|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
3.6.2013 16:49:54   
pozitivna
Stetice ! Hvala ti na odgovoru ,ma kad te uhvati ovakva muka onda neznas vise ni sta si citala ni sta nisi ,nego ko zunzarka ,pitas sve i svasta ,nadam se da me razumete Hmmm nije lako nije lako.......

Pozdrav

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Macina trava
3.6.2013 16:54:40   
nake
Ja prvi put pijem Marrubii herba,i iskreno me strah da nesto ne"poremetim".Inace,pokusavam da ostanem u drugom stanju od februara,al nema rezultata.Da li ima neka od vas da je imala neke kontraindikacije na ovu travu,ili da vjerujem da ona pomaze?HVALA

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Macina trava
3.6.2013 18:56:43   
pozitivna
Nake ! Pa trazi Marubijum Vulgare ,ocajnicu i sta ima tu da te bude strah ,vec od frebruara pokusavas ti najbolje znas dali si imala redovan sex,pa ako jesi onda navali na macu nema sta da izgubis samo mozes da user posted image ...sve za user posted image

pozdrav

(odgovor članu nake)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Macina trava
11.11.2013 13:54:54   
nikica mkk
Zdravo svima.Ja sam nova na forumu i zelim vas svima user posted image .Jer ima neko iskustvo ili savijet od lekara jer je moguce da se macina trava uziva sa kontraceptivni tablete.Jer imala sam neki problem za ciklusom i pijem Jasmin neki 3 mijeseca .Jer ima neki nus pojave ako bi se caj uzimao u periodu dok primam Jasmin tablete.

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Macina trava
11.11.2013 14:38:43   
iva80
Macina trava utiče na regulaciju hormona, a pretpostavljam da i taj lek što piješ je zbog iste stvari- tako da ti ja ne bih preporučila da šiješ i macu jer je ona sama 'jaka' pa da ne poremetiš nešto...moje mišljenje...

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu nikica mkk)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Macina trava
11.11.2013 14:43:56   
nikica mkk
Hvala iva tako sam i mislila da nakon Jasmina pocem uzimati :)

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Macina trava
11.11.2013 15:44:50   
madre
nikice, ni ja je nisam pila u kombinaciji sa kontraceptivima, jer sam citala da ne treba.
ali moram napomenuti da ni jedan lek na svetu nije uspeo da meni ovulacija bude 14i dan ciklusa, sto macina trava jeste posle samo 6 dana koriscenja. tako da sam resila da nikada vise ne pijem lekove u te svrhe, macina trava meni stvarno pomaze... ovo vam govori neko ko i ne veruje bas mnogo u travcice, ali eto moram biti iskrenauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nikica mkk)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Macina trava
11.11.2013 20:40:55   
nata11
Madre a koliko si dnevno pila solja_

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Macina trava
11.11.2013 20:50:07   
madre
nato, dve soljeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Macina trava
11.11.2013 21:11:37   
nata11
Tnx user posted image Ja sam pila jos proletos pa se spremam da krenem opet.

< Poruku je uredio nata11 -- 11.11.2013 21:12:25 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Macina trava
12.11.2013 21:26:18   
Njegova mezimica
Madre je si li uspela da zatrudnis pomocu ocajnice....jer ja ne znam da li da pocnem da pijem istovremeno ocajnicu, zdravac i virak ali ne kao mesavinu vec svaki caj u jedno doba dana....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Macina trava
13.11.2013 10:03:20   
nata11
NjM da ti odgovorim ovde iz teme Virak.
Nije mi pomogla pila sam 3 meseca pa sam pauzirala evo vec 5 mesec. Sada opet krecem da pijem ali ne pijem nikada kombinaciju. Ocajnicu pijem do O a ostatak meseca virak ili onaj plavi caj od lavande (upakovan u kesice, pise na njemu laku noc)

