|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
17.2.2013 21:53:07   
buba m
Joj Maraj, baš si me obradovala! Sad mogu malo da se nadam.user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Histeroskopija
13.3.2013 22:28:43   
zekaimaca
Drage, kakva su vasa iskustva sa histeroskopijom, nasli su mi endometrijalne polipe, pa mi predlazu tu intervenciju? Ja bih radila u Frontu.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Histeroskopija
14.3.2013 16:14:17   
Zebica
Zekaimaca slobodno odradi histeroskopiju.Ona se praktikuje kod zena koje nisu radjale i najmanje je invazivna i endoskopska metoda. Prakticno se vaginalno uvodi instrument i polipi se vade na mestu gde rastu, bez diranja okolnog endometrijuma. Moja iskustva su oba puta bila pozitivna (isti slucaj kao i tvoj).E sad posto sam isla preko drzavnog odradjena mi je u bolnici pod opstom anestezijom mada se kod neki privatnih klinika radi i pod lokalnom anestezijom. Polipe je inace nabolje ukloniti jer su ti sa njima sanse za zacece prakticno nemoguce( smetaju jajnoj celiji da se usadi u zid materice nakon oplodnje) a i razvijaju tendenciju da postanu maligni..Pa da ne bi mnogo razbijala glavu hoce li biti nesto ili nece...

(odgovor članu zekaimaca)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Histeroskopija
14.3.2013 18:58:41   
zekaimaca
Zebice, hvala na informacijama, divna si, sledeci mesec eto mene na histeroskopiji! user posted image

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Histeroskopija
14.3.2013 19:50:10   
Zebica
Nema na cemu zaista... E sad ako sam skontala i ti ces raditi to u bolnici. Moras biti spremna da ces biti tri dana hospitalizovana. Prvi dan ulazis u bolnicu i rade ti pripremu kao za operaciju, sto ukljucuje to da ne smes jesti nista taj dan, a vodu moras uzimati u malim kolicinama-zbog anestezije .Naravno radice ti i klizmu. Malo je neprijatno ali neophodno. Drugi dan ce ti se raditi histeroskopija, pre podne ili posle sve zavisi od doktora koji ce ti raditi histero. Ja posle operacije nisam imala nikakvih problema tipa bolovi, nesvestice,glavobolje i sl. ali sam bila jako pospana zbog anestezije sto je i normalno. Treci dan mozes kuci ako se osecas dobro. Na kontrolu se ide posle sedam dana kod svog ginekologa..Naravno ne znam kako to praktikuju na Frontu pa je moguce da ti bude drugacije iskustvo,ali takva je procedura

(odgovor članu zekaimaca)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Histeroskopija
27.3.2013 8:31:39   
MakiJ
Ja sam u ponedeljak imala histeroskopiju, otklonjen mi je septum. Interesuje me koliko ste dana krvarile posle histero?

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Histeroskopija
27.3.2013 10:02:24   
branki*
i meni je otklonjen septum,vise se i ne secam,ali sigurno 3-4 dana,po malo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Histeroskopija
27.3.2013 10:48:17   
Anoniman
Ja sam posle laparo i histero dva dana krvarilauser posted image

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 383
   RE: Histeroskopija
28.3.2013 16:03:27   
Zebica
Isto kao i kod mene a veštica je došla tačno u sat.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Histeroskopija
28.3.2013 17:28:20   
*Maki*
Posle histeroskopije (kroz grlic materice je radjeno bez secenja) uklonjen mi je bio septum,krvarila sam malo,mozda taj dan i sutradan. Kako se ti osecas MakiJ,krvaris li?

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Histeroskopija
31.3.2013 10:09:44   
MakiJ
Sad vidim poruku, pa do juce vrlo malo, sad vec nema, to vise bila neka sukrvica. Jel mogu posle histero da uradim PAPA ?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Histeroskopija
8.4.2013 21:09:06   
buba m
I ja da se pohvalim da sam obavila histeroskopiju. imala sam jedan polip promera 1cm. sada je sve super. koliko ste posle histero pauzirale od odnosa? Meni niko ništa nije rekao a danas mi je O prema svim znacima pa ne znam da li da se bacam na posao. Inače od intervencije je prošlo 4 dana.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Histeroskopija
8.4.2013 21:36:18   
Zebica
Buba ni meni niko nista nije rekao, ali sam ja, radi sigurnosti sacekala da mi prodje menstruacija tog ciklusa..Cisto da mi se potpuno obnovi endometrijum

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Histeroskopija
8.4.2013 21:39:31   
buba m
Hvala zebice!

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Histeroskopija
9.4.2013 8:19:59   
Zebica
Nema na cemu user posted image

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Histeroskopija
14.4.2013 10:21:44   
MakiJ
Interesuje me da li sam zbog histeroskopije dobila na 24dc inace dobijam na 29dc?

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Histeroskopija
14.4.2013 13:23:29   
branki*
maki,moze biti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Histeroskopija
24.4.2013 12:23:33   
zmajče
Radila sam histeroskopiju u lokalnaoj anesteuiji u Valjevu kod dr.Budimirovića bolelo katastrofa 5 min trajalo al sve zvezde videla posle malo krvarila al ništa strašno.nađen mi mali miom u nastanku submukozni po doktorovom mišljenju ne pravi problem za začeće čak se UZ i ne vidi nalaz uradan istog dana me pustili kući. inače tamo su svi jako ljubazni od doktora preko sestara sve pohvale njima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Histeroskopija
24.4.2013 12:26:28   
J@n@
Zmajce,user posted image !Drago mi je sto je sve ok!user posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Histeroskopija
15.7.2013 11:47:46   
dunja RR
Devojke, šta je potrebno od nalaza za histeroskopiju, i koliko traje oporavak? Da li se odmah ide kući? Radiću najverovatnije u Zvezdari, ako im se poprvai aparat za anesteziju, trebalo bi u avgustu da bude sređen.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.7.2013 11:48:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Histeroskopija
15.7.2013 13:14:23   
daca77
Dunjice, dok sam lezala nakon laparo, dovodili su cure nakon histeroskopije i mogu ti reci da je ta intervencija bas jednostavna. Dovezu ih iz sale, one su skoro budne, onda ih uhvati dremka, spavaju oko 1,5-2h, oblace se i idu kuci. Kazu da nemaju uopste bolove. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Histeroskopija
15.7.2013 16:38:16   
dunja RR

Hvala ti Dacika, baš bi bilo super da odmah idem kući :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Histeroskopija
15.7.2013 17:21:15   
zekaimaca
Dunja, ja sam radila u Visegradskoj, tamo se ostaje 2 noci, super sam prosla. Od analiza su mi trazili vaginalni i cervikalni bris, urin, urinokulturu, krvnu sliku, biohemiju, krvnu grupu, pregled i dozvolu za opstu anesteziju od interniste i mislim da je to to. Proveri za analize, jer se razlikuju od bolnice do bolnice, ja sam prvo htela da radim u Frontu i oni traze malo drugacije.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Histeroskopija
15.7.2013 21:04:23   
dunja RR
hvala zeko! ja ću sve to odraditi kada se vratim sa mora, nema svrhe da radim pre mora. uglavnom imam upute za većinu, krvnu grupu imam, znači briseve i ostalo, čim dođem. a svakako briseve radim i za VTO ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zekaimaca)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Histeroskopija
15.7.2013 22:36:55   
buba m
Meni su tražili i ekg. Samo mi je žao što nisam i pre to odradila.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here