|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 11:03:03   
nenja22
kad smo bili na kontroli kukova sa 4ipo meseci, rekao doktor, ne ga stavljati u sedece, i pokazao kako mu se grba pravi na donjem delu ledja kad se tako namesti, pa kao po tome da gledamo...medjutim, on je jos i pre toga se cimao da ustaje, a od petog meseca jedino da ga vezujem pa da ne dize se kad je u kolicima...tako da smo tu negde poceli da ga pustamo po par minuta vise puta u toku dana i on je sa 6 meseci uveliko sam bas cvrsto sedeo i bez te grbe, a onda negde sa 6ipo poceo sam i da se dize iz lezeceg...a najsmsniji mi je kad ako sedi na podu, pa hoce nesto da dohvati on onako sve tako sedeci poskakuje i pomera se unapred, prvo mi bila frka preturice se, medjutim, on tu tehniku kretanja savladao bas :)))

< Poruku je uredio nenja22 -- 21.12.2011 11:05:31 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 11:21:07   
Anoniman
evo sta sam sinoc citala..

Najčešće greške koje roditelji prave u prvih 6 meseci
Prerano postavljanje u sedeći položaj

user posted image







Komentar ortopeda na ultrazvučnom pregledu kukova sa šest meseci, sve je u redu beba može da sedi, roditelji protumače da dete treba da stave da sedi. Kukovi su u redu, što je dobro ali to nije jedini preduslov za sedenje. U ovom uzrastu ni jedna beba ne može i ne treba samostalno da sedi. Ako pažljivo pogledate bebu od pet ili šest meseci dok leži na leđima sa podignutim nogama u vis, videćete da ona u stvari sedi (ako sliku zarotirate za 90stepeni videćete da zauzima sedeći položaj). Kičmeni stub još uvek ne može da održi pravilan uspravan položaj. Podizanjem nogu beba jača sve mišiće koji će joj kasnije omogućiti stabilan sedeći položaj. Ako beba u prvim mesecima pokušava da se podigne napred ili uz malu pomoć zauzima sedeći položaj, obavezno se obratite dečijem fizijatru.



izvor KLIK



(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 14:45:06   
nenja22
sve ok, al' kad vidim tako u nekim clancima na temu beba upotrebljeno "ni jedna" u bilo kom kontekstu sem "nijedna nije ista", malo mi tu nesto odmah sumnjivo...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 14:48:08   
Olga75
beba sama pokaze kad moze da sedi , to sto sa tri - cetiri meseca vuce glavicu i pokusava da se uspravi nije znak da moze da sedi
beba samostalno seti tek onda kada sam uspe da sedne a ne onda kad je roditelji stave u sedeci polozaj i podboce je
to je veliko opterecenje za njihovu kicmu
ali svako sa svojim detetom radi sto misli da treba


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 14:52:23   
jabudic
Moj jakov bi, imam osjecaj, sjedio pola dana, tako se fino zabavi, ali ga pustim po 10ak min, ne vise.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 15:02:31   
nenja22
naravno olga, nisam ni mislila da je znak da ga stavljam da sedi kad je to sa tri pocinjao da se cima...a nikad i nije stavljan negde podbocen, to njegovo u pocetku je bilo iskljucivo u kolicima (koja su bila samo onaj prvi stupanj dignuta), pa kad se sam iscima i nekako uglavi...ali sad, da, on vec mesec dana i vise se dize sam iz lezeceg, tako da definitivno ne mogu i necu da ga sputavam (a imao je taman oko 6 kad je to uspevao sam prvih puta i zato i izrazih neslaganje sa ovim gore "ni jedna")

ali svako sa svojim detetom radi sto misli da treba


nuff said user posted image





_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.12.2011 15:05:47   
Olga75
deca nisu pravljena u kalup
ako se samo dete podigne i sedi , kako mozes da ga sprecis ? jedino da ga vezes
ali forsiranje da sedi a sedece ceo zivot je totalno nepotrebno
i ponavljam svako sa svojim detetom radi kako misli da treba
neko slepo slusa ortopede i fizijatre , neko trazi sredinu a neko radi bez smernica srucnjaka , sve je na ovom svetu stvar izbora user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.12.2011 23:51:16   
Mariya
Sad kad je počeo da se isteže, prevrće i okreće, život Vašeg bebca dobio je novu dimenziju. Vratni mišići su mu dovoljno ojačali, pa možete da ga stavite u sedeći položaj. Pošto je još vrlo rano za pravo sedenje (tek za dva-tri meseca bebac će sam početi da sedi) poduprite ga jastucima.  To nije pravo sedenje, tek ležanje sa naslonom, ali je sasvim nova perspektiva za bebca koji je do sada gledao u tavanicu.  Bebac uživa u tome.
 klik
Da li bi trebalo to da radim sa bebom od 3 meseca?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.12.2011 23:56:59   
mikica sa
Mariya mislim da je to jaaako rano. user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.12.2011 23:59:15   
zzzoka
Mi smo sa puna 4 meseca podigli naslon na kolicima za jedan zub, u polusedeci polozaj. Pedijatar rekao da je to ok. A i pocinje da jede kasikom , nece valjda to ciniti lezeci?user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.12.2011 0:10:49   
Mariya
na kontrolu idemo u januaru, tad će imati 3,5 meseca pa ću tad pitati pedijatra za podizanje naslona, nekad je podignem malo, pod uglom otprilike 30 stepeni, njoj je to super,odmah diže glavicu i hoće da se uspravi ali savije se kao kifla, pa nije joj kičma toliko jaka da se drži uspravno. ali to da je podignem da sedi i poduprem jastucima? Pišu nekad tamo na Bebcu takve gluposti...

