|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:15:48   
Anoniman
pošto se niko ne moze pozvati na ne poznavanje zakona mi ćemo obogatiti nasu i vasu RR sa malo zakona

KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:20:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:23:58   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:24:20   
Anoniman
A joj...mene tu svashta nesho zanima...ali nemam strpljenja sad da chitam....

Zna neko dal se placa kada vam neko pokloni kutju? tj dal je jeftinije naslediti ili dobiti u poklon...npr kutju?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:26:00   
Anoniman
sta jel se plaća????????????????????

jel poklon s nalogom???????

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:28:50   
prase
Placa se porez, zato moja baba npr. nije poklonila mami stan, nego su planirale da potpisu ugovor o dozivotnom izdrzavanju - koji je neoboriv (za razliku od testamenta) i nista se ne placa. Ipak to nisu uradile, ali posle babine smrti, tetka se odrekla nasledstva u maminu korist pa se svodi na isto... I mislim da je onda mama platila neke takse, nesto sitno...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:31:26   
Anoniman
Pa kod mene je sluchaj da je pola kutje na baku..pola na mamu...mamin deo nasledjujem direktno ja...a bakin je rizichan jer ima sina koji tje se sigurno setiti posle 40 godina da ima mamu kad ona umre....zato baka hotje njen deo da prepishe meni...pa neznamo kako to najjeftinije da odradimouser posted image
Neznam shta znachi poklon s nalogom?user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:33:13   
Anoniman
poklon s nalogom je recimo da ti potpises da ces baku izdrzavati za zivota a ona tebi za us+zvrat ce prepisati dio kuce

e sad mislim da se na poklon ne placa porez (opet sve zavisi od drzave do drzave) ali se placa prijenos vlasnistva taxe neke i to je to

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:33:37   
Ana RR
Kao što reče Prase, najbolje je da potpišete ugovor o doživotnom izdržavanju, to je neoborivo. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:35:14   
Anoniman
Jel mogu negde besplatno da se raspitam o tome? Da znam koliko to sve koshta i kako to ide?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:35:56   
Anoniman
pa postoji valjda neka vrsta pravne pomoci ...to stvarno ne znam ...kod nekog advokata 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:36:18   
Rivana
Moj tata je trazio da potpisem da se odricem tatinog stana u korist mog polubrata, ja nisam htela. Da li on moze da mu to prepise bez mog znanja tj. potpisa?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:36:39   
Ana RR
Mojoj mami je ugovor sastavio pravnik u njenoj firmi, i to se samo overi u sudu. Overa ne košta mnogo, par hiljada čini mi se. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:40:24   
Ana RR
Kucaj u Google-u Ugovor o doživotnom izdržavanju i otvoriće ti dokument u wordu!




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:44:34   
Anoniman
Hvala.....moratju malo aktivnije da se raspitam o ovome...user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 14:48:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

Moj tata je trazio da potpisem da se odricem tatinog stana u korist mog polubrata, ja nisam htela. Da li on moze da mu to prepise bez mog znanja tj. potpisa?


vidim da je i Tomic pravnik , a znam da je i Bozana pa posto sigurno bolje poznaju zakon srbije nego ja nek ti one odgovore

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 22:06:10   
Lu
U BIH se ne plaća porez na poklon bilo s nalogom ili bez,samo se plaća  taksa kod javnog bilježnika (notara),
na osnovu procjene vrijednosti poklona,a vi sami određujete vrijednost zajedno sa poklonodavcem(ovako je bilo u mom slučaju).
Zato treba navesti najmanju moguću vrijednost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 22:50:25   
prase
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel mogu negde besplatno da se raspitam o tome? Da znam koliko to sve koshta i kako to ide?



Vidi, mama moje kume je htela sve da ostavi mojoj kumi i da ništa ne pripadne njenoj polusestri. Kuma mi je diplomirani pravnik, a mama joj je magistar prava. Potpisale su ugovor o doživotnom izdržavanju jer je to jedino neoborivo, tj. 100% sigurno. Pitaću je da li se nešto plaća, moguće da se plaćaju neke takse da bi prevela to na svoje ime, a možda i ne mora. Taj ugovor o doživotnom izdržavanju potpišete (neko vam to lepo sroči) i overite (overa je par stotina dinara, bar mislim) u sudu i kraj. Može posle taj tvoj ujak samo da te gleda... Ako ti baba na bilo koji drugi način prepiše tih pola kuće, ujak može da dobije bar nužni deo, a to je pola onoga što bi mu pripalo da su on i tvoja mama delili sve na pola...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zakon o nasledjivanju
17.6.2009 22:58:57   
afrodita
NEMA ZAKONA
SVE ZAVISI OD SUDIJE

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zakon o nasledjivanju
18.6.2009 0:10:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase
ujak može da dobije bar nužni deo, a to je pola onoga što bi mu pripalo da su on i tvoja mama delili sve na pola...



