|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2013 8:50:08   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

Uopšte ne znam gde da pišem, nije ni za ovde, al ajde.

Marko unazad 10ak dana piška. Aj da piška, nego, piški, i za minut trči opet, kaže piški mu se, i ništa ne curi. Pa za minut opet. I tako milion puta. Onda zaboravi. Pa posle opet....

Nosila sam urin na analizu, kaže bakterija malo, Le 6. Urinokultura sterilna.

Dr Bulatović kaže da je to neurološka bešika, proći će, ne leči se. user posted image Nikako da ulovim dr Basaru da čujem mišljenje.

Juče sam skontala da mu se pojavio ekcem po guzi. Ono što sam skontala je da sam pre oko 2 nedelje vratila oplemenjivač rublja koji sam izbacila davno baš zato što mu se pojavljivao ekcem na guzi. Jel moguće da i kod piška problem iritacije od lenora?




IZVORNA PORUKA: vonavoj

realno je moguce,kod devojcica verujem izrazenije!



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2013 9:25:44   
Zemunka85
Ja u 11 treba da zovem DR da cujem rezultate, Znam da su OK, radili smo i UZ bubrega. MUKA MI JE VISE! Nadam se da ce mi saopstiti da nam ukida profilaksu.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.12.2013 12:44:38   
Anoniman
Mi smo u bolnici zbog urinarne inf. Imao je temp 40,odradili ks i urin. Leukociti 20,urin nitrati 1,proteini 1,brojne bakterije. Ovde su mu radili uk samo znam da ima gnoja u mokraci jer je vikend nema nikog od dr! Dobija terapiju forcan 3x450 ml

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 16:29:02   
Zemunka85
Da li je neko radio mikcionu utrazvucno? Znate li nesto o tome?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 16:53:00   
nink
Ja nisam ni znala za mikcionu ultrazvucnu ni da postoji....Mi radili onu obicnu..Zemunka mi smo vec god dana na profilaksi i bicemo do 2016 do sledece mikcione,uzas....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 16:59:38   
Zemunka85
Stvarno? Jako mi je zao ...
Meni je ova profilaksa veliko opterecenje, ja samo o tome razmisljam. Preopterecena sam.
Svako vece u 20h, kada se priblizava vreme davanja, zeludac me boli.

Vi ste vec bili? Sta je ustanovljeno? Kakvi su rezultati na redovnim kontrolama? Koliko ti je staro dete? Kako je podnelo?

Nama na otpusnoj listi pise da je DMSA planirana za pola godine, a to je za mesec dana. Ziva nisam. Ne spavam nocima.
Iako svi polazu nade u to da su obe urinarne bile rezultat spoljnog faktora (jer je prvi put bio cistitis), izgleda cemo ipak morati na to.
Malopre dobijem br klinike koja to radi ultrazvucno. Guglav, u pitanju je covek na glasu.
Da li je metoda prodavanje magle ili ne, bas moram da se raspitam, jer bih naravno pre isla na to, ako budemo morali.

Zanima me - da li dajes probiotik stalno, ili po potrebi?

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 17:11:41   
nink
Ne znam Zemunka ja bih ipak isla na mikcionu u deciju bolnicu,ipak njima najvise verujem....Pisala sam vec ali ukratko cu ti napisati...M je imao 4 mesecauser posted image od 6. meseci..Mikcionu smo radili mesec dana pposle izlecenja i ustanovljen je refluks bubrega VUR obostrani III stepen....Ne mozes da zamislis kako mi je tada bilo..Kada je napunio god isli smo na scinitigrafiju da vidimo da li je sve ok sa bubrezima,da li ima oziljaka.Hvala bogu sve je ok..REdovno idemo kod nefrologa,i na ultrazvuk bubrega i sve je ok..Bakterija se nije ponavljala,i menjala smo sirup na mesec dana da ne bi bakterija postala rezistentna, i sada smo vec duze vreme na istom(palitrex)..Eto ukratko...Zbog zracenja cekamo tek 2016 do sledece mikcione jer nee sme ranije a dotle na profilaksi.S obzirom da je visok stepen vura ne ocekujem da ce se povuci sam od sebe vec ce sigurno morati operacija.Meni je bitno da ne dobije opet eserihiju jer je opasno zbog bubrega....Zemuka nadam se da je sa tvojom Larom sve ok....I jos jednom ipak uradi mikcionu u bolnici...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 18:42:30   
Zemunka85
Hvala puno user posted image .
Nama su isto nalazi do sada ok, sem proslog meseca kada je u brisu nadjena eserihija. Lara se tada ukakila, tako da bris uopste ne smatram relevantnim, UK je ostala sterilna.
Uh .. ne znam ... imamo kontrolu sledece nedelje, bas cu popricati sa DR.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 19:59:29   
Moiraina
Prvi put čujem za ultrazvučnu mikcionu. Nama su to brzinski odradili na IMD kad su nas otpuštali iz bolnice, nisam ni stigla da guglam i da se raspitujem. Ali mislim da bih svakako odradila u bolnici, da sam mogla da biram.
Nink, super za scintigrafiju, dobro je da nema oštećenja.
Što se tiče profilakse, mi smo sve vreme (10 meseci) bili na palitrexu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 21:06:49   
IVA 11
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Da li je neko radio mikcionu utrazvucno? Znate li nesto o tome?