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Macina trava
13.11.2013 12:21:13   
Njegova mezimica
Nata11 ne znam da li ce ti znaciti nesto sto cu sada napisati ali zaista znam te ljude i a ti ljudi su upravo ovako uzeli terapiju vodjeni pozitivnim rezultatimam poznanika. Naime, radi se o bracnom paru koji nisu mogli da imaju decu 13 godina. Zasli su u godine i zaista nema sta nisu pokusavali od medicine, vestacke ma sve i svasta. Imali su isto prijatelje koji 9 godina nisu mogli da imaju decu. I dobiju dete u 10 godini od kada pokusavaju. Evo sta su radili. Zena je od zadnjeg dana m pila Ocajnicu do ovulacije u podne oko tri sata. Ujutru cim ustane umesto kafe ona je pila solju virka. Onda u tri sada ocajnicu. Oko 7 sati je popila jednu solju crvenog zdravca. I uvece pred spavanje jos jednu solju virka. Kasno je legala tako da je pila oko 11h.Muzu je jedino davala po jednu solju zdravca dnevno. Nije ga ni pitala hoce li ili nece stajala je pored njega dok ne popije Sve je pila pun mesec osim ocajnice koju je pila samo do ovulacije. Nije znala kada joj je ovulacija pa je od prvog dana m racunala narednih 15 dana dokle da pije. I da ne verujes ta tri caja su u kombinaciji njoj posle 9 godina cekanja donele user posted image tri i po meseca od koriscenja. Plus zena je imala oko 45 godina. Ni ja ne mogu da se pohvalim bas godina ali ajde, mislim da moje 32 godine jos uvek nisu toliko strasne da otezavaju zacese pogotovo sto sam se sa 25 vec jednom porodila. E u cemu je tu tajna raspitivala se ta moja prijateljica pre nego sto je pocela da pije cajeve. Jedan caj regulise upala, ciste, miome, drgi regulise hormone apsolutno sve a treci regulise i hormone i ovulacije i ujedno cisti matericu i priprema je za malog podstanara. Pocne ta moja prijateljica da pije sve te cajeve tim redom i zena zatrudni za dva i po meseca. Prvi mesec je imala neverovatan odliv, probadanje jajnika, krsta i sl...drugi mesec nista redovnu m bez bolnih pms simptoma i pre trece m otkrije user posted image . Jedino sto mi je naglasila i to nekoliko puta da nikako ne sme caj da stoji duze od 20minuta skuvan jer tako polako gubi lekovita dejstva vec svaki put da se kuva pred pijenje , da se procedi posle deset minuta i onda gutljaj po gutljaj da se popije za od prilike pet minuta. To je jako bitno....Svaki caj gubi svoju moc sto duze stoji. Ona je bila sve cajeve najkasnije 10 minuta po kuvanju. Evo ja cekma sada m da dobijem pa krecem sa tim tempom cajeva za sada sam samo na virku dva puta dnevno i preukusan mi je ali kada krene Ocajnica majko moja neka mi je u user posted image pomoci . A da i jako je bitno utopljavanje jajnika i materice jer pravilnije rade kada su utopljeni...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Macina trava
13.11.2013 14:06:28   
iva80
MjM bravo za post!!!
Znači ostaje mi da ubacim i Crveni Zdravac. Ja naime već dva meseca pijem Virak po 2 veće šolje dnevno. Ali posle ovog tvog posta izbacujem jutarnju kafu i umesto nje prelazim na virak (radim obrnut redosled trenutno user posted image ) a odoh da nadjem Zdravac. Baš mi uli nadu tvoj post, jer sam ja pre za prirodu nego za hemiju tj lekove.
Veliki pozdrav!!! user posted image

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Macina trava
14.11.2013 14:32:00   
Njegova mezimica
IZVORNA PORUKA: iva80

MjM bravo za post!!!
Znači ostaje mi da ubacim i Crveni Zdravac. Ja naime već dva meseca pijem Virak po 2 veće šolje dnevno. Ali posle ovog tvog posta izbacujem jutarnju kafu i umesto nje prelazim na virak (radim obrnut redosled trenutno user posted image ) a odoh da nadjem Zdravac. Baš mi uli nadu tvoj post, jer sam ja pre za prirodu nego za hemiju tj lekove.
Veliki pozdrav!!! user posted image


