|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Kako uživati tokom leta u moru i bazenima, bez bojazni od bakterija, virusa i gljivica?

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 14.7.2024
Nažalost, kupališta nisu uvek čista, jer se mnogi posetioci ne pridržavaju pravila ponašanja i zaraza najčešće dolazi od njih samih.



Kako temperatura raste, sezona posete kupalištima je u sve većem jeku. Ali, pre nego što zaronimo, da li smo sigurni da smo spremni za sezonu plivanja?


Bakterije i gljivice se mogu naći skoro svuda, uključujući bazene, vodene parkove, saune, ali i mora, jezera i reke. Nažalost, mnoge vodene površine, a posebno bazeni, nisu uvek čiste, jer mnogi posetioci kupališta ne pridržavaju se pravila ponašanja i zaraza najčešće dolazi od njih samih. Jasno je da kao pojedinac ne možete uticati i kontrolisati druge, ali to ne znači da se trebate odreći plivanja, jer svi znamo koje benefite ima za organizam. Zato, preduzmite sve što možete, kako biste zaštitili sebe i svoje najbliže:

  • poštujte opšta pravila korišćenja bazena
  • tuširajte se pre i posle upotrebe bazena
  • koristite dezobarijere, kadice u kojima se dezinfikuju stopala
  • nemojte koristiti bazen ako imate dijareju ili drugu infekciju
  • ne urinirajte u bazen
  • ne gutajte vodu iz bazena
  • koristite lični peškir i papuče.

 

Takođe, dobro je poznato kakve benefite organizam dobija korišćenjem ulja divljeg origana. Ovo ulje pomaže kod slabog imuniteta, respiratornih oboljenja, ali neutrališe i preko 25 različitih bakterija i gljivica. Međutim, mnogima nije lagodno i prijatno da konzumiraju ulje divljeg origana jer često stvara osećaj peckanja, ljutine i mučnine. Zato su tu kapsule!

Oregamar - organsko ulje divljeg origana

 

Zahvaljujući Oregamar kapsulama, možete konzumirati ulje divljeg origana u kapsulama i uživati u njegovim lekovitim efektima na lagodan i prijatan način bez osećaja peckanja, ljutine i mučnine.

Oregamer kapsule sadrže organsko ulje iz divljeg origana, kao i devičansko maslinovo ulje, i odlične su za "čišćenje" organizma od bakterija, virusa, gljivica, pa se kao takve preporučuju i za prevenciju i za terapiju bolesti nastalih usled prisustva bakterija, virusa i gljivica.

Ulje origana je najjači biljni antiseptik, prirodni antibiotik, antivirotik i antimikotik (uništava mnoge bakterije, viruse i gljivice). Blagotvorno deluje na urinarne, intestinalne, respiratorne i kožne infekcije.

 

Kako se upotrebljava ulje divljeg origana?

Način upotrebe: 1 kapsula dnevno posle jela sa čašom vode. Oregamar kapsule su namenjene odraslim osobama, a mogu ih konzumirati i deca starija od 12 godina uz obavezan strogi nadzor lekara.

 

Ulje divljeg origana u kapsulama može biti od pomoći za stanja:

  • Urinarne infekcije (Gram negativne bakterije)
  • Kandidijaza (Candida albicans-oralana, intestrinalana, vaginalana)
  • Paradontopatija
  • Bronhitis, rahinitis, traheitis, produktivni kašalj
  • Herpes simplex 1 i 2 (rozmarinska kiselina)
  • Čir na želucu i dvanaestopalačnom crevu (Helycobacter pylori)
  • Otežano varenje i disbalans crevne flore, gasovi
  • Snižavanje holesterola i šećera u krvi
  • Šuga i vaške (preporuka je da se ulje origana ubaci u šampon ili kupku)

 

Zato pripremite se na vreme uz Oregamar i bezbrižno uživajte na bazenima, jezerima i moru ovog leta!


Promo objava

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Kakva je uloga celih zrna žitarica u ishrani?
Celo zrno treba da predstavlja važan deo uravnotežene ishrane i snabdeva nas vlaknima i drugim hranljivim materijama.
4
5 načina da ojačate imunitet ove jeseni
Ne postoji čarobni štapić koji će ojačati vaš imuni sistem, ali ovih 5 navika će vam pomoći da izgradite jak imuni siste...
4
Pomozite svom tinejdžeru da izađe na kraj ...
Masna koža, akne, bubuljice...ovi izazovi su veliki za tinejdžere i nije im lako. Bitne i dinamične hormonske promene u ...
4
Soja
Soja se u ishrani čoveka koristi već približno 5000 godina. Ona je jednogodišnja biljka sa mahunama u kojima se nalazi 2...
3





Kegelove vežbe i baš sve što treba da znat...
Kegelove vežbe su vežbe za pubične mišiće koji mogu da oslabe tokom trudnoće i porođaja, menopauze ili zbog prekomerne t...
Pet lakih koraka koji će ti preokrenuti ži...
Pronađi vreme za sebe. Moraš! Brini o sebi kao što bi brinula o svojim najdražima, jer, bez obzira na sve drugo, i ti za...



Anketa

Симптоми порођаја.
пеперутка16

Који су били ваши последњи симптоми пре порођаја тог дана или дан или два? Ако сте имали неке симптоме?

Click Here