|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
27.2.2021 22:38:01   
miracleB
Cao, kao sto znas mi smo isli u spetembru prosle godine, i tada a i sada oni operaciju rade koliko znam u Ota Jinemed bolnici ali tamo nema prevodioca za srpski. Kada smo bili 2019.u toj drugoj vecoj bolnici bila je ta zena iz Albanije koja je znala dosta srpski pa nam je par puta bila kao da pomogne. U ovoj sad bolnici su nam zvali tu jednu koja zna okej engleski posto su vecinom slabi sa engleskim. 

Ukoliko znate engleski sa ginekologom i Emreom cete se fino sporazumeti, ako ne znate onda mozete da uzmete prevodioca... a sto ne pitate Emrea to, oni su jako ljubazni i stvarno hoce da izadju u susret za sve te stvari...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Azoospermija
28.2.2021 7:25:21   
bebec
Hvala vam svima. Pitali smo dokt. Emre sta treba za mene,rekao je da ako imam nesto od analiza ponesem,a ostalo mogu raditi i tamo. Rekao mi je da je u pitanju ginekolog Sulejman. 

E sad te hormone nisam radila, mozda bih mogla i to,pa cu videti. Juce sam razmisljala svakako cu sa njim da porazgovaram o svemu, eventualno pregled a pitacu da sve sto  misli da treba da odradim od analiza, odradim posle kad se vratim.Bas  sam uzbudjena,hvala  vam  svima.Inace mm je odradio analize, testosteron se malo povecao od prethodnog rezultata,a fsh je i dalje isti.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Azoospermija
28.2.2021 12:59:53   
Bicesuper
Ja sam htela da pitam i devojke koje su imale embriotransfer sledeće - da li oni vrše neke preglede u smislu stanja materice, endometrijuma i drugih stvari pre nego donesu odluku da li ste spremne za embriotransfer.Malo sam se raspitivala zašto je npr mnogo veća uspešnost u Rusiji ili Pragu nego kod nas.Iz iskustva svoje poznanice znam da su njoj ovde kod nas rekli da je spremna a dr iz inostranstva (gde je imala zaledene embrione) su rekli ne još. Kao da je jedan od razloga sto vraćaju brzo (često treći dan a ne peti mada sam negde čula da je i to rano) a drugi razlog je sto vraćaju po svaku cenu.Ako neko zna nešto o tome neka piše, meni je prosto neverovatno da ljudi ovde imaju dosta neuspelih a negde im iz prve uspe

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Azoospermija
28.2.2021 14:22:48   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam htela da pitam i devojke koje su imale embriotransfer sledeće - da li oni vrše neke preglede u smislu stanja materice, endometrijuma i drugih stvari pre nego donesu odluku da li ste spremne za embriotransfer.Malo sam se raspitivala zašto je npr mnogo veća uspešnost u Rusiji ili Pragu nego kod nas.Iz iskustva svoje poznanice znam da su njoj ovde kod nas rekli da je spremna a dr iz inostranstva (gde je imala zaledene embrione) su rekli ne još. Kao da je jedan od razloga sto vraćaju brzo (često treći dan a ne peti mada sam negde čula da je i to rano) a drugi razlog je sto vraćaju po svaku cenu.Ako neko zna nešto o tome neka piše, meni je prosto neverovatno da ljudi ovde imaju dosta neuspelih a negde im iz prve uspe



To sto pricas treci i peti dan je vezano za emrione, i to odmah na pocetku znas da li su dosli do stadijuma blastociste. U nekim slucajevima jednostavno nije moguce da embrion dodje do 5 dana, zato je i bolje vratiti 3 dan, tako barem ima sanse da uspe.Sto se tice samog embriotransfera, moras da pripremis endometrijum za embrion. Ja sam bila na terapiji estrofemom i progesteronom pre et. Bitno je da bude preko 8mm i da se uocavaju “tri sloja”. Ja sam za to isla kod obicnog ginekologa, u dom zdravlja...

