|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 14:39:33   
branaV

IZVORNA PORUKA: Verolina

Cece, nema sanse da cu ja to raditi. pa mene VTO izadje 3000 evra. I ako su mi zapuseni jajovodi, sad sam sigurna da necu pristati na laparoskopiju.

Verolina ne postoji samo zapusen jajovod vec i hidrosalpinks, ostecenje jajovoda. Ovde je mnogo bolje objasnjeno ali jedno je sigurno da nema sanse da se trudnoca odrzi bilo da je prirodna ili vestacka.
"Hydrosalpinx je proširenje na jajovodu u kome se skuplja tečnost koju luči epitel jajovoda. Zbog nemogućnosti da ta tečnost izađe u trbušnu duplju jer je jajovod zatvoren ona se sliva u matericu i na taj način sprečava implantaciju embriona.Hydrosalpinx se može dijagnostikovati HSG-om, laparaskopski ili na ultrazvuku, mada se UZ nemora videti!Pacijentkinje kojma je dijagnostikovan hydrosalpinx moraju ga operisati ili ukloniti da bih mogle otići na neku od metoda asistirane oplodnje ili ostvariti normalnu trudnoću ako je drugi jajovod zdrav. Uklanjanje i uopšte postojanje hydrosalpinxa podrazumeva nefunkcionalnost jajovoda na kom se nalazi. Jajovod se moze potpuno izvaditi ili samo slepiti na izlasku iz materice ako proširenje nije veliko. Neuklanjanje hydrosalpinxa može dovesti do:
-nemogućnosti implantacije embrija (važno je znati da uklanjanje hydrosalpinxa podiže uspešnost neke od metoda asistirane oplodnje za 50%)
-vanmaterične trudnoće (ovo važi i za metode asistirane oplodnje)."
Ne bih vise jer je tekst zaista opsiran.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 14:42:46   
Verolina
Znam za to. To je jedina opcija po morati.user posted image
Nadam se da do toga nece doci.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 14:50:08   
branaV
Zelim ti da zatrudnis prirodno, da bude sve ok i da ti nista vise od toga ne treba user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 14:52:00   
Anoniman
Verka,ja bih ipak na laparo i histero prije VTO...I pokušavat ću i dati sve od sebe da ide prirodno...Ja sam imala hidrosalpinx operisana u februvaru ove god. maj prva trudnoćapa spontani,august druga trudnoća pa spontani..
Ako i ako BOG da da uspijem prirodno,a ako ne onda ću dobro razmisliti za VTO

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 354
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 14:59:53   
Verolina

IZVORNA PORUKA: branaV

Zelim ti da zatrudnis prirodno, da bude sve ok i da ti nista vise od toga ne treba user posted image

user posted image
Cece, zna li se uzrok spontanima?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 16:39:01   
Jole84
Sad mi je jasnije malo...user posted image ma odradiću i to,pa nek ide život user posted image
Sad samo da dočekam vešticu,pa u nove pobede user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Histeroskopija
22.10.2012 20:43:49   
branki*
ja opet kazem-histeroskopija i laparoskopija su jedna od pametnijih stvari koje sam uradila u zivotuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Histeroskopija
23.10.2012 12:32:21   
Jole84
Branki user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Histeroskopija
23.10.2012 13:06:55   
branaV

IZVORNA PORUKA: branki

ja opet kazem-histeroskopija i laparoskopija su jedna od pametnijih stvari koje sam uradila u zivotuuser posted image

slazem se, i ja isto tako mislim user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Histeroskopija
9.11.2012 9:59:12   
Zebica
Zene da li iko zna na ovom svetu, zasto se uopste pojavljuju polipi?! Koji je uzrok? Meni je posle odradjene hidteroskopije u maju,trudnoce u avgustu i pobacaja u septembru, kiretazi nazivo i reviziji ponovo nadjen polip na istom mestu iste velicine.. Poludela sam! Vec treci put cu morati pod opstu anesteziju da mi se to ukloni!user posted image

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Histeroskopija
7.12.2012 13:47:38   
zmajče
joooj a ja se nešto plašim i sve odlažem

