|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
28.12.2012 8:18:47   
sasaaa
Zdravo, meni je zemunsko jako blizu, ali se plasim infekcija user posted image znam za vise slucajeva. Kako najlakse upasti kod dr Pljese a da se ne placa? Da li on radi u poliklinici pored vatrogasnog, imam uput za ctg tamo od 9.01.2013. Da li ima neki telefon gde moze da se proveri kad on radi i da li treba ctg da se zakazuje?

Koliko su bile teske bebe vas koje ste se lako porodile? Posto je moja bas bas krupna, prvo dete sam rodila u NF i namucili su nas ko nikog i tamo vise necu ni za zivu glavu.

< Poruku je uredio sasaaa -- 28.12.2012 8:19:33 >

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
28.12.2012 11:45:03   
Micamasa
Dr Pljesa radi u poliklinici odredjenim danima, ti 9. moras tamo pa se raspitaj kad je on i vidi ako je moguce da tada dodjes na sledeci ctg mada mozes se raspitati i telefonom kad je on, ja nemam broj ali nadji preko neta ili nazovi inf, pa ako je tu oko 9 on tamo ti idi tada.

(odgovor članu sasaaa)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.12.2012 19:47:33   
Mache
Micamasa jel' dozvoljavaju na prijemu u porodiliste da se unosi torba/koferce ili moraju stvari u kesu (nemam pojma kako ce mi sve stati u tom slucaju user posted image )? Svaki put kada odem na kraju zaboravim da ih pitam a trebalo bi vec uveliko da mi je sve spremno.. I da, nositi bade mantil ili ne? Kakvo je stanje sa grejanjem?

(odgovor članu Micamasa)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
1.1.2013 11:40:00   
Bekolino81
Sasaa,
ja sam se u zemunskom porodila i bilo je ok,rodila sam veliku bebu a ja sam sitna user posted image - 4150gr,55cm duga i 37cm obim glave. Izlazak bebe je trajao 45min, svi redom si mi stiskali stomak,dr.Plješa i Dr.Perović i mlađi i stariji i 2 babice i svi oni naizmenično.
Sada mi je beba krupna i prognoze više lekara kažu da beba može ići i do 4.500gr.Kuku meniii.

Mache,
pre su mogle torbe,grejanje je bilo vrhunsko,ja sam naknadno tražila da mi u decembru donesu letnju spavaćicu.Bade mantil nisam koristila i sada mislim da ga i ne nosim jer zauzima puno mesta. Da li je tako i sada,neka pišu mame sa svežijim iskustvom.

Da li je neko čuo,da sada u Zemunskom imaju nove,njihove spavaćice?

(odgovor članu Mache)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.1.2013 10:15:09   
Janncica
Evo mene sa svezim informacijama.
Porodila sam se u petak,u nedelju pustena kuci.
Sobe su ciste,wc onako. Toalet papir obavezno ponesite,jer tamo nema.
Stvari nosite u torbi,obavezno ponesite i mrezaste gacice jer vam ih oni traze da ih obucete. Bademantil ja nisam koristila.U sobama je jako toplo.
Babice i lekari su ljubazni.Sestre koje hrane bebe i koje bi trebalo da daju savete o dojenju su grozne.user posted image
Ali se sve prezivi tih 3 dana.user posted image
Ne znam sta koga zanima. Slobodno pitajte.

(odgovor članu Bekolino81)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.1.2013 15:19:59   
malamaki
da li u zemunskoj ima besplatam 4d ili 3d?user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.1.2013 16:40:47   
Bekolino81
Janncice čestitam!!!! user posted image Kako si prošla?

Da li imaju njihove spavaćice?

(odgovor članu malamaki)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.1.2013 17:28:34   
Janncica
Ima besplatan 4d u bolnici..
Bekolino81 prosla sam super. usla u salu u 6,zavrsila u 8. Malo sam popucala,dali mi anesteziju,tako da nisam osetila usivanje. Babice u sali su super... Nisam imala nikakve neprijatnosti sa njima.
Spavacice imaju,ali bolje ponesi svoje dve. Njihove su debele i velike....

(odgovor članu Bekolino81)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
3.1.2013 10:03:15   
malamaki
Zdravo svima. Ja sam nova na forumu :D cula sam da je zemunska sad jedna od boljih porodilista
hvalaaaaa na informaciji user posted image
jel samo treba da uzmem uput u domu zdravlja za zemunsku za 4d????

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.1.2013 16:47:32   
Zemunka85
Janncice, ko te je na kraju porodio? Koji boks? Koja soba :-) ?

Slazem se za sestre koje hrane bebe i brinu o grudima. Nama jednom nisu bila sedam sati.

(odgovor članu malamaki)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.1.2013 18:02:22   
Janncica
Porodio me dr. Banjanin(fin i ljubazan)
Bila sam u prvom boksu do vrata... user posted image i u 7 sobi... user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.1.2013 22:15:06   
Zemunka85
Znaci ni izabrani lekar, ni epi, ni apartman?
Cool

To je onaj mladi, tako?

Ja sam treci box tj do prozora i soba sedam.

Tebi je deda Mraz doneo najlepsi poklon na svetu.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.2.2013 12:22:07   
jo.anna.jo
ženske, ima li novih informacija o Zemunskom porodilištu? jel bila neka od vas u poslednje vreme, ako tako može da se kaže?

postoji li neki spisak stvari koji se ovde traži, za mamu i za bebu?

i da, da li je zaista toliko striktno da jedino pri otpustu mogu da nas vide?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
12.2.2013 9:20:11   
Janncica
Samo pri otpustu se vidite. Ali i onako si tamo 2 dana sa bebom koja stalno bi da visi na sisi. Neces ni pomisliti na nekoga,a ne da ti treba da ga vidis.user posted image
Za bebu samo pelene,a za tebe standardno.

