|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.2.2021 16:43:31   
smeško
Сузи, феноменално је што ће бити стално пре подне.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 21:25:42   
dunja RR
Večeras završismo i fizijatra u DZ, još sledeće nedelje oftamolog i vađenje krvi, i one tamo nedelje ORL i vakcina.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 22:11:25   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Večeras završismo i fizijatra u DZ, još sledeće nedelje oftamolog i vađenje krvi, i one tamo nedelje ORL i vakcina.


Kod nas zbog korone nema nista od ovih pregleda..samo vakcina...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 22:44:21   
dunja RR
Mame, da li je dobro uopšte ići u jaku školu, gde je visok kriterijum za ocene?




Još nisam poslala molbu za Sinišu. Lomim se. Mm nije za nju, jer se prelaze dve velike raskrsnice, ide se do škole uzbrdo. Ne znam da li mogu da pošaljem, pa da razmišljam u mešuvremenu gde ćemo?



Čula sam se sinoć sa jednom Ringerajkom, ranijom moderatorkom, i njeni idu u školu kojoj pripadamo, ćera će sada da krene (znamo se i iz školice sporta), a sin je 6. razred.

Stroga je škola, jaka, jako puno traže, kaže da važi za jednu od prestižnih škola sada u Bg. Što meni nije bitno.
Sređena, renovirana.


Ali, jako zahtevni profesori,, za upis u srednju iako izlaze iz osnovne sa solidnim znanjem, zbog manjih ocena (jer se ocena baš krvnički zasluži) imaju manje bodova, u odnosu na učenike koji konkurišu za istu srednju a dolaze iz slabijih škola u kojima se do dobre ocene lakše dolazi.

Da li nam je to uošte potrebno? Pojma nemam šta da radim. Ja sam znala da je škola IGK zahtevna, ali sam to shvatala kao prednost, ali sada svih ovih info iz prve ruke, pitam se da li je uopšte dobro da ide u jaku školu.

Ja mislim da je Siniša sa druge strane sasvim ok škola, nije važila za laku kada sma ja išla, ok je bila što se dobijenog znanja tiče, ai ne bih rekla da važi za nešto posebnu strogu i zahtevnu. Nije sada ni neka ladovina, ali ne bih baš da dete dobije traume od zahtevnih profesora. Tu se ide samo prepodne, pisah, a u IGK u smenama.



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znate li da sam sada nazvala svoju osnovnu i rekla sam da sam bivši učenik, i rekli mi da će primiti molbu ako želim, da im pošaljem a oni će staviti datum 31.1., kako bi se upisali kod njih.

Plačem, i ne znam šta da radim. Ebt koji sam ja ludi nostalgičar.

Od 1-4 se ide samo prepodne, jel to ok varijanta, iskustva??


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 22:45:07   
dunja RR
Kod nas sve radi, dobijemo termin, i sve se brzo završi.


IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Večeras završismo i fizijatra u DZ, još sledeće nedelje oftamolog i vađenje krvi, i one tamo nedelje ORL i vakcina.


Kod nas zbog korone nema nista od ovih pregleda..samo vakcina...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 22:50:13   
Ivanka 75
Dunja, ja jedino mogu da ti preporucim skolu koja vam je bliza. Svako organixovanje odvodjenja i dovodjenja deteta je ravno biznis planu.


Gledaj sta vam je lakse, ipak imas i malo dete. Lose vreme, nepogode, decije bolesti. Sve uzmi u obzir. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 22:51:38   
dunja RR
Iv, potpuno su nam isto udaljene, da je jedna bliža bar ulicu dve, ne bih razmišljala.

5 škola nam je na maltene istoj udaljenosti, i nijedna nam nije blizu, a ove dve su za nijansu bliže u odnosu na ostale 3.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.3.2021 22:52:46 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 23:03:11   
Ivanka 75
Onda gledaj u koju moze za koju godinu lakse sam da ode.

Stavi na papir, za i protiv. Meni to resava sve dileme. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 23:15:25   
Tiziana
Mi nismo imali takvih dilema. Nama je vrtic prekoputa skole. Skola izlazi na dve ulice, mi smo u istoj ulici sa skolom, a paralelnoj sa vrticem. Vecina dece je logicno preska u tu skolu osim onih koji inace nisu ziveli blizu obdanista i onih koji misle da je glupo da dete uci francuski, da je mnogo bolji nemacki pa su otisli u Drinku.

