|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
7.5.2013 16:55:18   
snovi

IZVORNA PORUKA: Leax RR

Evo i ja da se nadovezem na razgovor o pika kartici.
Zelena kartica ,koja sluzi za odlozeno placanje, takodje ima i funkciju sakupljanja bodova . Moju karticu sam cekala da dobijem nekih dva-tri mesecauser posted image .
Ja bih je preporucila svima jer stvarno je danas retko da dobijes(platis) robu bez kamate, ziranata,...Pri kupovini na odlozeno konacan iznos vam podele na 3, 6, 12 rata zavisi od sume koju ste potrosili, minimum rate je bio 1500,00din. E sad ,posto sam iz okoline Novog Sada, pravila u Merkatoru i Rodi nisu skroz ista , sto se tice popusta . U Rodi nisu davali 10% na odlozeno dok u Merkatoru jesu (vikend popust na sve artikle). Mozda se nesto u skorije vreme menjalo jer mi smo uzeli masinu pre 10meseci pa tako da govorim o tom periodu.Meni je super i to sto kupljenu robu (bela tehnika i sl.) isporucuju besplatno na kucnu adresu , tako da sam je bas zadovoljna njihovom uslugom.
Pozdrav svima i nadam se da nisam konfuzno pisalauser posted image


Da li se ti iznosi automatski skidaju sa kartice ili ti moraš da ideš negde u Merkator ili Rodu da uplaćuješ? Kako to ide?

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Kucni budzet
7.5.2013 17:17:13   
Leax

IZVORNA PORUKA: snovi


Da li se ti iznosi automatski skidaju sa kartice ili ti moraš da ideš negde u Merkator ili Rodu da uplaćuješ? Kako to ide?



Prvo kod njih uzmes obrazac , imaju ga na svakoj kasi, deo popunis ti a deo tvoja firma . Predas im popunjen i overen obrazac na info pultu i cekas da ti kartica stigne postom. Kada stigne nazoves ih da bi im izdiktirala broj kartice i oni je aktiviraju.U bilo kom Merkator/Roda objektu pazaris a racun tj.rata ti stize uplatnicama putem poste i to datuma koji ti odaberes, bili su uopticaju 8, 18, 28 koliko se secam. Znaci par dana pre tog datuma ti stize uplatnica koju uplacujes gde god zelis s tim sto ti u njihovim objektima ne naplacuju proviziju.
Nadam se da sam pomoglauser posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Kucni budzet
7.5.2013 17:20:40   
snovi

Jesi, hvala ti user posted image

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Kucni budzet
31.12.2013 9:49:45   
dunja RR
Moj kućni budžet je trenutno takav da u poslednja 4 meseca, 20.000 mesečno odlazi na:

UZ ginekolog
kontrola endokrinolog
Elevit
D dimer
Heparin antiXa aktivnost
Tromesečni prosek šećera
Hormoni
Utrogestan
Siofor
Vigantol
Folan
Alkohol (za injekcije+obloge za čvorove)
+ vanredne kontrole, dabl test ...

Sebi ništa ne kupujem, iskreno nemam ni želju. Još nisam počela da nosim trudničku garderobu ali planiram da uzmem neke pantalonice uskoro, jer počinje tiba da raste.

Ali zato štedimo parice za bebu i opremanje koje će krenuti u sledećoj godini :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Kucni budzet
31.12.2013 10:08:40   
Ana RR
Našem kućnom budžetu trenutno mnooooogoooo fali moja 13. plata iz bivše firme, šmrc.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Kucni budzet
7.7.2015 13:40:56   
Tajčica
Koliko je novca potrebno sada porodici sa jednim detetom, kada ono malko poraste, pa škola, razne vanškolske aktivnosti, letovanja ...?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Kucni budzet
7.7.2015 15:03:07   
vikiveki
Nisam ni znala da postoji ova temauser posted image ja ako krenem da pišem o kućnom budžetu ,tj. o onome šta sve treba da platim sa našim platama,pitaćete se kako to uspe da sve pokrpi.Zato neću ni da pišem,nego samo guram

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Kucni budzet
7.7.2015 15:14:02   
dunja RR
Vikiveki, pa napiši, možda ugrabimo koji koristan savet :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Kucni budzet
7.7.2015 15:19:48   
vikiveki
NIsu to korisni savetiuser posted image to ti je finansijska gimnastika kako kaže mm .Jedan mesec ne platimo nešto da bi isplatili nešto drugouser posted image mada telefon,struju i vodu plaćamo redovno...sada nas je izvelo iz koloseka ovo smanjenje plata od 10% a da ne govorim što smo ove godine za oba deteta morali da kupujemo knjige,do ove god. knjige su se dobijale besplatno,samo smo radne sveske kupovali

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Kucni budzet
2.8.2015 14:15:03   
Valerie
imate li iskustva sa takozvanim utuzenjem za dug za struju?
nisam lepo pratila racune, pa su me tuzili za neki dug, od oko 6000 din. nista mi nije jasno sta sad treba da uradim, cudne su stavke na racunu... cini mi se da nije samo da uplatis na isti racun. ili se varam. dodjavola user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 15:43:15   
nata11
Vezano za temu koju smo krenule.