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Azoospermija
28.2.2021 14:52:39   
Bicesuper
Hvala. Znam i ja da negde neće da se razvije do petog dana pa zato vraćaju treceg.Tako je i mojoj drugarici bio slučaj, ovde se kontrolisala, tu debljinu i sve i naši dr rekli da je super spremna a dr iz inostranstva da ipak nije, verovatno imaju strože kriterijume.Jasno mi je da si ti ovde isla na kontrole a da li si slala njemu rezultate u smislu da li je on zadovoljan da može da se dođe na transfer... 

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Azoospermija
2.3.2021 11:27:03   
miracleB
itam i devojke koje su imale embriotransfer sledeće - da li oni vrše neke preglede u smislu stanja materice, endometrijuma i drugih stvari pre nego donesu odluku da li ste spremne za embriotransfer.Malo sam se raspitivala zašto je npr mnogo veća uspešnost u Rusiji ili Pragu nego kod nas.Iz iskustva svoje poznanice znam da su njoj ovde kod nas rekli da je spremna a dr iz inostranstva (gde je imala zaledene embrione) su rekli ne još


Meni su pre svežeg ET radili ultrazvuk naravno, i dali savet da li raditi ili ne. Ja se čak ne sećam da li su mi rekli koje su mere u pitanju meni je važnije bilo da je sve ok, da nije došlo do hiper. Kao što sam par puta rekla oni te kao pacijentkinju uopšte ne zamaraju gomilom podataka i nekako ulivaju poverenje i stvarno nisam ni imala potrebu da ih pitam baš za sve detalje, nego su rekli možemo sad Et da radimo ako ste za samo da znate sad je šansa 30% a iz FETa je npr 70%.
Sada kada budemo išli na FET rekli su mi koju terapiju uzimam, i koji dan idem na merenje vrednosti hormona i debiljine endometrijuma, tako da naravno da to sve prate i traže da im javiš.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Azoospermija
2.3.2021 12:10:22   
Bicesuper
Verovatno kada se radi svez ebriotransfer podrazumeva se da pregledaju i ocene da li moze.
Ali kad se ide na zaledjeni onda se ima opcija da se sve meri, uzima terapija i odlucuje.
Iskreno nisam to pitala zbog nepoverenja, vec zato sto sam shvatila da se kod nas to radi po svaku cenu, odnosno da ne budem tako gruba, nasi imaju blaze dosta kriterijume kada je zena spremna nego u inostranstvu.
I ti i Hortenizija ste radile stimulaciju ovde i niste upali u hiper...
Pa sam tako shvatila da nije dobro upasti u hiper user posted image
I Hope18 je to napisala...
Kakvi su vama planovi za novi embriotransfer?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Azoospermija
2.3.2021 12:42:55   
miracleB

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Verovatno kada se radi svez ebriotransfer podrazumeva se da pregledaju i ocene da li moze.
Ali kad se ide na zaledjeni onda se ima opcija da se sve meri, uzima terapija i odlucuje.
Iskreno nisam to pitala zbog nepoverenja, vec zato sto sam shvatila da se kod nas to radi po svaku cenu, odnosno da ne budem tako gruba, nasi imaju blaze dosta kriterijume kada je zena spremna nego u inostranstvu.
I ti i Hortenizija ste radile stimulaciju ovde i niste upali u hiper...
Pa sam tako shvatila da nije dobro upasti u hiper user posted image
I Hope18 je to napisala...
Kakvi su vama planovi za novi embriotransfer?


