|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
25.5.2012 9:42:06   
komplikovana
Doktori se gore medjusobno ne podnose jer su konkurencija jedni drugima. Svi bi da oni dobiju pare user posted image . Nije bitno gdje vodite trudnocu jer ce vas docekati dezurni doktori. Meni je trudnocu vodila dr Draganovic pa su me drugi doktori na patalogiji maltretirali. Imala sam ludu srecu da mi je porodjaj krenuo kada je moja dr bila dezurna. I bila je divna prema meni. Drugarica mi je gore imala 3 doktora tj veze pa je na kraju jedva zivu glavu izvukla jer nisu oni radiliuser posted image . Ne znaci ako gore vodite trudnocu da ste zasticeni mozda je psihicki lakse kao nekog znate user posted image A opet znam par slucajeva gdje nisu znale nigje nikog pa su imali super porodjaj.
I slazem se sa mamom 76 da se pripremite za dojenje.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
25.5.2012 9:57:24   
jelena038
ta prica o tome a morate gore da vodite trudnocu nije da biste imale vezu, nego zato sto je pre par godina, kao, donesena odluka da, da biste se porodile gore, morate da idete kod drzavnog, a ne kod privatnog lekara. to je, naravno, propalo odmah, jer oni zenu ne smeju da vrate, jer po zakonu zena ne moze da se porodi u privtnoj klinici. odatle je ta prica o vodjenju trudnoce gore. inace smo svi znali, i tada, da nema sanse tvog lekara da dovuku sve i da umires gore, a kamoli da se poradjas..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.5.2012 20:43:15   
mj85
kako mi se cini nece biti problem dali neko vodi trudnocu privatno ili na paprikovcu, bitno je samo dati pare dezurnom doktoru da bi neko iole obratijo paznju na tebe gore, zalosno je to ali je tako...user posted image user posted image

_____________________________

milkica85

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.5.2012 20:52:46   
purplish
mj85 nemoj tako, ima porodilja koje su imala i pozitivna iskustva. Ja sam vec pisala negdje da sam imala duuug i tezak porodjaj, pa mi ponovo ta porodjajna sala nije ostala u uzasnom sjecanju. Ionako, sestre su te koje budu stalno tu negdje u porodjajnoj sali , a doktori dodju na 5 min i odu. Samo hrabro kada odes gore i ne daj se user posted image . A koja si sedmica sada, je li ti uskoro termin?

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.5.2012 20:58:52   
NadaR
Moja kuma je prvu trudnocu vodila u Jeleni , doslo je do nekih komplikacija i kada je zavrsila u bolnici ,dr se izdrao > sada si dosla da te ja spasavam a znala si njima placati,nisi bila kod mene .. user posted image

Mrze konkurenciju i da neko drugi slucajno nesto zaradi .user posted image To je ipak bilo prije 5 god. Nadam se da su se stvari promijenile na bolje.

< Poruku je uredio Nada RR -- 27.5.2012 21:00:28 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.5.2012 21:17:39   
purplish
Ma to da ima konja od dr., to stoji-susrela sam se i sa takvima gore user posted image . I ja sam prvu trudnocu vodila u Jeleni. Zato se sada psihicki naoruzavam za odlazak gore, a imam jos 17 sedmica do termina user posted image . Samo sam htjela reci mj85 da u porodjajnoj sali doktori stvarno kratko budu. Sestre su te koje su stalno tamo, i ako ostvaris sa njima ok kontakte, bice ti lakse.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.5.2012 23:46:16   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: mj85

kako mi se cini nece biti problem dali neko vodi trudnocu privatno ili na paprikovcu, bitno je samo dati pare dezurnom doktoru da bi neko iole obratijo paznju na tebe gore, zalosno je to ali je tako...user posted image user posted image