Prosek na jugu je 30.000 din. E sad, sa tih 30.000 din neko zivi bolje nego onaj u BG sa 90.000..

Ako je stan u NS 200e, ovde je od 70e pa navise. Ako je kod vas vecera u restoranu 200e kod nas je sasvim pristojna, obilna od 30e pa navise. 

Drugo na jugu je praksa da skoro svi budu prijavljeni na minimalac. Otuda i statistika. Verujte mi nije bas toliko strasno kao sto vi mislite. Pola Vlasotinca i Vranja je kupilo stanove u BG. 
Naravno ima i te kako siromasnog stanovnista u planinskim podrucjima. 
Evo pr. Medvedja. Muz radi u rudniku plata 90.000 + bonusi i put. Zena mes sestra 45.000. Oni nemaju gde potrositi taj novac. Njima ostane vise nego svima nama. Pa tamo je kafa u kaficu 30 din. 

Informativno zanima me: Koliko je kod vas Coca cola 2 l? Hleb? Racun za djubre? 



_____________________________





(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 15:59:47   
dunja RR
Nato, ja isto znam puno ljudi sa juga (meni je pola porodice dole) koji ok žive, ali i radi se, vredni su to ljudi. Isto mi je jedan deo porodice na istoku, Požarevac, Kučevo, Petrovac, svi lepo žive, ali i rade, prvivatnici su vrlo uspešni. Što jess reče, samo onaj ko neće da radi, neće ni zaraditi. Posla ima, ali mnogi neće da rade, ja sam to u svom poslu iskusila, jer plata zavisi od toga kolikoo se radi. A može jako lepo da se zaradi, plus redovno plaćeni porezi, doprinosi.

Nama je infostan (održavanje zgrade, đubre, lift, hladna voda) oko 2.000, nemamo centralno grejanje, sa centralnim bude veći račun za infostan zavisno od veličine stana, ali okvirno oko 8.000-10.000, mesečno.

Hleb zavisi, ima baš raznih hlebova i cena.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 16:06:13   
dunja RR
Za koka kolu ne znam, ne pijem, ali se seća da je sprite u podrumu pića ispod mene skoro bio na akciji 95din, da li 2l, ne sećam se kolika flaša.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 16:08:29   
dunja RR
ovo 200 eur za ručak u restoranu c mi puno zvuči za Bg, ne znam, ne bih ba rekla da je toliko.
kuc<am levom, M< MI U RUCI, sori za greške.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 16:12:52   
Sanjica26 RR
Nato, nesto mi to mnogo za rucak u restoranu za Bg. Ne hranimo se u restoranima. Jedino mm ide na poslovni rucak u Bg, ali ne placaju toliko. Mi ne kupujemo coca colu. Ali znam da je cena negde oko 100 dinara. 


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 16:22:28   
Tiziana
Znas kako, zivot u bgd jeste skup. vecera nije 200eur,ali se ni ne ide na vecere svako drugo vece pa to i nije neki reper.

Ovde nisu samo racuni veliki,.. jesu, infostan sa grejanjem je cca 100eur,struja 3-4000,kablovska 3-4000.. deca u skoli, boravak po detetu 5000,rekreativna po detetu oko 25000,sport oko 4000...kad se na to sve nadoda samoposluga koja je skupa, mnogo para ode.. moj muz nije iz bgd i  znam kako izgleda u njegovom gradu, znam koliko tamo ljudi koji rade lagodnije zive. plate u bgd jesu vece, ali je i zivot skuplji. dodatno ljudi u bgd na odlazak i povratak sa posla trose puno vremena i sve imaju manje vremena za drustveni zivot dok u manjem gradu ipak imaju vremena za druzenje.. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 16:49:38   
Misha i Ljisha
Nama je preko zim3 gas za kucu  ali  SAMO prizemlje izmedju 9000 i  12000. Zavisi koliko je hladan mesec. Oko 2500 je informatika tj voda i smece za 4 clanu porodicu. Net tv i fiksni je oko 4000 (madq mi placamo jos neke dodatne pakete pa je nama 5200). Struju placamo oko 2500 do 3500 zavisi od meseca i od moje volje za stednjom. Plus racuni za mob moj i mm. P vrtic je bio oko 4000 sad je valjda za dz. D ne ide u boravak ali mislim da je oko 4000 ne znam. Ne znam da li sam izostavila nesto. Hleba ima od 30 din pa na gore. Kola ja mislim da jeste 100 din. Ali kola podleze akcizi. Tj cena je svuda ista.  Nas kolje gorivo i dva auta. Ali moramo imati dva auta. Ali to je automatski dupli trosak. Bebac trosi pelene i dalje kao da je novorosjwnce. Paket nedeljno plus dohrana. Doduse sad samo jednom pije mleko uvece pred spavanje. Ali sve to kosta. 


