|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:19:28   
BabyG
Dva dana star Dario ima 6.280 grama i dugačak je 56 centimetara. Premda statistika ne postoji, čini se da je mali Dario najveća beba rođena u Hrvatskoj Majka Ivana Tobijaš rodila je Darija, svoje treće dijete, carskim rezom. Kad su joj doktori pred sam porođaj rekli koliko Dario teži, ona im nije vjerovala, ali na koncu je ipak najvažnije da je sve prošlo u redu i da se oboje dobro osjećaju.

'Još pred kraj trudnoće pripremila sam se na veću bebu, do pet kilograma. No kad su mi nakon porođaja rekli da moj Dario ima 6.280 grama i da je dugačak 56 centimetara, pomislila sam da sam pod narkozom krivo čula. Nisu vjerovali ni moji kad sam im javila. Ma, najvažnije je da je moje zlato živa i zdrava beba', rekla je Ivana za 24sata.

Za Darija je pripremljena roba za tromjesečnu dob, a ako je suditi prema prva dva dana, mali Dario neće tako brzo izgubiti apetit.

Osim obitelji, na Ivanu i njezina sina ponosni su i liječnici koji su je porodili - dr. Nikola Balja i dr. Štefica Svjetličić, voditeljica službe za ginekologiju i porodništvo. U dugogodišnjim praksama, kažu, nikad nisu imali tako veliku bebu u bolnici.


izvor: tportal.hr
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:37:14   
BabyG
user posted image

user posted image


Mašala! user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:38:28   
Tara
WOW !!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:43:03   
Nensi*
Moj deda je imao 6kg kad se rodio user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:45:59   
Anoniman
Verovatno će većina vas reći da sam luda, ali ja uopšte ne bih volela da moje dete ima preko 6kg na rođenju. Da se razumemo, Luka je imao 8500gr sa godinu dana, što će ovaj bebac nagurati sa mesec dana.
Uopšte me ne fascinira takva pomisao.

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:49:09   
Pretty78
Slazem se sa tobom...i Boze oprosti ali beba uopste nije slatka kao sto su sve druge "normalne" bebe....a u veoma velikom broju slucajeva tako teske bebe boluju od secera ne daj Boze
U svakom slucaju ne bih volela tako nesto
ali svaka cas_t mami koja je to nosila u stomaku i daj Boze da je beba super, zdrava i dobra bila ceo zivot

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:49:36   
Nensi*
Pa i ja sam se plasila kako ce moja beba sa preko 4 kg izaci iz mene,mogu da zamislim kako je bilo njoj user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:50:12   
lanajelena
sad mi bila komsinica i rekla mi je da je rodjena beba u NS sa 6 kg i da hoce da tuzi lekare sto se porodila prirodno,kad sam procitala naslov mislila sam da je to to user posted image ...ko zna sta je ta slusala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:52:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

Verovatno će većina vas reći da sam luda, ali ja uopšte ne bih volela da moje dete ima preko 6kg na rođenju. Da se razumemo, Luka je imao 8500gr sa godinu dana, što će ovaj bebac nagurati sa mesec dana.
Uopšte me ne fascinira takva pomisao.



zasto bi  neko rekao da si luda?
zeno, pa ja mislim da niko ne bi zeleo da njegova beba bude tolika na rodjenju...
uh bre!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:53:28   
Anoniman
Pa ne znam, svi nešto vole krofnice na bebama, a ja nikako ne volim! user posted image Volim vitke bebe! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:56:01   
lanajelena
i ja volim vitke bebe user posted image ...Lana ne moze biti vitkija merili je u bolnici 11kg i 95,5cm

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 19:58:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

Pa ne znam, svi nešto vole krofnice na bebama, a ja nikako ne volim! user posted image Volim vitke bebe! user posted image


a to...nisam te razumela...
da, krofnice su i meni ok...mada moja tea nema..sva je kao glista..user posted image user posted image user posted image
znaci, nije povukla na mene...user posted image user posted image user posted image user posted image

krofnice su manje vise ok ali ovaj mali Dario je malo...user posted image ..previse.kao sumo rvac
Ma neka je on ziv i zdrav..sunce buckasto

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 20:00:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena

i ja volim vitke bebe user posted image ...Lana ne moze biti vitkija merili je u bolnici 11kg i 95,5cm