Moje dijete imao je vur, ali nisam čula za ovu uz mikcionu. Nink, zbog čega toliko dugo na profilaksi, nisam čitala prošle strane!?

< Poruku je uredio IVA 11 -- 31.1.2014 21:07:26 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 21:38:35   
Zemunka85
Ni nama nisu menjali AB. Mi smo sve vreme na Nitrfurantionu. Niko mi nije odgovorio, da li bih trebala probiotik da dajem redovno, ili po potrebi?
Ja sam o UZ mikcionoj citala po Forumima, da se radi po inostranstu. Danas cujem i za kliniku koja to radi kod nas. Guglala sam malo, covek je cenjeni radiolog, ali konsultovacu se sa DR...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 21:51:13   
Ana RR
Zemunka, probiokid imuno joj možeš stalno davati. Mislim da ne može da škodi, ali pitaj i u apoteci.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 22:05:22   
nink
Iva zbog vur III stepena smo na profilaksi i do sledece mikcione koja je tek 2016 . ne sme ranije mora da prodje toliko do sledeceg zracenja..U suprotnom moze da dobije eserihiju,mada moze i pored profilakse ali je kao zasticen,sve dok bakterija ne postane rezostentna na taj sirup...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 22:05:58   
Moiraina
Ja sam davala BioGaia kapi, prva 4 meseca svaki dan. Posle toga se dešavalo da napravimo pauzu (dok ne kupim novu bočicu, nedelju-dve pauze), ali davala sam sve vreme dok je bio na profilaksi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 22:09:03   
nink
Meni nisu nista rekli za probiotik,mada mala je to doza .....Evo godinu dana nije mu se poremetila crevna flora..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 22:09:49   
IVA 11
Nink, znam kako ti je. Moj sin je imao vur 4-i na 5-i stepen, dok smo došli na operaciju bio je 5 og stepena. Rađena je operacija, 1 % nije ništa oštećeno bilo, samo nas je dragi Bog spasio. Mi smo sve pretrage radili, mada mi od mikscione ništa gore nema. Svima puno sreće i da sve to brzo prođe.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 22:59:30   
Zemunka85
Iva, sada sam citala tvoju pricu na temi VUR. Hvala Bogu da ste tako prosli, kada ste vec morali.
Ja se jako plasim toga. Plasim se za njen zivot, ali bukvalno. Ja znam da se sva deca plase, ali ona je fanatik i to su mi svi DR rekli. Od bolnice je navuklapreveliki strah. Cim vidi nekog u belom gubi kontrolu - to je vristanje, nagon da povraca, trese joj se glava. Bukvalno se plasim da joj se nesto ne desi id tolikog straha. Ziva nisam kako cemo ako budemo morali...

Mihi je na pmenutoj temi pomenula DR o kom pricam i kliniku.
Ne znam...to sam tek danas saznala. Ja uopste ne znam ni da li cemo mi raditi tu mikcio, ali i pod znakom pitanja, ne da mi mira. Citam, raspitujem se ... a kada dodje dan odluke, ne znam sta cu.

Prethodne dve kontrole nasa DR nije bila tu. Godisnji. Sada ce biti, moracemo malo da popricamo. Gde je to sve moguce uraditi? Mi se lecimo u Zemunskoj...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 23:10:13   
Zemunka85
Zanima me jos jedna stvar - zar se te urodjene anomalije isu mogle videti na UZ u trudnoci? Unuku moje komsinice su to videli jos dok je bio u stomaku i od rodjenja je bio na profilaksi do skoro. Nije ur inf ni imao.

