj u brašno sa solju i sodom.... Radi sve kako piše u receptu i biće ok. Nema potrebe da dodaješ više brašna, ne mesi se rukama ovaj hleb. Bude jako lep, orašastog ukusa, još ako dodaš semenke...mmm...

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.4.2016 12:23:08   
Tarisimo
Mame, nadjoh biljni sir u Rodi. Lista sastojaka:voda, palmino ulje,skrob, morska so, aroma, boja beta karotin. Sadrzi psenicu. Imaju dve vrste, kao tost i pizza.. Sta mislite, jel cista hemija? E da mislim da bebosi mogu i magrarin Omegol.. Nadjoh u zdravoj harni i biljni slag..ali mislim da ima soju.. Jel neka mama pravila mleko od amaranta? Kad su bebosi prestali da sike, sta su pili? Moja Alernovo nece, cim vidi kutiju pocne da place.. :(

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.4.2016 12:37:16   
Peace*
Koji je to sir?

I molim te za sliku tog šlaga.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.4.2016 13:05:14   
Tarisimo
Nemam sliku šlaga, posto je na merenje.. A sir je "Mamas sir". Ubacila bih sliku ali ne znam kako.. :/

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
12.4.2016 11:17:00   
Tarisimo
DOMACI BILJNI JOGURT
Kada dobijete mleko u njega sipajte probiotik i kapsulu bacite. Mleko ostavite na sobnoj temperaturi da fermentira 24-48h. Što duže fermentira, ukus je jači. Teglicu ili posudu u kojoj držite mleko za vreme fermentacije prekrijte pamučnom tkaninom (krpom, maramicom i sl.). Povremeno možete promešati drvenom ili plastičnom kašikom da se ukusi sjedine, jer se pri vrhu izdvoji gust sloj, a na dnu ostane voda. Probiotske bakterije ne vole metal, zato se metalne kašičice ne upotrbljavaju prilikom mešanja. Nakon sto mleko fermentise, miris mora biti prijatan, teglicu zatvorite i stavite u frizider.. Moze da stoji u frizideru do 7dana..tj dok je prijatnog ukusa i mirisa..

DOMACA SALAMA
(ja sam odokativno)
Obe pole pilecih grudi samleti u multipraktiku, secku.. I izruciti na prijanjajucu foliju. Posebno sam samlela crvenu papriku, biber u zrnu, mirodjiju i 2 cena belog luka. Dodati mesu, dobro izmesati i uvitiu foliju kao bombonu.. Krajeve mozete i vezati kuvarskim koncem.. U provrelu vodu staviti meso da se kuva oko 45min, smanjiti temperaturu, i poklopiti.. Kad se dobro ohladi skinuti foliju i seci..
Ukus fenomenalan, bez glutena, soje, mleka.. Zacine mozete prilagodjavati koje klinci vole.. Ja sam stavljala i masline, pecenicu.. I svaki put je odlicno.. Naravno mozete i koristiti neko drugo meso.. :)

(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
21.4.2016 22:52:03   
Christabel
Sta su vase bebe jele za dorucak, rucak, veceru, uzine u uzrastu od 15 meseci?

< Poruku je uredio Christabel -- 21.4.2016 22:56:11 >

(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.5.2016 17:20:43   
Glisina mama
Evo nama se blizi drugi rodjendan i ja otplakah pre desetak dana citajuci forume i recepte :)
On ima alergiju na kazein, ali sam mu zbog ekcema izbacila i banane, paradajz, limun, pomorandze... (nakon cega su se povukli!), a ja sam alergicna na jaja i visnje. Naravno, jos godinu dana nista od orasastog i jagodicastog voca ne dolazi u obzir, tako da sam se vec spremala da ponovim proslogodisnju tortu od cvekle i sargarepe sa palentom...

Chris, on sa 15 meseci, a ni sada ne jede nista industrijsko, zapravo se vrlo jednostavno i zdravo hrani. Dorucak je obicno kacamak ili griz ili domaci integralni hleb i 2 puta nedeljno bareno jaje. Sve zacinjavam maslinovim ili repicinim, ponekad lanenim uljem, bosiljkom. Na hleb mu mazem namaze od suncokreta, bundeve, nekad maslinovo ulje sa belim lukom i bosiljkom.
Pije ovseno mleko (domace), a probali smo i kupovno speltino.
Ima 2 uzine - sveze voce i povrce, sta imam u kuci. Obicno je jedna jabuka, drugo sargarepa, cvekla... Bas kad nema svezeg, potopim suve kajsije, pa mu naseckam, to voli, napokon sam nasla one bez konzervansa. Pravim i kompote bez secera - nekad samo popije vodicu kao sokic, nekad pojede sve ili mu to kuvano voce umesam u sutlijas, griz...
Za rucak i veceru jede supice, dinstano meso na luku i vodi, sa barenim povrcem, jednom nedeljno sa testeninom. A naizmenicno mu onih dana kada ne jede proteine (jaja i meso) pravim pasulj (dinstan sa puno sargarepe, paskanata, luka, belog luka), socivo, naut (leblebije, pravim ih kao prebranac sa dosta maslinovog ulja, belog luka i bosiljka ili kao humus, pa ga maze na hleb za veceru). Ponekad jede sutlijas na vodi, bez secera i pravim mu pite od jabuka, dunja, bundeve, kajsija... bez secera i pitu sa mesom (samo dinstano na vodi sa lukom)
I nezaobilazno na radost svih, jednom nedeljno pecemo jagnje (samo maslinovo ulje i so, poklopim pa u rernu).
I dalje se najvise raduje svezem vocu i povrcu, i sam mi donese jabuku da mu oljustim i "krade" mi sargarepu kad cistim zelen za supu, a u prodavnici uvek pikira na paskanat (otkrio mi je sortu "molski paskanat" koji ima specificno jak miris i supa sa njim bude prva liga)

