Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Svaki roditelj želi da zna: Beba u vašim rukama plače, a vi želite da vam ona kaže tačno šta ona oseća i šta želi. Ali šta ako beba pokušava nešto da vam kaže, ali vi jednostavno ne razumete?
U jednoj knjizi da svaka beba koristi signale sa kojima komunicira. Tamo je jasno opisano kako treba da tumačite svaki smeh, plač ili izraz lica. Stručnjak psihoterapije i tumač govornog tela,
Vivijan Sabel tvrdi da svaki izraz koji novorođenče napravi, roditelji mogu znati da li je gladan, srećan, uznemiren, uplašen, želi da se igra ili samo želi grljenje.
1. slika
Ova beba počinje da razmišlja o hrani - njegov jezik je napolju i u centru usana, što znači da da razmišlja da li da jede ili ne.
2. slika Ova beba je spremna za hranjenje. Njen pogled je fokusiran na njenu majku.
Sve slatke forme koje beba prave svojim ustima i jezikom, očima i usnama i obrvama imaju svoje značenje. To je njihov način da nam kažu šta im je potrebno. Autor knjige "Vivijan" tokom šest godina istraživanja, uključujući njenu ćerku Blusom, razvila je tri principa: posmatranje izraza na licu deteta, oponašanje njegovog izraza na licu (da mu stavite do znanja da ste ga razumeli) i da odgovorite na njegove zahteve.
I ako njene ideje mogu zvučati pomalo čudno, možda postoji nešto iza njih.
Postoje stručnjaci koji se bave razvojnim studijama kod beba, koji kažu da bebe komuniciraju mnogo pre nego što izgovore prvu reč, koja obično biva sa sedam meseci.
Klara Bolton iz "Nacional Literacy Trust" kaže da su bebe spremne da komuniciraju od samog rođenja. To će vas oduševiti kako brzo počinju da kombinuju pokrete, izraz lica i zvukove kako bi pokušali da komunicirjau.
Vivijan Sabel, autor knjige kaže da su se njene veštine neverbalne komunikacije razvile od ranog detinjstva. Njena majka je rođena kao gluva, pa čak i kao dete, Vivijan je morala da čita suptilne razlike u svom govoru tela i izrazu lica.
Treća slika: Mleko SAD! Usta su mu usta otvorena, ruke su mu blizu usana, jezik je oslobođen, što znači da je beba gladna.
4. slika: Beba želi da spava, ali želi da se ljulja. To možete videti jer su mu skupljene usne i od težine njegovih kapaka.
Vivijan nastavlja da je mogla u očima svoje majke, na način kako su joj postavljene usne, ili u kom položaju je bila da kaže da li je bila srećna ili ljuta, gladna ili uzbuđena."Naučila sam da prepoznam govor njenog tela više nego što bi naučila decu roditelja sa oštečenim sluhom, jer sam mnogo provodila sa time". Iako svako može da čita emocije drugih ili jezik tela u različitom stepenu - Vivijan kaže da ona ne samo da je morala u potpunosti da razume njene znakove, već je morala i da u potpunosti komunicira kroz njih. "Nabori na čelu, mali oblici govora na njenim usnama "terali" su me da shvatim šta joj je potrebno.
5. slika: Mirovanje. Širok pogled u oči bebe nam govori da je iznenađen. Majka treba da imitira ovaj izraz da bi beba mogla da oseti da se i majka oseća isto tako.
6. slika: Nova pelena. Po njegovom izrazu lica, vidi se da mu je nelagodno.
Nije vam potrebna diploma, da bi prepoznali ove znakove, samo treba da imate želju da naučite ove znakove bebe.
Sedma slika: Zadovoljna. Ovaj izraz na licu, njegove oci i položaj njegovih usana ukazuje da je beba zadovoljna.
Osma slika: Ona hoće da se igra. Njegov svež osmeh i sjaj u očima ukazuje na to da je beba čista, sita, potpuno odmorna i spremna za zabavu sa svojom majkom.
Skeptici govore da Vivijan verovatno navodi činjenice da majke već znaju da čitaju sa lica svoje dece. Ali Vivijan insistira da će mnoge majke imati dobru komunikaciju sa svojim bebama ako posmatraju njihova lica i uzvrate istim izrazom lica.
Prevod: ringeraja.mk
Прање зуба.
Admin
Када сте почели да перете зубе својој деци?