E ma naravno, ja samo pišem kako je kod nas billo. Hoću da ti kažem ja sve volim da znam u detalj inače,a uhvatim sebe da tako neke stvari nisam ni našla za shodno da pitam, jer je nekako situacija bila takva. pa da znaš da stvarno budu super i lepo te rasterete. Ja jesam ovde počela stimulaciju da znаš, ali to sam već pisala, ja sam išla sve po njihovim uputstvima - iako se ginekolog ovde nije slagala ali je bila u fazon ako već ideš kod njih radi kako ti oni kažu. Tako da ovde jesam pratila ali sve po njihovim iskustvima.
Sad za FET imam protokol koji počinje mesec dana pre, tj prvo primam neku ineciju pa onda uzimam estrogen i rečeno mi je tačno koji dan idem da merim endometrijum i da vadim hormone, ako je sve ok možemo da idemo.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Azoospermija
3.3.2021 10:29:01   
Bicesuper
Super, drzimo fige.
Kontam da ce to biti tek za neki mesec, dok se pripremis.
Npr Hortenziji je dr ovde smanjila te lekove za stimulaciju, tako je pisala, mozda oni daju jake doze u odnosu na nase lekare, ali dobro sigurno imaju razlog tako da u to ne sumnjam uopste.
Posto mi necemo neko vreme tamo, ja bih to iskoristila jos malo da se pregledam, u smislu hormona, odnosa izmedju istih.
Nekkao mi se cini kad je ovaj problem tj azo samo se na muskarca fokusiraju.
A ja toliko ljudi imam u okruzenju, zdravi, pa idu na VTO pa kod zene problem da iznese trudnocu ili da se to primi... Pa kad imam vremena da jos nesto pregledam.
Ako imate preporuku za dobrog endokrinologa, osim Snezane Vujovic jer znam da je kod nje sve preko 1000 evra...user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Azoospermija
3.3.2021 17:17:16   
Hortenzija

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Super, drzimo fige. Kontam da ce to biti tek za neki mesec, dok se pripremis. Npr Hortenziji je dr ovde smanjila te lekove za stimulaciju, tako je pisala, mozda oni daju jake doze u odnosu na nase lekare, ali dobro sigurno imaju razlog tako da u to ne sumnjam uopste. Posto mi necemo neko vreme tamo, ja bih to iskoristila jos malo da se pregledam, u smislu hormona, odnosa izmedju istih. Nekkao mi se cini kad je ovaj problem tj azo samo se na muskarca fokusiraju. A ja toliko ljudi imam u okruzenju, zdravi, pa idu na VTO pa kod zene problem da iznese trudnocu ili da se to primi... Pa kad imam vremena da jos nesto pregledam. Ako imate preporuku za dobrog endokrinologa, osim Snezane Vujovic jer znam da je kod nje sve preko 1000 evra...user posted image user posted image user posted image


Da, ja da nisam dobila manju dozu lekova sigurno bh upala u hiper. Mislim da su meni dali dozu u odnosu na godine, a ne stanje jajnika. I pored smanjene doze hormona ja sam imala 19 jajnih celija, sto je bas dosta. Da sam bila u Istanbulu na stimulaciji i da su me oni pratili vrvt bi mi i oni samnjili dozu.Sto se tice endokrinologa, zavisi za sta treba...svaki od njih ima svoju uzu specijalnost. Za sterilitet u NS je prof Edita Stokic, ovde je prof Svetlana Vujovic. Dobri endkrinolozi su i dr Mira Sumarac i dr Vesna Dimitrijevic Sreckovic...ali ne znam  koliko se bave muskim sterilitetom. Svetlana je nekoliko hiljada skuplja od drugih profesora u privatnim bolnicama...nije ne znam kolika razlika. Skupa je terapija koju daje..ali cena tih lekova je svuda ista, bez obzira koji lekar je prepise.Sada samo jedan mali savet za sve devojke koje planiraju trudnocu...obavezno se vakcinisite!
https://www.sciencealert.com/covid-found-mutating-inside-a-baby-infected-before-birth-in-world-first?fbclid=IwAR1HkixhPh8FtYt2wQ33H0AfCVE6YqdbZ85Foix0Yjmd2JeB6UfaACAgQ8Q