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Histeroskopija
8.12.2012 17:02:19   
Snekile7
Devojke, juce sam radila hsg i jajovodi su ok, ali izgleda ima manji polip 0.5 u predelu desnog roga endometrijuma i receno mi da vidim sta sa tiim, proverim ultrazvucno ima li ga i treba li ista raditi sa tim, planiram iui i vto (ako ne uspe iui). Pa ako treba da se radi histeroskopija.
Znate li nesto o tome, hocu li morati to da otklanjam i kako izgleda histero u Visegradskoj, tamo bi radila???
Radila sam letos laparo i klasicnu operaciju, imala sam 12 mioma.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Histeroskopija
22.12.2012 9:55:54   
ksenija81
Evo i ja sam konacno bila na histeroskopiji jer mi nije uspela vantelesna i na moju incijativu sam zakazala u betaniji.
Dosta sam cekala ali se isplatilo... Nista mi nisu videli ni na HSG-u ni na UZ ali sam imala septum od 2cm. Tako da mi je to dr Trninic skinula i sve je super proslo, bas su bili divni svi tamo!
Eto moje iskustvo, niko nije ni posumnjao. Skidali su septum elektordama i mehanicki... Bas me je posle boleo stomak, ali proslo je tokom dana. Sad cemo u pripreme za drugi pokusaj.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Histeroskopija
22.12.2012 12:10:24   
branki*
ja sam takodje imala septum,radila histero i laparo pre vto,vto bila uspesna...nadam se da ce se i tebi sad posrecitiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Histeroskopija
22.12.2012 19:28:38   
ksenija81
Nadam se da ce i nama sledeca vto biti uspesna! I nadam se da je ovo bio problem user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Histeroskopija
23.12.2012 20:41:39   
*Maki*
Ksenija i meni je 21.12 otklonjen mali septum velicine 1 cm dubine 5 mm, ja i ti smo izgleda prezivele smak sveta tog dana user posted image NIsam imala pojma ni sta je septum ni da to moze da smeta zatrudnjivanju ili prilikom trudnoce,tako da sam zahvalna doktoru koji mi je to video i uklonio a pre njega su me bar 10 njih pregledali i bila sam na ultrazvuku 3 godine svakog meseca po 5 puta... Radjeno je pod totalnom anestezijom,15 ak minuta kroz grlic materice,malo bude krvarenja i boluckanja u stomaku ali nista strasno. Ljubac

< Poruku je uredio *Maki* -- 23.12.2012 20:42:30 >

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Histeroskopija
12.1.2013 21:06:45   
Snekile7
Koliko posle histeroskopije se moze raditi iui????

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Histeroskopija
14.1.2013 13:26:19   
Anoniman
ja sam 2 mjeseca poslije laparo i histero ostala trudna

(odgovor članu Snekile7)
  Direktna veza do poruke: 368
   RE: Histeroskopija
17.1.2013 19:38:55   
Snekile7
Maki, a sta je u stavri septum???
Meni su na hsg - u rekli da ima mozda polip u desnom rogu materice, kada sam otisla na uz kaze ne zna jel polip ili neka pregradica, letos sam bila na laparo i klasicnoj operaciji i sve je ok bilo, nikakvog poloipa niti pregradice, sem mioma, zbog kojih sam i isla na operaciju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Histeroskopija
19.1.2013 10:49:13   
Anoniman
Septum je pregradica.a zašto si išla na hsg poslije laparo?

(odgovor članu Snekile7)
  Direktna veza do poruke: 370
   RE: Histeroskopija
19.1.2013 18:19:20   
Snekile7
Meni su krenuli laparoskopijom da uklanjaju miome, ali posto ih je bilo dosta, odluce da urade odmah i klasicnu operaciju, pa zbog te klasicne operacije mi je dr. rekao da je bolje da se uradi i hsg jer posle klasicne operacije zna nekada da se zapuse jajovodi.
I tada na laparo mi je bilo sve ok, nikakav septum ili tako nesto, sem mioma. KOliko mi je poznato ne mogu imati sada septum( pregradicu) ako tada nisam imala, li se varam?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Histeroskopija
12.2.2013 13:01:22   
buba m
Evo i mene na ovoj temi, nažalost. Ovaj ciklus sam bila na stimulaciji Klomifenom i sve je bilo ok. Ovulacija je bila između četvrtka i petka. Na poslednjem uz mi doktor kaže kako mi je endometrijum neravan i kako će me, ako u ovom ciklusu ne ostanem trudna, poslati na histeroskopiju. U decembru sam radila HSG i tada je bilo sve ok.
Da li ta "neravnina" može biti uzrok što nikako ne ostajem trudna? Smorila sam se jako jer sam, posle urednog hsg i Klomifena, zaista imala veliku nadu da će ovaj put biti uspeha.user posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Histeroskopija
12.2.2013 22:18:42   
branki*
bubo,verujem da si se smorila,ali nemoj!dobro je da je hsg u redu,a histeroskopiju svakako odradi,nije nista traumaticno,a moze da da odgovoreuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Histeroskopija
17.2.2013 18:36:49   
buba m
Da li neko zna, postoji li uopšte verovatnoća da ostanem trudna sa polipom? U stvari, ni ne znam da li je polip u pitanju. Samo znam da mi je endometrijum malo neravan.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Histeroskopija
17.2.2013 20:10:52   
Maraj
bubauser posted image
moja rodjaka je ostala trudna sa polipom. Sve je bilo uredu. Samo su pratili da li on raste zajedno sa plodom. Nije rastao, sve je bilo ok...

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here