|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo je ...
20.2.2010 22:47:35   
SUPER MAMA
Nesvakidašnji podvig doktora kragujevačke Hitne pomoći

Doktor Jovica Uštević (49), specijalista urgentne medicine u kragujevačkoj Hitnoj pomoći, uspeo je posle 15 minuta reanimacije da oživi mrtvorođenu mušku bebu, koju je majka pre vremena rodila na WC šolji u svom stanu! Nedonošče, koje je na rođenju težilo svega 1.300 grama, posle prave drame koja se vodila u stanu, liftu i vozilu, tek je u hodniku Kliničkog centra počelo da daje znake života.
Prošlog petka službu Hitne pomoći je oko 16 časova telefonom pozvao muški glas i rekao da je njegova supruga D. Š. (25) počela da se porađa. Međutim, ekipa doktora i tehničara zatekla je u stanu na osmom spratu kragujevačkog naselja Aerodrom nesvakidašnju situaciju. Porodilja je u šoku sedela na WC šolji sa bebom, koja nije davala znake života.
- Majka je u krilu držala peškir i tek kada sam otvorio smotuljak, video sam bebu, koja je bila skroz poplavela, mlitava, nije plakala. Pupčana vrpca nije bila presečena. Odmah sam počeo reanimaciju usta na usta i masiranje srca. Toliko je bio mali da sam ga sve vreme držao na nadlaktici, dok sam mu davao veštačko disanje i srce masirao jednim prstom - kaže za „Alo!“ dr Jovica Uštević, koji je za 24 godine rada u Hitnoj pomoći zaticao bebe rođene na terasi, stanovima i kolima, ali nikada nije spasavao mrtvorođenče. Doktor, koji je još u šoku od ovog nesvakidašnjeg događaja, izjavio je juče za naše novine da se borba za prvi udah prevremeno rođene bebe nastavila i u liftu, koji je na svu sreću radio u tom trenutku, a zatim i u vozilu Hitne pomoći. - Iako nisam znao kog je pola, sve vreme sam u pauzama reanimacije navijao i govorio mu - ajde mali, prodiši, javi se! Bio sam optimista, jer sam video da svaki put kad mu udahnem kiseonik, grudni koš mu se podigne - kaže dr Uštević i dodaje da su u borbi za život malog Kragujevčanina učestvovali i medicinska sestra Snežana Urošević, tehničar Miloš Nestorović i vozač Milan Obradović. Tek u hodniku bolnice, negde ispred Urgentnog centra, beba koju je D. Š. rodila u sedmom mesecu trudnoće dala je prvi znak života.
Dr Ušteviću se učinilo da je dva puta nepotpuno udahnula, ali tu je spremno već čekala ekipa lekara i sestara koji su neki minut kasnije saopštili radosnu vest. Mališan je prodisao.
- Skoro sam vrisnuo kada su mi rekli da je živ. U trenucima dok sam ga reanimirao, razmišljao sam da smo tu on i ja, pa šta nam Bog da! Srećan sam što je preživeo. Lekar sam i otac četvoro dece. Sledeće noći kada sam bio na dežurstvu, otišao sam da ga obiđem. Kolege sa neonatologije su me pustile da ga vidim sa rečima - ovo je tvojih ruku delo! Napredovao 30 grama Muška beba koju je spasao dr Uštević smeštena je u inkubator u Centru za neonatologiju. Prema rečima dr Nade Stojanović, direktorke ovog centra, beba se nalazi na mehaničkoj ventilaciji i trenutno je stabilna. Primljena je sa sniženom telesnom temperaturom i sa 1,3 kilograma. Juče je težila 30 grama više.
Biljana Nenković Izvor: alo.rs

Ovo me danas rasplakalo i bas sam se najezila.Bravo za doktor nemam reci.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 22:50:19   
Delijagirl
Stvarno svaka cast nema mnogo takvih doktora  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 22:51:59   
Anoniman
Jao i ja sam se najezila kad sam procitala!user posted image
Bravo za malisu user posted image i svaka cast doktoru!user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.2.2010 22:52:18 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 23:36:36   
Anoniman
jao boze...pa nemam reci...suze mi same idu...

ja bih detetu ime dala po tom doktoru./..

bravo za coveka!!!!

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 23:43:12   
Mishica 77

Svaka čast!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 23:43:25   
sneza24
Svaka cast i doktoru i malisi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 23:45:30   
gagana83
Svaka castuser posted image
Eh,da je vise takvih doktora,gde bi nam bio kraj.......


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
20.2.2010 23:51:19   
BabyG
 user posted image user posted image  user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
21.2.2010 0:36:38   
MERYEN
Ziva istina,to su kolege iz hp mm,kazu da je malisa bio kao vekna hleba.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
21.2.2010 0:38:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MERYEN

Ziva istina,to su kolege iz hp mm,kazu da je malisa bio kao vekna hleba.
user posted image user posted image user posted image


joooooooj....predodredjen za zivot!!!sunce maleno

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
21.2.2010 18:02:38   
Lilly*
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
22.2.2010 9:33:37   
pepino
Svaka mu cast!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
22.2.2010 9:41:03   
*Alexx*
MERYEN, šta kaže tvoj mm, kako je bebica, ima li hitna pomoć nekih povratnih informacija? Hoće li biti nekih posledica po bebu što nije dugo disala (ne daj Bože, evo pomeram se s mesta)?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
22.2.2010 9:51:15   
bebironcic
Sva sam se najezila dok sam citala ovo!Svaka cast za doktora i bravo za malog bebca,jadnicak maliuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kragujevacki dokrot iz Hitne Pomoci uspeo...
25.2.2010 0:54:03   
MERYEN
Kaze da su bebi neverovatno razvijena pluca,za sad je beba dobro,i hvala Bogu da je tako jer je majka narkoman dugi niz godina iako je mlada....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here