|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 10:31:34   
jabudic
Aj'' Trco, sa srećom, da te više istjeramo iz trudnica user posted image
Mada ja nisam pristalica tog "izbacivanja" na silu, kad odluči da izadje neka izadje. Ja nisam htjela da idem da mi pokreću porodjaj.

JA sam otišla dan pred termin na pregled i prvi i poslednji ctg, i nisam se više pojavila dok nije krenuo porodjaj. Mani me bre, da me čačkaju i izbacuju dijete. A dvije koje su bile taj dan kao i ja, došle da im izazovu porodjaj, provele se kao bose po trnju. Jedna se poradjala dva dana, drugoj pukao grlić.
Ne plašim te, daleko od toga, samo mi je bilo drago što sam ispoštovala prirodu. Bilo mi je teško i dugo, ali znala sam da su dani u pitanju, ne može ostati vječno.

< Poruku je uredio jabudic -- 21.1.2015 10:37:21 >

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 10:42:42   
Trcosava
Ma deder ti meni objasni što me pita za ime? user posted image (odgovorih ti ja, samo me interesuje user posted image )

A meni su i sa Anom pokretali, tj ovde te ne krkaju na indukciju već daju prvo za mekšanje grlića, pa tek ako ima potrebe kače na indukciju. Imajući u vidu da sam sa Anom fasala sve što može da se fasuje na porođaju (epiziotomija, ruptura vagine - tj grlića, vakuum) ja sam relativno brzo završila. Oko 11-12 čini mi se da su mi dali vaginalete za mekšanje, oko 1 pola 2 su već krenule kontrakcije same na 5 min, u box me uveli oko 6 pola 7 i u 20:43 se Ana rodila, sa sve epijem. Bilo je povuci potegni u smislu da su joj padali tonovi na kontrakcijama i tada je moja dr pravilno postupila. Krenuli su da me izvode na Cr, ali kaže dr otvorena 8 vraćaj!!! I spasila me CR. Tako da... mene ništa ne plaši.
Ovaj mali ima manji obim glave nego što je imala Ana, valjda neće da me pocepa user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 10:44:20   
daca77
Trco, navijam jakooo...bice to sutra ekspresnouser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 10:46:14   
Trcosava
Danke Daco!!

A, htedoh da dodam Jabudu da ovde nema hoćeš nećeš - posle roka na 2 dana ideš na ctg, vaginalni sam imala samo zadnja 3 puta. Dakle ne čačkaju me toliko.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 10:48:17   
jabudic
Drugi put u principu ide brze, tako da će samo da izleti user posted image
Pa taj tvoj nik mi je tako fascinantan, jednom sam ti čak i postavljala sliku na koga m asocira, i nikako ne mogu da te povežem sa nekim pravim imenom i pravom ženom. Ti si neki vanzemaljac, iz NR Slovenije user posted image
Pa i kod nas je tako, ali ja ako ne dodjem, ne mogu me stvljati na ctg user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 10:50:41   
Trcosava
user posted image nick - pogledaj avatar pa ti sve jasno - imam guzicu pa mogu da se trtim, trćim i otud trćosava user posted image inače tako je bivši kolega zvao jednu koleginicu - obe smo guzate user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:11:02   
Štetica
Trudnice veliki grlisa za sve.
Videh da Trca pise ovde pa samo da priupitam,"Zeno mislis li se poradjati il cesda pustas preko reda i februarske trudnice?"user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:14:11   
jabudic
Štetice, i ti si po tickeru otišla u februarske user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:14:16   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Imam 36 god. Imam troje dece, jedno od njih ima 15 godina. I trudna sam. Ovo mi je treci put da ostanem trudna neplanirano. Imala sam jedan abortus jedan spontani i sad. Ja uopste nemam osecaj da sam trudna. Nije mi ni muka... Ne znam sta se desilo u mojoj glavi. Trebalo mi je jako dugo da odem do lekara. Kada sam otisla vec je bilo kasno, 10 nedelja. Muzu nisam rekla dugo. Nisam ni mogla da mu kazem. Kupila sam jednu malu pizamicu i dala mu. Ostao je zatecen. kad bih mogla da sakrijem od drugih bilo bi najbolje. Ja se licno radujem bebi, ali me je nekako sramota. Nervira me to sto svima pojedinacno moram da objasnim od kud to. Kad pomislim da ce da krenu da me kritikuju i grde i da se zgrazavaju, prevrcu ocima, krenem da drhtim i placem.


IZVORNA PORUKA: jabudic

Izvini, veću glupost odavno nisam pročitala! Sramota te je što si trudna? Sa svojim mužem? Ne razumijem? Koga? Čega? Ne živiš za komšiluk, nema čega da se stidiš, nego da budeš srećna. Uživaj u trudnoći i opusti se! Ne vidim potrebu da se bilo kome šta objašnjava! Baš bih te sad po dupetu da si mi bliže! user posted image



IZVORNA PORUKA: emicaa

beba je blagoslov,nije bitno dal prva ili peta,a ti ces je rodit,odhranit i borit se za nju nece komsije zato briga ko sta misli ili kaze.


IZVORNA PORUKA: Azra_

Nemoj tako... Ako ste vi srećni i radujete se, tuđi komentari i reakcije ne mogu da te previše potresu. Dobro, bar ne daj da te potresu. Verovatno jeste nezgodno, ali samo im se osmehni... Inače, ja u komšiluku imam dve porodice sa po četvoro dece. I razlika između najmlađih i najstarijih je tu negde , oko 15 i više godina. Meni je to lepo, nikada se nisam pitala zašto i kako... Glavu gore! Stže novi život, treba mu se radovati! Kako ostala dečica prihvataju?



