|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Da li će vrtići biti besplatni od 1. septembra?

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 21.2.2022
Predsednik Srbije je izjavio da će sve što Srbija radi, poput puteva i pruga, "biti džabe ako ne bude bilo više dece".

image
Sve bi bilo besplatno za roditelje, čime bi bili motivisani da imaju više dece. (Foto: Freepik)
/11


 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se razmišlja o ideji da u početku vrtići, a kasnije za godinu ili dve i vrtići i jaslice budu besplatni za sve građane Srbije.

„To znači da mi preuzmemo na sebe plaćanje do određene sume i državnih i privatnih vrtića na potpuno isti način“, rekao je Vučić televiziji Tanjug.

Prema njegovim rečima, sve bi bilo besplatno za roditelje, čime bi ih, kako je ocenio, motivisali da imaju više dece.

Naglasio je da se o tome za sada samo razmišlja i da odluka još uvek nije doneta.

"Mi sa tim možemo da krenemo verovatno od 1. septembra. Na godišnjem nivou je to negde oko 53 miliona evra, računajući ono što država sada dobija od roditelja u nekom obliku. Pedest i tri miliona evra bi bio čisti gubitak", kazao je Vučić.

Ocenio je da bi time dobili veću socijalnu inkluzivnost dece koja bi bila manje na ulici, ili manje u porodičnim domovima, a više sa drugom decom.

Izjavio je da će sve što Srbija radi, poput puteva i pruga, "biti džabe ako ne bude bilo više dece".


Izvor: Nova.rs

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

"KAD DAM DECI DA NACRTAJU RODITELJE TI...
Kako vaspitati sposobnu i dobru decu i kako porodici vratiti prave vrednosti, govorio je klinički psiholog Vlajko Panovi...
138
Psiholozi preporučuju dosađivanje preko ra...
Da li se upinjete da ispunite deci leto umetničkim radionicama ili sportskim treninzima?
60
Dvanaesta godina deteta je period kada se ...
A onda se preko noći promenio. Samo želim da budem sam, mama - rekao bi mi.
39
Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.
27





Vaspitačica zaboravila dete u vrtiću
Kako ističe majka deteta, pokrenut je disciplinski postupak, koji može da se završi smanjenjem plate, suspenzijom ili ot...
Deci NE TREBA socijalizacija pre TREĆE godine
Da li ste primetili koliko je moderno društvo uporno, čak pomalo napadno u želji da sve roditelje uveri kako je njihovom...



Anketa

Lepse ime
igomar

Koje musko ime je lepse Stevan ili Stefan.

Stevan (21%)

Stefan (79%)


Ukupan broj glasova: 77

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here