Prosle nedelje sam mu prvi put dala secer, belo brasno, zejtin i prasak za pecivo - pravila sam neku verziju embargo kolaca, samo sam stavila i jabuke i kajsije (zaledjene) i manje secera i dzema nego u originalnom receptu. Ali posto je tri puta trazio dodatak, ne pravim vise. Napravicu mu takav kolac kao rodjendansku tortu, pa cu ga ukrasiti vocem koje bude bilo aktuelno za mesec dana

E sad, ono sto me najvise muci... odlazak na more u Grcku... kako ce me razumeti u pekari kad kupujem hleb ili u restoranu...
Da li neko ima iskustva sa tim?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.5.2016 23:34:06   
Christabel
Hvala na odgovoru. Moja cini mi se jede prilicno bebece. Dorucak su joj razne instant pahuljice s mojim mlekom, uzina voce najcesce 2 vrste pomesane ili sargarepa / cvekla sa nekom vockom. Rucak supica, povrce i mesom, mahom i dalje kuvano. Uzina opet voce. Vecera povrce s mesom ili povrce i neki griz ili.griz / popara na vodi, corbica od povrca. U setnji gricka lino flips ili posni gustav ili neki domaci mafin. Pred spavanje ima podoj, u toku dana ima jedan ili dva vrlo kratka podoja posle jedne ili obe uzine. Do budjenja ujutro se budi par puta i ne znam je li gladna ili je drugi razlog, mada ne sisa nista specijalno tad.

Jos uvek ne koristimo nista mlecno sem mog mleka, nista sa sojom, kakaom i kvascem. Ovih dana treba da zavrsim uvodjene zumanceta, konacno! Sledece sam mislila ili svinjetinu ili cak jagode. Ne znam je l bih smela, ali imamo nase iz baste. Nisam uvela ribu, ni semenke, ni jos svasta nesto.

(odgovor članu Glisina mama)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.5.2016 23:42:10   
milicicak
IZVORNA PORUKA: Glisina mama

E sad, ono sto me najvise muci... odlazak na more u Grcku... kako ce me razumeti u pekari kad kupujem hleb ili u restoranu...
Da li neko ima iskustva sa tim?



Glisina mama, dobrodosla user posted image
Ne znam gde idete u Grcku ali ja se ne bih nadala da ces u pekari ili prodavnici uspeti da se sporazumes oko svih detalja koji te zanimaju. Ako si mu uvela belo brasno, mislim da pekara nece biti problem dok god kupujes obican hleb ili kifle. Industrijsko mu ionako neces kupovati.
U vecim restoranima obicno ima nekog ko dobro razume engleski, mi nikada nismo imali problem. Objasnis da dete ima alergiju na mleko i sve mlecno i svi se potrude da provere... Mini buba u restoranima u Grckoj uglavnom jede ribu i lignje na rostilju i krompirice kao prilog :)

< Poruku je uredio milicicak -- 15.5.2016 23:45:34 >

(odgovor članu Glisina mama)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
16.5.2016 8:04:12   
Peace*
Bar Grčka nije problem!
Uvek ima neko ko zna srpski.
Ali i da nema - giros sme. Hleb kupuj u pekari, običan beli. Sve ono pakovalo u celofan (zemičke, kifle i sl) sadrži mleko. Mleko se piše ГАЛА.
U restoranu uvek možeš poučiti pohovano i ponfrit.
Biće vam lepše nego što sada možeš da zamisliš.
Uživaj i ne opterećuj se! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
16.5.2016 16:59:30   
mama krava
Kako sme giros....pa stavljaju onu pavlaku u tzatziki?

Mi smo prošle god bili i idemo i ove i pitamo prvog dana po pekarama i posle znamo. Jeo je neke pite sa spanaćem, krompirom piletinom, onda neke divne integralne pogačice i hlepčiće.... A hleb je bez mleka, onaj obični, ali tost ima mleka.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.5.2016 12:58:49   
Peace*
Tzaziki je namaz, nije obavezan u girosu.
Uzmeš giros koji sadrži meso i krompir, i recimo paradajz, ili kečap.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.5.2016 13:36:35   
mama krava
Pa to da ... ali oni uglavnom stavljaju po difoltu...user posted image ...

