|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:33:15   
adulence
Ne nadjoh ovakvu temu,a poslednjih nekoliko nedelja razmisljam o upisivanju mastera u inostranstvu konkretno razmisljam da upisem master za istoriju umetnosti na Beckom univerzitetu.E sad sam proces upisivanja je lak,nema prijemnog,nema nekih kriterijuma itd,trebalo bi samo da imam nivo b2 nemackog i uplati se skolarina koja je mnogo manja nego kod nas i to je to.O svemu tome sam pocela da razmisljam jer ja kad diplomiram i postanem dipl.istoricar umetnosti u Beogradu nemam sta da radim,ali zaista,a ovo sam upisala jer zelim time da se bavim stvarno i istinski i nekako mislim da su mi mogucnosti vece negde preko,mozda gresim ,ali nemojte mi rusiti snove user posted image user posted image
Ali uvek ono ali,ja planiram da nadjem nacin da svo troje odemo zajedno,ali ne znam koje su nam mogucnosti ,konkretno mislim na to sto da kazem ako upisem to ja cu imati neku boravisnu dozvolu tamo,ali sta se desava sa mm i Ivom,pa eto mozda se javi neko ko bi mogao malo da mi pomogne...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:38:44   
nata11
Adulence zelim ti puno srece unapred user posted image
Ti dobijas boravisnu vizu i pravo da radis skraceno radno vreme kako bi pokrivala studentske troskove. U Austriji mozete da trazite boravisnu vizu na ime pripajanja porodice. E sada to znam da vazi za nekog ko dobije radnu vizu i suprug moze da radi (ako ima B1), a kako ide sa studentima nisam sigurna ali mozes da posaljes mail njihovoj ambasadi i oni ce te usmeriti na linkove i adrese gde mozes da se javis.


_____________________________





(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:41:54   
Misha i Ljisha
za austriju ne znam ali znam da Nemacka omogucava komplet porodici da se preseli. Ja sam se konkretno interesovala za Nemacku pa mi je to isto bilo jako bitno. Nemci imaju cak program ucenja jezika za supruznika ukoliko nema B1 nivo da bi u nekoj buducnosti poceo i supruznik da radi u Nemackoj. Pretpostavljam da je slicno i u Austriji

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:51:33   
adulence
prvo hvala vam zene...
da da i u austriji imaju ti kursevi jezik,a i to da ja mogu da radim sam isto citala cini mi se da imam pravo na 20 sati nedeljno...ima puno sajtova ali su uglavnom na nemackom,pa ne mogu da se snadjem jer rec ne znam pa idem na translate ali to tako bzv prevede...uhhh nekako verujem da ce sve na kraju biti kako treba ali opet mi stoji neka tezina u stomaku,jer to bi za mene bilo ispunjnje sna jer sam nekako sigurna da bih tamo uspela...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:52:42   
Maslacak15
Uh Adulence to je malo tesko pitanje. Mogu da dobiju vizu sigurna sam. Ono sto ne znam je da li automatski ima tvoj muz pravo na radnu dozvolu. Rekla bih da ne. Evropa je jako restriktivna po pitanju imigracije. Nije to isto kao programi u Kanadi i Australiji. Ti ako upises master, kao sto si sama rekla nije nikakav problem, ali moras od necega da se izdrzavas. Kako si mislila ti da dobijes radnu dozvolu? Neznam sta ti je po struci muz od toga mnogo zavisi, ali mislim da po automatizmu nista dobiti nece osim prava da dodje kao tvoj muz. Ja sam otisla u Nemacku na doktorske studije, tako sto je profesor hteo da me zaposli na projektu za koji je imao finansiranje ( tako to funckonise). Imala sam limitiranu dozvolu samo da radim to sto radim. Znaci nisam mogla legalno da radim bilo koji drugi posao. Neogranicenu radnu dozvolu sam dobila tek kad sam se udala za Nemca. Inace se ceka pet godina. Postoje ti programi za visokokvalifikovane inzenjere koje firme zele da zaposle i srede im sve, i porodice sigurno mogu da im dodju ali nisam sigurna ni da li supruznici imaju pravo da rade. Mozda da, inace bi bilo bas suludo .Ali uopste nije tako jednostavno. Sa srednjom strucnom spremnom mislm da je mislena imenica dobiti boravak u Nemackoj, a verujem da je i u Austriji slicno....
sad vidim da pises da imas prava na 20 sati nedeljno. To je ok ali nije bas jednostavno, ako mislis celu porodicu time da izdrzavas. Nije da te obeshrabrujem, puno zavisi od toga sta ti je muz po struci....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.3.2014 20:54:13 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:58:25   
adulence
hvala maslacak...pa to zanima me radna dozvola,kako to funkcionise,ja se nikako ne razumem u tu birokratiju,mm je ugostitelja,a po struci masinac...austrijanci imaju tu neku crveno belo crvenu dozvolu,ali niije mi bas jasno ni kako to funkcionise...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:58:42   
nata11
Zaboravila sam jos da napisem da ti pri upisu traze i dokaz o zakupu stana tj. ugovor. Znam jer sam se raspitivala za sestru. I ima neko osiguranje za studente mislim da je oko 50 E ali nisam sigurna to sam jos jesenas pitala.
Za pocetak ce ti sigurno trebati finansije jer nemas prava na besplatan vrtic, trebati za stan, rezije ali sa lepim planom mislim da je moguce. user posted image