Nije uopste bitno gde ces voditi trudnocu, bitno je da je sve uredu sa tobom i bebom. Pare ne moras da das dezurnom doktoru oni moraju da te prime, sigurno se neces poroditi na hodniku.
Problem na GAK -u je sto su pojedine sestre i doktori neljubazni i sto se malo ko trudi da ti objasni, a ostalo higijena, hrana. . . tu kako se snadjes.
Ja sam pre 2-3 meseca otisla na GAK oko 20 h uvece i sestra na prijemnoj mi je rekla da malo sacekam i nije mi bilo tesko ali ko zainat ma nije proslo ni 30 sekundi krenuo je jak odliv i odmah me je sestra uvela kod doktora koji je maksimalno bio ljubazan i svelepo objasnio meni i muzu i odmah me je odveo u salu. Niti je trazio
pare niti sam mu dala
A sto se tice neonatologije to je zalosno, ma treba ih sve pohapsiti. Prvo mi je doktor dosao u sobu i rekao da se molim Bogu da mi dete prezivi prvih 72 sata pa cemo videti sta dalje, kada sam prvi put otisla da ga vidim dr. Novakovic mi kaze da je beba u jako losem stanju da ja to ne mogu da razumem i da je najbolje da otac dodje oko 12 h u njenu "malu kancelariju ". Da bi mi zene koje vec duze vreme leze u bolnici objasnile da ona to svima govori i da na taj nacin trazi pare. Svaki 4 dan je dobijala po 100 eura i jos jedan doktor koji je vodio racuna o Vuku. Kada joj mm da pare ona me odmah tapse po ledjima i govori da ce sve biti uredu. Strasno ali
morala sam davati nisam smela zbog par stotina eura da rizikujem i blefiram. Ali ja sam imala da dam, a sta ce onaj ko nema. E zbog toga mi je najzalijeuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 -- 27.5.2012 23:52:28 >

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.5.2012 11:31:26   
mj85
danas sam usla u peti mesec, a trudnocu sam pocela voditi u Jeleni zato sto mi je mesto prebivalista bilo u Samcu a ne u Banja Luci, hvala Bogu za sada je sve uredu i nebi menjala doktora. Moja se sestra pre 17 meseci porodila u Brckom pa je doktor koji je porodio a kod koga je inace vodila citavu trudnocu nazvao zeta i rekao mu da se najpre javi njemu pa tek onda ide da vidi bebu, sobzirom da je vec bio zavrsio smenu otisli smo kod njega kuci gde je bez okolisanja rekao da je sam njegov izlazak na porod 200 km user posted image . Dobro je pa se jos uvek mogu procitati i neka pozitivna iskustva... user posted image user posted image

_____________________________

milkica85

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.5.2012 15:27:36   
mlada_mama
Zene koje su vec radjale na paprikovcu znaju da su babice GLAVNE u porodilistu, doktor dodje i ode, i dodje kad treba da usije il nesto slicno, znaci DZABE ganjati neke veze, i lomiti zivce koji ce tad doktor biti da vas porodi...

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 409
   [Obrisana poruka]
28.5.2012 15:42:34   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 410
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.5.2012 15:48:17   
mlada_mama
gagi pa tako i treba, pisala sam vec gore negdje, ne volim kad zene idu gore pa zovu pola BL, i dizu na noge svu rodbinu da se zna da su one od TOG i tog zena, snajka, sestra... i kad odu gore i ocekuju da budu mazene i pazene, ajde da je neka druga drzava u pitanju, ali ovde,,.. nema sanse!!!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 411
   [Obrisana poruka]
28.5.2012 15:50:42   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 412
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.5.2012 18:06:09   
mj85
mlada mama nemem ja na paprikovcu nikakve veze niti ih mislim ganjati, neplasim se samog poroda, i ne ocekujem da me neko gore mazi i pazi, a prva mi je trudnoca i neznam kako je na paprikovcu, a iskustva koja slusam od drugih su razlicita i nisu bas pozitivna

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.5.2012 19:24:36   
mlada_mama
mj85, ista sam ti user posted image al idem sa nadom da cu proci normalno, idem da slusam ljude koji znaju sta rade, i poradjaju 20 zena dnevno, idem da se porodim, a ne da uzivam u komforu, i da za 2-3-4 dana dodjem svojoj kuci, eto, sa tim u glavi ne moze me nista razocarati user posted image mozda budemo komsinice, ja sam 30.10 user posted image

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
31.5.2012 9:54:05   
mlada_mama
eee banjalucanke moje, ajde nek mi neka kaze gdje da odem na UZV kod nekoga privatno, jer me ova moja narucila tek za 04.jul user posted image a ja ne mogu docekati do tad, ocu da vidim user posted image user posted image user posted image user posted image kod koga je najbolje i najjeftinije user posted image ajmo ajmo user posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
31.5.2012 10:45:56   
purplish
Mlada_mama, bar privatnika ima koliko hoces user posted image . E sad, sto se tice najjeftinijeg ne znam. Mislim da se kod svih privathnih ginekoloskih ordinacija cijene za UZV krecu oko 40, 50 KM. U prvoj trudnoci sam isla kod Curic Vesne i zena je stvarno OK (uvijek jako profesionalna user posted image ), ali trebas cekati kada se zakazes. Sada idem kod Jordanke Topic, i isto mi je ok, mada sam na ovoj stranici procitala ruzne stvari o njoj...ne znam meni uvijek polako odgovara na sva pitanja i sve mi objasni i sto je najvaznije user posted image gleda detaljno. Krenula sam kod nje zbog guzve kon Curicke, i zbog preporuka nekoliko prijateljica i rodjakinja koje su kod nje vodile trudnocu. Raspitaj se malo kod mladih mama iz okoline koji dr im se svidjeo i zasto, kakav im je pristup, itd- pa izaberi nekog ko ti se najvise svidja.

