|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Re: molim za savet!]
30.4.2018 15:48:04   
lesli
Zene pomagajte!

Ja ne znam gde udaram. Pisala sam pre psr dana o stezanjima u stomaku, e pa nastavilansu se, tako da me je mm odvezao kod lekara. Jedini problem je sto me nije pregledala moja dr vec drugi lekar i sto u trenutku pregleda sve bilo ok (tada nisam imals ta stezanja, ali sam pokusala da ih opisem). Gledao me je opet vaginalno - grlic zatvoren, dug, materica mekana. Onda na uz - tu isto sve ok.
E sad lekar je bio malo grublji - stiskso je onu sondu bas i cini mi se da jr sto godina cackao po grlicu...
To je bio petak vece. Dosli smo kuci i kao sve ok. Ja u tok noci oset___im bol levo i desno, gde su bili jajnici pre trudnoce, a kasnije se bol spustio u prepone. Prodje to nekako, ali nisam bas dobro spavala. Subotu skoro ceo dan mene bolucka stomak - iznad pubicne kosti i iza nje. Nedelja, uglavnom sam bila ok, osim par kontrakcija na punu besiku (nisam ni oset___ila da je puna dok se stomak nije izoblicio) i jedna u toku noci u subotu na nedelju nakon sto sam piskila, tada sam imala osecaj da mi se grlic stegao, ali nije dugo potrajalo. Ustvari kad razmislim i juce sam imala pritisak iznad pubicne kosti, ali sam miskila da beba udara tu negde ili da je nezgidno nakegka. Uglavnom je to prolazilo promenom polozaja...

Sinoc smo zavrsiki u hitnoj. Boleo me stomak, nisam mogla spavati. Popila panadol i dalje nije prolazilo, pa se spakovali... Tamo uradili uz preko stomaka - kontrakcije (opet skroz nisko osecaj stezanja - iznad pubicne kosti). Dobila depo i povecali utrogestan. Dodje, kuci...usoavam se, ali me budi bol nalik menstrualnom,zovem privatnika kaze uzmi bensedin, ako ne popusti dodji.

E sad mi je stomak bolje, nema menstrualnih bolova, ali misli, da jos uvek imam kontrakcije blage.
Ono sto me brine da lj je ovaj nesto poremetio pregledom? Da li sam mogla da pocnem da se otvaram i da se grlic skracuje? Jos da napomenem da sam jutros, nakon tih menstrualnih boloba imala pritisak u vagini i pda sad ovremeno oset___im neko bockanje kojr imam utisak da je u predelu grlica. Pomagajte savetima, da idem ponovo? Mada se ne radujem ceprkanju opet, i ovako ih je bilo previse do sada...

< Poruku je uredio lesli -- 30.4.2018 15:58:24 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 15:49:02   
lesli
Izvinjavam se na poduzem postu, ali molim da procitate...bas sam u panici!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:10:39   
milicicak
Lesli, sve sto opisujes se i meni desava. Ali sve. S tim sto su meni na poslednjem pregledu rekli i da posteljica prelazi preko grlica pa je i to dodatno veselje. I meni su 3 dr rekla isto, terapija kao tvoja i strogo mirovanje. S tim sto je meni lakse posle inekcije progesterona. Generalno, jedini lek ti je mirovanje i probaj da se smiris.
Ja cekam inekcije u dz user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:14:25   
lesli
Meni je posteljica na prednjem zidu, desno i daleko od grlica, ali je beba to u petak bila nisko i okrenuta glavom dole. I uzasno me plasi ta cinjenica da su ta sevanja pocela posle tog pregleda koji mi je bio katastrofa neprijatan.