Luka 96cm (mislim, ili 98) i 13,5kg, sa 4 godine. user posted image


OTI, nisam ja bukvalno mislila da beba bude bez hurkice, to sam malo... preterala user posted image , jer reba bebci da imaju malo viška, sve to ode čim se razbole i prohodaju. user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 20:11:05   
Mayablue82
Jadnicak mali! Nadam se da je srecan i da se dobro oseca.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 20:19:59   
BabyG
Iskreno, ja ženi skidam kapu! Moja Teodora je pre mesec dana imala 6500g, pa mi je bilo teško u rukama da je nosim, a kako bi bilo da je tolika beba u stomaku, neću ni da zamišljam.. Al' samo nek' je on živ i zdrav, kilogrami su najmanje važni.. user posted image

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 20:23:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG

Al' samo nek' je on živ i zdrav, kilogrami su najmanje važni.. user posted image


Naravno, to se podrazumeva! user posted image

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 20:26:16   
red sonia
moja Sofija sad sa 4 meseca ima 6 kg user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 20:36:26   
Cvetana
Kuuukkukuuuuuuuser posted image  Lepo je to, napredna beba ali..... Moju drugaricu nisu dobro premerili, omasili dete za vise od 1 kg, ne znam kako. Porodila se prirodno, dete 5.5 kg, sva se pocepala, 2 meseca nije iz kreveta mogla da ustane, u bolnici bila 15 dana, dobila nekoliko boca krvi, strasno. Beba je medena, al se niko nije nadao da ce biti tolika. Sada ima 6 meseci, ne znam koliko kg ima al je ogromna.

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 21:25:09   
New Mom
Svaka čast majci za nosanje tolikog deteta u stomaku. Stvarno je puno.
Vidim da je imala poremećaj šećera tokom trudnoće, tada je uobičajeno da bebe budu veće.
Mada meni lično za moj primer nije jasno kako sam dobila toliko dete (4250gr) a nalazi su mi svi bili uvek uredni.

IZVORNA PORUKA: Tashke

Pa ne znam, svi nešto vole krofnice na bebama, a ja nikako ne volim! user posted image Volim vitke bebe! user posted image

Isto. Moj bebili je sada 5520gr, ruke i leđa mi otpadaju, ne smem ni da pomislim kako će biti npr. u šestom mesecu. Više joj se vrat ne vidi. Rekla sam mm da će izgleda imati 190cm, 190kg i cipele 45. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 21:33:12   
Anchy_Ljuba
  Verovatno će većina vas reći da sam luda, ali ja uopšte ne bih volela da moje dete ima preko 6kg na rođenju. Da se razumemo, Luka je imao 8500gr sa godinu dana, što će ovaj bebac nagurati sa mesec dana.
Uopšte me ne fascinira takva pomisao.
Ja ne bih volela ni da ima 4kg moja beba .... Hocu bebu a ne dete koje cu za ruku pa na sladoled user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 22:49:27   
lidija 011
WOW...za mamuuser posted image ...a bogami i za bebu..jos je dugacak 56 cm...masalauser posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Impresivnih 6280g
17.6.2010 23:18:13   
magde
e ovo kao da mi nije normalno aliii ISTINITO jeuser posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Impresivnih 6280g
18.6.2010 0:31:51   
Novosadjanka T.
Bas je sladak!

user posted image za mamu i bebu!

Ja voooooleem hurkice, salcice, user posted image upice na rukama i laktovima...pa kad poljubim bebu, a sve puca...

moj Lule je bio velik 4430gr i sada ima 11 meseci i 13kg. I sav je sladak i bucmast!


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Impresivnih 6280g
18.6.2010 0:57:04   
liliana
Jesenas, kad sam ja ležala tamo, u Višegradskoj je rođen dečak od 6kg. Žena se porodila vaginalno?!? To joj je 3. ili 4. dfete, a načelnik klinike dr Ljubić, je za vesti rekao kako su pogrešno procenili na UZ i da su znali da če dete biot toliko veliko sigurno bi radili carski rez?. Omašili?!? Ja razumem da UZ omaši za 2oo-300, pa i 500 gr, ali baš za 2 kg - e to ne mogu da razumem!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Impresivnih 6280g
18.6.2010 1:00:46   
Pipi duga carapa
IZVORNA PORUKA: liliana

Jesenas, kad sam ja ležala tamo, u Višegradskoj je rođen dečak od 6kg. Žena se porodila vaginalno?!? To joj je 3. ili 4. dfete, a načelnik klinike dr Ljubić, je za vesti rekao kako su pogrešno procenili na UZ i da su znali da če dete biot toliko veliko sigurno bi radili carski rez?. Omašili?!? Ja razumem da UZ omaši za 2oo-300, pa i 500 gr, ali baš za 2 kg - e to ne mogu da razumem!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   strasno

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here