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
31.5.2012 11:03:13   
mlada_mama
pihhhh user posted image tacno bi bankrotirala da vodim trudnocu kod privatnika, ma to ja samo sad ocu jedan uzv jer nmg docekati 24tu nedelju, a inace nema nista od toga user posted image e da, kazite mi ako znate,
jel iko radio OGTT test gore u Laboratoriji na Klinickom?
sad sam ih zvala, pa mi malo ne logicno da moram doci i cekati, jer znamo kakve su guzve gore, a kao nemam prednost, tako mi rece ,,teta,, preko telefona, jel moguce??

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
31.5.2012 12:17:05   
mj85
kao sto sam vec gore pisala ja sam kod dr. Gojkovic u Jeleni, zena je super sve lepo detaljno objasni. Cena uzv je 40km, a trudnicka kontrola 50km treba se samo dan ranije naruciti na br. 051 324 310, Doktorica je sledece sedmice druga smena, pa ako se odlucis da znas. user posted image

_____________________________

milkica85

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
31.5.2012 15:45:34   
dijana1*
Purplish , vec sam pisala za Jordanku, to sto tebe sada odusevljava i mene je. Ali nazalost', Jordanka me je naucila da je lako biti dobar ginekolog kada je sve uredu a sta kada nastane problem? ? ?
Mesec dana sam joj se zalila na kontrakcije, i sto puta je pitala jel sigurna da je sve ok. Uvek je lepo objasnjavala da je uredu i da se nebrinem, a kada mi je u 32 nedelji pukao vodenjak samo je spustila ramena. To je takav olos, mogla je bar nazvati i pitati jel beba prezivela jer je ona iskljucivi krivac sto mi nije rekla da moram na strogo mirovanje i trebala me je poslati na GAK da cuvam trudnocu. Ali ja tada nista nisam znala. Nisam jedina koja je ovako prosla.
Mladamama dr. Goran Vujic je isto ok, mislim da je oko 25 - 30 km UZ a bas se lepo isprica sa tobom

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
31.5.2012 17:13:07   
mlada_mama
dijana1 hvala,
user posted image nisam znala da si imala tu tragediju user posted image
zao mi je, ne znam sta da ti kazem, osim da nemamo puno izbora sa tim doktorima...
nadam se da nece niko imati slicno iskustvo...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.6.2012 0:04:49   
purplish
Dijana, zapamtila sam da je neko pisao lose iskustvo sa dr Topic ali nisam znala da si to ti. Iskreno mi je zao sto ti se to desilo i nista sto kazem nece pomoci tvojoj situaciji. Koliko sam shvatila, tvoj djecak je danas ziv i zdrav, i to je najvaznije user posted image . Hvala Bogu, imala sam srecu u 1. trudnoci i sve je teklo normalno. Slazem se da je trebala pokazati brigu za bebicu i zvati te ili se bar raspitati jeste li zivi i zdravi. Nazalost, vecina doktora se tako ponasa sto se tice "brige". U 1. trudnoci sam kao sto sam rekla isla kod Curicke i kada sam dosla na prvu kontrolu kod nje poslije porodjaja i rekla joj da sam imala hitan carski posto se prirodni porodjaj zakomplikovao zbog pupcane vrpce samo je slegla ramenima i rekla: eto desava se... pa je zatim izbacila neku statistiku, mislim kakva je to reakcija kada ti neko kaze da je imao katastrofalan porodjaj user posted image . Ja se i dan danas pitam kako to da niko nije vidjeo pupcanu vrpcu obmotanu oko citavog tijela djeteta (2 puta oko stomaka i jednom oko nogice), koja je pri tom bila izrazito dugacka. A bila sam na UZ zadnji put na dan kada je krenuo porodjaj.