Kad sam zvala privatno, sestre su mi rekle da pratim ta sevanja u vagini i dodjem ako se nastave...ali me je iskreno strah novog prckanja. Da li da trazim samo da urade cervikometriju? Uzasno me strah jer je sve odjednom pocelo

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:14:41   
Maslacak15
hej lesli polako. ja ne mislim da je ista poremetio pregledom. I da imas kontrakcije ako nisu produktivne tj ne skracuje se grlic nema nikakve opasnosti. Ja bensedine nebih pila. Ako ce to da te umiri idi ponovo. Mislim nemas izbora. Svakako ne treba da gutas gomile kojecega napamet. Razumem da si uznemirena kao VTO trudnica narocito, ali bolovi u trudnoci su nazalost kod nekih zena normalni. Uvek treba proveriti naravno ali meni deluje d aoni ne nalaze nista relevanto jel bi te u protivnom zadrzali prvi put kad si bila.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:18:57   
Maslacak15
ja sam imala bar 10 vaginalnih pregleda u svakoooj trudnoci. Ovde se svaki put radi vaginalni pregled. Da su nesto poremetili vec bi se desilo. Nije sve pocelo odjednom posto si i pre pregleda imala problema ( odvezao te mm zbog toga kod lekara tvoje reci) ... ok sad primecujes i ta "sevanja" ali nema dokaza da to ima veze sa pregledom. verovatno je prosta koincidencija. Ali definitvno jedini nacin da proveris je da opet neko izmeri grlic. To moze da se uradi i abdominalno, a i vaginalni ultrazvuk kao takav ne mora dda bude invazivan. Ne moraju skroz da t epregledaju.... Meni se cini da je glavni problem sto si se ti uznemirila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:19:24   
lesli
Maslacak, zvala sam dr koja mi vodi trudnocu. Ona je trazila da to uzmem, jer sam pitala da li da odmah idem ponovo (posle depoa mi je bilo bolje, pa cak i zaspala), jer su bolovi postali intezivniji i licili na menstrualne. Kaze da je to ne da bi mene smirilo, vec da opusti matericu. Mene je smirilo tu i tamo, ali mi je stomak stvarno bio bolje posle nekih pola sata.

Inace kada sam bila kod nje sve je bilo ok, nije bilo bolova nekoliko dana i poceli su sutradan od pregleda user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:21:19   
vonavoj
Lesli.pregledom nije mogao da iziritira to. Uzimaj Mg kao i do sada.odmaraj..i proveri urin,ja sam.imala tako.bolove kad sam imala bakterije u mokraci.
Bitno da ti je na uz grlic zatvoren i dug,ne moze odjednom ds se stvar promeni,a pri tom mirujes.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:23:42   
lesli
Pazi bila sam ok dok sinoc nisu poceli bolovi od kojih ne mogu spavati, a ni panadol ih nije umirio.
Onda su sa tim menstrualnim krenula i sevanja dole...

A kad kazem vaginalni pregled, radio je klasicni pregled rukok i trajalo je dosta duze nego kad moja dr radi. Bar mi se tako cini. Inace u 19. nedelji sam ih imala jedno 6. 3x krvarenja, 1 kontrakcije i jos dva puta bolovi - jednom ligamenti i to sad u petak. A uz je radio preko stomaka...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:26:43   
lesli
Urin je proveren pre nekin dan kad sam bila kod moje dr i sve je ok bilo.
Vonavoj, grlic je meren pre 7 dana, tada je bio onih skoro 6cm. A u petak je palpatorno bio zatvoren i oko da li 2 ili 2.5 cm sto koliko kapiram je ok.
Hvala puno svimauser posted image

< Poruku je uredio lesli -- 30.4.2018 16:29:39 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:27:20   
Maraj
Lesli ja mislim da si se ti malo uznemirila oko tog pregleda. I meme malo malo boli stomak. Od onda kad smo isli na Zlatibor 8 dana me konstantno boleo stomak. Ta probadanja u grlicu imam i ja
Kao da ti neko zabada iglu u grlic, jel da? To beba naleze tako na grlic
Verujem da si preplasena. I ja sam kad krene bas da me boli.....a koliko si ti aktivna zadnjih dana? Da se nisi preforsirala? Uzmi pojas za trudnice. Mozda ti pomogne. Meni pomaze. Sad kad radim po kuci ili idem negde ja ga obavezno stavim i lakse mi je.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:32:13   
lesli
Maraj, veruj mi da sam prelezala prethodne dane. Cim sam oset_ila prvo stezanje, a to je bilo pre skoro 7 dana. Ustajala sam samo do stola da jedem i do kupatila.

