|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
22.2.2021 15:46:50   
Maraj
Pa ne znam... kada je pravi tajming?
Zlocin je prikrivan i umanjivan duuugo... zlocinci ostali nekaznjeni. U Hrvatskoj ih cak i velicaju, a mi treba da razmisljamo o tajmingu za pricanje istine user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
22.2.2021 22:22:54   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Maraj

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Nemojte me pogresno shvatiti ali ovaj film nije trebao nikad biti snimljen. Mi smo nakaradan narod. Ako moj deda koji je bio bolnicar u drugom svetskom ratu nikad ruznu rec nije rekao za Hrvate mislim da nikad nije rekao reci poput "ustasa" ili "cetnik" niti bilo sta slicno. Ako su im sve oprostili u SFRJ ako su lepo ziveli pa i ako su se lepo posvadjali opet 90''''''''  to je sve istorija. Zasto takvu mrznju ljudi ne gaje prema Nemcima??? Ovde se raspirila tolika mrznja, toliko groznih stvari citam na fb ovih dana da je to nenormalno. 


Odgledala sam prvih 5 min filma. I sta sam videla??? Videla kako Dari Ćaća nije rekao jer je zensko i da ćuti i onda kad treba odrzati porodicu  na skuou majka se obraca istoj toj Dari. Breme jedne zene svih zena i danas u Srbiji. ćuti trpi radi sve i istrpi sve sto mozes da odrzis porodicu na skupu. 5 minuta filma i bila mi je muka. Nisam htela dalje da gledam. Ni ne zelim dalje da gledam. Mislim da je ovo uzasno uticalo na krhke mozgove ionako vec upropascene "koronaskom situacijom". 

Ljiso nisu im oprostili u SFRJ. Istina je bila skrivana pod tepih. Sve zarad sloge u SFRJ. Mi smo blag narod. Lako prastamo, brzo zaboravljamo. Ovo je film za sve nas koji smo oprostili i zaboravili. Za sve one koji ce prvom prilikom pohrliti u Hrvatsku na more. Za njih koje ce tamo popreko gledati, samo zato sto su Srbi. Za njih koji ce skrivati svoje automobile u garazama, da im tamo zato sto su dosli sa bg tablama, ne bi naudili.
A zena jeste stub porodice. Bila i bice...
Al i to sto se pise po fb, ja ne vidoh nista strasnije i bolnije od istine, istine koja je skrivana, zataskavana i ublazena.
Na kraju krajeva u filmu nista ruzno nije receno za hrvate. Prikazani su pojedinci. Ustase. Ako si videla pocetak filma, videla si i hrvaticu koja je pristala da zastiti srpsko odojce. Al isto tako ima i prica gde su ustase upale u srpsku skolu, rasporili creva djacima i "okitili" ucionicu. Jel i to treba da se precuti! I jos gore zaboravi!
Smatram da se o ovome treba pricati bas zato da ne bi opet dosli u istu ili slicnu situaciju.


Bas tako, Maraj.
Nisam odgledala film i za sada necu. Dosta sam citala,što o Jasenovcu inace,sto o filmu... Ja sam dosla 1995. u Oluji u koloni..  Necu zaboraviti,necu oprostiti pa nek me osudi ko hoce... Meni kao detetu je Oluja bila strasna,a Jasenovac nesto sto ne mogu da zamislim da iko moze pomisliti drugom bicu,a kamoli uraditi. Ili,ne daj Boze,detetu!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
22.2.2021 22:26:34   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja apsolutno ne branim nikog. Ja samo mislim da je katastrofa tajming za pustanje ovakvog filma u javnost. I mislim da cemo po novinama u crnoj hronici nakon ovoga svasta da citamo. Vec su i Balasevica blatili ovih dana. Prosto tenzija raste.  




Nisu ga blatili. Ima snimaka gde izjavljuje sve to.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
23.2.2021 16:40:36   
dunja RR


user posted image

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
23.2.2021 16:54:58   
Ivanka 75
Mrzi lik koji igra ali divi se glumcu user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 7:29:29   
jess021
Lesi se vraca kuci, za decu od 4+. Traje 100min, ali je bas lep 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 7:47:59   
Milena18
Je l' to neka nova verzija, Jess? Da li je sinhronizovan?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 7:54:34   
jess021
Milena, pretpostavljam da jeste dok se sad daje u bioskopu. Da, sinhronizovan je. Stvarno je odlican



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 8:05:04   
Milena18
Super, moram voditi M da gleda ako bude kod nas. Ja sam obožavala taj film kad sam bila mala.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 8:56:57   
mati
Milena, moji su gledali Petra Pana. Svideo im se. Iako nije bio sinhronizovan, dečaci su oduševljeni, čitali ovim mladjima, išli sa drugarima.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 9:01:59   
Maraj
Videla sam i reklamu za Toma i Dzerijauser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 9:13:06   
Ivanka 75
Ja cu probati dq nadjem Toma i Dzerija na netu. Nema odlaska u bioskop do daljnjeg. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 9:39:33   
mati
Ivanka, zašto? Naši kada su gledali Petra Pana bilo samo njih četvorica u sali i neke dve starije devojke. Mi smo ušle samo da ih smestiomo. Poštuju se mere sada još više, i nema ni gužve...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 9:51:12   
Ivanka 75
Znam Mati ali... Ne zelim da izazivam sudbinu 😁


