|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
30.3.2013 18:24:07   
Lilly 85
Ja idem na zakazan i malo mi je frka. Citam po internetu da negde stavljaju dren, a negde ne. Kako je tebi bilo, jesu ti stavljali to? Jel boli stavljanje katetera i onog u grlo???
zanima me i gde je sala, na kom spratu i jel moze muz doci i cekati kad iz sale iznesu bebu da je vidi kao u drugim porodilistima????
Hvala puno na informacijama

(odgovor članu Mache)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
30.3.2013 18:25:46   
Lilly 85
eh da...interesuje me i koliko pre operacije ti ne daju da jedes i pijes? i sta uopste radis taj dan u bolnici pre operacije?

(odgovor članu Lilly 85)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
31.3.2013 10:38:53   
Zemunka85
Lilly, ne mogu ti nista reci oko CR, jer ne znam ama bas nista oko toga, ali ti mogu reci da muz ne moze da vidi bebu do otpusta. Nema poseta i generalno u Porodiliste niko sem porodilja i DR/sestara ne sme i da udje. Posto je to isti hodnik gde i ginekologija, odvojen nekim panoom :D, dok sam ja lezala desilo se da zene sa odrzavanja reudnoce dodju u porodiliste u WC, cak su i njih terali :D. Eto ... A za ostalo - javice ti se vec neko. Pozz

(odgovor članu Lilly 85)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
1.4.2013 6:37:51   
Mache
meni su radili hitan CR sa spinalnom anestezijom tako da nesto znam da ti kazem, nesto ne.. ja sam jela kod kuce ujutru oko 08h, i kad sam dosla na kontrolu, ostavili su me tu i porodili (oko 15:30h su me uveli u salu). dren mi nisu stavljali, a nisu ni mojim cimerkama (koliko sam ja skapirala stave ga jedino u slucaju ako u toku porodjaja vade i neki miom, cistu ili sl.). stavljanje katetera ti traje nekih 10-tak sekundi (i manje), i nije uopste bolno vise je mrvicu neprijatno ali posto to rade bas neposredno pred ulazak u salu neces ni obratiti paznju, veruj mi.. meni su usta bila slobodna radi komunikacije posto sam bila budna tako da nzm za to.. za posete ti je Zemunka85 vec rekla kakvo je stanje, tako da nista od vidjanja do otpusta. u pripremi ti jos jedino urade klistir ali i to je zanemarljivo, i ne boli.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.4.2013 13:16:03   
Malena Dj
Cao svima, ja sam nova na forumu,usla sam u 8 mesec i planiram da se porodim u Zemunskoj bolnici. Zna li neko nesto o dr. Mirku Mackicu?????? user posted image

(odgovor članu Lilly 85)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.4.2013 13:20:41   
Janncica
Cula sam da se zale zene na njega,mada je poradjao neke devojke iz moje sobe i one su zadovoljne.Dolazio je posle i da ih obidje,a nisu mi placale. Meni koliko sam ga videla deluje ok.

(odgovor članu Malena Dj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.4.2013 13:26:26   
Malena Dj
Jaoj i ja sam isto to cula juce, doduse ja licno nisam imala sa njim lose iskustvo ( sem toga da mi je na poceku rekao da je decak a sada da je devojcica )) ali ne bih to bas shvatila kao da nema pojma. Svima se desi da ppogrese. znas li mozda koliko spavacica da ponesem i sta mi sve treba za mene i bebu ??? iskreno,nijemi sve jedno :)))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.4.2013 16:00:42   
jo.anna.jo
za tog Dr ne znam, a za spavacice i te stvari mogu samo iz ličnog iskustva: za porodjaj možeš njihovu, taman da svoju ne isflekaš, a dalje možeš njihove koistiti ili svoje, a koliko će ti ih trebati zavisi samo od toga koliko ćeš krvariti (lohije ili rez...) meni se ni jedan jedini put nije desilo da sam uflekala ni spavaćicu ni krevet, ali opet to je individualno. u svakom slučaju stavljaj po makar dva mrežasta odjednom i valjda će da ti bude ok.

dakle osim lične higijene, papuča za tuš i papuča za sobu, neka zanimacija poput knjige će dobro doći ako nisi preterano pičljiva, kao i štek grickalica raznih, obavezno punjač za mobilni, mrežaste gaćice, i makar dva pakovanja mrežastih uložaka.
možda ti zatrebaju veštačke bradavice, ali pumpica tada neće sigurno je ti kanali neće biti još razradjeni ako si prvorotka. asepsol bi bio potreban takodje kada ideš u toalet, ali iovako teško da ćeš sesti na dasku, sve i sa asepsolom i onim podmetačima, jer ipak dosta je žena koje koriste kupatila, ako si u regularnim sobama.