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 20:38:28   
branki*
Mi da nemamo troškove oko Boze po Beogradu i časovima privatnim,živeli bismo baš lepo.evo,prošle godine u beogradu stan smo plaćali 350 e.samo gazdi.plus troškovi. Plus 3000 svaki dan za njegove časove. I tako 6 meseci.pa kuci. Pa opet tako.

Opet..odemo i na more..I obučemo se...Ja moram ponovo da kažem. .Koliko si dugačak, toliko se prostires.ja se častim jednom u 10 dana kad sam u beogradu i večeram sa decom u Orašcu.Isto tako znam da nekad jedemo makarone i konfleks.Kupujemo standardno.mada,znam da postoje i patike od 20000 ,nisam budala, i da njih isto neko kupuje.mm solidno zarađuje.ja sam u prosveti.ne radimo ništa privatno i van svojih plata.nemamo sa sela ništa. Ne znam sta da kažem. Glupo mi je i da pričam. Moji mama i tata žive od jedne tatine penzije.tata je nastavnik srpskog bio.penzija mi je manja od moje plate.Sramota me je da se žalim. A,opet...bilo bi lepo da niko nema egzistencijalnih briga i da živi pristojno.ne kafane,restorani,butici...nego..obično, a li bez pritiska.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 22:05:19   
vonavoj
Ljisho,malo vam dodje struja,mi placamo 8-9000,za celu kucu,voda oko 3200,smece 1150,mobilni racuni sa telefonima 6000,vrtic 5000,sportici 4500,rekreativne mesecno 4000,kredit 17000..i ode cela moja plata...to je bukvalno fiksno,i isto svaki mesec.Gas placa tata,mama placa sbb😂a da zivimo jos i privatno,min 200e..uzas..Za hranu ode min 35.000..i od cega da se ustedi..gde je garderoba,pelene..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 22:42:05   
Misha i Ljisha
von hokej i sve te aktivnosti ne racunam iako sto ti kazes to jesu redovni mesecni troskovi. Kako ti je struja tako velika? Ustvari znam mi nemamo bojler imamo protocni na gas i ringle su mi na gas. Znaci kuvanje i topla voda su mi na gas. I to je cini mi se isplativije nego da imam sve ringle na struju i bojler. Nocu palim aparate po kuci. Jedino nocu ne peglam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Kucni budzet
3.5.2020 22:49:09   
Ivanka 75
I ja se zacudi za struju. Nama je oko 2500. Leti kad je bojler na struju mozda do 3500. Zimi je na kotqo. Spas. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Kucni budzet
4.5.2020 7:00:23   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

I ja se zacudi za struju. Nama je oko 2500. Leti kad je bojler na struju mozda do 3500. Zimi je na kotqo. Spas. 



Jeste kotao je spas. 
Ukljucivanje po jeftinoj struji takodje. Jedino D i malisu jos ne mogu da natreniram da stede vody 😂. D je opustencija za vodu. Na salasu smo imali bunar i nekako je nikad nisam "trenirala" u smislu zatvori vodu dok se sapunjas ili dok peres zube nek voda bude zatvorena i ja nekad ostavim slavinu da curi. Razmazenost kad neceg imas u "izobilju". Ali generalno pijaca voda bi trebala uvek da se stedi. Gas stedim tako sto decu posaljem u vrtice i skolu i smanjim temp na termometru na 21 a pre nego sto krenem po decu pojacam na 22,5 ili 23. Volimo da nam je toplo. A na salasu smo lozili i tamo smo stalno bili u kratkim rukavima. Haos

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Kucni budzet
4.5.2020 7:49:57   
nata11
Voda 3200 😵😵😵😯😯
To za restoran 200 e je '''' ako''''. Primer. 



Eto o tome pricamo. Sto veca plata to veci i standardni troskovi. Nama su svi troskovi bez grejanje 13.000 din. Voda 800, odzacar 40, djubre 330, 2 mobilna, fixni nemamo, i klinici za zamrzavanje embriona placam 15 e. 



_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Kucni budzet
4.5.2020 7:53:38   
jess021
Nama su troskovi oko 20000. Informatika oko 11, struja 3-4, sbb, telefoni plus krediti za stan i auto. Dodje oko 60 hiljada meseci u startu da se plati. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Kucni budzet
4.5.2020 8:27:33   
Misha i Ljisha
Da tako je jess. Oko 60 000 start. Ja mislim bez 100 000 se ne moze nikako. Eto neka se trosi 1000 na dan za domacinstvo i dodjes do stotke ocas posla.  


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here