|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
8.6.2022 16:39:14   
Marinkovicm
Mi idemo 1 jula, iskreno nisam nesto ni pratila situaciju oko kovida totalno sam zaboravila na to.. Nadam se da nista vise nije potrebno od testova i ostalih cuda

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Azoospermija
8.6.2022 16:41:24   
JacaIvan
Mi idemo pocetkom jula,neznam tacan datum zbog ciklusa..Jel idete kod Emreta?

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Azoospermija
8.6.2022 16:43:22   
Prolecee
Zdravo, koliko sam upoznata sva ogranicenja oko kovida su ukinuta 1. juna, mi idemo 8, mozda se i sretnemo.🙂


(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Azoospermija
8.6.2022 16:44:54   
Marinkovicm
Ne, ipak smo se odlucili za Bahceci u Istanbulu.. jako hvale njihove embriologe kao i samu labaratoriju sto smatramo da je jako bitno za uspeh.. naravno ako se spermatozoidi pronadju. Gde vi idete?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Azoospermija
8.6.2022 16:57:44   
Buba11
Mi idemo polovinom jula. Da li moze neko da nam preporuci smestaj u Istanbulu, treba nam neki stan? Ostali bismo oko 45 dana.

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Azoospermija
8.6.2022 17:01:14   
Prolecee
Buba11, ne znam sta te tacno interesuje da smestaj ima, mi kada smo trazili gledali smo da bude sto blize i sto jeftinije, odlucili se za Molton Sisli MLS, udaljen je 900m.


(odgovor članu Buba11)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Azoospermija
8.6.2022 17:03:14   
Prolecee
Ima i drugih smestaja, dosta bolje opremljenih od ovoga za isti novac, ali je prilicno udaljeno, oko 4-5km. Imas naravno i druge smestaje, ali su dosta skupi, pogotovo za taj period.


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Azoospermija
8.6.2022 17:14:39   
Buba11
Koliko ste placali nocenje?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Azoospermija
8.6.2022 17:21:20   
Prolecee
Oko 40€ nocenje za dvoje hotelska soba. Imas i dosta jeftinije varijante, sa onim spavaonicama i zajednickim kupatilom, one na primer za dvadeset_ dana izadju oko 200 evra. Zato kazem, ne znam sta te tacno interesuje. Udji na Booking, podesi parametre i tako trazi, pa ces videti ponudu.


(odgovor članu Buba11)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Azoospermija
8.6.2022 23:41:03   
SidartaH
Ne zahvalih ti, a i ostalima, izviniteee.
Da li kod dr Emrea ima nasih ljudi koji razumeju nase nalaze (mislim na jezik) ili ih moram prevesti? Hocu, nije problem, ali ako ne mora, jos bolje.Poz svima i srecno

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Azoospermija
9.6.2022 0:09:06   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: SidartaH

Ne zahvalih ti, a i ostalima, izviniteee.
Da li kod dr Emrea ima nasih ljudi koji razumeju nase nalaze (mislim na jezik) ili ih moram prevesti? Hocu, nije problem, ali ako ne mora, jos bolje.Poz svima i srecno



Koliko sam ja ukapirala citajuci iskustva drugih, nema nasih ljudi tamo. Emre i ostali iz tima govore engleski prosečno, a neki samo turski. Mislim i da je neko spominjao neku Makedonku koja ponekad uskoci (za ovo nisam sigurna). Znas kako, generalno su njima bitni parametri hormona i ostalih analiza, a jedinice su svuda iste, tako da sto se toga tice nema problema u smisli razumevanja. Mi na primer  kao primaran uzrok imamo kasno spustanje testisa u detinjstvu, pa sam kada sam prvi put slala mejl to prevela i jos neke stvari.

(odgovor članu SidartaH)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Azoospermija
9.6.2022 0:11:20   
SidartaH
Pa to, da. Mislio sam na engleskom ukratko da objasnim sustinu, a hormone i spermograme ne bih prevodio.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Azoospermija rosi
9.6.2022 22:30:56   
Anoniman
Pozdrav, nova sam na forumu i ne mogu naci kako da objavim novi post pa cu samo odgovor ostaviti 🙂 Mi smo trenutno u Turskoj, radili smo micro tesu u Centrum Clinic. Na micro tesi nisu nasli nista osim spermatida i sa njima su primijenili Rosi tehniku. Oplodjene su jajne celije i imamo 6 embriona koje su zamrzli na treci dan jer sa rosi tehnikom se tako radi. Muz je onkoloski pacijent, ni jednu terapiju mu nisu smjeli dati prije micro tese. Trenutno imam hiperstimulaciju i pokusavaju to sanirati. Za dva mjeseca se vracamo na transfer. Doktor se također zove Emre, ginekolog, ne znam je li mislimo na istog.  Tu smo vec 18 dana sutra idemo nazad. Javim vam se opet sa upd_ate. 

