|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Da li će vrtići biti besplatni od 1. septembra?

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 21.2.2022
Predsednik Srbije je izjavio da će sve što Srbija radi, poput puteva i pruga, "biti džabe ako ne bude bilo više dece".

image
Sve bi bilo besplatno za roditelje, čime bi bili motivisani da imaju više dece. (Foto: Freepik)
/11


 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se razmišlja o ideji da u početku vrtići, a kasnije za godinu ili dve i vrtići i jaslice budu besplatni za sve građane Srbije.

„To znači da mi preuzmemo na sebe plaćanje do određene sume i državnih i privatnih vrtića na potpuno isti način“, rekao je Vučić televiziji Tanjug.

Prema njegovim rečima, sve bi bilo besplatno za roditelje, čime bi ih, kako je ocenio, motivisali da imaju više dece.

Naglasio je da se o tome za sada samo razmišlja i da odluka još uvek nije doneta.

"Mi sa tim možemo da krenemo verovatno od 1. septembra. Na godišnjem nivou je to negde oko 53 miliona evra, računajući ono što država sada dobija od roditelja u nekom obliku. Pedest i tri miliona evra bi bio čisti gubitak", kazao je Vučić.

Ocenio je da bi time dobili veću socijalnu inkluzivnost dece koja bi bila manje na ulici, ili manje u porodičnim domovima, a više sa drugom decom.

Izjavio je da će sve što Srbija radi, poput puteva i pruga, "biti džabe ako ne bude bilo više dece".


Izvor: Nova.rs

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Šta treba da znamo o alergijskoj kijavici
Alergijska kijavica ili alergijski rinitis predstavlja hronično inflamatorno oboljenje sluznice nosa koje je uzrokovano ...
23
Da li ste spremni za još jedno dete?
Proširenje porodice je važna odluka.
9
Tehnolog iz Srbije: Sladoled koji je najgo...
Nekada se sladoled pravio od mleka, jaja i maslaca, a danas nažalost od svega i svačega, kažu stručnjaci.
9
Kreativne dečije fotografije
Pogledajte kako ova mama troje dece i slobodna umetnica koristi maštu i stvara prava mala umetnička dela oživljavajući b...
7





Više od polovine dece u vrtiću ne jede kor...
Dr Ranko Rajović objašnjava kako meka hrana utiče na imunitet, zube, vilicu i čak na kičmu dece.
Počela elektronska prijava za upis dece u ...
Direktor Kancelarije za IT i eUpravu dr Mihailo Jovanović objavio je početak ovogodišnjih konkursa za upis dece u predšk...



Anketa

Koje ime je po Vama lepo?
marijauros

Koje ime je po Vama lepo?

1.Vera (20%)

2.Neda (31%)

3.Kalina (38%)

4.Nada (12%)


Ukupan broj glasova: 189

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here