_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Azoospermija
3.3.2021 18:08:10   
Bicesuper
Pa da, verovatno bi ti i tamo smanjili. Za endokrinologa sam pitala za sebe ne za supruga...Ja sam uradila hormone i isla kod dr Petakova(koji je odličan) ali ja sam za njega skroz zdrava.Meni su progesteron i estrogen u obrnutoj srazmeri i AHM mi je malo povišen. Pritom se gojim iako sam na terapiji za štitnu pa bih da me neko pogleda detaljnije, možda imam i onu insulinsku.Za Snežanu Vujovic sam sa više strana čula, dosta njih je zadovoljno, isto toliko nije, razumela sam da je sve kod nje skupo, kao i da daje terapiju svima sa xanaxom (ovo se odnosi na žene). Pogledaću i ove druge sto si napisala, hvala punooo.A za vakcinu, šta znam mi smo tek prelezali pa ne bi sad da primamo.I još jedno pitanje- sto ne valja da se uđe u hiperstimjlaciju?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Azoospermija
3.3.2021 18:13:33   
Bicesuper
Imam još jedno pitanje za Hortenziju i Miracleb... posto ste vas dve uspele odnosno miracleb je  na putu da beta bude pozitivna ❤️Šta mislite o promeni ishrane i pica (alkohola skroz).Mi popijemo vino vikendom, volimo, ali nešto mislim možda bismo trebalo da sve izbacimo...Pogotovo muz.Znam da je miracleb rekla da su suprugu savetovali kad su dosli na prvu kontrolu da baci cigarete. Mi ne pusimo ali pitam za ovo drugo.Naravno da treba sto zdravije živeti, svima se radi poboljšanja plodnosti preporucuje zdrava hrana i obavezno bez alkohola i cigareta. 

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Azoospermija
3.3.2021 19:12:37   
lesli
Bicesuper, poslala sam ti preporuke endokrinologa u Bg privatnom porukom.
Ja sam isla na VTO. Jedna prirodna trudnoca zavrsena pobacajem, pa onda borba sa sterilitetom i razne analize kod endokrinologa, na kraju nisu nasli uzrok steriliteta (iako je ocigledno da je do mene) pa smo na kraju otisli na VTO.

Obzirom da je kod vas primarni uzrok muski faktor, vase analize verovatno ne uzimaju za ozbiljno. Ja bih ipak na vasem mestu odradila neke stvari.
Bazalni hormonski status, OGTT sa insulinemijama, hormone i antitela stitne zlezde i trombofilije pre postupka.


Puno srece svima na putu do user posted image ! 🍀

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Azoospermija
3.3.2021 19:27:54   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pa da, verovatno bi ti i tamo smanjili. Za endokrinologa sam pitala za sebe ne za supruga...Ja sam uradila hormone i isla kod dr Petakova(koji je odličan) ali ja sam za njega skroz zdrava.Meni su progesteron i estrogen u obrnutoj srazmeri i AHM mi je malo povišen. Pritom se gojim iako sam na terapiji za štitnu pa bih da me neko pogleda detaljnije, možda imam i onu insulinsku.Za Snežanu Vujovic sam sa više strana čula, dosta njih je zadovoljno, isto toliko nije, razumela sam da je sve kod nje skupo, kao i da daje terapiju svima sa xanaxom (ovo se odnosi na žene). Pogledaću i ove druge sto si napisala, hvala punooo.A za vakcinu, šta znam mi smo tek prelezali pa ne bi sad da primamo.I još jedno pitanje- sto ne valja da se uđe u hiperstimjlaciju?



Hiper moze biti u nekim slucajevima izauzetno opasan. Uvecavaju ze jajnici, dolazi do nakupljanka vode u abdomenu i u najgorem slucaju moze doci do torzije jajnika...kada se zaustavlja cirkulacija u jajniku i mora se hirurskim putem srediti. Mada torzija je bas bas bas retka. Obicno se prekida terapija kada dodje do prvih simptoma hipera. Hiper se cesce javlja kod devojaka koje imaju PCOS, povisen AMH pa su zato ginekolozi obicno oprezniji kod njih.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Azoospermija
3.3.2021 19:31:53   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: lesli

Bicesuper, poslala sam ti preporuke endokrinologa u Bg privatnom porukom.
Ja sam isla na VTO. Jedna prirodna trudnoca zavrsena pobacajem, pa onda borba sa sterilitetom i razne analize kod endokrinologa, na kraju nisu nasli uzrok steriliteta (iako je ocigledno da je do mene) pa smo na kraju otisli na VTO.