Obabezno izbaci kafu jer je dokazano i teoretski a i u praksi da kafa kod zena zapusava jajovode i na taj nacin otezava zacece a muskarcima usporava 30 posto semene tecnosti. A o cigaretama da ne pricam. Ja nikada nisam bila pusac ali sam pila kafu i to ne monogo do jednu dnevno medjutim eto otezavala mi je drugo zacece...Evo ja zadnjih deset_ dana pijem virak i sada 19 treba da dobijem malo me ziga levi jajnik i krsta sa leve strane ali recimo bubuljica nema nigde a obicno orosavim pred user posted image i grudi apsolutno ne oset_im ni da su otekle ni da me bole a i one su me mucile po deset_ dana pred user posted image . TAKO DA videcu da li mi je virak pomogao u suzbijanju pms simptoma ili mi je pomogao da ugledam konacno user posted image . Ali moj savet ti je kombinuj te cajeve ( ja cekam ako nisam user posted image da ubacim ocajnicu ovog meseca jer virak i zdravac vec pijem) i izbaci kafu i veruj mi uskoro ces ugledati user posted image i zakmecace ti.... a DA i jos nesto zaboravi da napisem...ovog meseca sam prvi put posle ne znam koliko cak i pola godine od kako pijem virak imala onaj rastegljivi, providni sekret koji olaksava zacece, to nisam imala ne pamtim kada....tako da ko zna ili mi je skinuo sa vrata mucne pms simptome ili sam konacno posle sedam meseci pokusavanja user posted image
Inace si potpuno u pravu ja ne verujem nista lekarima jer ja prva sa njima imam katastrofalna iskustva, toliko traumaticna pogotovo oko ginekologije i akuserstva da ih ne mogu vise gledati...i to svaki put sa uvek novim doktorima...da li sam ja toliki baskuz ili im delujem glupo pa mene pokusavaju da mazu ali toliko su mi traumaticna iskustva da se posle mesecima bukvalno lecim od poset_a njima i njihovih pregleda...tako ja sam uvek za CAJEVEEEEEEEEEEE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Njegova mezimica -- 14.11.2013 14:35:34 >

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Macina trava
14.11.2013 18:42:25   
iva80
Ja pijem samo jutarnju kafu i to sa mlekom. Jajovodi mi nisu zapuseni jer sam bila na Hsg-u. Kafa dnevno nije problem tj nista nije samo ako je umereno. Ali definitivno pojacavam cajeve!


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Macina trava
14.11.2013 19:01:16   
nata11
E kako da ne.user posted image user posted image Zene koje piju kafu ne ostaju trudne. Ne preterujte. Stres je jos stetniji to je dokazano isto. Pa ajde da dam otkaz. user posted image Lepo kaze Iva samo umereno.

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Macina trava
14.11.2013 22:41:22   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: nata11

E kako da ne.user posted image user posted image Zene koje piju kafu ne ostaju trudne. Ne preterujte. Stres je jos stetniji to je dokazano isto. Pa ajde da dam otkaz. user posted image Lepo kaze Iva samo umereno.


Nije niko rekao da zene koje piju kafu ne mogu da zatrudne. Ja sam je pila i to bas lepo po dve soljice dnevno pa sam zatrudnela posle mesec dana ali sam tada imala 24, a sada imam 32 i godina svaki rizik se povecava. E sada nije dokazano ni stres da utice, mada naravno utice, ali znam ranije po logorima, pa silovane zene , pa u vreme rata, tada su sve zene bile pod stresom i patnjom pa se zatrudnjivalo i radjalo se. Medjutim ja pisem da mi koje iz nekog razloga otezano zatrudnjavamo prvi ili drugi ili ko zna koji put moramo da iskljucim svaki rizik i sve sto to moze da nam otezava....to je bila poenta oko kafa...inace zene alkoholicarke, pusaci, narkomanke zatrudnjuju i radjaju...a ovde se prica o nekom zdravom zivotu i svim mogucim olaksicama user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Macina trava
14.11.2013 23:05:25   
madre
auuu, njegova mezimice, kakva prica!
sto se mene tice, zaboravite na ono sto sam pisla da je macina trava potpomogla da ovulacija bude 14. dan, e pa nije je ni bilo, nabasala sam na ludog doktorauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Macina trava
15.11.2013 11:04:09   
filipmia
Cao svima,nova sam na forumu,prvo zelim nam svimauser posted image sto prije! ja pokusavam vec 2g i uradila sam milion testova, posto imam totalno neredovnu menstruaciju pa cim zakasni dan trcim po test... pokusat cu :) ukratko objasnit svoju situaciju. bila sam kod dr. papa test uredan, ginekoloski pregled ok, hormone sam radila odprilike prije 5g i samo mi je maaalo al bas malo bio progesteron snizen. s muzem sve ok, e prije 2mj dr. mi dao klomifen da pijem,posto citav zivot pijem kontracepcije zbog neredovne menst. , preko glave mi je tih hormona pa sam odlucila na neko vrijeme odloziti klomifen i pokusati sa cajevima.
Prosli mjesec sam pila macinu travu nekih 7 dana i prestala posto samo muz i ja imali odnos a svi pricaju o tome sa se mac.tr. nesmije pit poslije O i u slucaju trudnoce. E posto ja neznam kad mi je O sad cu pocet pit mjesec konstantno s tim da cemo se cuvat jer iskreno mislim da nemo bit efekta od 7-10 dana pijenja caja!
Oprostite na preeedugom tekstu :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Macina trava
15.11.2013 17:44:38   
reic
cao svima!ja od juce pijem virak a od veceras cu i ocajnicu.kazu da treba piti 3x2dl ocajnice pa ako moze pomoc kako tu da ubacim i virak? A inace danas mi je zena iz zdrave hrane (gde sam kupila ocajnicu) rekla da pravim razmak izmedju caja i kafe od bar 2,3 sata jer kafa ubija sve dobro u caju.

