|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi Sad
27.3.2013 1:44:50   
bojana92
uzas koliko su skupi...ovo mi je prva trudnoca pa me malo i strah od porodjaja...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Betanija Novi Sad
10.4.2013 21:48:03   
kamena81
Konačno evo i mene, porodila sam se pre tačno pet nedelja, epidural me zeznuo žešće, al valjda sam takav baksuz, no o tome u temi epidurala a ovde da potvrdim sve one priče da je betanija Užaaaaaaaaaaas.Tri najgora dana u mom životu, sestra je odlepila na mene jer sam trgla ruku i počupala indukciju pa je poprskala krv, naredna 2 sata dok sam ležala na tvrdom stolu je komentarisala moje ponašanje i nazivala me pogrdnim imenima, al ona će me posebno zapamtiti kad tad, to nikada neću moći da zaboravim, a imam i svoje metode... sa primitivcima samo primitivno. Kada sam prešla u sobu kada puknuta pa kupatilo nije u upotrebi pa trči po drugim sobama, na krevetu imaš jastuk ali ne i jastučnicu, sestre se samo šetaju, ako pitam nešto za mene onda je baš ona pedijatrijska sestra, a ako pitram za bebu onda je ona na koju sam naišla baš akušerska. Sve drske i bezobrazne a ja treba još da im se dodvoravam, cimerka stisla alarm jer ih je zvala 2 sata, a one se izderala kao to je samo za hitne slučajeve da padneš u nesvest i sl. u pola 6 te bude da se kupaš zbog vizite, a do tada možeš da umreš. Mi pokušavamo da naviknemo bebe na dojenje a one kao da prkose dođu i ne sačekaju podoj uzmu ih i daju im dohranu i onda beba neće da sisa, a njeno je objašnjenje nije zainteresovan, pa ne bih ni ja bila da me prethodno nahrane. Da ne pričam da je u sobu preko puta moje načelnik Stajić puštao onog picopevca Matijevićevog sina da vidi jednu porodilju pa mu se sve šlihta zbog nekog sponzorstva, jad i beda.Možda sam razmažena ali za mene je betanija zona sumraka, i ako se ikada rešim na drugo dete izbećiću je u širokom luku. Polovinu tih sestara bih tukla tri dana bez prestanka....

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Betanija Novi Sad
11.4.2013 8:39:37   
lanajelena
Uzas ali je najbitnije da si pobegla odatle i da sad uzivas sa svojom bebom,cestitam ti od srca user posted image

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Betanija Novi Sad
17.4.2013 17:09:07   
Anoniman
Drage mame imam jedno pitanje. CR mi je radio dr Šobot mlad doktor prijatan super jednom recju pa me interesuje da li jos neko ima iskustva sa njim i da li mozda radi privatno?

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 979
   RE: Betanija Novi Sad
17.4.2013 17:49:20   
Rosita
IZVORNA PORUKA: kamena81

Mi pokušavamo da naviknemo bebe na dojenje a one kao da prkose dođu i ne sačekaju podoj uzmu ih i daju im dohranu i onda beba neće da sisa, a njeno je objašnjenje nije zainteresovan, pa ne bih ni ja bila da me prethodno nahrane.


ajoj. ja im ne bih dala bebu, majke mi. ja sam iz bg, ali kad su mi jednom detetu dali dohranu ja se ujutro zalila pedijatrici da mi je dete od toga "udrogirano", citiram sebe, ona me podrzala, pored svog mleka koje je od starta krenulo necu da im pustim da odradjuju posao kad nece da nauce zene da doje.


< Poruku je uredio Rosita -- 17.4.2013 17:51:15 >

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Betanija Novi Sad
7.6.2013 11:06:31   
minnica
Upravo dolazim iz Betanije, pa da napišem sveže informacije kome bude trebalo. Išla sam da zakažem carski rez zbog prethodnog carskog reza. Zakazivanje se vrši radnim danima od 11 do 13 u prijemnoj ambulanti patologije trudnoće. Ona se nalazi u prizemlju, levo od informacija. Treba vam uput i poslednji izveštaj od vašeg ginekologa.
I još da napomenem da su svi bili jako ljubazni, što nije bio slučaj kad sam otišla prošli put.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Betanija Novi Sad
7.6.2013 18:34:45   
Anoniman
Minnice ja sam u martu imala zakazan cr u betaniji pa ako te zanima mogu ti nesto reci ako te zanima!

(odgovor članu minnica)
  Direktna veza do poruke: 982
   RE: Betanija Novi Sad
7.6.2013 18:52:20   
minnica
Manje-više mi je sve jasno, osim što su mi rekli da dolazim presvučena direktno na patologiju. Gde se presvlačim? U toaletu? user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Betanija Novi Sad
7.6.2013 20:32:39   
isidora88
ja nisam isla na carski ali svi koji idu na patologiju(tamo sam bila) se presvlace kad se udje u betaniju pa desno, javis se na salter i levo su bile kabine za presvlacenjeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Betanija Novi Sad
7.6.2013 21:04:45   
Anoniman
za kad ti je zakazan cr?

