|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veš mašina
3.9.2012 12:09:59   
indy_25
Hvala gae. Najgore mi je sto ja nemam tako puno bijelih stvari pa onda ne znam gdje da ubacim i na koliko stepeni. Negdje sam citala da bijelo ostaje bihelo samo ako se otkuhava. A ne mogu da otkuhavam majicu na kojoj mi pise da se pere na 30 A isto tako ne mogu cekati punu masinu bijelih stvari dq bi oprala tu jednu stvarcicu. A opet kad je operem unistim je. Joj sva sam spetljana ja stvarno ne znam da perem ves :(

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Veš mašina
3.9.2012 23:10:56   
Yula
Indy, nemam vremena da citam sve postove unazad i ne znam da li ti je neko vec preporucio ovo, ali ja toplo preporucujem prasak koji se stavi u masinu kada se pere beli ves, on sluzi da izvuce svo sivilo koje se na njemu nakuplja. Deluje i na 30°C. Kada sam ga tek pocela koristiti, posle samo par pranja ves je poceo zaista da blista.

Ja nikada belo ne perem na 30°C, najnize sto idem je 40, ali najcesce perem na 60, ako je pamucno i ako na etiketi pise da se pere na 40 user posted image . Za sada nisam imala nikakvih problema.

Na masini imam i rucno pranje, pa ako nesto bas mora rucno, ja ubacim tako ali to samo neke specijalne stvari. Sveki mi je rekla da nista ne pere rucno, pa rekoh, ako ona tolike godine iskljucivo pere u masini, necu valjda ja moj ves unistiti i tako je i bilo, sve je prolazilo ok.

Deterdzente imam posebne za svaku vrstu tkanine i boje.

I ja imam problem da mi se nakupi ves jer perem odvojeno bebino i nase, belo u boji i tamno a imam masinu od 8kg user posted image Ipak u poslednje vreme perem i nesto nase sa njegovim stvarima, npr. posteljinu u kojoj i on spava, majice, haljine i slicno. Ne perem samo donji ves. E sad, muka je skupiti dovoljno vesa za pranje.

< Poruku je uredio Yula -- 3.9.2012 23:12:46 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Veš mašina
3.9.2012 23:26:45   
Yula
Pardon, tek sada videh da je ovo tema samo o masinama za pranje vesa. Takodje videh da ste pisale nesto i o pranju masine. I ja sam skoro imala problem sa time da mi ves nije mirisao lepo, nekako se osecala neka memla. Sipala sam u masinu malo varike i ukljucila da radi ciklus samopranja. Mm posle ocistio filter, bilo je puno nagomilanih papirica. Redovno perem dozer. Sveki stalno luftira bubanj tako sto ga cesto drzi otvorenog i mozda je i to dobro.

Ja ipak imam jedan drugi problem. Masina mi nekako lose ispira ves. Imam 5 nivoa ispiranja i uvek u psolednje vreme ukljucujem na 3, ali nekako i dalje kada ispira vidim da izlazi pena! Uvek stavim i manje deterdzenta od predvidjenog, koristim oduvek tecne, ali cini mi se da nikada ne ispere najbolje. Kada sam je skoro ukljucila na to samociscenje, bila je puna pene dok je prala. Uopste nemam ideju kako da je istinski ocistimo, jer mislim da se negde nagomilao deterdzent i da mozda cak ulazi u ves i pri ispiranju, ako je to uopste moguce?

