|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba bljucka posle podoja
19.10.2008 8:48:30   
Anoniman
Moje dete nkada nije bljuckalo posle podoja, nikada se nije prejedao, ali sam čula da mnoge bebe često bljucnu višak, čak neke i posle svakog podoja. Kakva su vaa iskustva? Kako se "boriti" protiv toga? Koliko je to (bljuckanje) normalno? Da li bebi ograničiti (vremenski) sisanje da ne bi bljucnula?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.10.2008 8:12:06   
Anoniman
Ajde žene pomagajte! Moja prijateljica ima problem da joj beba bljucka posle svakog podoja, a ja ne znam da joj pomognem... user posted image

Bebac ima svega 10ak dana - hoće se to vremenom normalizovati?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.10.2008 8:59:58   
mamyca
Vecini beba se to dogadja,jer su jako halapljive,reci prijateljici da bebu cesce dize na ramena,i da ga pomalo lupka po ledjima da moze podrignuti,jer je to najbitnije.Imedju podoja pogotovo i na kraju podoja.Kad prebacuje s jedne sike na drugu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.10.2008 9:07:56   
gracija
Moja Milica  je redovno bljuckala(nisam je dojila,vec hranila na flasicu)i posto je voljela da rucka,redovno se prejedala i poslije toga je naravno bljuckala ,da bi izbacila visak hrane...Kad sam se obratila pedijatru po tom pitanju,rekao mi je da je to sasvim normalno kod tako malih beba.Vremenom je to prestalo,jer je moja bebara "skontala svoju mjeru"....Mislim da zaista nema razloga za paniku ako bebica malo bljucne,tako izbacuje ono sto joj je visak....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.10.2008 9:11:42   
gracija
Tasho,evo mozes pogledati i ovo....
http://www.bebinsvet.net/tekstovi/beba/strane/beba_zasto-moja-beba-bljucka.htm

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.10.2008 10:06:00   
Jeca*
I moj Luka bljucka. Nekad se baš prejede pa ne moe da spava pa mučenik bljucka po sat vremena. Bebe uglavnomo bljuckaju. Ti si imala sreće. Kao što su i gore pisale, halapljive su pa ne znaju kad su site. Bljuckanjem izbace višak. Da ne ponavljam ono gore napisano, samo ću reći da nema razloga za  brigu. Verovatno ima puno mleka. Jedna žena koja je sa mnom ležala u porodilištu je još tamo muke mučila sa bebom, ali su joj sestre i pedijatar se samo nasmejali i rekli "opet moramo da ga presvlačimo" user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.10.2008 12:29:38   
Anoniman
Pa, i ja sam rekla da je to normalno, ali pošto nisam imala iskustva sa tim... reko hajde da pitam.

Hvala!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.5.2009 10:37:56   
NadaR
Rivana, i u onoj temici koju si postavila prepoznah nas.
Milosh je takodje puno bljuckao i pio Aptamil. Ja mislila da je problem bas u Apt. i htjela da mijenjam pa me nas pedijatar razuvjerio. Kaze covjek,to je normalno, proci ce. I proslo ,poslije 6 mjeseci vise nije bljuckao, povrati ponekad ali nista strasno.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.5.2009 10:39:26   
Anoniman
bljuckanje prestaje ja mislim kad beba pocne da sjedi .... tako je bar bilo kod moje cerke ...pošto je ona jako puno bljuckala (hipp pre je pila)

a sin je dojio ...i nije uopste bljuckao

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.5.2009 11:10:27   
mihi
Rivana ima Milupa formulu protiv bljuckanja potraži u apotekama, mada ja mislim da će sa 6 do 7 meseci prestati svakako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.5.2009 11:13:00   
Rivana
Hvala Mihi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.5.2009 20:43:01   
mihi
user posted image To je ovo mleko Rivana

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.5.2009 12:30:17   
sonja999s
mi smo imali problem sa bljuckanjem, da ne kazem povracanjem
pedijatar nam je preporucio humanu posto smo vec to i pili samo da formula bude AR
i od tada problema nema
bljucne malko ponekad, ne posle podrigivanja vec u toku igre, kad mase rucicama i nozicama, ali to nije ni 1% kako je bilo pre