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 20:59:29   
Misha i Ljisha
slazem se sa maslackom zavisi sta je muz po struci. I ja sam Maslacak gledala PhD u nemackoj na isti fazon na projekat koji se finansira bez prava da bilo sta drugo radim a iskreno ni to nisu veliki novci da bih mogla celu familiju da izdrzavam. Ipak je to i dalje "stipendija"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:04:55   
adulence
nato to za stan nisam znala hvala,a za osiguranje sam citala,ma kada bi mm nekako radio tamo uspeli bi smo sigurna sam,ali to je jedno veliko pitanje,kako da se on tamo zaposli...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:05:15   
Maslacak15
Ti sama Misho ako jedina radis tesko. Meni je bilo dovoljno da izrzavam samu sebe, pet godina.Nisam nista ustedela, ali sam normalno zivela placala kiriju kupovala krpice cak po malo i putovala. Od roditelja iz Srbije nikad ni dinara uzela nisam, jel mi nije trebalo tako da nije to tako ni malo. Ali sam bila sama. A to je velika razlika.
Iako bi tebi ostajalo nesto vise ako muz ne radi zbog drugacije poreske kategorije mislim da nebi mogla da navuces 1 500 evra sto je realno malo za troclanu porodicu mislim morali bi bas da vodite racuna.


p.s. JA nisam bila na stipendiji. U nemackoj je to regulisano kao polovina regularnog tarifnog ugovora za javni sektor. Znaci ide penziono socijalno i sve, ali si formalno placen dok si doktorant za 20 sati nedeljno iako radis 40. I zato neto ostaje samo nesto vise od 1000 evra. Ali tako je svima i nemcima i strancima, takav je rezim placanja doktorskih studija u velkikoj vecini slucajeva.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.3.2014 21:07:42 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:06:04   
Misha i Ljisha
znam i slucaj gde je muz radio na crno upravo zbog nize strucne spreme. Meni je to pomalo rizicno ne volim nelegalne stvari ali ponekad je i to opcija

uf 1500 evra za PhD je bas mnogo. Mislim da sam gledala da uglavnom daju izmedju 900 i 1100 i to negde iskreno daju studentski smestaj, tj studentske stanove. Nema sanse da bih sa tom kolicinom novca uspela. Mislim jako jako tesko

