|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.8.2018 13:13:09   
mama Jo
Naravno, sve je individualno, ja sam test radila jer mi je kasnilo i sumnjala sam, simptoma jos nije bilo.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.8.2018 13:42:59   
Maslacak15
pre implantacije tesko moze biti nekih simptoma. Zato sto embrion nema kontakt sa maternalnom cirkulacijom. Hormonski isto nema razlike izmedju normalnog ciklusa bez zaceca i sa zacecem pre momenta implantacije. I ja sam super osetljiva na svoje telo i sad retroaktivno mogu da tripujem neke sitnice koje su se promenile odmah ali realno gledano prvi pravi simptomi su poceli nekih 8-9 dana posle ovulacije znaci 3-4 dana pre dobijanja. I ja to super razlikujem od PMSa, nikad nebih pomesala. Kod mene je glad samo simptom PMSa. Kod drugih moze biti obrnuto....

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Znaci trudnoće III deo
21.7.2019 19:11:26   
MimaKos
Kod mene nepogresivo nakon oplodnje nekih dve nedelje nakon krece bol u grudima, odnosno jako me bole dojke


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2019 18:09:56   
Anoniman
Zene verovatno je neko vec pitao, ali moze mala pomoc? Kada se najranije moze proveriti da li si u 2.stanju sa trakicama iz urina a kada preko krvi? Razmisljam se kad da proverim..posto smo partner i ja bili vredni, a kasni mi period 3-4 dana. Stomak mi je konst.naduvan, a malo su me boluckali jajnici, bol se spustala kroz nogu, ali sad nista. Grudi blago naduvene, nista neobicno u periodu koji bi trebao da je.

(odgovor članu MimaKos)
  Direktna veza do poruke: 804
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2019 19:51:53   
Maslacak15
moze odmah. testovi su prilicno pouzdani cim ciklus kasni! srecno..vidi se iz krvi ali.i.iz urina

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2019 21:04:14   
MimaKos
Mislim da.kad ti deset_ dana kasni, tek tada test urina postane 100 % pouzdan (pisalo na kutijici), a iz krvi odmah


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2019 23:11:33   
Anoniman
Hvala zene!! Javim ako ima vesti:))

(odgovor članu MimaKos)
  Direktna veza do poruke: 807
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2019 0:03:40   
Maslacak15
testovi iz urina su sasvim pouzdani na dan kasnjenja u 99 % slucajeva kao sto im kaze kutija. Jedini scenario u kome to nije slucaj je ako je ciklus inace neregularan pa se ne zna kad je pravo kasnjenje jer je na primer ovulacija bila 23. dana ciklusa a ne oko 14. Onda sigurno 28. dana nije nikakvo kasnjenje i moze da se desi da je zena trudna a da joj je test 28. dana negativan ( implantacija se nije jos desila).
Meni su se urinski testovi izvanrednim pokazali, par dana posle kasnjenja , bila je druga crta kao na reklami. U trudnoci u kojoj sam imala missed pratila sam silazak HCGa i mogu da kazem da je se i na HCG 11 u krvi ( doktorka je paralelno vadila krv da bi bila sigurna da je HCG sisao na nulu) i dalje videla bleda bleda linija. Naravno nisu svi testovi identicnog kvaliteta, ali generalno gledano jesu pouzdani i moze se na njih osloniti.

Drzimo fige!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2019 5:49:58   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

testovi iz urina su sasvim pouzdani na dan kasnjenja u 99 % slucajeva kao sto im kaze kutija. Jedini scenario u kome to nije slucaj je ako je ciklus inace neregularan pa se ne zna kad je pravo kasnjenje jer je na primer ovulacija bila 23. dana ciklusa a ne oko 14. Onda sigurno 28. dana nije nikakvo kasnjenje i moze da se desi da je zena trudna a da joj je test 28. dana negativan ( implantacija se nije jos desila).
Meni su se urinski testovi izvanrednim pokazali, par dana posle kasnjenja , bila je druga crta kao na reklami. U trudnoci u kojoj sam imala missed pratila sam silazak HCGa i mogu da kazem da je se i na HCG 11 u krvi ( doktorka je paralelno vadila krv da bi bila sigurna da je HCG sisao na nulu) i dalje videla bleda bleda linija. Naravno nisu svi testovi identicnog kvaliteta, ali generalno gledano jesu pouzdani i moze se na njih osloniti.