Moja deca bi bila duboko nesrecna da nisu otisla sa svim drugarima u skolu jer je to bio njihov svet, osim nas, punih 6 godina. U skoli su ih razbucali u razlicita odeljenja, pa cak i u razlicite smene, ali oni se i dalje drze i intenzivno druzre evo vec petu, odnosno trecu godinu nakon vrtica. 
To za jaku skolu ne znam sta da ti kazem. Svake godine je ''popularna'' neka druga skola, Jaka, najjaca i slicno. I sama ces videti, u svim skolama uno se puno radi, puno se od njih trazi i ocekuje.. Ne mogu onda ni da zamislkm kako je u tim jakim skolama, ako je u ovim ''nejakim'' ovako. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
2.3.2021 23:21:31   
Filadendronka
Iz ove perspektive odabrala bih manje zahtevnu osnovnu skolu. U slucaju da mu ucenje ide od ruke i da to voli svakako ce biti posvecen bez obzira da li to neko zahteva od njega ili ne. Zasto dete u osnovnoj skoli izlagati stresu, svakako ce imati vremena i prostora za dokazivanje kasnije. Na mene je psihicki uticala prestoga nastavnika engleskog u osnovnoj. Prouzrokovala je da mi ostane trajni stres kad treba da progovorim na engleskom, uvek zahtevala nesto dodatno i nikad nije bilo dovoljno dobro. A posle toga sam zavrsila Gimnaziju i bila student generacije, dakle definitivno sposobna za ucenje. Ta zena me je svojom strogocom, nadmenoscu upropastila. Svasta ispisah, ali podrzavam da deci pogotovo dok su mala treba najpre graditi samopouzdanje i veru u sebe, a na tom putu preterana strogoca moze biti samo kontraproduktivna. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
3.3.2021 9:15:22   
dunja RR
Fil, u tom pravcu razmišljam...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
3.3.2021 11:15:25   
dunja RR
Za preglede za školu, pričam sa mama u parku, svi uglavnom rade privatno, jer im ne odgovara što se svaki pregled radi drugog dana, a mnogi su i zakasnili, pa nema više termina u DZ.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.3.2021 11:17:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
4.3.2021 13:14:29   
Sanjica26 RR
Kod nas su se svi pregledi radili istog dana. To je stvarno olaksica. Svuda smo tacno imali napisano, koji redom da idemo.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
4.3.2021 13:38:17   
mati
I mi smo sve u jednom danu, sem vakcine. Mada mi posebno radimo. Ali i ovi sto rade u DZ mislim da je sve istog dana.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
7.3.2021 15:44:52   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Kod nas su se svi pregledi radili istog dana. To je stvarno olaksica. Svuda smo tacno imali napisano, koji redom da idemo.



I kod nas je bilo tako do ove godine. Sada svaki pregled drugog dana. Tako u aprilu imamo 6 pregleda. Cista glupost. Obavezno mora roditelj sa detetom,. Ne moze baka, deka,stariji brat... A vecina roditelja radi i evo, vec su se dobro pobunili. Ja cutim jer ne radim ali stvarno nema smisla. I ne moze nista privatno, mora bas u dz odakle se potvrda elektronskim putem salje u skolu koju navedemo.  

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.3.2021 16:21:09   
dunja RR
Jutros rano, posle 7, odradili i oftamologa, još ORL nam je ostao i vakcina, oba su nam zakazana sledeće nedelje.
Mada ne verujem da će mu dati vakcinu sada, jer je od juče opet na AB.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 11:50:50   
dunja RR
Jutros odradili i ORL, još vakcina, trebalo je sutra ali će nam pomeriti zbog AB.
Vodim ga na kontrolu za sat vremena, pa da vidim kada će nam zakazati vakcinu, i nadam se možda potvrdi za vrtić, da ide dok i njih ne zatvore.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 12:26:52   
Sanjica26 RR
Сузи та потврда из вртића није ни толико важно. Ако мислиш на то. Ми смо је узели тек јуна кад смо Софи исписивали из вртића. У принципу нама то нису тражили у школи. Најбитније је лекарско уверење.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 12:31:14   
dunja RR
Ne, ne, mislim na potvrdu od pedijatra kojoj se nadam (za pola sata) user posted image , da sutra ili prekosutra krenemo u vrtić, posle AB.
Dok još rade vrtići, ako i njih ne zatvore.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 15:45:16   
dunja RR
Sad završismo, u četvrtak u vrtić :)

Nestašica vakcina za predškolce, platila sam i rezervisala sam bukvalno poslednju na Zvezdari. Prvo mi rekli da nema, pa ipak bila jedna, čekala nas. Za desetak dana će primiti, zbog AB, mora razmak.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 16:00:08   
Tiziana
Tu potvrdu i ne mogu da dobiju pre juna jer do tada traje predskolsko. A to je potvrda da su zavrsili predskolsko. 

