|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 13:54:18   
magnetic
Probaj sa propolis kapima ili uzmi s vremena na vreme kasicicu meda.Pij puno tecnosti,limunade i caja(koji vec smemo u trudnoci),vruce supice......
Ja sam u 6-7 nedelji uhvatila neverovatno jaku prehladu koja je trajala skoro 3 nedelje.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 22:31:51   
aldyanna
Sto se tice sirupa od jaglaca evo pijem ga dva puna dana (4 puta na dan po jednu zlicu). Pomogne vec nakon desetak minuta i drzi dva-tri sata. Pijem i puno tecnosti jer mi je ginekolog tako rekao. Ali...na onom papiru sto dodje uz svaki lijek pise slijedece:
''S obzirom da su podaci o sigurnosti primjene tokom trudnoće i dojenja ograničeni, sirup se ne smije primjenjivati tokom trudnoće i dojenja.''
To je Herbionov sirup od jaglaca za iskasljavanje koji proizvodi Krka. A opet, moj mi je ginekolog rekao da ga pijem. Danas primjecujem i da mi malo curi nos :/. Pijem caja 2-3 salice dnevno jer citam da ne valja vise od toga i vode naravno. Pit cu jos dva dana pa cemo vidjeti hoce li biti bolje.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: kasalj u trudnoci
13.3.2012 0:49:39   
Monique
Cao svima! Imam jedan problem, u 15oj nedelji trudnoce sam i pre 3,4 dana sam nahvatala neku prehladu i muci me nenormalno jak kasalj, znaci bukvalno po ceo dan kasljem, sad me i grlo boli, a nos mi je zapusen vec mesec dana. Brinem se da silno naprezanje dok kasljem ne smeta bebici?
Doktor mi je prvo dao pantenol za grlo, a danas mi je rekao da uzmem sirup brsljana i streptomicin, interesuje me da li je neka od vas imala iskustva sa ovim sirupom i ovim antibiotikom?


(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: kasalj u trudnoci
13.3.2012 9:21:39   
Valerie
meni je pomogao beli slez caj plus beli slez sirup kad nisam kod kuce i marisol za nos. i pantenol, limunada sa propolisom. treba neki dan vise nego sa ozbiljnim lekovima, ali deluje i prirodno jeuser posted image

(odgovor članu Monique)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: kasalj u trudnoci
13.3.2012 9:49:14   
Monique
Hvala puno na odgovoru, probacu sa belim slezom. Bas sam se uplasila jer sam pocela da pijem brsljan a onda sam negde cula, procitala da nije bas preporucljiv u trudnoci.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: kasalj u trudnoci
7.10.2012 22:21:24   
djdb
Ima li iko savet i za mene, u 30.sam nedelji trudnoce i vec osmi dan kasljem danonocno, suv, uporan iritirajuci kasalj. Pijem antibiotik po nalogu lekara i utrogestan 3x200mg jer me stomak boleo od kasljanja i naprezanja. Medjutim , od sinoc mi se po malo pojavila neka providna tecnost na donjem vesu, a nocas je ima bas dosta, toliko da je probilo i na trenericu. Pila sam i caj od belog sleza (koji me iritirao na jos jaci kasalj), i karamelizovan secer sa mlekom, topli cajevi, supice, med i maslac promesani, sve zivo, i moje dete sada ima iste simptome, doktori kazu da je virusna upala neka, ali ja se bojim da ova tecnost koja je pocela da curi iz mene nije postepeno curenje vodenjaka?

(odgovor članu Monique)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: kasalj u trudnoci
7.10.2012 22:26:01   
Olga75
caj od bosiljka umiruje kasalj a i domaci sirup od crne rotkve
napisacu ti kako se pravi taj sirup ali iskreno ne znam da li te rotkva vec pristigla
odseces onaj gornji deo ( kao poklopac ) izdubis rotkvu i u nju stavis kasicicu meda i poklopis onim odsecenim delom . Nakon par sati rotkva ce taj med da razvodni i to se uzima 3 - 4 puta dnevno po jedna kasicica , kad izvadis kasicicu sirupa dodas malo meda
a da li je taj sekret plodova voda ne znam sta da ti kazem , najbolje je da odes kod dr da to pogleda
ali moze biti i inkontinencija , jako puno trudnica ima taj problem sa zadrzavanjem mokraca