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 22.3.2014 21:07:45 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:13:02   
Maslacak15
Nisu ti dobro objasnili user posted image Ne znam da li bi bilo bas 1500 ali blizu. Znaci svi doktoranti potpisuju ugovor polovina nekog TvöD13

tako se to zove. Klasika. I ako su samci, pripadaju poreskoj kategoriji 1, drzava im uzme oko 40 posto na bruto platu i ostane im 1100 evra. To je tacno. Ali ti ako odes sa porodicom regularno i oni dobiju boravak da bi bili sa tobom i muz ne radi ti mozes da budes poreska kategorija 3. Sto znaci da placas mnogo nizi porez na tvoju platu. I automatski ti ostaje nekoliko stotina evra vise. Moze to precizno da se izracuna koliko. A moras i da proveris sa kojom boravisnom dozvolom imas pravo na deciji dodatak koji je 184 evra po detetu svaki mesec. To pride. Tako da bi imala sigurno vise od 1100 evra sa standardnim PhD jem u nemackoj ali bi i dalje bilo tesko ako ti suprug ne radi..NAdam se da sam dobro objasnilauser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:17:52   
nata11
Nemogu da garantuje 100% ali sa mojim muzem kao parketar radi decko iz Vranja koji studira ekonomiju. user posted image Tako da mislim da moze dok studira da radi bilo gde.

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:28:18   
Maslacak15
studenti sigurno imaju pravo da nesto rade da bi se izdrzavali, ali ja mislim da nije bas neograniceno. No ne mogu da tvrdim. Ali ako nisi student, a nemas zeljeni profil- bas tesko. Bar u Nemackoj, a sumnjam da je u Austriji mnogo drugacije. Znam slucaj izbeglice iz Hrvatske koja su na osnovu izbeglickog statusa zivela i radila u Nemackoj 10 godina, bila super integrisana, govorila perfektno nemacki i radila u turistickoj agenciji kada joj je istekao i definitivno izbeglicki status jer u Hrvatskoj odavno nije vise bilo rata bilo je bas povuci potegni da mora da napusti zemlju jel gubi dozvolu za rad. user posted image . Uzasno. Da ponovim ako neko studira ili radi sigurno ima prava da dovede familiju ali kakva su njihova prava na rad veliko je pitanje. Uopste nije jednostavno otici ako se ne ide na varijantu visoko kvalifikovanih kadrova ili akademske razmene...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:36:30   
Misha i Ljisha
Maslacak ja sam sve gledala kao da sam solouser posted image ,uzasna sam hahaha... Razumem to za novce. Hvala :-D

Nije jednostavno otici sa porodicom,kad si sam jako je jednostavno. Bila pa i videla ,eh behu to divni dani

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:43:22   
Maslacak15
Pa i nije bas tako Miso, sve ima svoje za i kontra. Finansijski je lakse sigurno za samca, nego izdrzavati troje. Ali psiholoski mislim daje neuporedivo lakse kad ides sa porodicom nego sam. Ne govorim o ogranicenim boravcima, makar oni bili i na godinu dana, dok covek zna da se vraca druga je to psihologija. Ali treba se otisnuti sasvim sam u svet za stalno bez igde ikoga.... no to je neka druga temauser posted image . Ovde nikog nebih da obeshrabljujem, naprotiv, samo pokusavam da informisem na osnovu iskustva i informacija koje imam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 21:58:07   
adulence
Maslacak svaka informacija je dobro dosla,svidela se ona nama ili ne...ja pokusavam i trudim se da nadjem nJbolju opciju,spremni smo na sve i znamo da ako uspemo da odemo da ce biti jako tesko,ali opet nema uapeha bez muke...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: studiranje u inostranstvu
22.3.2014 22:07:12   
Maslacak15
Svakako adulence i sve se moze kad se hoce, to je moja omiljena krilatica....I svaki pocetak je tezak, ali kad se pregrmi posle bude mnogo lakseuser posted image
I ako je neko olaksanje mislim da ce ti za Ivu biti najmanji problem. Ubedjena sam da je i u Austriji slicno kao i u Nemackoj u pitanju su socijalne drzave, deca se nekako uvek "slepaju uz roditelje". Postoji niz olaksica, beneficija, na ovaj ili onaj nacin. To je najmanji problem!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.3.2014 22:12:03 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: studiranje u inostranstvu
23.3.2014 11:19:24   
adulence
Maslackic u kom smislu olaksice?izvin sto sve ispitujem ali lakse mi je kada imam sto vise informacija...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: studiranje u inostranstvu
24.3.2014 1:33:54   
vukosava
Ako koga zanimaju poslediplomske u SAD odlican clanak o tome klikni