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 985
   RE: Betanija Novi Sad
7.6.2013 23:56:16   
minnica
Za dve nedelje.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Betanija Novi Sad
9.6.2013 16:55:51   
Anoniman
Mene su primili dan ranije znaci 28.3 u prijemnoj ambulanti uradi ctg jedna ljubazna teta,uzme podatke i mere,presvuces se u kabini,otvoris istoriju na informacijama i vratis se da te dr pregleda. Mene je pregledala dr sa crnom kratkom kosom,pa te salju na patologiju. Tamo je super,cisto.Opet pregledi,ctg,ultrazvuk pa je oko 2 komisija. Ako se zadese studenti slobodno mozes odbiti da te oni cackaju dole. Tu je glavna dr Grujic ispita te sve zivo,ko je radio prethodni cr i zasto i mozes traziti da ti taj dr opet radi. Po Grujickoj nije nista indikacija za cr,al ne daj da te uplasi. Posle dolazi anesteziolog pa biras izmedju spinala i totalne anestezije. Smes jesti sve do nekih 1-2h rece ti oni vec.Sestre su predivne,posebno jedna krupnih zelenih ociju i druga koja izgleda kao porcelanska lutkica. I jedna starija zenica mislim da se zove Tanja. Uvece je brijanje i toaleta vagind.Ujutro klistir,tusiranje i pakovanje stvari. Ko ide na indukciju krece oko pola 7,pa idu serklazi,pa oko pola8 krecu cr zavisi koja si po redu. Sestra te vodi do satke,u pripremnoj sali dobijes infuziju neke injekcije i cekas. kad te pozovu ulazis u salu.
Na intenzivnoj su sestre super,hoce sve da ti dodaju,bebu daju na 5 min.Kad ustanes mozes se istusirati cela,previjaju ranu oktaniseptom sto nisu radili pre 3 god. Na odeljenju dobijas bebu na podoj,sestre nisu bas ljubazne,pedijatrijske takodje sem jedne mlade sa puno bubuljica po licu koja mi je masirala grudi. Ide se na uz sto takodje nije radjeno pre 3 god. Ostaje se 4 dana ako je sve ok,treci dan dobijas obroke,a do tad samo vodu i keks.
To je to odprilike.
I da na patologiji su posete od 2 mozes doneti da jedes sta hoces,cak mozes i kafu 3u1 popiti.

(odgovor članu minnica)
  Direktna veza do poruke: 987
   RE: Betanija Novi Sad
9.6.2013 22:52:41   
minnica
E, hvala ti puno. Tako mi je otprilike bilo i prvi put, sem što mi je onda cr bio u ponedeljak, pa su me primili u petak, pa pustili kući za vikend, da bih se vratila u nedelju popodne.
Mene je Grujićka primila sad kad sam išla da zakažem termin i nije jednu jedinu reč rekla za indikacije, samo konstatovala da je drugi cr zbog prethodnog cr i zakazala termin. Inače, i ja sam konstatovala da su svi ovog puta mnogo ljubazniji i sestre i doktori. Mada, meni je i prošli put na patologiji bilo ok i u šoku. Jedino mi je bilo grozno što nisam dobijala redovne i tačne informacije o bebi, a bila je na poluintenzivnoj nezi. I te laktacijske sestre apsolutno ne rade posao.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Betanija Novi Sad
10.6.2013 8:55:20   
Peace*
mimahana, prelepo si napisala. Sve do detalja tačno. user posted image Tako je izgledao i moj cr pre skoro 3 god, a onaj pre 7 god, nije uopšte ovako izgledao. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Betanija Novi Sad
10.6.2013 9:16:36   
Anoniman
Eto toliko od mene,nadam se da sam pomogla.

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 990
   RE: Betanija Novi Sad
13.6.2013 10:53:38   
Klarica
Ako je neko dobio epidural, neka napiše svoje iskustvo. Dr. mi kaze da je to dosta *nesigurno* user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Betanija Novi Sad
13.6.2013 10:59:15   
minnica
pogledaj i temu o epiduralu KLIK

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Klarica)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Betanija Novi Sad
13.6.2013 11:00:03   
lanajelena
Znam da mozes da uplatis ranije,ako ne iskoristis vracaju pare,treba sve da ti se poklopi da bi ga dobila,znaci da ti krene porodjaj u toku dana i da anesteziolog bude prisutan i da si otvorena tog momenta 4 prsta,e ako ubodes sve bez problema dobijes epidural user posted image

