|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.8.2009 20:09:52   
Verus
user posted image tako je!  I poenta je da je to izbor, taman posla da nas neko tera na nesto.  Ni ja nisam rekla da ne bih, samo volim da SVE znam o SVEMU sto se radi na mom telu.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.8.2009 20:19:22   
indy_25
ja ne bi nikad licno ni epidural niti carski rez izuzev ako moram carski. Ja sam za prirodan porodjaj pa i nek boli ne boli ni toliko strasno bar mene nije i cim se porodis zaboravis na taj bol i nista te vise i ne boli.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.8.2009 20:52:57   
Anoniman
Ja volim kad je sve prirodno, tako mi je bilo na prvom porodjaju. Posle njega mi nisu ostale ruzne uspomene, i jedva sam cekala da kroz sve to prodjem jos jednom.
Drugi porodjaj mi je bio indukovan i jako bolan, tako da sad posle njega i ja glasam ZA epidural. Kamo srece da sam ga imala drugi put, ne bih se potresla tako kao saduser posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.8.2009 22:58:39   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Verus RR


A to sto su tebi  rizici procedure smesni, bez obzira koji je procenat u pitanju, je meni jako strasno.  Uopste nije smesno sto je neka zena out there  to dozivela. 

Evo, da zavrsim, zanimnjiv sajt sa statistikama, izdvajam neke :

http://www.livescience.com/environment/050106_odds_of_dying.html
(mislim da su podaci za SAD)






Air Travel Accident

1-in-20,000





Lightning Strike

1-in-83,930





Snake, Bee or other Venomous Bite or Sting

1-in-100,000





Asteroid Impact

1-in-200,000 (500,000) itdDakle, ako se vec "frljamo" statistikama da razumemo sta to znaci. To znaci da je verovatnoca da jedna porodilja nakon primljene epiduralne ostane paralizovana veoma slicna verovatnoci da pogine setajuci se svojom ulicom od udarca asteroida u Zemlju. Ili, da je verovatnoca da je ubije grom, tri puta veca. Ili, da je verovatnoca da pogine u avionskoj nesreci 12 puta veca. O cemu mi pricamo?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Epiduralna DA ili NE
6.8.2009 21:25:20   
Anoniman
Drugarica moje drugarice ima problema sa ledjima otkad se porodila sa epiduralom... tako je meni drugarica najzeshtje napljuvala epidural....
Iskreno...nisam sigurna dal verujem toj drugarici....el eto...podelila sam ono shto znam o ovome....sa vama...

Svoje lichno mishljenje .... trenutno nemam

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 12:30:53   
Rivana
Upoznala sam skoro zenu gde je imala prvi porodjaj bez epidurala a drugi sa. nahvalila je epidural kaze da se ne moze porediti, i kaze da bi se opet kad bi se poradjala opredelila za epidural nikako prirodno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 12:58:48   
Rina
Ja znam sledece: Svako vestacko ublazavanje bolova ima uticaj na nivo endorfina (prirodnih ublazivaca bolova koje pravi nase telo - znaci sto jaci bol osecas to se vise pravi endorfina) a kao lancana reakcija smanjuje se i nivo prostaglandina koji podstice dobre kontrakcije. Tako se tokom epidurala cesto moze desiti da se upotrebi indukcija (oxitocin ili sta vec) a one koje imaju iskustva sa indukcijom znaju kakva je to ludacka neprirodna stimulacija,navala kontrakcija (koje u ovom slucaju majka osetiti nece bol ali zato neke bebe nece dobro podneti, srcana radnja se usporava i u nekim slucajevima morace hitno na carski rez)
Tako da,ja sam licno za probati prirodno pa cete videti koliko mozete izdrzati i eventualno zatraziti epidural,sustina je da sam bol kao bol nije stetan ni za bebu ni za majku...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 15:27:17   
Verus
Slazem se sa Rinom....postoji granica do koje se sme dati epidural, pa ako ne izdrzim, uzecu ga....on takodje smanjuje cirkulaciju u posteljici a zato i smanjenje otkucaja srca i ostali side effects....

