|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:27:03   
Lu
NEDJO DRAGA NIJE JOŠ KASNO DA TI NEŠTO KAŽEMuser posted image
Zaboravila sam reći da se u šarenu salatu stavljaju i kiseli krastavci isječeni na tanke kolutiće, ako imaš možeš ih dodati sada, mada i to je stvar ukusa, ja stavljam pa eto da znašuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:29:45   
Anoniman
Nema veze draga, svakako nisam ljubitelj, jedem ih samo kupovneuser posted image Taman luk umesto krastavacauser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:30:49   
Anoniman
Što ne volim kada vidim da tako lepo ćaskate u nekoj temi u kojoj ja nemam baš ništa pametno da kažem. user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:33:22   
Anoniman
user posted image Taške, da ti sve pošaljemo po teglu od svega što smo pravile, pa da diskutujemo zajednouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:36:05   
Anoniman
MM će se obradovati, ja to sve ne jedem! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:38:10   
Anoniman
E onda stvarno nema nade da nam se pridružiš u ovoj temiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Zimnica
27.9.2010 8:39:28   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Zimnica
27.9.2010 19:49:04   
jelena038
ja svake godine pravim nesto drugo, da dokazem da umem, a niti jedem, niti volim user posted image a da stvar bude ludja, uvek su mi recepti, nekako.. nedovoljno dobri, pa sve izmenjam i onda mi se uopste ne svidi, a svi drugi odlepe, pa mi gosti odlaze kucama sa teglama user posted image ove godine cu da pravim samo onu jednu stvar koju stvarno volim - onaj paradajz u flasama, nekuvan, samo cedjen, sa persunom. red bi bilo da mi ne uspe user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Zimnica
27.9.2010 19:51:45   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jelena038

ja svake godine pravim nesto drugo, da dokazem da umem, a niti jedem, niti volim user posted image a da stvar bude ludja, uvek su mi recepti, nekako.. nedovoljno dobri, pa sve izmenjam i onda mi se uopste ne svidi, a svi drugi odlepe, pa mi gosti odlaze kucama sa teglama user posted image ove godine cu da pravim samo onu jednu stvar koju stvarno volim - onaj paradajz u flasama, nekuvan, samo cedjen, sa persunom. red bi bilo da mi ne uspe user posted image user posted image user posted image


ili celerom
njam nema ništa boljeuser posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Zimnica
27.9.2010 19:54:49   
jelena038
samo ne znam kako se cedi..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Zimnica
11.10.2010 15:56:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: red sonia

ja najvise *****dim ako satima kuvam pekmez a on za mesec dana pocne da se kvariuser posted image user posted image

Eeee zato što ne staviš vruć pekmez u vruće tegle, kod mene tako stoji i po dvije godine šipkov pekmez, pošto ga niko ne jede osim meneuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Zimnica
11.10.2010 16:03:25   
yeeca
i moja mama stavlja u vruce tegle, dobar je stvarno i posle dve godine sto rece Lu..user posted image



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Zimnica
11.10.2010 16:31:45   
SUPER MAMA
Ja danas pravila sarena salata i dobro je ispala, za prvi put.user posted image

(odgovor članu yeeca)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Zimnica
11.10.2010 20:19:07   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: red sonia

ja najvise *****dim ako satima kuvam pekmez a on za mesec dana pocne da se kvariuser posted image user posted image




Eeee zato što ne staviš vruć pekmez u vruće tegle, kod mene tako stoji i po dvije godine šipkov pekmez, pošto ga niko ne jede osim meneuser posted image



e to za vruce tegle nisam znalauser posted image

< Poruku je uredio red sonia -- 11.10.2010 20:20:38 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Zimnica
11.10.2010 20:24:25   
smeško
A kako, inace, sipate vrucu hranuuser posted image Malo ste me zbunile, ja i ne znam za drugacije sipanje u tegle, osim na vruce da ne bi poprskale.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Zimnica
12.10.2010 10:12:51   
Lu
Ja ovako:
Pekmez, ajvar i sve što se kuha sipam vruće (oko 5 min da stane poslije ključanja) u tegle zagrijane na 100 stepeni (oko pola sata) i zatvorim poklopcima koji su takođe bili u rerni, to se zove pasterizacija, time se ubijaju bakterije i nije potrebno dodavati konzervans niti vinobran.
Krastavce, karfiol i dr. svježe povrće koje se kiseli prelijem vrućom vodom , stavim u tegle takođe zagrijane pola sata na 100 stepeni i onda zatvorene tegle opet pola sata na sto stepeni, kada se potpuno ohlade složim ih u ostavu.

