|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 9:49:48   
Klarita
user posted image
Ovo je proba user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Otisla sam, dok me niste spalili...
Maro, sad cu da vas smorim ovim user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 25.2.2014 9:53:58 >

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:19:07   
Jole84
Joj što su slatki smajlići user posted image
dobro jutro devojke user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:24:56   
Mille
Dobro jutro/dobar dan. Ima novih trudnica, tri ako sam dobro zbrojala, ali nesto nam tema/chat i nije zivahan. Nadam se da cemo biti auzrnije :)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:31:26   
tillia
I ja stavih ticker,konacno! dovukla sam se do kompauser posted image

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:33:50   
jovana jojo
Ana13 Cecana Fidelity dobrodosleuser posted image

Hvala Karlita nesto sam citala oko carskog reza a pogledacu to za spinalnu anesteziju vidim da ju je njih dosta isprobalo i da su odusevljeni jer vide bebu odmah po rodjenju. Popricacu jos sa doktorima sta oni misle.

Jole ne brini to za sto ti je trudnoca manja za jednu nedelju i meni je bilo tako od pocetka ali beba se lepo razvija da ne cuje zlo, ne treba to da te brine uopste. Samo nek ostane takva sveki da je ne ureknemouser posted image

LO svaka cas_t kako izdrzavas toliko da ne vidis bebicuuser posted image ja moju gledam svaki mesec i ne bi valjalo manje od mesec tako je meni dr rekao. Miruj malo ako mozes, izgleda da su decaci nemirniji od devojcica po meni i moj decacic se vrti ne da mi da sednem ili legnem odma sutirauser posted image

Nimfa jos nista?

Trudniceuser posted image

< Poruku je uredio jovana jojo -- 25.2.2014 11:34:53 >

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:34:17   
Jole84
Mile kako bre nije živahna tema,ja jedva propratim koja je šta pisala user posted image
Cecana dobro nam došla user posted image
Tilia super ti je tiker user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:48:18   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Cecana

anima me koje ste analize radile do 12 nedelje,kad se radi dabl test a kad amniocenteza,i kad se radi horiocenteza-sad sam cula da je kumina drugarica radila horiocentezu.

Dabl se radi u 12. ili 13. nedelji. Amniocenteza se radi između 16. i 20.nedelje (najbolje 17./18.), a horiocenteza između 9. i 12.nedelje. Kod amnio se uzima uzorak plodove vode a kod horio plodove čupice tj. deo ovojnice od koje nastaje placenta. Prednost ove druge je što se radi ranije u trudnoći, prednost ove prve je što je nešto bezbednija od horio. Evo ti tema: HORIOCENTEZA


IZVORNA PORUKA: Klarita
NM, nema te 100 godina...Je l' ste ozdravili?

Jesmo. Klinci od juče u vrtiću. Vikend smo prelutali, malo kod baba i deda, malo sa društvom do igraonice, a u nedelju kod prijatelja u BG na ceo dan. Meni krenule opet edukacije, juče do PA, sutra opet. I tako... Pokušavam da nešto štrebam u međuvremenu. Iskreno, ne znam gde mi dan prođe. Npr. juče sad došla iz PA, pokupila Kaću odvela u muzičku, došla kući oko 20h, jela i otišla da spavam, iskreno. Danas ih kupim iz vrtića oko 14h, oko 17h je vodim na neki rođendan, mm preuzima Kolju a ja odoh na Mama klub.


IZVORNA PORUKA: Jole84
Ja bila na kontrolu kod državnog dr,dao mi upute za ks i briseve,sve je ok,bebi je kilo i 350 gr,mada kaže da je nedelju dana manja nego po zadnjoj menstruaciji. To je pretpostavljam u redu,jer mi je verovatno O bila kasnije?