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 15:31:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Rina

Tako da,ja sam licno za probati prirodno pa cete videti koliko mozete izdrzati i eventualno zatraziti epidural,sustina je da sam bol kao bol nije stetan ni za bebu ni za majku...

Ne znam koliko je to u Srbiji moguce,mislim da moras ranije dogovoriti za epidural.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 16:32:36   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Rina

Tako se tokom epidurala cesto moze desiti da se upotrebi indukcija (oxitocin ili sta vec)
Tako da,ja sam licno za probati prirodno pa cete videti koliko mozete izdrzati i eventualno zatraziti epidural,sustina je da sam bol kao bol nije stetan ni za bebu ni za majku...


Epiduralna analgezija se UVEK daje uz neku vrstu indukcije. Ovo nije porediti sa indukovanjem kontrakcija jer se dozira u skladu sa nalazima CTG-a na koji su mama i beba non-stop prikacene. To je, izmedju ostalog, prednost epidurala, jer takav porodjaj krace traje. Uopste se ne slazem da bol nije stetan. Prag bola je individualan, tako da kod nekih zena, bol moze biti toliko jak da u potpunosti omete trudnicu da aktivno ucestvuje u porodjaju. To ne mozete znati. Moja mama se sa prvim detetom porodila za manje od dva sata sve sa pucanjem vodenjaka kod kuce, i kaze da nije puno bolelo. Drugi put se poradjala na stolu 8h i kaze da je mislila da nece izdrzati. Mene je jezivo bolelo dok nisam primila epidural, a moja koleginica kaze da je migrene vise bole od porodjaja. Sve je krajnje individualno.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 16:34:40   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Rina

Tako da,ja sam licno za probati prirodno pa cete videti koliko mozete izdrzati i eventualno zatraziti epidural,sustina je da sam bol kao bol nije stetan ni za bebu ni za majku...

Ne znam koliko je to u Srbiji moguce,mislim da moras ranije dogovoriti za epidural.



Ne znam kako je u ostalim bolnicama, ali u Frontu uplatite epidural i ako ga neiskoristite iz razno-raznih razloga, vrate vam pare. Sa mog aspekta, bolje da uplatis pa da se predomislis, nego da ne uplatis, pa se predomislis.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 17:50:52   
cici78
Leki, u Frontu ne trebas da uplatis ranije epidural, nego kad izlazis iz bolnice i to 12.000 din. Ali trebaju da ti ga odobre ginegolog i anesteziolog iz Fronta. Ja sam to obavila pre dve nedelje. I ja jos bila zapela da hocu da uplatim cisto da budem sigurna da cu ga dobiti, oni kazu da se to obavlja pri otpustu iz porodilista. A dali su mi papir da je odobren epidural. Uz to garantovali da cu ga dobiti.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 22:46:39   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: cici78

Leki, u Frontu ne trebas da uplatis ranije epidural, nego kad izlazis iz bolnice i to 12.000 din. Ali trebaju da ti ga odobre ginegolog i anesteziolog iz Fronta. Ja sam to obavila pre dve nedelje. I ja jos bila zapela da hocu da uplatim cisto da budem sigurna da cu ga dobiti, oni kazu da se to obavlja pri otpustu iz porodilista. A dali su mi papir da je odobren epidural. Uz to garantovali da cu ga dobiti.

Kada sam se ja poradjala u martu ove godine, morala sam da uplatim i da obavezno ponesem da je placeno na porodjaj inace mi nece dati epi. Pregledi su formalnost. Barem meni je tako bilo. Moj gin i anesteziolog su samo nazvrljali nesto na papiricu, ja to predala u ambulanti, ako se dobro secam br. 1 (levo od kartoteke) i platila. I jos mi naglasili da, ako izgubim listic, moracu ponovo da platim po izlasku. Tako bese pre 5 meseci...a vidim danas Stanojevic kaze da i tvoj lekar moze da prisustvuje porodjaju za 40.000din....