I tako, i u ovoj user posted image moja fobija je pupcana vrpca i stalno pitam dr da mi pokaze gdje se nalazi i je li sve u redu sa njom. Sto se tice Jordanke, kod nje idem vec godinu dana. Krenula sam po preporuci nerodjene sestre, koja je kod nje vodila trudnocu i bila jako zadovoljna. Krajem prosle godine, uspjesno mi je izlijecila upalu koju sam imala i odmah poslije toga sam ostala u drugom stanju user posted image . Zatim me je kada sam trebala ici na put u 1.tromjesecju pregledala i prije puta i poslije puta da provjeri da je sve ok i da je cerviks odrzan. I sto je najvaznije, kada sam u 14. sedmici dosla zbog nekih neprijatnih bolova u predjelu stomaka odmah me je primila i detaljno pregledala i na kraju smo i otkrili sta je. Iz ovih razloga sam rekla da je meni ok, i stvarno se ne odusevljavam sa njom, kao ni sa jednim doktorom...nazalost moram ih cesto posjecivati posto imam i Hashimoto, a i pomalo sam hipohondar tako da me nijedan doktor nikada nije uvjerio da je sa mnom sve u redu user posted image . Nazalost, sto se vise susrecem sa doktorima, samo mi vise zvuci istinita ona stara medicinska poslovica da svaki dr. ima jedno groblje iza sebe.

Od iskustva sa BL ginekolozima, jedino koje bih izdvojila kao jako jako negativno je bilo sa dr. Milicem (radi u Jeleni). Slucajno sam otisla kod njega u 1 trudnoci. i izasla iz ordinacije u suzama. Uzas, to sto je on meni rekao na tom pregledu to nijedan doktor nikada ne bi trebao reci nijednoj trudnici. Preplakala sam citav dan poslije njega, seljacina jedna.

Izvinjavam se sto mi je malo podugacak post.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.6.2012 9:00:03   
mj85
purplish, i ja sam cula mnogo negativnih stvari za dr. Milica, ja idem u Jelenu ali kod doktorice Gojkovic i meni je sasvim ok. I da svaki mi put pokaze gde je pupcana vrpca, neznam dali je to ok ali i na svakoj kontroli radi uzv. Trebala bih i sledece sedmice na kod nje pa mi je rekla da dodje i tata da vidi bebaca.user posted image user posted image

_____________________________

milkica85

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.6.2012 9:34:54   
komplikovana
Preporucujem dr vujica stvarno je odlican. Cjena uzv je 30 km

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.6.2012 10:06:04   
dijana1*
Purplish nemoj da mi zameris ali ja bih tu zenu. . . . user posted image
Pricala sam sa doktorima iz bolnice i vecina se slaze da je oko 70 % zena kojima se iskomplikuje trudnoca pacijent Jordanke Topic.
Par puta me je bas hvatao napad besa da odem kod nje, da izbacim to sve iz sebe, da je pitam pa kakav si ti to covek. Vuk je sada ziv i zdrav ali sta da nije, sta da su ostale posledice. Kakav je ona doktor kada ima trudnicu koja u 32 nedelji ima bebu od 2740 i 48 cm, previse plodove vode, stomak tvrd kao kamen, skroz spusten i najbitnije kontrakcije. Ja sam u tom periodu nesto trebala ici za BG i ona mi govori da idem slobodno. A i sebe krivim sto nisam bila dovoljno upucena, a sa druge strane pa ja sta god da radim moram sve da znam. Gde god da dodjem bila to bolnica, poreska, opstina, knjigovodja. . . svi isto kazu " pa vi bi to trebali znati "..
Samo se nadam i verujem da cemo jednom dobiti pravi sistem i da Jordanka i mnogi kao ona nece vise moci raditi. Jer je ona mnogo godina radila u DI Vrbas kao lekar opste prakse i odjednom je postala ginekolog.
Za Mijica sam i ja cula da je grozan.
Ja generalno vise nista ne verujem privatnicima, jedno vreme su savesno radili svoj posao, a sada ih ima mnogo i ne znas ko je dobar a ko ne.
Pre dva dana sam isla u polikliniku i registrovala sam se kod dr. Dragane Pavlovic, otisla sam zbog neke upale , sestre su mi rekle da sacekam kod nje.
Ljubazno me je primila ii lepo pregledala, pitala me za moju istoriju i kada sam joj rekla da sam imala jedan prevremeni i jednu kiretazu, odmah je rekla da bih trebala odratiti sve moguce pretrage. A privatnike sam molila da mi kazu koje pretrage da odradim da se to ne bi vvise ponavljalo, svi su misljenja ma nema potrebe to je bila slucajnost kod vas je sve uredu.
I ja se izvinjavam za dug post user posted image ali mogla bih knjigu napisati o nasim ginekolozima.

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
6.6.2012 14:13:16   
anajid
Cure zna li neko ,ko radi 4D ultrazvuk u Banja Luci i posto je?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here