Ima li neko ideju kako da to sredim? Inace, masina je stara svega 5 godina, jako je kvalitetna i bila je 1000€ kada smo je kupili.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Veš mašina
11.1.2013 14:58:59   
tijatija
imam jedno pitanje... Malo glupo.. Dali posle iskuvavanja vesa, po zavrsetku, dali vam je ves mlak ili hladan.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:02:12   
Mishica 77
Mlak. Šooooo?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:04:16   
lesica
Moj je hladan uvek...i nema veze sa tim što ja noću perem pa dok ujutru povadim i raširim. Proveravala sam danju,i sa produženim iskuvavanjem(umislila sam bila da je crkao grejač) ali ista je stvar. Kada pere bude toplo,ali kada ispira,ispira sa hladnom vodom i veš bude hladan.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:06:15   
madre
nije glupo, ali ja nemam pojmauser posted image nisam obracala paznju... ali cini mi se da je mlakuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:07:01   
Mishica 77
A zašto moj bude mlak? user posted image
Sad si me skroz zbunila. Ja mislila da je to normalno.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:08:27   
lesica
Misice nemoj se zbunjivati,i ja sam ubedjena da bi trebao da bude mlak,i i dalje sam ubedjena da mi nešto sa mašinom nije ok,ali mm tvrdi da je sve u redu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:13:11   
NadaR
Kod mene isto hladan user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:13:33   
Jeca.V
Moja masina je nova,Bosch,i moj ves koji otkuvavam bude hladan.user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:13:45   
Mishica 77
E, sad mi je lakše.
Bolje(za mene) da mislim da je moja mašina ispravna, a tuđe me. user posted image
Logično mi je da bude mlakast jer se "kuvao" na 90C. Jeste da ga je ispirala 'ladna voda ali ne može skroz da ga ohladi.
Možda ima veze i to što ja vadim veš čim mašina odključa. Znači, stojim pored nje i čekam.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:13:56   
sneza24
Meni se čini i da je moj veš mlak posle pranja na 90 stepeni.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:16:13   
NadaR
Hahaha .. u kakvoj smo mi dilemi user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:16:15   
lesica
E sada ću morati opet da dežuram pored mašine. user posted image
Šalu na stranu,mislim da može da zavisi i od tipa mašine.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:19:12   
Mishica 77
Sad mi dođe da uključim i operem makar jedne ćega samo da vidim.
Mada.... one bi bile ladne jer je prazna mašina. Mis'im ne baš toliko prazna ako stavim svoje. user posted image
Ej, pa možda i to ima veze. Količina veša!
Ja ima Candy mašinu.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:26:15   
MarijaBg
Kod mene bude topao, masina Gorenje stara 3 godine user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:32:10   
vojvodjanka87
Da se pridruzim tako vaznoj temiuser posted image Moja masina je beko i ako otkuvavam bude topao a isto odma vadim.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:45:37   
tijatija
danas kad sam vadila, bio je hladan, a meni se cini da je pre bio mlak i kazem sveki, ona kaze treba da je hladan auser posted image a ja mislim da nije u pravu i odavno govorim da sa masinom nije u redu. Bas sam u dilemi.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:49:08   
Mishica 77
A kako opere? Jel si primetila da je lošije oprala?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:54:40   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Da se pridruzim tako vaznoj temiuser posted image Moja masina je beko i ako otkuvavam bude topao a isto odma vadim.

vidiš i mi imamo beko, ali je 'ladan kad ga izvadim?

a čini se i meni da kad sam imala candy bio topao?

p.s. nema veze sa količinom, ovde i kad je puna i kad je polu puna bude mi hadan. Možda jer je sad zima, pa i ta hladna voda koja ga ispira je mnogo hladnija nego leti?user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Veš mašina
11.1.2013 15:57:46   
MarijaBg
Tija, vidi dok pere jel' topla masina.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Veš mašina
11.1.2013 16:01:38   
vojvodjanka87
Zene ja mislim da to nema nikakve veze jer bitno je kako ona opere,a i meni je leti topliji ves nego zimi jer masina vodu za ispiranje NE zagreva,a logicno je da je zimi hladnija voda u cevima,bar je kod mene ledena.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Veš mašina
11.1.2013 16:04:17   
liliana

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Moj je hladan uvek...i nema veze sa tim što ja noću perem pa dok ujutru povadim i raširim. Proveravala sam danju,i sa produženim iskuvavanjem(umislila sam bila da je crkao grejač) ali ista je stvar. Kada pere bude toplo,ali kada ispira,ispira sa hladnom vodom i veš bude hladan.

Isto je ovako i kod mene. Imam "Indesit" mašinu.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Veš mašina
11.1.2013 16:05:19   
vojvodjanka87

IZVORNA PORUKA: Trcosava


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Da se pridruzim tako vaznoj temiuser posted image Moja masina je beko i ako otkuvavam bude topao a isto odma vadim.

vidiš i mi imamo beko, ali je 'ladan kad ga izvadim?

a čini se i meni da kad sam imala candy bio topao?Na mojoj pise da je tip wm3506,ipak mislim da je u pitanju toplota vode u cevima,nemam drugo objasnjenje,jer to je kod svih drugacije.

p.s. nema veze sa količinom, ovde i kad je puna i kad je polu puna bude mi hadan. Možda jer je sad zima, pa i ta hladna voda koja ga ispira je mnogo hladnija nego leti?user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here