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Macina trava
16.11.2013 8:28:30   
nikica mkk
Ovako pitala sam mog ginekologa rekoa je da nije problem da se caj uzima sa tabletama,tako da mozemo dobiti dvojni efekt :)

(odgovor članu reic)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Macina trava
16.11.2013 12:58:36   
Njegova mezimica
IZVORNA PORUKA: reic

cao svima!ja od juce pijem virak a od veceras cu i ocajnicu.kazu da treba piti 3x2dl ocajnice pa ako moze pomoc kako tu da ubacim i virak? A inace danas mi je zena iz zdrave hrane (gde sam kupila ocajnicu) rekla da pravim razmak izmedju caja i kafe od bar 2,3 sata jer kafa ubija sve dobro u caju.


Pozdrav rejc. Evo ovako da ti kazem. Ja sam na ovoj istoj strani par postova gore napisala mnogo detaljnije price dve zene koje su uy pomoc ove kombinacije za manje od pola godine zatrudnele posle devet godina cekanja. Sada cu ti samo ukratko reci kako su one to pile a tebe ako zanima cela prica vrati se par postova gore i procitaj sta sam napisala jer je veoma ohrabrujuca i korisna.

Zena je od zadnjeg dana m pila Ocajnicu do ovulacije u podne oko tri sata. Ujutru cim ustane umesto kafe ona je pila solju virka. Onda u tri sada ocajnicu. Oko 7 sati je popila jednu solju crvenog zdravca. I uvece pred spavanje jos jednu solju virka. Kasno je legala tako da je pila oko 11h.Muzu je jedino davala po jednu solju zdravca dnevno. Nije ga ni pitala hoce li ili nece stajala je pored njega dok ne popije Sve je pila pun mesec osim ocajnice koju je pila samo do ovulacije. Nije znala kada joj je ovulacija pa je od prvog dana m racunala narednih 15 dana dokle da pije. I da ne verujes ta tri caja su u kombinaciji njoj posle 9 godina cekanja donele user posted image tri i po meseca od koriscenja. Plus zena je imala oko 45 godina.E u cemu je tu tajna raspitivala se ta moja prijateljica pre nego sto je pocela da pije cajeve. Jedan caj regulise upala, ciste, miome, drgi regulise hormone apsolutno sve a treci regulise i hormone i ovulacije i ujedno cisti matericu i priprema je za malog podstanara.

< Poruku je uredio Njegova mezimica -- 16.11.2013 12:59:45 >

(odgovor članu reic)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Macina trava
16.11.2013 17:55:04   
filipmia
ja koliko znam da se nesmije mijesati cajevi i hormonalne tbl, ok cajevi neznam kamilica,menta,brusnica..al cajevi koji takodjer regulisu hormone jer koliko znam da il ce ponistit djelovanje jedno drugom il ce jos vise pobrkat hormone... to je moje misljenje i koliko sam informisana o tome...

A jel mi itko zna rec latinski naziv za caj CRVENI zdravac, u apotekama imaju samo pise zdravac a sad nisu ni one sigurne da li je bas crveni??

(odgovor članu nikica mkk)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Macina trava
16.11.2013 18:28:46   
nata11
Nesmeju se mesati cajevi koji sredjuju hormone i lekovi. Naravno moze solja, solja i po, ili ako pijete caj svaki drugi dan, ali da pijete 2 l caja dnevno i plus lekove i nije bas preporucljivo.

Ja mislim da je to taj caj, kupovala sam i njega ali najbolje pronadji latinski naziv. Tako nemozes pogresiti.

< Poruku je uredio nata11 -- 16.11.2013 18:29:51 >

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here