(odgovor članu SidartaH)
  Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Azoospermija rosi
10.6.2022 11:09:18   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav, nova sam na forumu i ne mogu naci kako da objavim novi post pa cu samo odgovor ostaviti 🙂 Mi smo trenutno u Turskoj, radili smo micro tesu u Centrum Clinic. Na micro tesi nisu nasli nista osim spermatida i sa njima su primijenili Rosi tehniku. Oplodjene su jajne celije i imamo 6 embriona koje su zamrzli na treci dan jer sa rosi tehnikom se tako radi. Muz je onkoloski pacijent, ni jednu terapiju mu nisu smjeli dati prije micro tese. Trenutno imam hiperstimulaciju i pokusavaju to sanirati. Za dva mjeseca se vracamo na transfer. Doktor se također zove Emre, ginekolog, ne znam je li mislimo na istog.  Tu smo vec 18 dana sutra idemo nazad. Javim vam se opet sa upd_ate. 


Pozdrav, da li ste negde ranije bili? Kakvi su ostali rezulati tvom suprugu? Pozdrav i srećno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Azoospermija rosi
10.6.2022 11:20:30   
Prolecee
Zdravo. 


Ako neko koristi Proxeed Plus, imamo 28 kesica koje bismo nekome poklonili.  Rok trajanja Proxeeda je do 05. 2023.

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Azoospermija rosi
11.6.2022 19:39:48   
Anoniman
Bili smo u Bahceci u Sarajevu, s obzirom da nisu nasli spermice rekli su nam da idemo na donatora. Tada sam cula za ovu kliniku. Jako su ljubazni posebno asistentkinja. Bili smo i u Beogradu, Ivanovic, muzu davali hormonsku terapiju iako je onkoloski pacijent. Tada nismo znali ali onkoloski pacijenti ne smiju primati nikakvu terapiju. Zbog toga je dozivio relaps bolesti. Jako lose iskustvo imamo sa tom klinikom ne bi ih nikome preporucila. Hvala Bogu oporavio se i nakon 3 godine smo ponovo krenuli. U klinici su nam rekli da su sa rosi tehnikom sanse veoma male, ali mi smo odlucili probati sve prije nego se odlucimo za donatora. 

(odgovor članu Maya20)
  Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Azoospermija
11.6.2022 23:34:19   
dunja RR
Dragi Ringerajci, navijamo za vas!

Mala molba, nemojte menjati naziv teme, vraćam samo na Azospermija.

Što se tehnike Rosi tiče, slobodno otvorite novu temu o tome, ukoliko smatrate da je bitno.

Hvala!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Azoospermija
13.6.2022 13:44:23   
BabyB
Cao svima, i ranije sam pisala na ovom fotumu i redovno pratim sve novosti. Moj suprug ima azoospermiju vec 4 god i naravno na svim spermogramima rezultat je 0 spermatozoida, nalaz micro delecije je u redu kao i genetika, hormoni su mu u referetnim vrednoatima fsh, LH i LTH 8 i testosteron svi su ok ali je inhibin dosta smanjen samo 7,1 ( od 50 do 250 ). Culi smo sa dr Emreom i zakazao nam je microTESE 27 Jula. Da li jos neko ima ovakve rezultate i da je bio u istambulu, cisto kakva su iskustva. Da li mozete da nam preporucite neki hotel koji je blizu bolnice u kojoj radi dr Emre .Hvala unapred ☺️

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Azoospermija
20.6.2022 17:12:32   
JacaIvan
Cao..Napokon i mi idemo..1jula krecemo,jer drugog imamo zakazano kod Sulejmana..Marinkovic ,vi isto idete prvog,kako putujete?

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Azoospermija
21.6.2022 9:03:49   
Bicesuper
Cao JacaIvan.
Da li bi mogla da mi napises kakav ti je bio patohistoloski nalaz, tj sta je pisalo, mada shvatam tu se nista ne vidi, kao ni meni.
I koliko su ti rekli da cekas pre drugog puta