(odgovor članu Klarica)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Betanija Novi Sad
14.6.2013 13:06:09   
Klarica
Super, znači skoro pa nemoguće user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Betanija Novi Sad
22.6.2013 15:27:02   
mali_mis
Najnovije u vezi stvari potrebnih za boravak u Betaniji, je da su od 12.06. ukinuli koriscenje vlaznih maramica. Tako da sada bebu brisu sa nakvasenom tetra pelenom, benkicom...
Sto se mog boravka tamo tice, meni je bilo super user posted image bez obzira na "zakrpe" posle porodjaja. Moguce da sam imala srece da naletim na dobre doktore, babicu, sestre. Babica koja me je poradjala, mislim da se zove Tanja, je stvarno super zena. Imala sam veliku srecu da naletim na mlade, super raspolozene doktore, cak sam uspela da snimim da su dva doktora slatki ko secer (razumite me, pored bolova sam morala malo da zjaknem doktore i skrenem paznju sa bola) user posted image Doktor koji me je cackao da vidi koliko sam otvorena je nezan, i za svaku pohvalu.
Na baby friendly su sestrice dobre, ok, nadje se poneka namcorasta, ali verovatno joj nije bio dan. Hoce da objasne oko dojenja. Jedino je malo nezgodno sto gotovo svo osoblje tamo sem spremacica, jedva ceka da ti stisne bradavice da vidi ima li mleka. Na to sam malo odlepila.
Jedina zamerka, je ona lujka od pedijatra Jugoslava. Posle recenice "tvoja beba je ljuta na tebe i place, jer joj je bilo tesno u stomaku" user posted image sam svaku njenu sledecu izvalu zestoko kulirala. I izgleda vise ne uvaljuje vizitke, vec deli svoj broj mobilnog.

(odgovor članu Klarica)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Betanija Novi Sad
22.6.2013 20:17:13   
Anoniman
Mali misu jedan od ta dva slatka dr je dr Šobot ili tako nekako,on mi je radio CR prelep je a i dobar strucnjak! Super mi je uradio cr,oziljak se malo vidi

(odgovor članu mali_mis)
  Direktna veza do poruke: 996
   RE: Betanija Novi Sad
22.6.2013 20:24:33   
Torbica

Posle recenice "tvoja beba je ljuta na tebe i place, jer joj je bilo tesno u stomaku" user posted image sam svaku njenu sledecu izvalu zestoko kulirala. I izgleda vise ne uvaljuje vizitke, vec deli svoj broj mobilnog.
[/quote]

Hahahahahaha, davno nisam cula ovakvu glupost! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Betanija Novi Sad
23.6.2013 6:56:39   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: mimahana

Mali misu jedan od ta dva slatka dr je dr Šobot ili tako nekako,on mi je radio CR prelep je a i dobar strucnjak! Super mi je uradio cr,oziljak se malo vidi


E stvarno ne znam. Imao je ono cudo sto visi na kom je pisalo koji je dr, i trudila sam se da procitam, ali mi je bio predaleko da bi videla. Ako je dr Sobot visok, smedj, sa brcicima ili bradicom, onda je to on. Ovaj drugi sa neznim prstima user posted image je isto visok, osisan na keca, i ima cini mi se crnogorski naglasak. Njega sam pitala koji je doktor, i rekao mi je, ali sam zaboravila, jedino sto sam zapamtila da mu prezime pocinje na K.
Uh, sad mi je lakse nisam jedina koja primecuje zgodne doktore po Betaniji user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2013 12:57:14   
mrgud78

IZVORNA PORUKA: minnica

Upravo dolazim iz Betanije, pa da napišem sveže informacije kome bude trebalo. Išla sam da zakažem carski rez zbog prethodnog carskog reza. Zakazivanje se vrši radnim danima od 11 do 13 u prijemnoj ambulanti patologije trudnoće. Ona se nalazi u prizemlju, levo od informacija. Treba vam uput i poslednji izveštaj od vašeg ginekologa.
I još da napomenem da su svi bili jako ljubazni, što nije bio slučaj kad sam otišla prošli put.


Da li ovo sto si napisala znaci da ako je prvi porodjaj bio carskim rezom da se odmah moze zakazati carski rez i u drugoj trudnoci?
Naime i ja sam se prvi put porodila cr. Sada sam opet trudna i ja bih opet cr jer znam kako je, pa se ne plasim. Prirodnog se plasim jer sam se pre cr poradjala 15 sati, pa ne bih to opet da prolaazim.
Da li uput za cr trazim od svog ginekologa a na osnovu prvog porodjaja?

I da li se u Betaniji ili Decijoj bolnici radi biopsija horionskih cupica i koja je procedura?

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2013 13:33:20   
Peace*
Prvi CR je indikacija za drugi CR. Dalje detalje (oko uputa) ne znam. Bukvalno ideš u Betaniju i kažeš da si imala prvi CR, oni otvore knjigu i daju ti termin za drugi.

< Poruku je uredio Peace* -- 24.7.2013 13:34:10 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mrgud78)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here