|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 17:53:37   
Natalie018
Obzirom da nisam uspela da nadjem nista vezano za ovaj zdravstveni problem na ovom portalu, resila sam da otvorim temu.
Pre dva dana mi je dijagnostikovan polip na glasnoj zici, cije je prisustvo izazvalo permanentnu promuklost koja traje vec nekoliko meseci.
Da li je neko od vas imao ovakav ili slican problem, i kako ste ga resili? Volela bih da razmenimo iskustva i pisemo malo vise o ovom problemu.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 17:59:54   
Ivanka 75
Ja sam ih imala sa 15 godina. Skoro 3 meseca terapije, i promuklosti. Operacije nije bilo jer su računali da sam mlada, da će terapija odraditi svoje (ali nemam pojma kakva je bila terapija, sećam se da sam morala svaki dan nešto da grgoljim) i da će vremenom da se sredi samo od sebe. Tako je i bilo.
Nadam se da će kod tebe biti isto tako user posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 18:01:20   
wivern
Imala je moja majka tri puta do sada, i rekli su da je najvecim delom zbog cigareta. Prvi put je operisala jako davno, osamdesetih godina, i tada nije smela da prica desetak dana mislim da je imala i neku terapiju. Sad se to radi laserski, bec ikakvih problema i lezanja u bolnici, sme da se prica jedino sto ne smes da naprezes glasne zice tj da se deres. I njoj je zabranjeno pusenja, sto naravno nije ispostovala i evo je opet promuklo prica. U principu nije nista strasno, otklanja se vrlo lako.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 18:05:52   
Ivanka 75
Ja išla u školu ta tri meseca, imala opravdanje da ne smem da pričam, žao mi samo što nisam sačuvala svesku u koju sam pisala - razgovarala sa mojima.
A meni su inače nastali jer sam vrisnula kod rođake na rođendanu - istog trenutka sam izgubila glas, malo pljuvala krv, to brzo prošlo ali glasa niodakle. Popucali kapilari....

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 18:10:19   
wivern
Da se nadovezem na Ivanku mojoj majci su skidali tri puta jer pusi kao turcin, i toliko promukne da lekovi ne pomazu. Odnosno tek kad ostane skoro bez glasa ode kod lekara.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 18:27:08   
Ivanka 75
Meni su rekli da moram da čuvam glas, em nemam krajnike, em osetljive glasnice. Do pre 10ak godina čim popijem nešto hladno, pojedem sladoled, promuknem. To je ostalo kao posledica polipa, i sad lako dobijem laringitis, mada naučila sam dase čuvam, ne pijem hladno, sladoled retko, čak ni ljuto jer mi i to smeta. Na poslu koristim isključivo svoju čašu za vodu i šolju za kafu, tačno osetim da je neko koristio moje čaše, počne grlo da me grebe.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Polipi na glasnim zicama
25.9.2014 21:17:45   
Natalie018
Sad vidim da ste vec stigle da vidite temu i prokomentarisete user posted image
Ja nisam pusac, ali imam osetljivo grlo. Kao dete sam imala ceste upale grla, ali nikad nisam bila duze promukla.
S proleca sam imala neki virus pracen kasljem, grebanjem u grlu i promukloscu. Svi simptomi su se povukli ali je promusklost ostala. Dr. kaze da je najverovatnije tada doslo do ostecenja glasnih zica, pogotovo ako sam se vokalno naprezala tj. vikala isl.. (a jesam).
Imaju istu proceduru kao sto je i Ivanka opisala.. 3 meseca terapije a ako se polip ne povuce onda zahvat. Meni su prepisali inhalacije i glasovnu terapiju kod logopeda.
Citala sam da su ljudi uspevali da rese stvar cajevima i nekim kapima za grlo, i da su izbegli zahvat.
Ima li neko iskustva sa time?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Polipi na glasnim zicama
12.10.2014 21:36:29   
Natalie018
Nema nikog sa nekim iskustvom vezanim za cajeve ili biljne kapi, kada je ovaj problem u pitanju? user posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Polipi na glasnim zicama
12.10.2014 21:48:34   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Natalie018

Nema nikog sa nekim iskustvom vezanim za cajeve ili biljne kapi, kada je ovaj problem u pitanju? user posted image


zar nema nesto na netu o tome, ne možeš da nađeš?

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Polipi na glasnim zicama
13.10.2014 19:07:05   
Natalie018
Ivanka, nazalost slabo ima informacija o ovom problemu. O lecenju cajevima i biljnim kapima pisu neki travari koji se samoreklamiraju.. ali nisam nasla nista iz prve ruke, da znam da je neko koristio i da mu je stvarno pomoglo.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Polipi na glasnim zicama
13.10.2014 19:17:40   
wivern
Ja cak nisam ni znala da to moze da se leci, jer je moja majka svaki put debelo zabrazdila pa je morala na skidanje polipa. A u mom okruzenju niko vise nije imao taj problem. Mada mislim da mozes da probas te cajeve, nece ti odmoci sigurno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here