Ma moj voli meso i povrće pa mi nije problem! Ali nije prošle godine hteo giros....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.5.2016 7:59:16   
Peace*
Niko mi nikada nije stavio tzatziki po default-u. Prosto ga ne bih uzela, tražila bih nov a taj ne bih platila. Nema veze sa detetom i alergijom već što ja ne volim tzatziki. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.5.2016 14:05:29   
Christabel
Znate li od kog proizvodjaca ima da se kupi nesumporeno suvo voce? Ili gde ima da se kupi?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.5.2016 16:31:22   
mama krava
Imaš turske suve smokve u Maxiju, a ovo ostalo u DM-u.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.5.2016 13:22:54   
Christabel
Bila sam juce u DMu. Verovatno zavisi od grada do grada ali u ovom mom je izbor suvog voca bas slab: smokve, grozdje, datule i sljive. Sve je sa SO2, sem suvih sljiva, na kraju nisam kupila nista. U maxiju takodje od par proizvodjaca koje imaju uglavnom je sa SO2.

Da se dopunim, pogledala sam sad na netu, na nekim kesicama je pisalo E202. To je kalijum sorbat, navodno se smatra bezopasnim. Uzecu to sledeci put kad budem isla. Sumpor dioksid je E220

< Poruku je uredio Christabel -- 28.5.2016 13:29:55 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.5.2016 14:06:25   
Glisina mama
Evo dosli smo iz Grcke, proveli se fantasticno i kukamo da hocemo ponovo.
Naravno, tamo su kajsije, dinje, krastavci... svi u punoj sezoni, tako da je svezeg voca i povrca bilo u izobilju, nesto hrane sam ponela odavde (sad cujem da uzimaju hranu na granici, nas niko nista nije pitao, mislim da nam nisu ni pecatirali pasose).

Da li zato sto smo bili pre sezone, ili sto smo bili na malo daljem ostrvu (Skopelos), niko nije znao srpski, a i engleski onako.
Super smo prosli, posto smo imali dorucak u hotelu i kuhinju u sobi.

Grci mese hleb sa surutkom (bar ovde gde smo mi bili), tako da je kuvar samo za nas narucivao pecivo iz pekare.
Takodje, otkrio nam je da cak i u maslinkama (osim onim susenim) uvek ima mleka.
Odbio je da nam da pomfrit, jer nije mogao da garantuje za njega (mislila sam da je u pitanju friteza u kojoj przi jos nesto, a on nam je nesto objasnjavao da oni dobijaju zaledjen pomfrit koji je "uvaljan" u nesto?)

Pre puta sam uzela prevodioca da mi prevede na grcki da je dete alergicno na mleko i mlecne proizvode (ukljucujuci i kozije, ovcije...) i popisala sve moguce mlecne proizvode (prevodilac dodala jos neke karakteristicne za Grcku) i zamolila momke iz stamparije preko puta da mi odstampaju 20tak kartica (sa jedne strane engleski sa druge grcki) i to pokazala u sva tri hotela u kojima smo nocili (spavali smo u povratku i dolasku, zbog trajekta) i kad smo isli u restoran. Mi smo se odlucili da se hranimo samo u hotelskom i jos jednom restoranu koji nam je ulivao poverenje, tako da smo mogli mirno da uzivamo u odmoru.
Nosila sam ovseno mleko odavde, sa njim su mi pravili nes kafu na plazi. A sladoled jos uvek nisu prodavali, jer je predsezona, tako da nisam morala ni da se strecam od stapica bacenih na sve strane i umackanih ljuljaski (sto je redovna pojava kod nas u parku).



(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
23.7.2016 0:26:05   
Christabel
Drage mame, zatisje na temi... Nadan se da su decica dobro, da lepo rucjaju ono sto smeju i da uzivate u letu.

Meni treba savet oko ishrane - u kom obliku da uvedem badem (pecen ili sirov), i u koje obroke da da dodajem (da li mogu u mlecne koje pravim s mojim mlekom ili samo u vocne)?
Isto me zanima i za kokos - imam neke kokosove mrvice, da li se to samo umesa u obrok?

(odgovor članu Glisina mama)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
23.7.2016 8:40:56   
milicicak
Badem mozes kako hoces i pecen i sirov. Pecen ima jaci ukus. Sameljes pa dodas u mlecni obrok ili voce. Ili stavis u neki kolac.
Kokosove mrvice mozes da umesas u obrok ili da ih stavis u kolac.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
23.7.2016 22:48:12   
Christabel
Hvala. A da li ljustim badem, onu braon opnu?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
23.7.2016 23:08:17   
milicicak
Ja nisam ljustila. Ako hoces bez opne onda mozes da kupis blansiran ali mislim da nema potrebe

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 698
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here