Obzirom da je kod vas primarni uzrok muski faktor, vase analize verovatno ne uzimaju za ozbiljno. Ja bih ipak na vasem mestu odradila neke stvari.
Bazalni hormonski status, OGTT sa insulinemijama, hormone i antitela stitne zlezde i trombofilije pre postupka.


Puno srece svima na putu do user posted image ! 🍀



Ijao, ja se sada ubacujem sa glupim pitanjem..ovaj forum ima pp?? 😳


_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Azoospermija
3.3.2021 20:18:37   
Bicesuper
Hvala puno.Pogledaću samo da nađem gde su privatne poruke.Radila sam osnovne analize... hoću i to za insulin...Ja doduše možda i ima policisticne jajnike, malo mi je uvećan i AHM ali kažem niko mi se na to nije obazirao tj endokrinolog

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Azoospermija
3.3.2021 21:41:07   
lesli
Imate pp. Morate da odete na desktop verziju sajta. Na mobilnoj verziji nisu dostupne.

Bicesuper, obicno uvecan amh ide uz pcos. Tada se uocaca i inverzija lh i fsh, kada se radi bazalni hormonski status 2./3.dc. Karakteristicna slika jajnika na uz (ali na pocetku ciklusa, znaci isto 2./3. dan).Uz pcos cesto idu i IR, kao i mutacije na mthfr i pai genima. Lekari ih smatraju za blage trombofilije, ali meni iskreno prave dzumbus u trudnoci i dobijam heparin. Sve ovo mi je otkriveno u toku tog ispitivanja steriliteta i znalo se gde skripi jos pre vto.


I da dodam ako postoji sumnja na pcos da insistiras da se to ispita kako treba.
Insulinska rezistencija koja cesto ide u paketu sa PCoS moze da bude uzrok loseg kvaliteta jc, neuspelih postupaka, ranih pobacaja.
Trombofilija ne pravi problem sa zacecem, ali moze da bude uzrok ranih pobacaja, gubitka ploda u visokoj trudnoci, problema kod majke u trudnoci i nakon porodjaja.
Ako ste u mogucnosti da isfinansirate ove analize, ja ih toplo preporucujem. Narocito u vasoj situaciji gde mora da se radi invazivni postupak da bi se doslo do spermatozoida.

Jos jednom, svima puno srece! 🍀

< Poruku je uredio lesli -- 3.3.2021 21:56:13 >

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Azoospermija
3.3.2021 21:45:11   
lesli
user posted image
Klikom na ovo “aA” dobijate ovaj meni. Izaberete request desktop website i nakon toga se otvori puna verzija sajta:(Ovo je iz safari pretrazivaca, za druge pretrazivace verovatno izgleda malo drugacije interfejs, ali je sustina ista - da morate da prebacite na desktop verziju ili se ulogujete sa pc-a)

user posted image

Onda odete na ovo “moja ringeraja” u vrhu i tu vam se otvara panel gde su pp.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Azoospermija
3.3.2021 21:48:18   
Hortenzija
Hvala na odgovoru 😊. Ja sam od onih sto su ulogovani ma sve zivo preko telefona i ne znaju ni jedan password 😂. Znaci za mene nista od pp 😬Bicesuper imas i  od mene pp, ali onaj drugi 😊

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Azoospermija
3.3.2021 21:53:54   
lesli
Hortenzija, ako si vec ulogovana na mobilnom samo prebaci na desktop verziju.
Promena nacina prikazivanja stranice ne trazi ponovno logovanje, tako da bi trebalo da imas pristup pp-u cim prebacis u drugi mod. Posle opet mozes da se vratis na mobilnu verziju.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Azoospermija
3.3.2021 22:17:32   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: lesli

Hortenzija, ako si vec ulogovana na mobilnom samo prebaci na desktop verziju.
Promena nacina prikazivanja stranice ne trazi ponovno logovanje, tako da bi trebalo da imas pristup pp-u cim prebacis u drugi mod. Posle opet mozes da se vratis na mobilnu verziju.