A pojas ne znam na sta bih stavila. Stomak tek sad pocinje da se vidi da je trudnicki, a ne kao da sam se nadula od gasova user posted image

A ovo sto si pitala, da nekad je kao da me neko bocne iglom. A nekad je malo intezivnije od toga. I nekad je krozvaginu bola, a nekad kroz matericu...

< Poruku je uredio lesli -- 30.4.2018 16:33:34 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:39:30   
lesli
Sve u svemu mislite, da nije poremetio nista pregledom?
Zabrinula sam se zbog tih bolova koji su poceli pola dana posle pregleda (na pregledu sam se zalila na bol ispod pupka i sa desne strane stomaka), a sada je na dnu stomaka. Plus taj pritisak u vagini i grlicu...
a citala sam da su nekim zenama izazvali porodjaj vaginalnim pregledima (doduse od 30 i neke nedelje) i da postoji nesto sto se zove masaza grlica i pomaze otvaranju...

< Poruku je uredio lesli -- 30.4.2018 16:41:25 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:44:27   
Maslacak15
i ja sam imala sad bolove kao iglom, uzasno uzasno neprijatne dok hodam na momente pa nije imalo veze sa grlicem . Pre sa besikom. Mislim nemam pojma al grlic je bio 4 cm i zatvoren kad sam porodjena carskim rezom. A nisam ni lezala nego sam se normalno kretala i radila do 34. pune nedelje. Pojas nisam nikad nosila. Inace nisam bila VTO trudnica ali imam 40 godina tako da mu to dodju rizici za sve i svastauser posted image . Jedan veliki hodajuci rizik. Pa sam se trudila da se najnormalnije moguce ponasam. Kao sto rekoh razumem te, prosla si kroz svasta, prva je trudnoca, prirodno je da se plasis ali ako si zatvorena i beba je ok nema razloga za brigu. Ne mogu ni lekari da kazu zasto boli i zbog cega. Oni mogu da provere te glavne stvari, ali ne bas da gledaju u pasulj....
Probaj da se smiris molim te- to je za tvoje dobro.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.4.2018 16:45:21 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:45:55   
milicicak
Lesli, sigurno se od pregleda nista nije desilo. Ako je krenulo tako sa bolovima ocekuj da ce te boleti celu trudnocu. Jedino sto mozes je da budes mirna i strpljiva i da nadjes nesto cime ces da prekratis vreme :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:50:54   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ne mogu ni lekari da kazu zasto boli i zbog cega. Oni mogu da provere te glavne stvari, ali ne bas da gledaju u pasulj....



Tako je. Ja sam imala bolove od početka trudnoće pa do kraja, mada ne tako jake posle recimo 6og meseca. Ali stezanje stomaka konstantno. Dešavalo se u početku da u 10 noću idem kod svoje dr na uz jer me užasno boli stomak. Ako si dobila terapiju neku, pridražaj se nje i odmaraj. Na levi bok, noge malo izdignute i čitaj, gledaj serije, filmove...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:51:55   
lesli
Uh probacu, ali sam bas psihicki izlomljena. Em se prva zavrsila, kako se zavrsila, em je ova krenula vrlo "veselo"...

Sad mi je stomak bas napregnut. Kao da ni onaj utrogestan ni depo nista ne rade...
Nadam se da ste u pravu, da se za 3 dana od manuelnog pregleda tj 7 od cervikometrije nista ozbiljno nije moglo poremetiti... I da je ovaj znao sta radi kad mi je "pola sata" opipavao grlic. Posto onda ne vidim poentu sto su odnosi zabranjeni ako on toliko rovari iznutra user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:51:55   
Sanjica26 RR
Lesli, molim te nemoj da pises post za postom. Na pocetku stranice stoje pravila foruma.
Sto se tice tice tvog problema sto vise odmaraj. I pij Mg kao sto kaze Von.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 16:58:21   
lesli
Izvinjavam se. Sad vidim da sam nekoliko put zaredjala po dva posta samo na ovoj stranici.

