|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:42:16   
mihi
Ribizla mm isto ima problema sa hemoroidima, i to je bas kompleksna stvar, dakle ne koliko sam shvatila krvare kada su upaljeni, inače miruju, to što boli je znak upalei infekcije (sredina sa puno bakterija). Mm je imao i analnu fisuru koja mora da se tretira nekom drugom mašću. Pošto je moja sestra gastroenterolog ona je mm prepisala Factu, ali je on koristio i Modolex plus+ čepiće koji su bili odločni ali ih nema, takođe je pio i Flebodia tabl. koje služe da stabilizuju venski zid (jer su hemoroidi ustvari slabost venskog zida creva). Mm je takođe išao i na podvezivanje hemoroida, radi se ambulatno i ide kući brzo. No to procenjuje lekar, moja preporuka dr Boža Bojić Gradska bolnica, ako hoćeš pitaću da li radi i privatno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:46:24   
Anoniman
Ribizlo, faktu mast sme da se koristi, ako se dobro sećam, maksimum dve nedelje, valjda dva puta dnevno, što ne bude ni pola tube, mislim da je preteraouser posted image
E sad, jedan poznanik je "operisao" hemoroide, s tim što to nije operacija nego se oni u ambulantnim uslovima nekako podvežu, i prođu trajno.
Iskreno, ako je došlo do toga da tako jako krvari, nije za šalu, meni je dr svojevremeno rekla da ako hemoroidi ne prođu od te masti, i ako se krvarenje pojača (a bilo j esvega par kapi), da hitno dođem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 327
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:49:06   
Anoniman
Znaci kod lekara ipak , on vec ima zakazanu operaciju 20og marta , ne znam da li da ide pre ili posle toga ? I da li se podvezuju ti unutrasnji ili spoljasnji ili to nema veze , da li da ipak prvo probamo sa tim cepicima ako mogu da se nadju ili sa nekim drugim ili da ode na pregled ? Kako izgleda pregled da mu objasnim ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 328
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:52:11   
Adriana83
Podvezivanje hemoroida nazalost nije trajno resenje.Jedino trajno resenje jeste operacija tj. njihovo potpuno uklanjanje,radi se u totalnoj anesteziji i moze kod starijih osoba za posledicu imati inkontinenciju... Na zalost znam mnogo o ovome,ja cekam da prestanem da dojim pa da ih operisem.Kod mene je stanje hronicno,stalno krvare i svako praznjenje je bolno,cak i kad imam meku stolicu.Problem traje vec dugo,jer su mi hemoroidi prvi put iskocili jos kad sam imala 10 godina,a sada imam 28...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:53:42   
Anoniman
Ribizla, ja nisam dala dr da me pregleda, samo sam joj objasnila šta i kakouser posted image Ali kažu da nije strašno, pomalo neprijatno, ali ne traje dugo. E sad,, moja drugarica je imala isti problem, otišla kod dr, ona je pregledala i poslala na...nisam sigurna da li na kolonoskopiju ili neki sličan pregled, ali svakako su je zbog jačeg krvarenja poslali odmah u higijenski.
Ja ne bih čekala 20. mart, ali ja sam paničar.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 330
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:56:34   
Anoniman
Adriana, sad izvini ako previše pitam - ti hemoroidi koji se podvežu mogu ponovo da se pojave ili novi?
Koja je to mukauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:56:39   
mihi
Andrijana to nije tačno ne završi svako sa hemoroida moroidima na operaciji, ima tu mnogo toga što odlučuje za to ili protiv, mm je rešio problem podvezivanjem, sigirno da postoje pacijenti čiji je venski zid u zidu creva loš i to se operativno rešava. Ali do toga Ribizla neka ga pogleda dr, možda ima i fisuru pa će on već reći to mora da vidi proktolog. Tako je po meni najbolje.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 9:58:42   
Anoniman
Kakve je srece , ode i pod taj noz user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 333
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 10:00:17   
mihi
Nedja mogu da se pojave jer su hemoroidi kao proširene vene samo u rektumu. Pregled nije strašan samo se okreneš kontra od ginekološkog položaja, e sad to je muškarcima strašno jer ne idu kod ginekologa ali stvarno nikakva drama. Najbolje kod dr ne brini neće ga zadržavati u bolnici samo će mu prepisati terapiju i kući.user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 10:00:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mihi

Andrijana to nije tačno ne završi svako sa hemoroida moroidima na operaciji, ima tu mnogo toga što odlučuje za to ili protiv, mm je rešio problem podvezivanjem, sigirno da postoje pacijenti čiji je venski zid u zidu creva loš i to se operativno rešava. Ali do toga Ribizla neka ga pogleda dr, možda ima i fisuru pa će on već reći to mora da vidi proktolog. Tako je po meni najbolje.