< Poruku je uredio Modessty RR -- 21.1.2015 11:15:06 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:18:13   
Modessty
Draga moja, ja ti preporučujem da pročitaš sledeći tekst: Sramota zvana treće dete

Pisala ga je naša članica i mama troje dece. Podićiće ti samopouzdanje i naučiti te da su tvoja deca tvoja stvar i tvoja sreća! A drugi nek se nose!
Glavu gore i objavi na sva zvona! Ti si jedna žena zmaj i tačka!

< Poruku je uredio lesica RR -- 22.1.2015 17:58:15 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:18:47   
Štetica

IZVORNA PORUKA: jabudic

Štetice, i ti si po tickeru otišla u februarske user posted image

hahaha,ma nesedam za komp da bi promenila tiker,i ovo pisem sa telefona dok mi sinko sisauser posted image .
Jednog dana cu i to srediti,samo da prezivimo grceve

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:22:10   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Štetica

Trudnice veliki grlisa za sve.
Videh da Trca pise ovde pa samo da priupitam,"Zeno mislis li se poradjati il cesda pustas preko reda i februarske trudnice?"user posted image

Ćuti kad ne puštam i one julske user posted image

Evo sutra idem da se porodim!!! user posted image


ČEk da i Anonimnoj odgovorim.

Pored svega onoga što su ženice već ispisale, dodaću ti i još jedan slučaj. Moja kuma se relativno mlada udala, rodila prvo dete i kad je on imao 22 ona je rodila drugo (sa drugim mužem). Ako ti imaš 36 god, a prvo dete 15 onda si i ti mlada i ne vidim razlog da te bilo koga bude sramota.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.1.2015 11:23:44 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:27:27   
Modessty
Trco sutra nosim neku šljivu ili kajsiju na posao! Da preživim tvoj porođaj user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 21.1.2015 11:29:53 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:29:42   
Valerie
trco user posted image kako si hrabra!!! zelim ti da prodej najlakse i najbrze!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:39:46   
Trcosava
user posted image šta vam je bre, pa veću frku imate nego ja

Ono doduše ja i nemam user posted image
Radujem se što ću opet vidim Svetlanu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:45:04   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Radujem se što ću opet vidim Svetlanu user posted image user posted image user posted image


AKo ti kažem da mi se tako majka zove... user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:46:35   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jabudic


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Radujem se što ću opet vidim Svetlanu user posted image user posted image user posted image


AKo ti kažem da mi se tako majka zove... user posted image

user posted image user posted image user posted image

ijao ubih se od smeha!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 11:51:11   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: jabudic


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Radujem se što ću opet vidim Svetlanu user posted image user posted image user posted image


AKo ti kažem da mi se tako majka zove... user posted image

user posted image user posted image user posted image

ijao ubih se od smeha!


user posted image user posted image user posted image
jaooooo crkoh i ja

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 12:13:25   
*boka*

IZVORNA PORUKA: jabudic


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Radujem se što ću opet vidim Svetlanu user posted image user posted image user posted image


AKo ti kažem da mi se tako majka zove... user posted image

Aaaaahahahaha... jaooooo ludo! Evo ti je Svetlana pa se nagledaj!

user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 12:24:28   
Trcosava
Idite u peršun!!!! user posted image

JA kao sklanjam po kući malo i prepakovala ranac za bolnicu. Sutra samo četkicu da dodam.

E da se pohvalim da mi čep ispao user posted image

Boko, moja Svetlana je lepša. Doduše sad malo liče, ova moja potamnela user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 12:30:51   
jabudic
Trco, je li tvoja Svetlana školovala od vremena do danas user posted image
Ili je neuka kukavica user posted image

Ljudi, gdje nam je Čupa? Jeste da je ona Crnogorka, njoj je jutro oko podne, ali ipak....

< Poruku je uredio jabudic -- 21.1.2015 12:37:59 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 12:40:09   
jovicaa
joj nemojte mi stavljati ovu srpsku majku, digne mi se kosa na glavi kad je vidimuser posted image

trco srecno... nadam se da ce biti brzo i lako! user posted image
pozdravi svetlanu i u nase ime, ja se ne secam kad videh poslednji put svoju, samo je moja doktorica gleda redovno, i mm ponekaduser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 12:41:18   
Trcosava
Ništa te nisam razumelauser posted image user posted image ko se gde i koliko i zašto školovao?user posted image

E, pozdravi mamu user posted image

Stvarno, Čupa ga odrapila danas sa spavanjem!!!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 12:45:50   
serpica
Trco user posted image a jos bi bilo bolje da ti krene nocas samo i izbegnes izazivanje.
Anonimna i da imas 45 ne treba da te bude sramota da rodis dete,kakve veze ima da li je prvo staro 15 god ili 5 god,dete je Boziji dar i tu nema price.
A ako imas 36 samo si godinu starija od mene,moja starija cerka ima 10god a ja cekam cetvrto,znaci glavu gore i budi ponosna na svoje blago.
Ja opet bia u Aksi,i ne umem da stanem,samo bih trosila..user posted image dan je lep,mali spava pa cu posle malo da ga izvedem.
Anita user posted image samo guraj i odmaraj.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
21.1.2015 13:01:32   
Trcosava
Šerpi, pa nema šta da izazivaju, samo mekšanje grlića, pošto se otvaram sama - mislim do sada. Pisala sam već, ovde ti ne krkaju odmah indukciju


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Šta je linea negra i da li zaista otkriva ...
Linea Nigra je jedna od nuspojava bilo koje trudnoće i još jedan znak promene vašeg tela tokom ovog perioda. Evo šta tre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here