Meni i Kaća i sad beba imaju VTP oko 6 dana kasnije nego po m. U oba slučaja je o. bila kasnije. Sa Kaćom sam se tako i porodila. Taj prvi EUZ ti je najmerodavniji, toga se drži.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:52:31   
Jole84
NM ženooo kako postižeš sve user posted image Bitno da ste ozdravili svi,pu pu pu.
Pretpostavila sam da je do O,nego ovaj moj dr čisto da tropne nešto.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 11:58:59   
Ushtipak
Ydravo svima! Bili smo juce na UZ, bebac ima 2450 grama i kosicu, isti je kao njegov brat. Jedino ima prosirenje uretre, obostrano, ali dr kaze da je to kod decaka cest slucaj u stomaku, jer zbog polozaja ne mogu da se ispiske do kraja i resava se samo od sebe kad se rodi. Ali u svakom slucaj ce pratiti. Ostalo je ok user posted image
Ana, Fideliti, Cecana, dobrodosle!
Ana, osim folne kiseline i uravnotezene ishrane, ne trebaju ti trudnicki vitamini pre 12. nedelje. Beba koristi te elemente iz tvoje krvi, ali s obzirom na njenu velicinu od par milimetara, u pitanju su mikroskopske kolicine. Uzimanjem vitamina u tako ranoj trudnoci, ja sam sebi napravila opstipaciju od viska gvozdja, pa prosto upozoravam! A pritom hoce i da izazivaju mucninu, pa ako se odlucis da ih ipak pijes, nemoj ujutru na prazan stomak nego, recimo, uz rucak.
Cecana, jel ti dr predlozio iz nekog razloga da radis sve te testove, ili samo pitas jer bi da odradis sve sto ima u ponudi? user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 12:01:41   
Mille
Jole moguce je da mi je malo dosadno na poslu, jer posla nema, pa se sve nadam da ce ovde stalno nesto da se pise :) Ni ja nisam mogla u jednom momentu da pohvatam ko sta gde pise, ali sad sam u toku, pa mi lepo.
NM svaka cast za tempo. Bas si efikasna.
Meni moj dragi otisao na skijanje i sad mi nekako dani sporo prolaze, a pogotovo noci, kad se probudim da odem da piskim pa ne mogu da zaspim, nemam koga da zagrlim, smrc. Iako sebi pravim raspored da budem sto aktivnija :)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 12:15:18   
Torbica
NM user posted image
Jel treba prevoz veceras?user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 12:57:41   
Ana13
Hvala na cestitkama,dobrodoslici i savetima user posted image
Nastavljam onda samo sa folnom.
Zvao me jutros tata da vidi sta radim,a ja se grizem za jezik...rekla bih mu,ali smo se mm i ja dogovorili da im kazemo za vikend. Vec su moji zvali roditelje mm na rucak za vikend povodom preseljenja u novi stan,pa nam je to odlicna prilika da svi budu na okupu.Ali kako cu ja da izdrzim do tad user posted image
Imam zelju da svakom na ulici (i poznatom i nepoznatom) kazem da sam trudna user posted image A mm se vec raspricao sa mojim stomakom,a ja tek sutra ulazim u 5 nedelju user posted image


< Poruku je uredio Ana13 -- 25.2.2014 12:59:23 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 13:03:13   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Torbica

NM user posted image
Jel treba prevoz veceras?user posted image

Ako se nudis... user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 13:12:00   
Torbica
Naravno draga, u 17 i 45. Ljubim
Poljubac svim stomacicima!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 13:22:37   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Ana13


Imam zelju da svakom na ulici (i poznatom i nepoznatom) kazem da sam trudna user posted image A mm se vec raspricao sa mojim stomakom,a ja tek sutra ulazim u 5 nedelju user posted image



Da rastrubis svima user posted image tako i ja u prvoj trudnoci user posted image
Ali sacekaj vikend, pa da bude user posted image

