Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Ukoliko kao i ja imate mališane koji idu u vrtić, sigurno znate da period virusnih infekcija uveliko traje, završen je zimski raspust, mališani su se vratili u kolektive. Šta li nas čeka...
Podaci kažu da predškolsko dete ima od pet do osam nazeba godišnje koji traju od sedam do devet dana. Da li znate još i da postoji preko 200 virusa koji izazivaju infekcije gornjih disajnih puteva? Uz zapušen nosić i disanje na usta suši se sluzokoža ždrela - grla i dolazi do suvog bolnog, nadraženog grla i kašljucanja.
Kako bi se dete zaštitilo od infekcija preporučuje se pravovremeno i kontinuirano jačanje imuniteta. Dobar san, kvalitetna i zdrava ishrana i fizička aktivnost jesu temelji za razvoj jakog imuniteta kod dece. Takođe savetuje se i češće čišćenje nosa, ispiranje sa fiziološkim rastvorom, kako bi se detetu pomoglo da nesmetano diše na nos. Verujem da sve ovo većina nas roditelja zna i primenjuje.
Međutim, verujem da isto tako znate, da i pored sveg truda koji mi kao roditelji ulažemo, virusima nije lako pobeći. Onda slede noći bez spavanja, mališani slabo jedu, oni izostaju iz vrtića, mi sa posla ...
Moji klinci recimo nisu skloni upalama uha, stomačni virusi ih uglavnom zaobiđu, pa ćak i boginje kada je cela grupa imala, oni nisu, ali zato, grlo nam je slaba tačka. Ako se pojavi neki virus, nema šanse da ga izbegnu, i grlo neizostavno odreaguje.
U nastavku: šta sam naučila i zaključila, tokom mog (nažalost) bogatog dugogodišnjeg iskustva borbe sa nevidljivim - kako i šta činiti, ako se požale na bol u grlu. A iste metode mogu reći primenjujem, i u slučaju da supruga i mene krene da boli ili grebe grlo.
Antibiotska terapija u lečenju prehlada nije adekvatna jer antibiotici ne deluju na viruse, pa se preporučuje alternativna terapija koja će brzo ublažiti ove neprijatne simptome, i koja je, što je važno, pogodna za primenu u dečijem uzrastu.
Najkorisniji u svrhu terapije grla, kada ono zagrebe, je prečišćeni ekstrakt propolisa koji dokazano poseduje antinflamatorno dejstvo (smanjuje crvenilo - upalu), antimikrobno i antifungicidno dejstvo (sprečava rast bakterija i gljivica), antivirusno dejstvo, pospešuje zarašćivanje rana – oštećena sluzokoža (afte) i umanjuje bol prilikom gutanja.
Zato, kada osete bol i grebuckanje u grlu, a na sreću već su dovoljno veliki da znaju da prijave čim osete simptome, sami već znaju šta im je činiti - mamaaa, daj nam lek sa meeedoom, kako oni zovu propolis. Vrlo prijatnog je ukusa te nema više ubeđivanja, a odlično znaju da će im APIS GOLA brzo pomoći. Sprej prsnemo u pravcu grla (pritisnemo mlaznicu dva puta), i vrlo brzo osete olakšanje, grlo prestaje da bolucka, grebe. Postupak ponovimo nekoliko puta u toku dana, prema uputstvu, a u zavisnosti od uzrasta deteta.
Još jedna situacija u kojoj nam APIS GOLA jako pomaže, su afte, kojima sam lično vrlo sklona. Afte u ustima predstavljaju ranice bele boje koje su jako, jako, bolne na dodir, i kada se pojave, vrlo otežavaju ishranu i govor. Tada mi APIS GOLA priskače u pomoć, naprskam je nekoliko puta dnevno, i prosto osetim kako mi dezinfikuje sluzokožu usta, sprečavajući rast bakterija i gljivica, a istovremeno ubrzava zarastanje rana.
APIS GOLA je moram reći proizvod koji sa velikim poverenjem koristimo porodično svi, već više od decenije, a koristila sam ga i u trudnoći zbog upale grla jer to je bio jedini preparat koji je prirodan i koji sam smela da koristim. Neizostavni je deo naše kućne apoteke, a i naš verni saputnik na porodičnim putovanjima.
Mama nezaustavljivog dvojca
Promo objava