ako ne budeš zaključavala glavna vrata od kupatila, već samo tuš kabinu, obavezno ponesi neku nepromočivu tobu ili nekoliko kesa gde ćeš staviti stvari, naravno jedan peškir po jednom odlasku na tuširanje tako da slobodno ponesi one manje, jer sumnjam da ćeš kosu prati...

za bebu tamo imaju sve osim jednokratnih pelena, mada se ponekad desi da nestane vlažnih maramica. a za izlazak iz bolnice, to će ti doneti naknadno.

e da, ako ti je koža sklona strijama, ponesi i neku mackalicu koju si koristila, ne toliko za stomak koliko za grudi koje nabujaju još dva broja ako imaš mleka :)

(odgovor članu Malena Dj)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.4.2013 16:22:40   
tiki1803
Cao i od mene,ja bih isto sad u aprilu trebala da se porodim u Zemunskom porodilistu pa me interesuje od papira sta mi sve treba.Znam za krvnu grupu,lk,uput za bolnicu i nista vise.Malo mi je cudno da sve ostale bolnice traze brdo analiza a oni nista (tako bar pise).Malo mi je to cudno pa da ne bude neki zez na prijemu.

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.4.2013 17:52:13   
jo.anna.jo
lična karta, zdravstvena knjižica, krvna gupa i uput i to je to.

ukoliko je CR ili epidual, mislim da bi trebalo neke analize pre da se odrade, ali to su već dogovorene stvari, tj stvari koje se moraju ugovoiti, pa s tim u vezi će ti reći doktor.

(odgovor članu tiki1803)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
3.4.2013 0:39:17   
Zemunka85
Malena, ja sam vece pred porodjaj zapala u smenu DR Mackica i nije mi se svideo. Bio je nezaine i jaaako neljubazan, ali me nije pregledao. Imas i na prethodnim str iskustvo sa porodjaja. Ali eto vidis obilazio je svoje pacijentkinje, mene moja FR nije.
Tiki, za epidural ti ne trebaju nikakve analize.

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.4.2013 17:08:49   
Mache
Malena ja sam bila kod dr. Mackica. Isto sam bila u frci zbog cutih losih komentara o njemu. Moje iskustvo je medjutim krajnje pozitivno, i meni se bas svideo.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.4.2013 12:47:49   
Malena Dj
Hvala svima na informacije znaci mi mnogo ! Ja stvarno sa njim nisam imala lose iskustvo vodi mi trudnocu vec 8 meseci i na vezbama sam cula da je jako los pa me je zanimalo i drugo misljenje, zenica koje su vec mozda bile kod njega. a i ja necu platiti da me on porodi, kad dobijem bolove otici cu tamo pa ko mi padne u smenu taj ce me i poroditi. Hvala svima puno. Ja sam sve spakovala jos samo krvnu grupu da izvadim na moje novo prezime. :))user posted image

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
8.4.2013 21:56:26   
tinus
zdravo ženske, nova sam na forumu. čitala sam vaša iskustva vezana za zemunsko porodilište, ohrabrujuće zvuče. user posted image meni je termin 24.maj pa me zanima jel još nekoj termin krajem maja?

(odgovor članu Malena Dj)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.4.2013 9:34:40   
IvanaZemun
Zdravo svima! I ja sam nova, meni je termin 23. maja. user posted image user posted image

(odgovor članu tinus)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.4.2013 10:15:09   
dijana1*
IvanaZemun dobro nam dosla user posted image
mozes da nam se pridruzis i na drugim temama a i da caskas sa ostalim trudnicama u temi trudnice trece tromesecje user posted image

(odgovor članu IvanaZemun)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.4.2013 15:02:43   
IvanaZemun
Hvala! Bolje vas nasla! user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
15.4.2013 12:44:02   
Malena Dj
Dobro dosle :)) i meni je termin u maju ali 31.maja ali se nikad ne zna mozda se bas nadjemo tamo oko 20-maja. :)))

(odgovor članu IvanaZemun)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
16.4.2013 9:16:20   
Zemunka85
Sad na Studiu B vidim da se juce u Zemunskoj nije rodila ni jedna beba. Haaaaaaaaaaaaaajde zene, sta cekate? :D