Drzimo fige!!!




Divna si.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2019 8:29:58   
MimaKos
Meni su sa 3 dana kasnjenja sa starijom crtica nazirala, vise kao mrlja nego kao crta, tek.posle par dana kada smo ponoviki je bila onako, jasna. Mozda je i do testa, vise se i ne secam, jedan na pipetu, drugi sa casicom..


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2019 9:31:06   
Maslacak15
neki od standardnih testova iz DMa i lilija bi morali da budu sasvim dovoljni. za prve dve trudnoce sam koristila clear blue ( obican, ne digitalni') za trecu testamed mislim, to je ovde neeki lokalni, nista specijalno , isto DM roba. I ko sto rekoh nisam uzalud naucnikuser posted image . Kad sam imala missed u 9 oj nedelji, uradila sam medikamentoznu kiretazu citotech vaginaletama. HCG je dan posle bio jos uvek 2220. I moja doktorka je sa pravom insistirala da ispratii do kraja, da bi bili sigurni da je sve stvarno izaslo ( inace bh morala na reviziju tj hirusko ciscenjee). Vadila sam svakih 4-5 dana krv da pratim pad bete. I onda sam posto sam radoznala bila koristila kod kuce i urinske stapice. Do beta HCG >100 test je jako pozitivan, sa Beta HCG 50 crta se i dalje jasno vidi, a bledu liniju kao senku sam nazirala i na beta 11. Tek kad je beta u krvi bila 0, urinski test je bio negativan. Tako da sam se najkonkretnije moguce uverila da su testovi jako dobri. Sa anom sam posle zatrudnela i uradila test, dva dana pre nego sto je trebalo da dobijem- kranje jednoznacno pozitivan. Ok mozda ja imam trudnoce sa visokim HCG om, i svakako savetujem da sacekate otprilike dan kad treba da dobijete, ili dan dva posle ali nema potrebe cekati deset dana.
Uvek naravno moze da se desi neka losa sarza, greska proizvodjaca sta znam, ali je tehnologija kao takva vrlo pouzdana- verujte mi na recuser posted image

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Znaci trudnoće III deo
2.9.2019 19:12:43   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala zene!! Javim ako ima vesti:))


Zene ciklus mi je izostao definitivno. Evo vec nekih 12 dana, nemam nikakvih naznaka da cu dobiti. 2x sam uradila test iz urina, - ! Pa sam jos dodatno i betu iz krvi koji je samo potvrdio da nisam trudna! Jel se nekom desavalo ovo, da li je to znak da mi je izostala ovulacija? Da li cu dobiti kroz nrko period ili moram na izazivanje? Da pustim jos neko vreme..moja gin.radi tek od 16.09. Redovno sam dobijala pre na 27-28 dana, ali se sad to skratilo na 26 dana kao i obilnost i duzina trajanja ciklusa. Posle 2 sb. Savet ko je imao slicna iskustva?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 812
   RE: Znaci trudnoće III deo
2.9.2019 20:58:59   
vonavoj
Svasta moze biti..jesi pila antibitok mozda,bila na moru,promena klime..ciklus do 40 dana je "normalan".

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Znaci trudnoće III deo
2.9.2019 21:24:55   
MimaKos
Desi se nekad da ciklus podivlja, ne brini, ako nisi trudna (a nisi zelela trudnocu) to ti je najvaznije. Zakazi kod ginekologa da te ne boli glava..