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu djdb)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: kasalj u trudnoci
7.10.2012 22:33:35   
djdb
Olga, hvala ti na savjetu, idem ujutru po rotkve, jel crna rotkva ona crvena rotkvica za salatu :-)? Da ne omasim :-)
Meni je i u prvoj trudnoci te nedelje pred porodjaj vodenjak iscureo postepeno, pa sam se i sad uplasila, ali bas sam pratila da nije inkontinencija, jer plodova voda je providna i nema mirisa, a kad je urin na vesu pozuti i ima miris,bar sad kad pijem antibiotike,pa me to malo plasi

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: kasalj u trudnoci
7.10.2012 22:44:47   
Olga75
ne , nije crna rotkva rotkvica , ona je dosta velika i lici recimo na cveklu a ukus joj je slican rotkvici , bas se zove crna rotkva ( ima i bela isto tako velika )
a za to curkanje , najbolje je kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu djdb)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: kasalj u trudnoci
8.10.2012 10:36:20   
djdb
Hvala Olga, potrzicu crnu rotkvu u megamarketu, tu sigurno ima u ovo doba godine i bolje ce znati :-). Popodne idem kod dr da provjeri jel dole sve zatvoreno :-)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: kasalj u trudnoci
12.11.2012 12:00:57   
Kyra
Cao svima! Ja sam u 17toj nedelji i pre dva dana sam dobila temperaturu. Doktor mi je rekao da samo paracetamolom smem da snizavam temperaturu ako predje 38. Ja sam samo jedan Panadol uzela i tusirala sam svakih pola sata, i tako sam snizavala ispod 38. Juce mi je poceo da boli grlo, ali jaaako jaaaako, i imala sam i temperaturu, ali ispod 38, to nije bio strasno. Nocas sam spavala oko 2 sata najvise, toliko me je boleo grlo. Jedem belog luka, crnog luka, pijem caj sa karamelom, pijem lumunadu, ali ne mogu da iskasljam nikako. Danas mi je muz kupio u apoteci sirup jagorcevina sa timijanom, to su mu dali i rekli da i trudnice magu to piti. Zna jos neko nesto o tom sirupu? user posted image

(odgovor članu djdb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: kasalj u trudnoci
12.11.2012 17:29:41   
sneza24
Mene je u drugoj trudnoći 2 puta bolelo grlo.
Prvi put mi je dr prepisala sinacilin,tantum verde tablete za sisanje i čaj od belog sleza.
A drugi put sam u apoteci dobila pantenol tablete za sisanje.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Kyra)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: kasalj u trudnoci
18.11.2012 20:18:18   
Kyra
Na kraju nisam probala taj sirup, vec pojela jedan jedini Strepsils.. Posle dva dana je prestao da boli. Jos uvek kasljam malo.., a to je vec nista. Bila sam i kod ginekologa, sve je u redu sa bebom, a i to sam saznala da je najverovatnije decak. :)

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: kasalj u trudnoci
26.5.2013 22:17:53   
Sanjica26 RR
Da li sme u trudnoci da se pije sirup od bokvice? Nedelju dana vec kasljem. Veceras je nepodnosljivo.

(odgovor članu Kyra)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kasalj u trudnoci
7.12.2013 17:29:48   
New Mom
Pre mesec dana sam imala prehladu i preko 3 nedelje vukla posle kasalj.
Medjutim evo me vec nedelju dana opet u nekom infektu. Kasljem uzasno. Prvo su mi dan dva bili samo sinusi prepuni ali sad je uzasno. Postalo je produktivno ali ide uzasno sporo.
Od naprezanja imam vec 4 dana stezanja materice. Bila sam kod dr, kaze nine zabrinjavajuce za sad, al da se moram zaleciti sto pre.
Savet je bio inhaliranje kamilicom, panadol, sirup za kasalj, vit. C 1000mg, pantenol za sisanje, tecnost, odmor.