Mihi jel se kod ovog dr zakazuje ? Sta mislis da ode pre operacije 20og ili posle ?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 335
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 10:01:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mihi

Nedja mogu da se pojave jer su hemoroidi kao proširene vene samo u rektumu. Pregled nije strašan samo se okreneš kontra od ginekološkog položaja, e sad to je muškarcima strašno jer ne idu kod ginekologa ali stvarno nikakva drama. Najbolje kod dr ne brini neće ga zadržavati u bolnici samo će mu prepisati terapiju i kući.user posted image


Ovo mi najlepse zvuci user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 336
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 10:03:06   
mihi
Neće to se radi ambullantno evo pitah sestru koja je dr na g talku mi je kaže da je to prevaziđena metoda operacija (i da se crevo krati samo kod ne daj bože tumora) i da se rešava podvezivanjem, mmm je to radio 3 ili 4 puta i sad je ok, nije ni to prijatno ne dok se radi nego kasnije dok se ne sasuše i otpadnu, boli po malo pije se Flebodia ali bude bolje, e sad u akutnoj fazi upale daju masti čepiće da se smiri pa onda podvezivanje gumicama ako je potrebno.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 10:05:52   
Anoniman
Hvala Mihi user posted image bas si mi pomogla , zvacemo u ponedeljak za pregled kod tog dr , nadam se najboljem user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 338
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 10:08:19   
Adriana83
Mihi ne kazem da svako sa hemoroidima mora na operaciju,samo da podvezivanje ne znaci da se vise nece pojaviti.Kao sto i sama kazes,tvoj m je to radio 3-4 puta.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 12:00:57   
Anoniman
Ispravio me sad . Ne krvari vec 15ak dana , samo ga sad jako boli valjda posle duzeg sedenja , njegov posao je sedenje u kolima i na motoru user posted image On odbija da ode kod doktora na pregled pre operacije pa bih mu uzela nesto . Cula sam za caj J.Pancic jel ga neko koristio ? I Uzela bih mu neke cepice , kako da ih izaberem ?

(odgovor članu Adriana83)
  Direktna veza do poruke: 340
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 12:48:35   
Valerie
isprobana i laka metoda, ne znam da li je pominjana, da sad ne citam sve

kasika maslinovog ulja ujutru na prazan stomak, pre bilo cega. zvuci bljak, ali se brzo navikne a svakako je bolje od operacija, cepica, mazanja.
ja ih nemam, ali sam od vise ljudi cula da ih je ova metoda spasila. ima ko pije stalno, pa ni ne krenu ponovo. deluje i kod onih sa dugotrajnim, hronicnim problemima, a vec kazu da se oseca poboljsanje posle nedelju dana otprilike...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 14:59:08   
mihi
Morao je više puta, Andrijana već je imao više komada pa nije mogap dr sve odjednom da podveže a kaže kad bi to odradio od jednom baš bi ga bolelo kad krenu da nekrotiziraju. A bolelo ga je 2-3 dan od intervencije pio je Flebodiju.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 16:26:42   
Anoniman
Posto definitivno nece da ide kod lekara , mina mi je pomogla sa jelovnikom i lecenje ce izgledati ovako :
Pasulj , grasak , socivo , boranija - rucak
Bareno meso i neko povrce - vecera
Razani hleb za dorucak sa necim kiselo mlecnim + cedjeni sok od povrca i voca
Jogurt sa zitaricama

Sve to nece biti preslatko , preslano, zacinjeno , ljuto , kiselo .


Redovna ispiranja MLAKOM vodom i eventualno neutralnim sapunom , bez koriscenja toalet papira , samo vlazne maramice (negde sam nasla da postoje faktu maramice ) Dobro osusen anus pre oblacenja .

Caj Josif Pancic protiv hemoroida
Cepici sa kantarionom
Faktu cepici
Phlebodia tablete 3x1 prvih nekoliko dana , kasnije 1 dnevno ukupno 30 kom .

Eto , pa cu vam javiti kako napreduje , od ovoga uglavnom i trudnice i porodilje mogu sve da koriste osim tih faktu cepica , bar ne na svoju ruku .