Hvala, uspevam da se saltam i bez ukucavanja lozinke ❤️

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Azoospermija
4.3.2021 11:34:37   
Bicesuper
Hvala puno.
Ja sam sve to negde citala, ali dr meni nista ne kaze, kaze hormoni super, tako sto je pogledao ali bukvalno ljudi na sekund...
Ginekolog kad sam bila u plodnim danima, ja je pitam imam li folikule, ona kao pa mozda su folikuli, a mozda su policisticni.
Ja sam zato i htela da me neko detaljnije pogleda, iscitacu sada vase preporuke pa cu otici kod nekog...
Meni je stitna najmanji problem, spustio mi se TSH a i nije bio nesto visok - bio je 3 i odmah za mesec dana 1.
Mislim da sam sada na prejakoj terapiji.
Inace mi uopste nije receno da se to redovno kontrolise zbog terapije, nego do daljnjeg pij ovako, iako se zna da se to menja na mesecnom nivou...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Azoospermija
4.3.2021 15:06:56   
lesli
Da, da. Tsh mora da se kontrolise na terapiji, a narocito pred postupak i u toku (zbog hormonske stimulacije itd).
Napisah ti na pp-u kako je to kod nas islo. Kod vas sa azospermijom je muski faktor vrlo ozbiljan i neodgovorno mi je zenu pustiti tek tako u postupak.Ali nije to samo do njih. I klinike ovde se cesto ponasaju tako. Ne traze nikakve dodatne analize, nego na slepo rade postupke. Pa ako uspe, uspe. Ako ne onda krecu da ispituju ono sto su mogli da urade jos pre prvog postupka 🙄Besmisleno i bezobrazno.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Azoospermija
4.3.2021 17:21:01   
Bicesuper
Sve se slažem. Potpuno nezainteresovanost sa svih strana. Hormone sam radila u novembruLh je 8,64 a FSH je 7,61Ahm je 7,8 a granična je 7,2.Na sve to se samo baci pogled, kaže se super...Kad ostaneš u drugom stanju povećaj eutirox za 0,25.A ginekolog mi nikada ne reče da li imam ovulaciju.Pa komedija

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Azoospermija
4.3.2021 18:17:34   
bebec
Citajuci sada sve ovo vidim da nisam jedina koja je u bunilu. @BiceSuper imamo skoro ista pitanja. Ni ja  ne znam sta je sve potrebno ispitati i uraditi,a tako me zanima. Otisla sam kod svoje doktorke da mi da da uradim neke analize,nesto sto ce mi mozda traziti u  turskoj, ona mi je  ladno rekla da ne zurim. Da vidimo prvo kako ce suprug da prodje.Tako  da @lesli hvala na informacijama,to mnogo znaci. Svaka od nas ima nesto svoje  sto treba da prati i poboljsa u  rezultatima,ali opet znaci svaka informacija. Pogotovu  zena koje su vec prosle kroz to. Mi putujemo u nedelju. A necete mi verovati,ali  oni imaju policijski cas i  zatvoreni su celog vikenda,sto sam tek  malopre saznala🙄.Moj suprug je promenio  ishranu,uveo  trcanje, ubacili smo sve ono od meda,semenki...ne pije alhohol i ne pusi inace. Od pocetka decembra je zbog korone korisio vise vitamina cink,selen,  D,C, i sad kad smo radili rezultate Fsh se  spustio za 1, a testosteron povecao za 1. Ali je spermogram  koji smo uzeli danas i dalje azoo bez icega



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here