Moj pedijatar meni stalno prica da se ne plasim i da nije strasno. U prilog tome navodi to sto je prvi put bilo po principu cistitisa, sto su LE bili mirni. Kaze da je to dokaz plus da je u pitanju spoljni faktor. kAze da u prilog tome ide i to sto nijecdobila odmah po rodjenju, vec prvi put sa 10m i to sto je devojcica. I ako je u pitanju vur, vlazi oblik je.

A ja koliko plasim rezultata toliko i samog postupka. Uh bre....

Izvinjavam se na greskama preko moba sam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.1.2014 23:30:52   
nink
Zemunka meni moj ginekolog rekao da to ne moze da se vidi u trudnoci..Vazi za odlicnog ginekologa...A sto se tice mikcione bolje da znate sta je nego da ne znate...Sto su stariji teze je....M je imao 5. meseci tako da nije bilo strasno ali za sledecu ce imati 3 god..Ne smem ni da razmisljam kako ce biti..Idem da procitam na temu vur sta je Iva pisala..Uh 5. stepen ja sam preplasena i za nas 3....Valjda ce biti sve ok

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.2.2014 1:13:26   
Zemunka85
Nink, eto .. Ovoj zenici su videli jos u stomaku.

Inace, ja juce na kontroli saznam diiivnu vest, ali ne smem da se radujem prerano. Nasa DR je polomila nogu, nema je dva meseca vec (nije to divna vest :D) i DR koja je menja, kaze da nasa DR ima praksu da sko je UZ bio dobar i ur inf se nije vracala, ne salje na mikcionu :D. Verovatno nas skidaju za mesec dana sa profilakse. U Pon nosim urin, ako taj bude OK i sledeci. A sto ne bi bio ...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.2.2014 21:13:39   
Moiraina
Meni je moj ginekolog još u 7. mesecu rekao da mu je malo uvećan jedan bubreg. Na svakoj sledećoj kontroli je to ponavljao. Kada smo završili na IMD uradili su mu sve moguće analize i konstatovali su da na tom jednom bubregu ima neko proširenje (ovo je nestajalo kako je dete raslo), ali da to nije bio uzrok infekcije (najverovatnije je dobio u porodilištu). Tako da, neke stvari verovatno mogu da se vide još pre rođenja, ali ne verujem da to važi za refluks.
Zemunka, navijam da ne morate da idete na mikcionu.

< Poruku je uredio Moiraina -- 8.2.2014 21:14:42 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Urinarne infekcije kod dece
13.3.2014 8:56:33   
Ivana.
Mi smo danas dali urin na analizu, jer su nam leukociti u krvi 16. Nigde ne mogu da nadjem temu o povisenim leukocitima kod dece. Da li je neko imao iskustva, da li je to drasticno povecano?
Izludecu dok ne stignu rezultati, vec tri dana se borimo sa temperaturom, a nocas joj spadne ispod 36.

< Poruku je uredio Ivana. -- 13.3.2014 8:59:30 >

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Urinarne infekcije kod dece
13.3.2014 9:08:26   
dijana1*
Ivana naisao je neki virus gde deca imaju i po 6 dana temp. Evo moj V od petka se muci. Nemoj da se brines kada ozdravi ponovi nalaze i videces da je sve ok. Tako.sam i ja V vadila krv i secer mu bio povisen. Nervirala se, brinula i cim je ozdravio ponovila nalaze i naravno sve je uredu. Zelim vam da sto pre ozdraviteuser posted image

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Urinarne infekcije kod dece
13.3.2014 10:44:20   
Ivana.
Hvala ti puno na odgovoru. user posted image
Ma od kako je krenula u vrtic ne moze da sastavi 5 dana zdrava.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Urinarne infekcije kod dece
13.3.2014 12:32:24   
IVA 11
Granica je 10. Ali nije previše povišen broj leukocita. Prepisaće joj sirup i za mjesec dana ponovo da se uradi urin i urinokultura. Želim joj brz oporavak! :*

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

ime za moju devojcicu
beba13

misljenje o imenu AURORA-LANA :)

da (28%)

ne (66%)

ili komentar :) (7%)


Ukupan broj glasova: 137

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here