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 13:38:30   
Ana RR
Po stoti put gledam The Full Monty user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 13:40:14   
dunja RR
Hahaha, jao Anči od kada ga nisam gledala, jel na TV, gde?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 13:41:13   
Ana RR
Aha, na Fox Movies. Obožavam ga!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 13:48:16   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 14:18:29   
Ivanka 75
Ima da ga gledam veceras! Hvala Ana 😊


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 20:26:40   
Ana RR
Breakfast at Tiffany's user posted image Malopre odgledala po ko zna koji put user posted image koliko su žene nekada bile lepe... Hvala bogu što Audrey nije živela u ovom modernom vremenu..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 22:10:22   
lesli
Ja odgledah na kraju Daru iz Jasenovca na YT. Sad su je verovatno skinuli zbog autorskih prava.
Gledala sam iz dva navrata. Prvi put sam prekinula posle 20tak minuta. Kod stolica...
Ostatak sam pogledala sutradan, po danu, ali moram da priznam da sam premotala one najteze scene.
Nije mi ono film za trudnu zenu, ali sam htela da ga pogledam jer ne znam kada ce ponovo biti prilike. U bioskop svakako necu ici, jer vidim da ce premijera biti u aprilu...

Moj utisak o filmu, sto se glume tice - devojcica sjajna i glavni ustasa takodje. Igor Djordjevic se zove glumac, je l’ da?
On mi je bas veliko iznenadjenje, jer se ne secam da sam ga igde gledala.
Ostali, onako. Neko bolji, neko losiji...

Ovu temu je trebalo odavno obraditi, ali meni u ovom filmu nesto fali.
Mi svi znamo za pricu Jasenovac i sta se desavalo na teritoriji NDH. Neko je upucen manje, a neko vise.
Ali moj utisak je da je za prosecnog stranca ovaj film nerazumljiv. Znam da nije dokumentarac, ali ako se vec pretendovalo da bude kandidat za oskara, mogli su na pocetku da ubace jos neku cinjenicu o osnivanju NDH, progonu Srba i da film zavrse sa brojkama stradalih, nestalih, proteranih. I da podvuku da se to isto desavalo i u ovom ratu.
Drugo, film je oznacen sa 12+. To mi je neverovatno.
Onakve scene moraju imati vecu starosnu granicu. 16+. Ako ne i 18+.

Sve u svemu... meni je film ok, ali sam od onakve teme ocekivala vise.
Poredjenja sa Sindlerovom listom su mi smesna. Na mene koja nemam veze sa Poljskom i progonom Jevreja na teritoriji Poljske i generalno u WWII je taj film ostavio jak utisak. Sa druge strane, Dara iz Jasenovca, sumnjam da ce imati takav odjek van nase zemlje.

< Poruku je uredio lesli -- 24.2.2021 22:16:29 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 22:16:51   
Ivanka 75
Zato sto niko nikad nije potencirao progon Srba. Sad  ce se svi pitati otkud to da su Srbi nekad ubijani kad su Srbi napravili sve ono 90ih.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 22:18:53   
dunja RR
Les, ja msilim da on nije ni pravljen za van naše zemlje..znalo se dobro da neće proći on ni za Oskara..a pustiše ga na TV pre bioskopske premijere, što se retko tj. gotovo nikad ne dešava, bez obzira što je korona. Nekome se žurilo.


Za devojčicu koja je glumila Daru i za igora, sećaš se, pisala sam isto što i ti. Igora sam gledala u Korenima, ali nisam celu seriju, ali sam ga slučajno gledala pre 2 nedelje na TV-u u "Mesu" i tu je isto fantastičan! Ja ne volim domaće filmove, ali taj preporučujem, najviše zbog Igora.


Les, ja sam htela da ti napišem da mi nije za trudnicu nikako, i to mi je palo napamet dok sam gledala film, da bi ga jedino u trudnoći preskočila.
Krenula sam da ti pišem pre neki dan, i obrisala poruku ..- nisam htela da utičem na tvoju odluku, prelomih.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 22:20:44   
lesli
Ali to je trebalo itekako pomenuti. Predugo se cutalo...I trebalo je privuci paznju jevrejske zajednice ne bi li film imao veci odjek u svetu. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Najbolji film(film za preporuciti)
24.2.2021 22:23:48   
dunja RR
tj. za van regiona, jer su ga svakako svi na Balkanu gledali ono veče.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, ja msilim da on nije ni pravljen za van naše zemlje..znalo se dobro da neće proći on ni za Oskara..a pustiše ga na TV pre bioskopske premijere, što se retko tj. gotovo nikad ne dešava, bez obzira što je korona. Nekome se žurilo.



< Poruku je uredio dunja RR -- 24.2.2021 22:24:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here