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 22:55:29   
mihi
Jos se jedino u ovoj zemlji diskutuje o nus efektima epidurala..... Ja sam imala CR u epiduralu i prezadovoljna sam, brže sam se oporavila nego posle prirodnog porođaja prvi put, videla odmah svoju bebu u 10 45 sam se porodila u 11 i 15 telefonirala, ma svakom bi ga preporučila.....

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 22:57:07   
cici78
Ne znam zasto se sad ne uplacuje, imam i ja drugarice koje su uplatile u devetom mesecu i naravo dobile ga. Veruj mi lakse bi mi bilo da sam ga uplatila, da ne mislim. Sto se ostale procedure tice sve sam isto prosla, za par minuta nalupali par pecata, a ja deset puta "a jel mogu ja sad da platim", za malo su me isutirali, anesteziolog drzak sacuvaj Boze... Leki jesi li ti zadovoljna epiduralom? Da li su ti ga prikljucili na vreme ili si morala do besvesti da ih dozivas kao sto neke porodilje pricaju? Koliko si tada bila otvorena? Izvini sto dosadjujem ali sutra mi je termin pa sam se malo ufrcila...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 23:21:25   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: mihi

Jos se jedino u ovoj zemlji diskutuje o nus efektima epidurala.....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 23:32:54   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: cici78

Leki jesi li ti zadovoljna epiduralom? Da li su ti ga prikljucili na vreme ili si morala do besvesti da ih dozivas kao sto neke porodilje pricaju? Koliko si tada bila otvorena? Izvini sto dosadjujem ali sutra mi je termin pa sam se malo ufrcila...


Pa posto sam optuzena da namecem svima epidural, moze se zakljuciti iz mojih postova da sam PREZADOVOLJNA!!!!!! Blago receno! Da nisam bila vezana za krevet ustala bih i izljubila anesteziologa! Primljena sam u subotu u 15h na patologiju trudnoce zbog holestaze, a od petka od 20h sam imala kontrakcije, ne jake, ali sam zakljucila da su to kontrakcijeuser posted image . Oko 21h (u subotu) sam mislila da cu umreti user posted image  mene je mnogo bolelo, pozvala sam svoga dr i dok se sve to organizovalo ispostavi se da sam otvorena samo jedan prst ( a ja pekmez umirem user posted image  ). Mehanicki me otvore do dva i po prsta i oko 23h me spuste u porodiliste. Onda su me pripremili, nakacili na CTG, odmah je dosao anesteziolog, dao mi epi. Na sto sam legla oko 23.30, epi primila oko 23.40, poceo da deluje oko 23.45, u 23.55h sam se porodila (muz mi upravo diktira vremena jer je bio sa mnomuser posted image ). Epidural je ZAKON! Ako ti ga ne daju, juri ih i dosadjuj! Onog trenutka kada je prestalo da me boli ja sam se opustila, dobila napone i porodila. Uzivancija! To je tako divan osecaj, kada bol stane, a sve osecas. Mene su golicali, sve sam osecala, osim bolauser posted image  Ispostavilo se posle da me toliko bolelo jer sam imala porodjajne kontrakcije a nisam se otvarala posto sam do srede pila partusisten. Ali epidural user posted image ! I ne dosadjujes uopste, pitaj slobodno ako te jos nesto zanima.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.8.2009 23:38:40   
Leki 77
I jos nesto. Anesteziolog moze to da zaboravi da ti naglasi. IZUZETNO je vazno da slusas sve sto ti govori, kako da legnes, gde ruku da stavis i da se ne mrdnes kada plasira kateter. Sam ubod katetera je ekvivalent primanju inekcije u guzu, dakle nije vredno pomena. Medjutim, ako se zbog kontrakcije cimnes u trenutku kada ti ga plasira, moze da se desi da nije stavljen na pravo mesto pa da te i dalje boli te da mora ponovo. To se desava i bezazleno je, ali sto da te boli duze kada ne mora user posted image . Dakle, ako te puno bude bolelo to je 10sec tokom kojih moras biti vrhunski skoncentrisana. I pocinje da deluje za 5-10min (kod mene za 7 tacno). Samo prestaje da te boli. Milina. Ma svaki dan bih se tako mogla poradjati. Bez preterivanja. Moje cetiri drugarice su se tako porodile i sve smo istog misljenjauser posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.8.2009 7:24:58   
cici78
Jao extra!!! Hvala punouser posted image  Samo da prodjem bar slicno kao ti. Ma nisam cula za sad da je neko lose prosao sa epiduralom, citala sam mnoga iskustva a i moje drugarice, kume, rodjake koje su imale epi samo su ga hvalile...Ja se ne plasim uboda. Mislim da cu i ja na pocetku morati na to mehanicko otvaranje grlica, jer sam jos uvek zatvorena mada mi je dr juce rekla da je potpuno omeksao. To valjda znaci da cu se mozda i sama otvoriti...daj Boze jer jeza me hvata od tih vaginaletauser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.8.2009 9:42:49   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: cici78