NM, sad uzivancija, puj, puj, puj...dosta virusa za ovu godinu!!!
Jole, Mille i o stale... user posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 15:02:36   
Fidelity
Hvala svima na toploj dobrodoslici!user posted image Postavih tickere, nadam se da sam ispravno to uradila.
Pročitah vic pre dva dana pa moram da i vas nasmejem- porađa se Crnogorka, muž Crnogorac prisustvuje porođaju.
Tokom porođaja pada u nesvest jedno deset puta..Konačno, sestre ga bude i kažu
"Cestitamo, postali ste otac" "
"Sta sam dobio?"
"Cerku"!
"Uh, dobro je, da se ne muči 'vako kao ja"

user posted image

Inače, popodne idem na kontrolu kod svog doktora kod koga idem privatno. Jedva čekam da čujem koliko je beba teška jer u Domu zdravlja se to na UZ ne vidi. Krajem januara bio je tezak 2100.g.
Rekli su mi da je dugacka beba..I sestra mu je rođena dugacka- 58cm..a ja sam mala zena pa su se svi tada poslogiravali user posted image



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 15:53:41   
Mara1986
Klarita zbog tebe će nas spaliti obe user posted image
Da sam znala pa da ćutim user posted image
Izvinjavam se administratorima ali vi znate da ja ne razmišlam previše user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 16:30:42   
Mille
Sad mi vozac autobusa nije hteo naplatiti kartu. Pitao me je da li sam trudnica. Srce mi nikad nije vise poskakivalo od srece. A i beba skakuce. Ulepsao mi je covek dan. A GSP Novi Sad inace trudnicama naplacuje karte. Kaze on meni - kod mene trudnice ne placajuuser posted image

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 16:33:22   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: Mille

Sad mi vozac autobusa nije hteo naplatiti kartu. Pitao me je da li sam trudnica. Srce mi nikad nije vise poskakivalo od srece. A i beba skakuce. Ulepsao mi je covek dan. A GSP Novi Sad inace trudnicama naplacuje karte. Kaze on meni - kod mene trudnice ne placajuuser posted image


E vala svaka mu čast! user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 17:21:41   
Klarita
Mille user posted image

Maro, user posted image nece, bre...valjda, user posted image
ja sam kao malo dete user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 17:28:50   
Cecana
Hvala vam devojke na odgovorima i dobrodoslici.
Ana polako sa objavama, jeste da ce svi da se obraduju ali i odmah pocinju saveti, radi ovako,nemoj onako,ovo ti valja,ovo ne valja.
Mi smo u prvoj trudnoci rekli svima cim sam ugledala user posted image , sada smo rekli samo najblizima, ostalima cemo verovatno reci kad pocne stomak da se vidi.user posted image ,verovatno malo i iz straha sto smo godinama pokusavali, a kod prvog je bilo brzo.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 19:03:04   
Mille
Ja nisam bila za to da odmah svima objavimo da smo trudni. Htela sam da sacekamo makar do prvih otkucaja srca na UZ-u. Medjutim, mokak je toliko bio ushicen i tuznim pogledom mi rekao, nemoj mi oduzimati ovu radost. Istog momenta smo krenuli svima da javljamo, bila sam u 6. nedelji :-)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 20:10:37   
dunja RR
A mi u 6. mesecu tel po nekom sada kažemo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 22:54:11   
degu
Jel moguće Dunja? user posted image Kad ideš na kontrolu da otkrijemo tog dečkonju više?
Šta radite drugarice?
Mi smo rekli svima čim je potvrđeno na UZ i odmah sam otišla na bolovanje user posted image
Uštipak bravo za velikog bebca user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
25.2.2014 23:26:08   
pocahontas
caaaao zene!

nisam pisala sto godina, ne mogu sad sve da pohvatam, bas mi konfuzno kad je ovako jedna tema...zelim laku trudnocu svim novim user posted image

ja ni prvi put ni sada prva tri meseca nisam sirila vest, prvi put bukvalno samo roditeljima i najnajblizim prijateljima, sad malo sirem krugu ljudi, al opet ne svima...

inace, fasovala sam hemoroide, prvo nije bolelo, onda je pocelo da boli, a sada i krvari user posted image bas me to deprimira, ne mogu ni da sedim, zato i nisam pisala, samo cituckala sa telefona...

moram da se pohvalim, moja velika devojcica je konacno prohodala, sa punih 17m, vec smo se svi bili zabrinuli kad planira, dobili od fizijatra uput za vezbe i ona taj dan prohodauser posted image sad pocinje trcanje za mene, ali nema veze, samo kad je prohodala...

sve vasuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here