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Znaci trudnoće III deo
2.9.2019 22:34:11   
Anoniman
Nisam menjala klimu i sl.Svakako cu ici kod gin.da se posavetujem, cekam samo da se vrati sa godisnjeg. Nego se plasim da mi se ne priblizava m. ( ne smem ni da izgovorim tu rec) jer sam odnedavno saznala da mi je ov.rez.smanjena i da treba da " pozurim", a bas zelim da se ostvarim kao majka. Zagazila sam u 38, i nije mi svejedno. Nadam se da cu uspeti i da cu imati dovoljno vremena.. Covek nikad ne zna sta ga ceka over the corner.

(odgovor članu MimaKos)
  Direktna veza do poruke: 815
   RE: Znaci trudnoće III deo
3.9.2019 0:28:03   
Maslacak15
e pa ako je tako onda si na pogresnoj temiuser posted image Nema onda nagadjanja, nego pripremi konkretan plan akcije. Verovatno ciklus nije bio ovulatoran ali mogla bi da uradis progesteron da budes sigurna. Ako nije bilo ovulacije onda je tesko prognozirati kad ces da dobijes. Mozda samo preskoci . U svakom slucaju kad dobijes prvi put treba onda da uradis hormone i da vidis na cemu si. Pominjes da si skoro saznala da je rezerva pri kraju, ne znam na osnovu cega ( Visok je FSH? ili AMH nizak....

U svakom slucaju ja bih detaljno pratila stanje, merila bazalnu, probala da tempiram odnose pred ovulaciju LH trakicama ( iako je svaki drugi dan u prvoj polovini ciklusa otprilike dovoljno tempiranje) pa ako ne ide tri cetiri meseca onda presavila tabak i videla sta dalje. Nista nije izgubljeno, ali nema vremena za cekanje... to hocu da ti kazem. Ja sam 1977. godiste tako da znam sta pricam. user posted image . Moje drugarice hvataju poslednje vozove. Ti si nesto mladja ali to je sve individualno, nema puno prostora za cekanje. Ne zelim da te plasim, naprotiv, samo hrabro i uspeces. Ali moras da se posvetis problemu a ne da cekas " da zatrudnis". Puno puno pozdrava i ako te nesto zanima pitaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Znaci trudnoće III deo
3.9.2019 15:34:27   
Anoniman
Maslacak hvala na savetima.. Definitivno necu gubiti vreme, upravu si za sve. Javicu se ako me bude jos nesto interesovalo. Pozz:)

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 817
   RE: Znaci trudnoće III deo
16.9.2019 12:21:00   
Anoniman
Cao svima! Imam jedno pitanje za vas. Sa tabletama za kontracepciju sam prestala proslog meseca, i posednji put sam imala 25.08., od 27.08. smo imali nezasticene odnose,jer zelimo bebu. S obzirom da sam imala redovne cikluse pre tableta,28 dana,doktor mi je rekao da bi sad trebalo da bude tako bez obzira na sto sam pila tablete. Sto se roce simptoma nista posebno, sem malo bola u donjem delu stomaka, i krstima, ali nista strasno. Radi se o tome sto to traje vec 7-10 dana. Nemam izrazen pms, i javlje se obicno dan,dva pred menstruaciju. Zanima me da li je neko imao slicna iskustva, i da li je moguce sam trudna.Hvala vam

(odgovor članu mama Jo)
  Direktna veza do poruke: 818
   RE: Znaci trudnoće III deo
16.9.2019 13:10:57   
vonavoj
Jos je rano za bilo kakav simptom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Znaci trudnoće III deo
16.9.2019 17:23:32   
emicaa
Anonimna ako sumnjas na trudnocu najbolje da ne nagadjes nego uradis betu ili test za utvrdjivanje rane trudnoce.Slazem se da je rano za simptome



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.9.2019 13:20:24   
Sisolinos


user posted image Cao svima! Zanima me da li je ovo pozitivan test, radila sam ga 4 dana pre termina? 😊 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.9.2019 15:44:14   
vonavoj
Mutna je slika bas.

(odgovor članu Sisolinos)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.9.2019 16:56:46   
emicaa
Ni ja ne vidim jer je dosta zamagljena.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.9.2019 17:38:09   
lesli
Meni se cini da vidim drugu liniju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.9.2019 18:46:24   
Maslacak15
i ja mislim da ima druge linije......


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here