Magnezijum vec pijem. Kad je ovako i po 3x dnevno.

Hvala svima na savetima i izdvojenom vremenu! user posted image

I jos jedno pitanje, zar nemaju opciju da mi ukljuce ginipral ili onaj lek na p, ako progesteron ne bude pomagao ? user posted image A za sada ne delujenda pomaze... user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 17:03:45   
Ana RR
Lesli, ja ne znam kakva je sada situacija sa gynipralom. Koliko znam, samo se kod nas još prepisuje.
Ja sam ga pila, smirivao mi je kontrakcije, to stoji, ali dr mi je nerado prepisala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 17:14:38   
Maslacak15
lesli ne verujem da prizeljkujes ginipral i partusisten..... dokazano ne deluju oralno iako su u srbiji do skoro deljeni ko bonboni.Daju se intravenozno i kratkotrajno u bolninci za akutnu supresiju prevremenog porodjaja.od skora su i u srbiji zabranjeni ali nije iskljuceno da ima jos doktora koji ih tako prepisuju. Nista me vise ne cudi. Imaju gomilu ozbiljnih nezeljenih efekata.... Ne kazem, kada postoji jasna indikacija onda su naravno svrsishodni ali ovo sto ti opisujes zvuci : tebe boli stomak i jako si uplasena a lekari nisu ustanovili da postoji bilo kakva pretnja od preranog porodjaja.
Ja nisam za to da se problemi ignorisu, uvek je bolje otici jednom vise nego jednom manje kod lekara ali trudnoca nije bolest nego prirodno stanje. Sto manje lekova popijete to je bolje za dete u stomaku. I anksioznost samo moze da steti....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 17:19:21   
milicicak
Lesli, ta dva leka su zabranjena. I ne trebaju ti. Niko ti ih nece prepisati osim u bolnickim uslovima da se spreci prevremeni porodjaj.
Najvaznije je da se smiris i ne dozvolis sebi da panicis. Bice to sve dobro

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 17:21:40   
Ana RR
Znači, zabranili su ih konačno.. ja sam pila pre 7 godina ali sećam se da dr nije bila srećna zbog toga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 17:35:20   
Misha i Ljisha
Nadjoh svoj post iz 2012 dok sam bila trudna.

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja ginipral nisam htela da pijem. Taj lek je zabranjen u Eu zato sto cesce izazove smrt trudnice nego sto "odrzava" trudnocu. Ja sam videla jednu trudnicu kojoj je pozlilo od giniprala i njenog muza u panici,dok dr na hodniku govori da je to od giniprala. Ja se usrala ziva,hvala bogu nisam htela da pijem taj lek na svoju odgovornost i sve je proslo ok. Kod nas imam utisak da ginipral dele ko bombonice



Les smiri se. Nijedan lek ti nece pomoci koliko pribranost.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
30.4.2018 17:37:42   
Maslacak15
pokazano je i dokazano u opseznim klinickim studijama da nema statisticki signifikantnog efekta u sprecavanju prevremenog porodjaja ukoliko se daju oralno. A imaju znacajane nus pojave. Jasno je da pomazu u akutnim situacijama, kad ase daju kroz infuziju, kratkorocno i uz nadzor u bolnici. I onda su svugde u evropi povuceni kao tablete.
Ne znam koja je klinicka definicija preteceg porodjaja u Srbiji, sigurno skraceni grlic i otvorenost+ kontrakcije ali ne znam koji im je cutt off. Verovatno na manje od 1,5 cm kada se meri ultrazvucno....

bravo Ljiso slazemo seuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.4.2018 17:39:27 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here