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 343
   RE: Hemoroidi
11.3.2012 19:14:08   
Anoniman
Ribizla, obavezno nek uzme multi gyn komprese. Meni posle porodjaja faktu nije pomogao, bas su poceli da me muce a sa 3 komprese i dan i po vise ih nije bilo. Istina, jedna jeo malo vise od 100 dinara. Ima ih u apoteci na senjaku, zove se aloja, mislim da sam na prethodnim stranama ostavila i link sa telefonom. Moraju da se poruce i cekaju se 1 dan. Probajte to obavezno. Kupuje se na kesice inace u kutiji ima mislim 10 ili 12 komada.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 344
   RE: Hemoroidi
22.4.2012 9:08:28   
anica74
moj suprug je dobio hemoroide pre godinu dana i prosto su mu eksplodirali. predlažu operaciju ali on nikako ne pristaje. u dijagnozi piše da ima i analnu fisuru. ima li neko pozitivno iskustvo sa nekim preparatom koji može ove probleme da reši.-

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Hemoroidi
22.4.2012 10:48:14   
anirez
Ja sam prije nesto vise od godinu dana krvarila dva mjeseca zbog hemoroida i te analne fisuse, koristila sam te faktu cepice i mast
Posto sam imala probleme s stolicom doktor mi dao Transilane prasak koji je potpuno na biljnoj bazi i to sam pila prije obroka.
Svima ga preporucujem jer ko ima problema sa zatvorom (sto je slucaj kod fisura) spas je.
Nije uopce gadan za popiti, meni je bio ukus kao na sljivu ili smokvu.
I jos nesto, cisti glicerin sam koristila za mazanje da se prilikom praznjenja crijeva nebi dodatno ostetila sluznica i djeluje.
Vidjela sam da je neko pisao i prati se mlakom vodom, meni je doktor rekao da je bolja hladnija voda jer se njome stiscu krvni sudovi

(odgovor članu anica74)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Hemoroidi
1.6.2012 23:30:42   
slavica.
E da...hemoroidi...i to me je snaslo user posted image
za sada,to meni ne predstavlja toliko velik problem,osetim ih jedino kada se perem i tusiram,pod rukom,ali za sada bar nemam nekih drugih tegoba. Ima nekih 5 dana kako su se pojavili,i iskreno,imam osecaj da su svakim danom sve veci user posted image
mazem ih sa mascu Hepatrombin H,to mi je svekrva kupila,kaze njoj je ta mast pomogla kada ih je imala... mene brine to sto ako su oni meni vec sada izasli,kako li ce biti tek posle porodjaja,jer znam da ih dosta zene tada dobije,a ja pretpostavljam da se meni onda stanje moze samo pogorsati...

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Hemoroidi
2.6.2012 8:34:50   
ana77
Ne brini se Sanchy, stanje moze privremeno da ti se pogorsa samo kod prirodnog porodjaja jer u trenutku kad beba izlazi i njih moze malo (vise :D) da istera napolje ali sve se to vrati posle u normalu. Ja sam posle porodjaja mazala tu faktu mast i stvarno mi je pomogla - koliko vidim po forumu, ne sme da se maze u trudnoci. Ako te ne bole, onda sam vodi racuna o higijeni posle svake velike nuzde da se ne bi dodatno iritirali i to je to. 

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Hemoroidi
6.6.2012 16:57:53   
Sanchy
Ana ja se nesto ne secam da sam pisala da imam problem sa hemoroidimauser posted image ...ili je moj trudnicki mozak trokirao...imam jedan koji se mozda jednom upalio ali ja mazem onaj beli vazelin i to veoma pomaze pa eto ko bas ima problema neka proba...pise medicinski vazelin sa ekstraktom nevena..

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Hemoroidi
6.6.2012 18:36:10   
Anoniman
Pisala sam negde za Multi Gyn komprese. Ima apoteka gde se mogu poruciti. Meni je to posle porodjaja bilo najgore, pa jos na epiziotomiju i puknut grlic. Faktu mi nije pomagao. A sa tim sam se resila hemoroida za 24 h i tr komprese. Pisala sam napred kako se zove apoteka, a ako te proizvode imaju u tvojoj mogu ti poruciti i komprese.
IZVORNA PORUKA: slavica.

E da...hemoroidi...i to me je snaslo user posted image
za sada,to meni ne predstavlja toliko velik problem,osetim ih jedino kada se perem i tusiram,pod rukom,ali za sada bar nemam nekih drugih tegoba. Ima nekih 5 dana kako su se pojavili,i iskreno,imam osecaj da su svakim danom sve veci user posted image
mazem ih sa mascu Hepatrombin H,to mi je svekrva kupila,kaze njoj je ta mast pomogla kada ih je imala... mene brine to sto ako su oni meni vec sada izasli,kako li ce biti tek posle porodjaja,jer znam da ih dosta zene tada dobije,a ja pretpostavljam da se meni onda stanje moze samo pogorsati...


(odgovor članu slavica.)
  Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here