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Сузи та потврда из вртића није ни толико важно. Ако мислиш на то. Ми смо је узели тек јуна кад смо Софи исписивали из вртића. У принципу нама то нису тражили у школи. Најбитније је лекарско уверење.



(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 16:02:49   
dunja RR
Da, o toj potvrdi još ne razmišljam, nego, kada smo već kod toga, zanima me, do kog juna se zapravo ide u predškolsko?
Pitam zbog S rođendanca, ako budu išli, da pravim kartonsku tortu. Njemu je 13.6. rođendan, ne znam da li tada već neće ići ili hoće?

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.3.2021 16:08:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 16:11:22   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Tu potvrdu i ne mogu da dobiju pre juna jer do tada traje predskolsko. A to je potvrda da su zavrsili predskolsko. 

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Сузи та потврда из вртића није ни толико важно. Ако мислиш на то. Ми смо је узели тек јуна кад смо Софи исписивали из вртића. У принципу нама то нису тражили у школи. Најбитније је лекарско уверење.



 


Па знам Тизи. 
Сузи, не сећам се. Прошла година је била вандредна, па смо Софи повукли раније. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
16.3.2021 16:36:59   
mati
Suzi, po pravilu, predskolci idu do polovine juna. Kao i skolarci. I ja sam M ranije ispisala, tada je bas bio onaj talas korone, pa smo i papirologiju ranije završili. Svakako nije išao.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
17.3.2021 13:44:28   
branki*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mame, da li je dobro uopšte ići u jaku školu, gde je visok kriterijum za ocene?




Još nisam poslala molbu za Sinišu. Lomim se. Mm nije za nju, jer se prelaze dve velike raskrsnice, ide se do škole uzbrdo. Ne znam da li mogu da pošaljem, pa da razmišljam u mešuvremenu gde ćemo?



Čula sam se sinoć sa jednom Ringerajkom, ranijom moderatorkom, i njeni idu u školu kojoj pripadamo, ćera će sada da krene (znamo se i iz školice sporta), a sin je 6. razred.

Stroga je škola, jaka, jako puno traže, kaže da važi za jednu od prestižnih škola sada u Bg. Što meni nije bitno.
Sređena, renovirana.


Ali, jako zahtevni profesori,, za upis u srednju iako izlaze iz osnovne sa solidnim znanjem, zbog manjih ocena (jer se ocena baš krvnički zasluži) imaju manje bodova, u odnosu na učenike koji konkurišu za istu srednju a dolaze iz slabijih škola u kojima se do dobre ocene lakše dolazi.

Da li nam je to uošte potrebno? Pojma nemam šta da radim. Ja sam znala da je škola IGK zahtevna, ali sam to shvatala kao prednost, ali sada svih ovih info iz prve ruke, pitam se da li je uopšte dobro da ide u jaku školu.

Ja mislim da je Siniša sa druge strane sasvim ok škola, nije važila za laku kada sma ja išla, ok je bila što se dobijenog znanja tiče, ai ne bih rekla da važi za nešto posebnu strogu i zahtevnu. Nije sada ni neka ladovina, ali ne bih baš da dete dobije traume od zahtevnih profesora. Tu se ide samo prepodne, pisah, a u IGK u smenama.



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znate li da sam sada nazvala svoju osnovnu i rekla sam da sam bivši učenik, i rekli mi da će primiti molbu ako želim, da im pošaljem a oni će staviti datum 31.1., kako bi se upisali kod njih.

Plačem, i ne znam šta da radim. Ebt koji sam ja ludi nostalgičar.

Od 1-4 se ide samo prepodne, jel to ok varijanta, iskustva??





dunjac,lepo je sto si nostalgicaruser posted image
ja znam tvoju zgradu i znam gde se nalazi sinisa nikolajevic,reativno blizu,ali relativno.kako planiras da sin ide u skolu?sam,sa nekim,pesice,autom?ja znam dosta dece iz sinise i sve su to ok,dobra,normalna deca,uglavnom,stalno smo tu kad smo u bgdu...za ove druge ne znam koje su.


inace,da dokumentujem u svoj rr dnevnik,danas sam bila do buduce skole mog prvaka,popunila formular,mi i inace pripadamo toj skoli,jako je lepa i moderna i velika,otisla u dz i zakazala sve oko sistematskog i onda krecem po datumima.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here