|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 14:28:46   
snješka
Ja imami sling i mei tai. Ekstra je oboje. Mei tai posebno, jer leđa ne bole, ali nimalo. Super stvračice. A kengura ne bih nikada koristila, jer nije dobar za bebe. Nogice se klate samo tako.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 14:31:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

A kengura ne bih nikada koristila, jer nije dobar za bebe. Nogice se klate samo tako.


Zašto nije dobar? Kakve veze ima što se klate bebi noge? user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 14:35:06   
Anoniman
to ti sve dođe Tasho ko i one teme kravlje mlijeko...hodalica... skidati cipele ili ne skidati .. i sl...kako ko šta propagira ...juče valjalo danas ne valja i eto ...


mene samo zanima sa koliko se beba može ubaciti u kengura???????????? ja zaboravila jbg...kurve godine user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 23.9.2009 14:37:08 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 16:01:12   
Anoniman
Moja zaova vodila juce bebu kod lekara na redovan pregled kukova sa 6 nedelja, i pedijatar je rekao da moze da se dete nosi u kengur nosiljci, cak je i preporucljivo.
Ja mog redovno nosam tako, lekse mi je nego u rukama.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 16:21:32   
snješka
Ma ne znam Tašo, tako su mi rekli i naveli x razloga od kojih ne mogu da se sjetim sad nijednog osim da nije dobro da se bebi onako mnogo klate nogice.user posted image
A u pravu ste, nekad valjalo sad ne valja, jbg, tako nam je. Ljudi skontali da ima bolje i eto tako.
A iskreno, ne bole leđa nimalo od ovo dvoje. Od marame pomalo i bole, ali od mei tai nikako, ja je i ne osjetim.user posted image


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:12:05   
Didy
Koliko sam ja shvatila iz raznih štiva koja sam čitala, kenguru zameraju što vrši pritisak na bebine kukove, pogotovo ukoliko još nisu skroz formirani, pa ga ne preporučuju dok beba ne krene u sedeći položaj, jer je u kenguru praktično u nekom sedećem položaju. Ne preporučuju ga za male bebe koje još ne mogu samostalno da drže glavu, jer glava nije fiksirana, pa se previše klati pri hodu, pa može doći do povrede. Mislim da nema nikakve veze što se nogice klate, već glavica i što beba još nije spremna da se oslanja samostalno, vrši se pritisak na kukove i na kičmu.
Sling marama ima ležeći položaj za novorođenče, a baby wrap je najbolji  za tako male bebe, jer se cela beba umota, glaica fiksira i ništa se ne klati, jer je beba skroz priljubljena uz telo onog ko je nosi, pa je najbezbednije.
Ja, lično, ne bih stavila tako malu bebu u kengura. I mislim da svaka majka treba sama da proceni koliko joj je dete čvrsto, koliko čvrsto drži glavicu, da li je spremno za polusedeći položaj, da li se samo diže... A da starost bebe ne igra neku značajnu ulogu pri donošenju odluke kad u kengura

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:24:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Koliko sam ja shvatila iz raznih štiva koja sam čitala, kenguru zameraju što vrši pritisak na bebine kukove, pogotovo ukoliko još nisu skroz formirani, pa ga ne preporučuju dok beba ne krene u sedeći položaj, jer je u kenguru praktično u nekom sedećem položaju. Ne preporučuju ga za male bebe koje još ne mogu samostalno da drže glavu, jer glava nije fiksirana, pa se previše klati pri hodu,


E, baš bih ovo prokomentarisala, jer, ustvari, pre 3 god kada je Luka bio beba, kenguri koji su mogli da se kupe su meni izgledali užasno neprilagođeno za bebe. Ne znam kakva je sada situacija.

Naime, Luka je rođen sa 2800gr, i sa 6 nedelja kada sam ga stavila u kengura, mislim da nije imao više od 4kg (s obzirom da je za prvi rođ imao 8,5kg... mrzi me sada da tražim tačan podatak). Naime, bio je sitna beba. Kenguri koji su se prodavali su sa strane imali ogromne rupe (probala sam po radnjama), i Luka je meni ispadao kroz njih.
Takođe ta priča za glavicu... sada su kenguri pravljeni da beba može da se nosi "od sebe" (tj. da gleda napred a ne prema mami)... Zašto kažem "sada"?
Kada sam pogledala sve te kengure po gradu, popela sam se na tavan kod mame i snela kengura koji je ona koristila kada je moj brat bio mali, to je bilo pre 16 godina (gledajući od danas, a ne od pre 3 god kada se Luka rodio). Potrudiću se da vam nađem slikicu kada sam Luku prvi put stavila u kengura sa 6 nedelja (vidiš, Vučko je juče pitala... Vučkice, sa 6 nedelja sam ga stavila, ali je i tada još bio premalen za njega). Taj kengur (mamin) nije imao te rupe sa strane (koje služe valjda za bebine ruke), ovde bebine ruke idu iznad tog platnenog dela, i beba može da se nosi samo "prema mami" jer je ojačan deo za bebin vrat, nema šanse da to saviješ.
Luku sam u tome nosila do 6-og meseca, nakon toga mi je postao pretežak (napominjem: bio je sitna beba), i kengura smo izbacili iz upotrebe, tako da ne znam kako mame sa bebama nekih standardnih težina počinju da nose bebe u kenguru sa 6 meseci.
Mnogo mi je žao što u vreme kada sam rodila Luku nije bilo marama, čini mi se kao odlična stvar.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:43:25   
Didy
Bilo je i tad marama, samo nije bilo rr-a da saznaš za njih.user posted image