jeza me hvata od tih vaginaletauser posted image

Mislim da su vaginalete sjajna stvar jer sve ide brzouser posted image . Dve moje drugarice i ja samo se porodile u tri dana u Frontu, tako da sam pored jedne sedela kada su joj dali vaginaletu. Morala je da lezi 2h, kontrakcije u pocetku nisu bile bolne, a kada su postale jace, spustili su je na porodjajno i porodila se vrlo brzo. Sve u svemu, suma sumarum, ceo celcati porodjaj od prve kontrakcijice do grljenja bebe nije joj trajao ni 4huser posted image . Uzivancija, ako mene pitas. Ni ja o epiju nikada nista lose nisam cula iz licnih iskustava. Cak sve koje su ga primile su toliko bile odusevljene da nisam imala dilemu. Ne brini Cici, bice to sve super, pa za koji dan da nam se javis sa placom malise kod kuceuser posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.8.2009 10:00:47   
Anoniman
Iskreno, meni su te vaginalete sranje. Stavili su mi je u 7 ujutro, i imala sam lagane bolove, a kasnijje kao jake menstrualne, koji su bili podnosljivi. S obzirom da sam bila otvorena 3 prsta, tada sam se samo otvorila jos jedan. Tek u 12 kada su mi probusili vodenjak poceli su ludacki bolovi. U 2 su mi ukljucili indukciju i u 3 i 15 sam se porodila. Znaci vaginaleta ti je samo mazalica za oci, bar je kod mene tako bilo. 

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.8.2009 18:21:14   
tomic
I sta sad je da radim?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.8.2009 18:24:33   
marince1
Uzmi u domu zdravlja uput za anesteziočoga i porazgovaraj sa njim.On ce ti reci koje su ti analize potrebne.
Milim da cesposle tog razgovora najbolje da odlucic hoces li epidural ili ne.
Drzim ti palceve!user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.8.2009 20:55:49   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: tomic

I sta sad je da radim?


Kako to mislis? Na osnovu tvog stanja, termina porodjaja itd. lekar ce oceniti da li je potrebna indukcija. Meni nisu hteli tako da izazovu porodjaj. A ako se dvoumis da li epidural ili ne, Marince je u pravu. Razgovaraj sa anesteziologom. Ja sam imala pozitivno iskustvo, i licno ne poznajem nikoga ko nije imao pozitivno iskustvo, ali mislim da je na svakoj zeni da sama o tome odluci vagajuci razloge za i protiv. Ja nisam mislila da postoji i jedan jedini razlog protiv, sto sam iznosila ovde.

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.8.2009 13:42:55   
Rina
Ovo mi se bas svidelo...mozda nije lose procitati:

Choosing natural childbirth is choosing to trust your body Even more than that, it's knowing that you already possess all the tools you need to give birth.
Having a natural birth doesn't mean choosing pain.



Why Natural Childbirth?



Giving Birth Naturally

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here