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.2.2013 14:50:19   
jo.anna.jo
a pavlovićeva, vlažne? to ne traže u zemunskom?

spavaćice naše ili njihove?

a za izolaciju užas.. pa šta se radi onda, šalje mms? nema neki tajni prolaz ja makar da šmugnem da vidim nekoga i dam memorijsku karticu? :)

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.2.2013 15:29:16   
Zemunka85
Aaahha e dobra si sta tebe brine :-) . Meni iskreno posete uopste nisu nedostajale, naprotiv.
Ako je toooliko bitno - daj sestri, pa ce ona proslediti.

Kada sam ja bila, u Avgustu, trebale su tvoje spavacice i pavloviceva. Maramice ako zelis, ali tamo ce te uciti da to radis vlaznom tetra.

Janncice, jeste isli na kukice? Mi trebali krajem februara, ali kasno smo zvali, nema mesta, a ona ide na odmor, pa teeeek u Aprilu. Mada, nebitno.

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.2.2013 15:40:09   
Janncica
Zakazala mi za kraj februara uz...
treba ti i vlazne maramice za bebu,a pavloviceva ima tamo.
Ima tajni prolaz... user posted image muz ti dodje na ginekologiju(tamo udje),a tebi je skroz na kraju hodnika ulaz na ginekologiju... user posted image cula sam da su se neki tako sastajali u wc-u na ginekologiji. Mada za dva dana ti niko nece trebati... user posted image

A spavacice bolje ponesi svoje.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.2.2013 15:45:41   
Zemunka85
Hahaha da, samo bebu ne moze da vidi. A sve mozes i da preuzmes i posaljes po sestrama.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
14.2.2013 15:57:55   
Janncica
Meni je nekako brzo proslo to vreme u bolnici. Stalno se nesto desava. Ulaze,izlaze. Beba stalno na sisi. Milion ljudi me zvalo. A u casovima dokolice,tu su drugarice iz sobe user posted image . Bar jedna mora biti neki biserko. user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.2.2013 15:24:00   
jo.anna.jo
e pa da, kroz ginekologiju... Super!

dakle, spavaćice, pavlovićeva i i vlažne. ok lične higijene itd itd...

e a koliko vam je spavaćica bilo potrebno ukoliko ste rađale prirodnim putem? papuče za tuširanje imaju oni ili se nose? koliko ste ponele mrežastih gaćica i uložaka? pelene za bebu niste spominjale da ste nosile? a neku tetra ili peškirić za bebu kada je donesu itd?

E da, kako izgleda taj BF u zemunskom? pogotovu u višekrevetnim? tipa 8 žena + 8 beba nonstop?

huh, sigurna sam da imam još pitanja hehehehe, samo mi trenutno ne padaju na pamet :)))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.2.2013 16:48:19   
Janncica
Ja sam ponela dve. Nisam isprljala onu u kojoj sam se poradjala,a isla sam posle dva dana kuci,tako da mi nije trebalo vise. Ponesi pakovanje mrezastih gacica,cak i oni kazu da se obuku kad se istusiras posle porodjaja.
Za bebu ponesi veliki peskir na koji ces da je stavljas kad budes je stavljala u tvoj krevet.
Slobodno pitaj,ako nesto treba jos.
A vrlo je zabavno sa bebama u sobi. user posted image

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.2.2013 17:38:12   
jo.anna.jo
a sada urnebesno pitanje: kad već pomenu tuširanje, imaju li tople vode? mislim tople tople a ne tople mlake?
i možeš li stajati na nogama posle porođaja dovoljno da se istuširaš a da ne padneš pa da te špahlom skupljaju posle sa poda?

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
17.2.2013 15:14:02   
Janncica
user posted image user posted image Ti bas o svemu razmisljas.user posted image Vode ima tople... Opusti se...tamo se ostaje malo,brzo prodje i tamo ni ne razmisljas o takvim stvarima.user posted image

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
4.3.2013 11:50:07   
Bekolino81
Evo svežih informacija iz Zemunskog porodilišta - Porodila sam se 19.02.,

Lekari i babice su super,hrana i higijena odlična. U hodniku se nalazi gomila čistih posteljina i spavaćica koje možete uzeti kada vam god zatreba,i same sestre su rekle da ne treba da dozvolimo da spavamo u krvavoj posteljini i spavaćici. Izlazi se posle 48 sati od porođaja (kada je u pitanju prirodni porođaj i kada su drugorotke u pitanju). Poseta nema.
Jedinu zamerku imam na bebi frendli sistem. Meni su bebi doneli 4 sata posle porođaja, a još nisam ni jednom ustala,beba plače, ne mogu da je uzmem.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
4.3.2013 15:27:29   
jo.anna.jo
bekolino a jel pomažu te babice i sestre oko podoja prepovijanja i slično ili ti sve ostave sama da radiš? jesi bila u apartmanu ili u sobi? skroz prirodan porođaj ili epidural? ako je epidural, da li si morala da imaš sve analize pred odlazak ili su ti ih tamo radili (i kolika je cena na kraju bila)?
da li je za bebu trebalo još nešto da se donese (ne mislim na izlazak iz bolnice) osim malog pakovanja pelena kao što oni kažu?

setiću se ja još već nečega da te pitam hehehehe
hvala u svakom slučaju!

(odgovor članu Bekolino81)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here