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Azoospermija
21.6.2022 17:00:34   
SidartaH
Samo da se javim i napišem par rečenica.
Imao sam za danas zakazanu biopsiju (TESU) u CG i rekoh, hajde da odradim juče spermogram pre operacije ne očekujući ništa. Kad ono, konačno, 40 spermatozoida, od toga 11 pokretnih. Odmah su zamrznuti (3 slamčice).
Od marta sam bez terapije ikakve jer mi je dr rekla da ne pijem ništa dok ne dobijem nalaze za deleciju y hromozoma. Njih ću imati za nedelju 4,5 dana ali je dr rekla da ipak odradimo biopsiju jer bi se svakako radila. Bila je dilema da li odmah micro tesu ili obićnu i ipak smo se prvo za tesu odlučili, ali eto, pojavio se određeni broj dovoljan za zamrzavanje i prema rečima embriologa, dovoljno kvalitetnih. Tako da, krećemo sad u skupljanje papirologije i pripreme i septembra ako sve bude ok da radimo ISCI.
U međuvremenu sam imao drugih problema zdravstvenih pa nisam sav svoj i dalje...kad krene, ono ide ali videćemo, valjda će biti ok sve.
Kao što rekoh, ništa od terapiije nisam uzimao evo skoro 3-4 meseca. Ono što sam pio je prah ašvagande. Da li je do nje ili nije, nikad se neće saznati ali ne može da škodi pa ko hoće da proba...I takođe, bio sam kod dr kvantne medicine koji je kaže da je sve ok i dao neke vitramine. I to je to. Generalno, pravila nema očigledno. Da napomenem da u ranijih 5 spermograma uvek se nalazilo po 1-2-3 spermatozoida nakon centrifugacije ali su svi uvek bili nepokretnotni

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Azoospermija
22.6.2022 6:46:55   
JacaIvan
Caos..Patoloski nalaz mi je bio uredan..Nisam ga ni dobila,vec kad sam bila na kontroli tako mi je dr rekao..Pitala sam i svog ginekologa i Sulwjmana kad bi mogla opet na to su mi i jedan i drugi rekli posle 2meseca..Meni se sve to desilo u ferbruaru,a evo idemo 1.jula..Trebali smo u junu,al morala sam da resim polipe..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Azoospermija
23.6.2022 13:07:31   
Bicesuper
Super.
Ja sam samo preuzela u frontu nalaz i rekli mi da idem kod nadleznog ginekologa.
Treba da idem ovih dana, ali mslim da je sve ok, ionako nista oni plod tu ne testiraju genetski.
Meni je dr Sulejman rekao da uradim kariotip pa cu pokusati da to izvedem o drzavnom trosku.
Jeste vi radili nha kraju PGT testiranje?
Mi planiramo septembar

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Azoospermija
26.6.2022 17:15:46   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Cao..Napokon i mi idemo..1jula krecemo,jer drugog imamo zakazano kod Sulejmana..Marinkovic ,vi isto idete prvog,kako putujete?



Uopste nisam ulazila na forum tek sada vidim sve ovo izvini na kasnom odgovoru.. kod nas se sve okrenulo sve smo imali zakazano u bahceciju i platili smestaj i sve da bi nam u poslednjem trenutku sve otkazali jer kazu da je u julu bajram i da urolog nece biti tu to nam govori koordinatorka i ako smo je obavestili da smo vec sve organizovali po dogovoru gde ona nema sta da nam kaze jednostavno ne mozete doci.. jedva smo uspeli sa povratimo i novac i odmor koji smo prijavili na poslu suprug se jako iznervirao i kontaktirao dr Emrea i zakazao operaciju samo da zavrsi ovu agoniju i da znamo na cemu smo. 23.06 smo krenuli kolima, bili 24 jos jednom na pregledu dr je dao 35 posto sanse sto je nama bilo premalo bas smo se zabrinuli. 25 bila operacija sat ipo vremena i na nasu veliku srecu dr nam je saopstio da je u samo desnom testisu nasao dosta dobrih spermatozoida i da levi uopste nije dirao.. Kao da nam je ogroman teret pao sa ledja , znam da ima jos dosta do cilja ali osecamo se kao da je 90 posto stvari reseno.. Suprug je odlicno podneo sve, uopste nije imao bolove evo vec drugi dan set_amo najnormalnije presrecni smo.. sutra ima pregled kod dr Emrea i da se dogovorimo za dalje.. Kolima smo dosli put je prosao super .. eto malo je duzi post pokusala sam ukratko sve da ispricam.. nadam se da ce biti jos lepih vesti :)

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Azoospermija
27.6.2022 9:59:50   
Bicesuper
Jao ne mogu da verujem za bahceci. Mislim stvarno da tako otkazu u poslednjem momentu.
Super ste se snasli i sve organizovali.
Jako sam srecna sto su vam nasli...
Ipak je to najvaznije...
Mogu zamisliti koliko ste srecni....
Kakav vam je plan , tj da li si ti na paralelnoj ili?
Ne mogu da se se5tim za koju ste se opciju odlucili.
I mi planiarmo kolima da idemo, negde u septembru.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here