Šarenu salatu i turšiju ne treba.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Zimnica
12.10.2010 10:17:02   
Jeca*
user posted image  tako radi i moja mama
svaka čast domaćice user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Zimnica
15.10.2010 23:23:38   
Vika
Stavila tursiju, feferone, kornisone, paradajz jos ranije i planiram iz minjine kuhinjice da probam "kapulice"- ukiseljene male glavice crnog luka

Od mene dosta, mada kad vidim sta je sve Lu ostavila...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Zimnica
23.10.2010 22:29:17   
jelena038
mmmmmmmmm.. probala sam novi mamin recept, ne znam od koga ga je zbavila, ali je fantastican! dakle, nisam ljubitelj paprike, ali ovo je nesto skrooooz, skrooooz nemoguce ukusno! razlicite vrste paprika, sa crnim i belim lukom se blansiraju par minuta u rastvoru vinskog sirceta, pa se posle mesaju sa senfom, uljem i zacinima! napravila sam i jednu tegla u koju sam probno dodala u istom rastvoru obarene sampinjone, ne znam koje je lepse!!!! bas sam srecna! posebno sto sam posle dve nedelje lezanja najzad nesto korisno uradila!!!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Zimnica
27.10.2010 0:46:53   
jelena038
evo, prva runda, po tegla od svega:

user posted image

kupus-sargarepa,
paprike u senfu,
ajvar od sargarepe,
paprike i gljive,
ribanac u tegli, sa sve krpicom user posted image
gljive i sargarepa u senfu,
marinirani sampinjoni i sargarepa u ulju user posted image

kaca sa kiselim kupusom mi se nije uklapala u esteticki kod


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Zimnica
27.10.2010 11:14:47   
Malecka074
Mmmm...Jelena, ti si bas bila vredna! Svaka cast!user posted image
Ja sam napravila samo krastavce i paprike u medu!


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Zimnica
27.10.2010 11:27:43   
jelena038
joj, to me interesuje, imam neki med sa pijace, ponestalo mi tatinog, a kako me upala pluca pozurila, nisam imala vremena da cekam da mi salju.. elem, taj sa pijace nicemu nije, bas bih da ga u nesto utrosim.. kako to pravis?

stavljacu ja jos, cveklu treba da kuvam, same sampinjone da mariniram, mozda stavim i krastavce, ako ih uopste jos ima, nemam blage veze, nisam nedeljama izasla iz kuce.

ostalo, ajvar, pindjur, cepkanu, sokove, dzemove, slatka, med.. sve tata sam napravi u selu, dok pece rakiju!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za moga tatu!!! user posted image

kad nam stigne paket od njega, sa sve gajbom sa jabukama.. niko srecniji na svetu! user posted image

inace, pola od ovih stvari uopste ne jedem, ali uzivam u pravljenju, napisala sam to gore. i jos sam napisala.. user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: jelena038

ove godine cu da pravim samo onu jednu stvar koju stvarno volim - onaj paradajz u flasama, nekuvan, samo cedjen, sa persunom. red bi bilo da mi ne uspe





_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Zimnica
27.10.2010 11:32:00   
Malecka074
Hahahaha...dobra si! user posted image user posted image
Evo recept:

Potrebni sastojci:

3 kg mesnatih paprika(crvenih,zutih,zelenih)
2 l vodom razblazenog sirceta(u odnosu 3:1)
1/2 kg meda
maslinovo ulje

Priprema jela:

Paprike prepoloviti, odstraniti im semenke, oprati ih i dobro ocedit. Redjati ih u tegle naizmenicno, prema boji. Razblazeno sirce prokuvati sa medom i preliti paprike- tako da sasvim ogreznu. Kada se marinada ohladi, sipati odozgo ulje na debljinu od dva prsta, pa povezati tegle.


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Zimnica
27.10.2010 11:37:29   
snješka
Ja sam ove godine uspjela samo ispeći crvene paprike i napraviti salatu od crvenih paprika sa bijelim lukom. Još ću, ako uspijem, naribati kupusa. A kupila sam kupus koji je sveki morala kiseliti, jer ja nisam imala vremena.
A vi ste prave domaćice, svaka čast. Jelo, ovo sa gljivama mi se posebno sviđa,....šta ću....obožavam gljive user posted image .


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Zimnica
27.10.2010 11:54:11   
jelena038
malecka, pa te paprike su slatke???!!!!

snjaska, ima na netu puno recepata za kiseljenje sampinjona, ali ako ih planiras praviti, obrati paznju: sve te varijante su bas prekisele. ako ne volis toliko kiselo, sve uradi isto kako pise, prokuvas par minuta u rastvoru sirceta, ali ne zalivaj time, nego uljem! a ako vise volis one koje kupujemo u prodavnicama, to je skroz druga tehnika, salamurenje, blansirane ohladjene gljive zalivas slanim rastvorom (oko 15 %) da obavezno bude preko povrsine gljiva. ja cu stavljati tako ove godine, sve mi je ovo prekiselo, iako svi vise vole da kisi..


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here