Ja sam probala kengura i sve mi je bilo nezgodno, a beba preteška. Sa maramom je skroz druga priča. I sad ga ponekad nosim, a ima preko 12kg, 85 dužinu (visinu).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:45:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Bilo je i tad marama, samo nije bilo rr-a da saznaš za njih.user posted image



Znaaaaaaaaam da je bilo. Možda se nisam dobro izrazila, ali tada u NS ja nisam videla ni jednu ženu sa tom maramom, to viđam tek u nekih godinu dana unazad. Sve su onomad nosile kengura.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:49:48   
Didy
Znači, vreme ti je da sad i maramu isprobaš.user posted image  Da ne zaostaješ za trendovima... user posted image   Ja bih ti rado pozajmila svoju, ali u svetlu novih okolnosti, možda će mi trebati ponovo uskoro...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:53:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

Ja imami sling i mei tai.


Pošto ja ne znam razliku između ova dva, pokušaću sebi da razjasnim, a možda još nekome zatreba.

Sling marama:

user posted image

user posted image

Mei Tai:

user posted image

user posted image

A ovaj Mei Tai je ustvari nešto mnogo slično kenguru?

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 13:59:37   
Anoniman
zvala juče ovog dr koji je mojoj djeci pregledao kukove, kaže može slobodno u kengurka jer je to čudo isto ko i široki povoj ( u prevodu može odmah po reođenju, ali nije loše sačekati tih famoznih 40 dana)
zato valjda postoje ti kenguri ko i autosjedalice i pelene od 3-7 kg ...itd
ako je beba okrenuta licem ka mami ima ono čudo što podupire glavu i vrat
ako je beba okrenuta licem prema naprijed onda se naslanja na mamu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:01:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

zvala juče ovog dr koji je mojoj djeci pregledao kukove, kaže može slobodno u kengurka jer je to čudo isto ko i široki povoj



Eh da, meni je Luka u tome izgledao kao u širokom povoju! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:04:10   
Anoniman
znači valja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:26:17   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

zvala juče ovog dr koji je mojoj djeci pregledao kukove, kaže može slobodno u kengurka jer je to čudo isto ko i široki povoj ( u prevodu može odmah po reođenju, ali nije loše sačekati tih famoznih 40 dana)
zato valjda postoje ti kenguri ko i autosjedalice i pelene od 3-7 kg ...itd
ako je beba okrenuta licem ka mami ima ono čudo što podupire glavu i vrat
ako je beba okrenuta licem prema naprijed onda se naslanja na mamu



a moja dr je rekla ni slucajno u kengura...mozda eventualno ono sa 4,5 meseci (pisala sam o tome na prvoj strani ove teme). Ali kao, to je usiljena vertikalizacija i nabijanje kicme. Veliko opterecenje za bebinu kicmu jer je forsiras da takoreci sedi. I meni je zvucalo logicno to sto ona govori i nisam htela da ga stavljam u kengura. Mada, moram priznati da sam probala i da je meni pukla kicma od 5min nosenja Luke i posle toga sam digla ruke od toga.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:35:09   
Anoniman
a meni je isti ovaj rekao za autosjedalice da ne valja stavljati bebu do jedno 3 mjeseca iz razloga sto to nije prirodan položaj za bebeuser posted image

Jeco nosi ih đavo više ne znaju ni oni šta bi više majke mi ...čas valja čas ne valja ...mislim sad meni i jedno i drugo ima logike al jbg ... glava me boli ne kontam vise nista

a mashAllah ženo tebi je Luka bas fini napredni bebač i ko lutka a frizura za 10 user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:39:08   
Jeca*
hvala user posted image  (off topic, ne znam koje si slike gledala, ali na slikama sa mora smo ošišani user posted image )

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:40:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

hvala user posted image  (off topic, ne znam koje si slike gledala, ali na slikama sa mora smo ošišani user posted image )


odoh i ja off....zla ženo-majko  što ga ošiša ...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:44:00   
Jeca*
uuu već poraslo, sad će opet na šišanje user posted image  i dosta više, jer kad nas budu peckale moje koleginice, samo ćemo da crvenimo user posted image  zla žena majko...hahaha...super majko...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:47:17   
Anoniman
ma razumijem te za šišanje 100% ... ja sam Meri posliej prvog rodjendana na dva centa ošišala ....cmoka draga i tebi i Luki ...nećemo više da se ne crvenimo user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.9.2009 14:57:50   
Verus
Ja mislim da su marame sasvim ok za novoredjencad, jer ipak leze sklupcano u njima bas kao u utrobi...a za ove gde vec sede to ne znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.9.2009 13:40:21   
*Alexx*
A gde ima da se kupi mei-tai u Bgd-u?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.9.2009 13:44:43   
buhla
A gde ima i ove sling marame da se kupe u Bgd. ja sam gledala preko neta ima da se naruci, ali su jednobojne, a videla sam razne dezene ...

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.9.2009 18:58:46   
*Alexx*
Neko rece da sling ima da se kupi u Aksi - ja danas bila tamo, zaboravila da pitam user posted image . A bas sam htela!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.9.2009 19:03:06   
Verus
Joj ne znam gde se moze to naci kod nasuser posted image Tasho jel si negde videla?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here