(odgovor članu Malena Dj)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
23.4.2013 13:24:44   
Malena Dj
Cao devojke, kako ste ??? Ima li neka iskustvo sa apratmanima u Zemunskoj? Koliko je jedan dan i koliko je zena u sobi ??? ;pozzzuser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
26.4.2013 13:42:04   
jo.anna.jo
2500 dinara po danu, biraš obroke (ok ne naravno kao u restoranu, ali imaš par ponudjenih varijanti), donose ti užinu, maze te i paze na neki način, jer kod nas na žalost 2500 din čini to da se prema tebi ophode kao prema čoveku a ne kao prema stoci.., a to se ogleda u tome što se ne dernjaju po sobi od 5 ujutro, što se obraćaju pristojnim tonom i što ti sestre ti sve lepo i postupno objasne i pokažu... mada čast izuzecima koje su to radile i u regularnim sobama i koje su presjajne mlade žene.

u svakom slučaju, ono što je najbitnije, jeste privatno kupatilo, najviše je dve žene u apartmanu i to je to. imate i TV, ali ako budeš tamo snimi na usb šta ti treba ako ćeš uopšte nešto i gledati pa "utakni", jer antena jedva radi..

(odgovor članu Malena Dj)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
26.4.2013 14:24:06   
Janncica
Ja sad moram da prokomentarisem... user posted image Ja sam bila u sobi(ne apartmanu) sa jos 4 zene... I niko se nije prema ni jednoj od nas ponasao kao prema stoci. Jesu one neke sto hrane decu bile nadrndane,ali niko nas nije ni vredjao,niti se grozno ponasao prema nama. A i meni je najgore bilo sto delim wc,ali ni to nije onako kako sam ocekivala. Stvarno je higijena na nivou.
Nama je bas bilo super u sobi.Imas bre sa kim da caskas. Dok svaka iskuka za svoj porodjaj,malo na muza,svekrvu,bebu,muza koji se napio...prodje to brzo.user posted image

Mada nije ni puno 2500 na dan za apartman.

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
26.4.2013 14:29:08   
Zemunka85
Ja to oduvek pricam :D.
Soba rules :D

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
28.4.2013 10:13:18   
jo.anna.jo
joj jannice, verovatno sve to zavisi izgleda, od mnogo faktora.

pošto sam bila i u sobi i u apartmanu, mogu samo da uporedim ta dva, a to je baš ono što sam napisala.
mene je užasno nerviralo to buđenje u 5 i dreka, sklonite sve sa natkasne, zategnite čaršave, ajde brzo presvlačenje itd (iako je sve bilo pod konac,samo nije poenta u tome da je sve sređeno nego da se sestre same razbude pa se dernjaju kao furije), takodje me je izbacilo iz takta kada je sestra rekla jednoj ženi, a upućeno je bilo svima nama "kako ne znate da dojite, kako žene u africi, one znaju a nema ko da im pokaže" i otišla nadrndana, a u sobi 5 mama koje gledaju zblanuto jer je svima prvo dete.. pa onda taj odnos da treba da dodje po tebe da odete do toaleta pvi put, i sasvim slučajno se to zaboravi, zamoliš da ne donose bebu odmah jer nemaš snage, ali ne lezi vraže donesu ti je još dok ne smeš da ustaješ itd.. i tako, gomila stvari koja izluđuje, a koja se apsolutno menja u app..
ja se na svom poslu obraćam sa "Vi", a zar je teško ponašati se makar primereno? Naravno moram da naglasim da ima sjajnih žena, tj sestara (o DR ovde ni ne pričamo u svakom slučaju) koje mogu svima da posluže za primer, ali one nisu u većini...

u stvari, dovoljno je samo i postojanje pivatnog kupatila bez ičeg drugog što je meni dodatno smetalo, da bi se dao glas za app...

no u svkaom slučaju to je moje mišljenje, kada bih se opet poradjala mislim da bih se pre porodila kod kuće nego da odem u regularnu sobu...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.4.2013 13:39:21   
Malena Dj
Hvala devojke puno na ovim informacijama :))) Ja cu se najverovanije odluciti za aprtman a jedini razlog je kupatilo. A i cena je ok.za razliku od drugih bolnica. Hvala puno jos jednom svima :)))) pozzdrav za sve user posted image user posted image

(odgovor članu jo.anna.jo)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here