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.12.2011 16:51:51   
ishler
S obzirom da mi je ovo struka,samo cu dodati da treba pustiti da sami urade kada su spremni,
Kukovi ne znace puno,videcete sami kada dete uspe da stavi noge u usta i da se samo pridize,tada podici naslin za 45, a kada potpuno sedne za 90.
Nikako ranije,jer kicma nije spremna,a dete ce se preturati na stranu.Mi smo krenuli prstice nozne u usta samalo pre 5,i malo posle toga digli naslon za 45 iako smo skinuli siroki sa 4,ja sam pratila nju,tako da lepo sedi bez preturanja.Inace sama trazi da sedi u krilu.
Jos jedna bitna stvar,punija deca uglavnom kasnije sednu i prohodaju..ali to ne treba da brine roditelje.user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.2.2012 11:53:15   
jance
majstor mi se pridize kad lezi vec jedno mesec dana sigurno, nisam ga do sada uopste stavljala u sedeci polozaj, niti onako sa jastucima podupretog niti meni u krilu niti samostalno.
al mi se zato vec nekoliko puta desilo da kad sam ga drzala sebi na stomaku onako u pololezecem polozaju, pa ga uhvatim oko struka da se ne prevali na stranu, da se sam podigo u sedeci polozaj. bukvalno je nasao nacin, odbaci se od mog stomaka i sedne. ne sedi on tada uspravno, nego se preali skroz napred i proucava svoje nogice.... znam da je on jos dosta daleko od sedenja, ali pretpostavljam da to znaci da mozemo da pomerimo na kolicima naslon na 30 stepeni...?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.2.2012 12:00:36   
branki*
smatram da mozete.mi bozi jesmo.ali,moguce da ce se on i tad u kolicima opet odizatiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.2.2012 12:32:11   
jance
pitam pre svega zato, sto imam neka kolica koja imaju to neko sportsko sediste koje ni nema pun lezeci polozaj, nego samo onaj od 30 stepeni im je najnizi. vozala sam ga u setnjama u onoj korpi za novorodjence ali smo vec predugacki za tu korpu, moze AS da se isto montira na kolica ali mi je jaako glupavo da ga setam u AS.. a mislim da ce i majstoru biti zanimljivo, konacno ce moci da razgleda svet a ne samo nebo user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.2.2012 13:55:51   
PoisonEve
Jance i Mini to isto radi. Ima jedan kais na kolicima a njoj je inace veoma interesantan i ona se uhvati za njega pa bukvalno radi trbusnjakeuser posted image Mada ja cu ipak sacekati sledecu kontrolu, znaci za mesec dana pa cu sa lekarom da popricam o podizanju kolica. Ne bih nesto da zeznem.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.2.2012 14:02:49   
jance
pa vidi, necu ni ja njega sutra stavljati u to sportsko sediste, posto bas i nije vreme za setnju a kici ga ne stavljam u kolica, stoje nam u kolima. al kad svane sunce pa ako da Bog da nas ne poplavi, mislim da ce biti vec ok da ga u tome vozam...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.2.2012 15:17:25   
zelenooka
moja malena je juce napunila 6.meseci,i uveliko vec sedi,stim sto naravno ne moze jos sama,postavimo jastucice sa strane i ona uzivauser posted image ,ona je meni jos od 4.meseca pocela rukice da pruza...uhvati se za moje prste,i hoce da je podizem.pocela da drma kukovima uveliko...ono napred-nazad,toliko je smesna kad to radi,da sam jedan dan iznenadila muzauser posted image kazem ja tei-sta radio tata mami da bi ti dosla na ovaj svet andjele?a ona krene to napred-nazaduser posted image user posted image user posted image user posted image crko je od smeha,jos kaze budala sta ti nju ucis...nisam ja ...videla samauser posted image

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 10:15:53   
Anck Su Nmaun
Kad bi beba trebalo samostalno da sedi, mislim bez podupiranja jastucima?


(odgovor članu zelenooka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 10:30:58   
indy_25
Ako je sve ok sto se tice fizijatra i pedijatra beba moze poceti sjediti kad ona to bude htjela.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 10:38:10   
Anck Su Nmaun
Nisi me razumela, sedi ona kad je ja drzim, ili kad je naslonim na jastuke. Al pitam kad obicno bebe pocinju samostalno da sede?

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 11:18:45   
Lilla
H sjedi u krilu i kad ga stavim na svoju nogu sasvim lijepo, ali kad ga stavim na pod i poduprem jastucima on pomalo klizi na stranu i moram da ga pazim i ispravljam user posted image Kazu da izmedju 6 i 8 mjeseci trebaju poceti samostalno sjediti, ali mislim da ni tu nema pravila kao ni u drugim stvarima kada su bebe u pitanju.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 22:14:19   
ishler
Ja nikada nisam postavljala bebu pasivno,znaci kada je sela sama u kolicima tada sam proverila da li moze sama i na podu,uglavnom sama je sela sa nekih 7.Sa 8m je mogla iz lezeceg u sedeci.U sustini bitno je da sve odrade sami.Ja moju takodje nikada necu u dubak niti na noge dok sama ne odluci,a krenula je da ustaje,tako da to je individualno,ne mogu svi u isto vreme.Ne treba zuriti,mislim da i okolina obicno vrsi pritisak kada ce beba ovo ili ono.Po mojoj beki sam zakljucila da je neka stvari radila mnogo ranije a neke u proseku,nema pravila....
A prosek je da se podignu sami u sedeci do 10m.A stabilno da sede kada se postave u sedeci do 9m.Ali teorija je jedno,praksa drugo.

< Poruku je uredio ishler -- 17.4.2012 22:16:25 >

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 22:18:43   
PoisonEve
Mi smo danas dobili zeleno svetlo za sedeci polozajuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.4.2012 22:19:44   
ishler
Bravo,porasli steuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here