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.5.2009 12:31:40   
sonja999s
takodje smo, po savetu pedijatra podigli dusek na kome mali spava za 20ak stepni
hranim ga pod uglom od 45
da, trebalo bi bljuckanje prestati kada se uvede cvrsta hrana
cula sam da se oko 6-7 meseca taj misic jednjaka ojaca
a najkasnije do godinu dana

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.6.2009 22:36:55   
komanci
Beba popije mleka onoliko koliko joj treba ali ponekad znaju i da se prejedu pa taj visak izbace bljuckanjem.Nista zabrinjavajuce.Moj savet obavezno drzati bebu da podrigne i onda ce manje bljuckati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba bljucka posle podoja
3.7.2009 18:03:20   
sonja999s
i ja sam drzala malog da podrigne
ali kad to uradi, usput i izbaci brdo hrane
zato sto je imao taj refluks


(odgovor članu komanci)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 10:00:49   
cici78
Moja beba ima mesec i po dana i u zadnjih par dana je poceo da bljucka mnogo vise nego ranije i cesce i kolicinski vise...bas me zabrinjava. Drzim ga da podrigne posle svakog podoja ali par sekundi posle podrigivanja on bas bljucne. Primecujem da mu to jako smeta...ranije nije, kao da i ne primeti a sad odmah pocne da place, kao da se zgadi. Jao svaki dan neka nova brigauser posted image ... Ako neko ima iskustva please napisite...ili da idem kod dr...a jos nema ni knjizicu, uh muke...

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 10:07:26   
Anoniman
jel bljuckanje ili u luku povraćanje????

dokle god bljucka ne zabrinjavaj se jer već od 40 dana počinje ih stomaćić mučiti pa ti sve to dođe normalno

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 10:15:37   
cici78
Vule, nije bas povracanje u mlazu ali ne mogu da kazem da je bas bljuckanje, vise je nego ono neprimetno bljuckanje od ranije...i sada kao da se napregne da povrati, kao odrasli kad im je muka...primetila sam da sada kad mu stavim cuclicu on kao da se zgadi i hoce da povrati, kao da ima neki nadrazaj...ne desava se bas svaki dan ali ovo bljuckanje stalno zadnjih par dana

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 10:21:17   
Anoniman
ja sam sa ćerkom imala velikih problema što se tiče tog bljuckanja ...svakodnevno, a sa sinom ništa

ne daji cuclu, ali ubjeđena sam da je problem sa stomačićem, sada počinju grčići, jednostavno ako halapljivo vuče naguta se zraka i onda nije problem samo da treba da podrigne nego jednostavno i povrati

ono što je bitno jeste da beba dobija dovoljno na težini i jedino ako ti u luku povrati vodi ljekaru, inače nema razloga za zabrinutost

sretno ti draga u svakom slučaju

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 10:33:55   
cici78
Hvala ti, valjda nije nista ozbiljno...A bili smo pre dve nedelje na prvoj kontroli i napredovali 1500gr, odusevili smo se mm i ja...ali sta sad ovo bi odjednomuser posted image  Ma nadam se da je prolazno. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 11:04:27   
eugenija
IZVORNA PORUKA: komanci

.Moj savet obavezno drzati bebu da podrigne i onda ce manje bljuckati.


Ja Viktora dižem otkako se rodio posle svakog obroka da podrigne. Nemamo problem sa bljuckanjem, tako da moguće da ovaj savet ima veze s tim.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu komanci)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 11:12:59   
cici78
I ja ga drzim da podrigne posle podoja ali on pre nego sto stignem da ga spustim u krevet posle podrigivanja bljucne, a onda i u krevetu bljucne i tako par puta...jedino kad je gladan ne bljucka...valjda nema sta 

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 11:15:46   
eugenija
Mislim da je ovo benigna stvar  oko bljuckanja, negde sam čak i čitala. Moguće u knjizi "Šta da očekujete u prvoj godini", da je jedino "zlo" što se uprlja nameštaj (tako jako umeju da bljucnu)user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.9.2009 11:18:41   
cici78
Jao pa da, ja imam tu knjigu, super je...e svasta kako se nisam setila, bas cu sad da cituckam malo, toliko dobrih saveta ima...Thanks Eugiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here