Za 2 dana imam AC, moram pre toga da dodjem sebi pod hitno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 11:12:05   
New Mom
Fluimucil. Ne znam kako se toga nisam setila ranije. Vec posle dana je bolja situacija.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:08:30   
Jole84
NM mislila sam fluimicil ne sme u trudnoći,ali sad čitam da je bezbedan,super što ti je pomogo user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:19:37   
dunja RR
Meni sinusi u autu, nije još prešlo na grlo i nadam se da neće. Dr. mi rekla fiziološki rstvor, što češće ispiranje, to radim. Izmeriću kasnije T, kaže ako pređe 38,3 onda paracetamol, ali ja mislim da nemam toliko. Ja ne bih antibiotike jer ih zaista nikada ne pijem, ali mi je rekla da ako ipak bude neophodno uzmem sve što je iz grupe cefalosporina i penicilina jer je dozvoljeno trudnicama. Nadam se da neće biti potrebe i da će se zadržati ovo samo na rinitisu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:23:00   
Jole84
Dunjči ja zakasala sa sinusima zadnjih dana,baš mi se začepilo,užas. Ne znam šta si ranije koristila za sinuse ali meni fiziološki rastvor ne da nije pomogo,nego mi se čak čini i da ih je "podmazao" da krenu da se slivaju.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:27:05   
dunja RR
Jole, nisam ranije ništa, jer nisam nikada imala problema. Meni je nos zapušen blago od početka trudnoće, i dr. mi je rekla da je to normalno kod trudnica jer je sluzokoža osetljivija. Međutim tek juče je počeo da curi. Inače nikada nisam prehlađena, pa mi je ovo neobično. Prvi put u životu koristim fiz. rastvor, jutros mm kupio Hemofarmov veliku bocu, i ja špricem izvlačim i guram u nos. Meni se to slije i ode u grlo, jel to tako i treba? nE VIDIM DRUGI NAČIN, JER GA STAVLJAm isto kao kapi .. jel nešto pogrešno radim?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:27:19   
madre

IZVORNA PORUKA: New Mom

Fluimucil. Ne znam kako se toga nisam setila ranije. Vec posle dana je bolja situacija.

i bogi bas super reaguje na njega! ali mi se nekako cini da cim prestanemo sa tom terapijom, samo nastavi gde je bio pre njegauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:32:11   
Jole84

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jole, nisam ranije ništa, jer nisam nikada imala problema. Meni je nos zapušen blago od početka trudnoće, i dr. mi je rekla da je to normalno kod trudnica jer je sluzokoža osetljivija. Međutim tek juče je počeo da curi. Inače nikada nisam prehlađena, pa mi je ovo neobično. Prvi put u životu koristim fiz. rastvor, jutros mm kupio Hemofarmov veliku bocu, i ja špricem izvlačim i guram u nos. Meni se to slije i ode u grlo, jel to tako i treba? nE VIDIM DRUGI NAČIN, JER GA STAVLJAm isto kao kapi .. jel nešto pogrešno radim?


Ma da,to je to,ja sam uzela onaj manji Marisol,trudnicama samo to preporučuju,isto mi je bio blago zapušen,pa sam ga praktično time kvasila. Sad mi se sve čini da sam time nadražila da krenu,možda i lupetam,al tako mi deluje. Pošto dva dana nisam disala ni spavala uopšte,iz hitne pomoći mi daju savet da uzmem Adrianol za decu,tako da sam stavila sam par puta,da mogu da odspavam bar malo,ali preporodilo me. Inače u uputstu piše da ne smeju trudnice,baš sam bila zabrinula,ali NM kaže da ima lokalno dejstvo.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:34:42   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jole84

Ma da,to je to,ja sam uzela onaj manji Marisol,trudnicama samo to preporučuju

Meni rekoše da može bilo koji da su svi fiz. rastvori isti, naglasili smo da sam trudnica.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:41:09   
Jole84
Pa da isto je,samo je taj što si ti uzela veće pakovanje i isplatljivije.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:43:26   
dunja RR
Ne znam kada ću samo oo potrošiti (inače košta 80 dinara). Dr. mi rekla što češće, pa ću redovo gurati, valjda pomogne. Ma samo da mi ne pređe na grlo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here