Hm...razmisljam se dal ujak ima pravo na ovu kutju...poshto je on sin iz bakinog prvog braka...ona kad se razvela od njegovog oca....i on je pripao njemu....tek kasnije se baka udala za mog dedu...i oni su u braku gradili ovu kutju....
E sad dal on ima pravo na ovu kutju....s obzirom da nikad nije ziveo ovde? Znachi samo kao bakin sin ima pravo na pola njene imovine?

A za ostalo tju pitati advokata kad ga sretnem u toku sredjivanja papirologije za kredit....user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zakon o nasledjivanju
18.6.2009 7:41:25   
prase
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: prase
ujak može da dobije bar nužni deo, a to je pola onoga što bi mu pripalo da su on i tvoja mama delili sve na pola...



Hm...razmisljam se dal ujak ima pravo na ovu kutju...poshto je on sin iz bakinog prvog braka...ona kad se razvela od njegovog oca....i on je pripao njemu....tek kasnije se baka udala za mog dedu...i oni su u braku gradili ovu kutju....
E sad dal on ima pravo na ovu kutju....s obzirom da nikad nije ziveo ovde? Znachi samo kao bakin sin ima pravo na pola njene imovine?

A za ostalo tju pitati advokata kad ga sretnem u toku sredjivanja papirologije za kredit....user posted image



Nije bitno kada je baba stekla kuću, niti bilo šta drugo od imovine koja će biti predmet nasledstva - njen sin iz prvog braka i tvoja mama su jednaki pred zakonom što se tiče nasleđivanja sveukupne njene imovine. Bez ugovora o doživotnom izdržavanju, njemu pripada 50% (ako nema drugih naslednika) svega što je bilo na babino ime. Ako vi požurite pa prebacite na nečije drugo ime nešto od imovine, on može na sudu da dokazuje da je to bilo na babino ime i opet da izvuče nužni deo. Ako baba napiše testament - opet. Sa druge strane, tvoja mama bi mogla na sudu da dokazuje da je on nedostojan naslednik, u kojem slučaju on ne bi dobio 50% nego nužni deo. Ali zašto se zapetljavati sa tim, kada možete lepo da sklopite taj ugovorčić o doživotnom izdržavanju?


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zakon o nasledjivanju
18.6.2009 8:01:47   
Anoniman
upravo tako Prase ....ti to sve divno objasniš user posted image user posted image user posted image user posted image

kod nas je (mislim na ex Yu) Zakon jači od testamenta, tako da će u svakom slučaju dobiti nužni dio
jedino Ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa poklonom i to je to

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zakon o nasledjivanju
18.6.2009 8:04:31   
božana
Smeshice dobro ti je Vučko rekla, ako ti baka pokloni kuću klasičnim ugovorom o poklonu ne plaćaš porez jer si ti bakin naslednik u prvom naslednom redu.Da pojasnim, ne plaća se kad roditelj pokloni detetu, babe i dede unucima jer se radi o prvom naslednom redu.Plaćaš taksu za overu ugovora i takse za uknjižbu-prenos vlasništva na tebe.Rivana, tvoj otac može bratu da prepiše svoju imovinu.Za tebe bi najbolje bilo da on to učini ugovorom o poklonu, jer bi ti mogla u ostavinskom postupku iza tvog oca da tražiš da se taj poklon uračuna tvom bratu u nasledni deo, i da potom tražiš svoj nužni nasledni deo.Ne bi bilo dobro da tvoj otac tvom bratu imovinu prenese ugovorom o doživotnom izdržavanju.A to zbog toga što imovina koja je obuhvaćena ugovorom o doživotnom izdržavanju ne ulazi u sastav zaostavštine.Ako vam trebaju besplatni pravni saveti, idite u opštinski sud.U svakom opštinskom sudu jedan dan se daju besplatni pravni saveti.Rade se i neke tužbe besplatno, recimo tužba za razvod braka itd.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zakon o nasledjivanju
18.6.2009 8:11:47   
Anoniman
e pa nisam znala da ce ova tema postati toliko popularna user posted image

Božana samo pogledaj ovaj zakon sto sam postavila da li je na snazi?!

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zakon o nasledjivanju
18.6.2009 8:14:10   
božana
Što se tiče obaranja ugovora o doživotnom izdržavanju, istina je da ga nije lako oboriti.Ali ako imaš svedoke koji će potvrditi da davalac izdržavanja nije uredno i savesno ispunjavao svoje obaveze prema primaocu izdržavanja, može se lako oboriti.Ali, nije lako oboriti ni testament.Dokaži ti posle smrti sastavljača testamenta da je isti bio nesposoban za rasudjivanje u trenutku kad je sačinio testament.Kako ćeš tad dobiti potvrdu od psihijatra.Najbolji način za obaranje testamenta je tvrdnja da sastavljač testamenta nije potpisao testament.Normalno, ako se radi o testamentu (novi naziv za testament je zaveštanje) pred svedocima.Medjutim, ako je u pitanju sudski testament, dakle onaj koji sastavlja sudija, teško ćeš ga oboriti. 

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here