|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
1.11.2012 20:36:32   
Snelle
O Bože, ma taman posla da su zdravlje ili život bebe ugroženi zbog toga. Ne brini se, bebi ništa neće faliti!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
1.11.2012 20:39:06   
nela79
Ja Dunja iskrena da budem bas se i ne sjecam da je riba bila zabranjena. Ja sam se u prvoj trudnoci trudila da jedem hranu bez konzervansa, bez onih raznoraznih E brojeva itd. U svakom slucaju sigurna sam da zivot bebe nije ugrozen.
Neka me neko ispravi ako grijesim

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
1.11.2012 20:39:50   
Ana RR
mislim da se ništa neće desiti od dve, tri pojedene ribe.

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.11.2012 20:42:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
1.11.2012 20:43:14   
Ana RR
I ako se dobro sećam, dr mi je rekla da izbegavam tunu, pastrmku sam jela.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
30.4.2013 18:31:42   
dunja RR

Znači mladi sir, feta, tuna, brusnica (to mi je dr. zabranila) .. šta još de se klonim na vreme, jer izgleda klopam sve što ne treba ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
30.4.2013 18:41:29   
Meisje
Zivo meso..
Inace ja to sve sto si nabrojala jedem,meni rekli samo zivo meso I taj mladi sir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 11:24:31   
jelenazvezda
evo jos jedne informacije,pre neki dan sam cula da u trudnoci nikako ne sme da se jede meso od divljaci a pogotovo ne zecetina,jer beba onda spava otvorenih ociju.... strasno.... najbolje da ne jedem nista

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 11:59:45   
Modessty
Dunja bre pa brusnica ti treba zbog bakterija u urinu! Ona ti je za to najbolji spas u trudnoći! Kako to da ti zabrani?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:01:35   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

evo jos jedne informacije,pre neki dan sam cula da u trudnoci nikako ne sme da se jede meso od divljaci a pogotovo ne zecetina,jer beba onda spava otvorenih ociju.... strasno.... najbolje da ne jedem nista


e koje sve gluposti neću da čujem!!!
Nije stvar u tome kako će beba da spava već zato što je meso divljači uglavnom nekontrolisano i možeš sa njim da uneseš i neke bakterija,viruse,pantljičare ili šta već da ja sad ne lupam ovde.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:07:10   
tatjana1
A možda će beba od zečetine da ima i veeeelike uši user posted image E, šta sve ljudi neće da smisle :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:11:35   
Sanja90
Ja sam jela zecetinuuser posted image Moj brat drzi zeceve i skoro su jednog ispekli i ja jela,bas je bilo ukusnouser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu tatjana1)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:18:08   
Modessty

IZVORNA PORUKA: tatjana1

A možda će beba od zečetine da ima i veeeelike uši user posted image E, šta sve ljudi neće da smisle :)

user posted image

Sanjči bre pa to je domaći zec user posted image Nije divlji znači ne ulazi u divljač!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu tatjana1)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:20:57   
Sanja90
A jel??? Znaci zasticena samuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:21:02   
minnica
Brusnice se preporučuju baš mnogim trudnicama, čak i preventivno protiv urinarnih infekcija, Mladi sir i feta nisu problem ako su termički obrađeni. Živo meso treba izbegavati inače, a naročito u trudnoći. Ne bi trebalo jesti suhomesnate i dimljene proizvode i treba izbegavati belo brašno i šećer. Za divljač nisam sigurna, ali ne bih eksperimentisala previše.
sanja90, uzgojeni domaći zečevi nisu divljač.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:22:27   
Sanja90
Ja ne pravim razliku,meni je zec zec,pa sad pogotovo na tanjiruuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:25:04   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: minnica

Brusnice se preporučuju baš mnogim trudnicama


Ja ih krkala do pre neki dan i dr. mi rekla da prestanem jer se ne preporučuju u trudnoći user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:27:39   
Sanja90
ja sam jela brusnicu,dobra je i za krvnu sliku... e sad ne znam...mozda je bolje izbegavati...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 12:29:14   
minnica
Ne znam zbog čega. user posted image Meni je moja dr rekla da ih uzimam, a znam da su ih uzimale i moje drugarice. Doduše, ne treba preterivati. Bilo kako bilo, poslušaj svoju doktoricu, pretpostavljam da ona zna šta je najbolje za tebe konkretno. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 13:06:12   
sneza24
I ja i drugarica smo pile čaj od brusnice zbog bakterija u urinu. Ona ih je i jela ja nisam.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.5.2013 13:43:36   
Anoniman
ja sam potpuno zaboravila da kikiriki ne treba jesti jer pojacava zgrusavanje krvi, tetka me podseti na to pre neki dan. a ionako mi je bilo muka od njega, tako da ne bih ni mogla..

od sireva jedem samo fetu i krem sir u kutiji.. ali me zanima da li bi od obicnog sira ili kajmaka moglo da se napravi gibanica ili tako nesto? mislim, ako se termicki obradi da li je onda bezbedan?

ribu ne jedem nikakvu, ponovo mi se povraca na samu pomisao..

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.7.2013 1:37:50   
Anoniman
zene, jedete li kikiriki? ja sam cula da zbog zgrusavanja krvi nije preporucljivo, ali sam ovih dana jela po saku, dve..

takodje me zanima i da li jedete senf, zbog slacice..

znam da ima tema o cajevima, ali tamo mi niko ne odgovara. da li je dozvoljeno piti caj od koprive, zbog popravljanja hbg?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.7.2013 5:48:42   
dijana1*
Ja ti bas nista necu pomoci sa svojim odgovorom. Nadam se da ce ti odgovoriti neko ko zna.Senf inace nikako ne jedem a kikiriki retko tako da se nisam ni raspitivala. Cisto sumnjam da mala kolicina kikirikija moze da ti skodi. Jedi ga po nekada, po malo i ne bi trebalo biti problema. A sto sr tice caja, jesi li pitala dr. ili u apoteci. Ja samo znam da ne sme od mente i uin caj a za ostale ne znam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.7.2013 9:15:06   
minnica
macaki, ja sam jela i kikiriki i senf, u nekoj maloj količini u obe trudnoće i zgrušavanje mi je bilo ok (radila test zbog CR), a za koprivu ne znam, ali svakako možeš probati cveklu za hbg.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.7.2013 9:48:02   
lesica
Macaki, evo teme vezane za popravljanje gvoždja i hemoglobina KLIK Verujem da ćeš tamo naći neki odgovor.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
8.7.2013 10:25:42   
Anoniman
hvala vam..
ginekolog mi je pomenula seme od koprive, kaze da je neka trudnica koristila i tako popravila fe. ja to ne bih zbog meda (secera), pre bih pila caj, pa mi je ona rekla da se raspitam i da li sme i za dozu (ona generalno nije za cajeve jer se ne razume, pa zato nece ni da komentarise).
moja kuma ga je u trudnoci pila, njen dr joj je rekao probaj.. user posted image mada je brala domaci, a kada je jednom kupila u kutiji pisalo je da nije dozvoljeno trudnicama. zato me sve to buni.. user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here