Mada moja licna preporuka je da ako ste STEM struke (prirodne nauke, tehnologija, inzenjerstvo, matematika) imas anse da dobijete finansiranje i da vam plate za skolovanje do doktorata. Ako ste drustvene nauke, obicno se radi kao TA, nema se para preko leta i ne placaju vreme dok se radi disertacija vec dok se daju ispiti. Tako je bar kod mene bilo na mom univerzitetu.

Ja sam ovde vec skoro pa ce sedam godina, sad sam u procesu zelene karte. Preko svog posla koji sam nasla nakon zavrsavanja. Nije da se ne moze ostati, ali koliko vidim oko sebe magistri i doktori inzenjerske struke najcesce uspeju da ostanu.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: studiranje u inostranstvu
24.3.2014 9:50:58   
Peace*
Koliko sam upucana, nas univerzitet ima neki dogovor sa Beckim univerzitetom o tome da nasi studenti ne placaju skolarinu. Nisam se udubljivala jer mi nije trebalo, ali proveri.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: studiranje u inostranstvu
24.3.2014 9:56:26   
adulence
da,da to je trajalo do 2013.ali od ove godine se placa ali je opet jeftinije nego kod mene na faxu,mada se nesto prica da ce i to da ukinu,rece mi koleginica koja je upisala master u Becu da pisu eke peticije...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: studiranje u inostranstvu
24.3.2014 18:29:22   
vukosava
Ja mislim da je u Austriji dzabe studiranje za one rodjene na teritoriji bivse Austrougarske. Zna li neko nesto o tome?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: studiranje u inostranstvu
24.3.2014 19:52:24   
adulence
Iskreno ne znam za to ,nisam cula znam da jr za drzavljane eu dzabe tj bekih 17e,a za nas 350e po semestru...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: studiranje u inostranstvu
24.3.2014 23:21:54   
SunFlower
Pozdrav adulence,
Ja sam od skoro u Becu, takodje sa detetom i suprugom pa bar oko viza evo nekih info: Ja sam madjarica pa je "lakse", ali opet sam morala da podnosim za muza zahtev i on je trenutno na cekanju za vizu. Za drzavljane "trecih zemalja" ima odredjenih, tezih uslova( nisam sigurna da to vazi i za studente iz ovih zemalja). Dete ide uz tebe, izvadis potvrdu da zbog studija boravis u Becu i dete dobija (opet nemoj mi sto-posto verovati, ali verovatno je tako). A za muza moras garantovati stanom, prihodima od 1296 plus 244 po detetu. Studentenjob mozes naci, za 20 sati nedeljno, ali plate nisu ni za stanarinu, na zalost :( stanovi su jaaaaako skupi i tesko se nalaze i dobijaju, pogotovo kad si stranac. Tu bi ti bilo od pomoci da imas nekoga ovde pa da se raspita kod poznanika i komsija. Poslacu ti PP sa zvanicnim sajtovima gde ti pise sta sve treba samo je sve na nemackom, moras malo da se potrudis :) Opet, kad tm posle par meseci dobije vizu, ne znam da li bi to bila radna dozvola. Meni su ovde u savetovalistu za strancr objasnili da austrijanci traze cvrste dokaze da ste se tu nastanili za stalno, e sad da li se studije tu uklapaju proveri na sajtovima, ili posalji mail, jako su azurni.
Dakle, ne bih da te obeshrabrujem, ali ako imas kes za pocetak, vrlo je izvodljivo, jer je tu kljucni faktor VREME ( a treba para da se to vreme premosti). Samo napred pa makar probaj, Srbija nikud pobesti nece.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here