|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 16:49:03   
Jeltje
Cao drugarice user posted image

Nije me bilo neko vreme, iskreno, nisam imala nista novo ni pametno da pisem, a i stalno sam negde skitala, bilo je lepo vreme...pa sto u grad, sto na Adu, i onda nikako da nadjem vremena da na miru sednem i pisem. Ali, pratim vas sve vreme. user posted image

Ja sam isla na UZ pre nedelju i po i bilo je sve ok, takodje sam vadila i krv gde je gvozdje posle Totheme bilo u disproporciji sa niskim hemoglobinom, pa sam pauzirala nedelju dana i prekjuce izvadila ponovo i sada je hbg 119, a gvozdje 12...pa mi je rekao dr da to odrzavam sa jednom dozom gvozdja dnevno...Mada mi se smucila vise ta prica oko gvozdja. Od pre dva dana me uhvatila neka prehlada, pa me sada to smara...ali kad ste vi sve bile bolesne ja sam kulirala, sad me stiglo. Nije trsano samo nos curi i golica, kijam, ali nemam temp. i ne kasljem.

Lo je super, mrda se kao blesava, stalno me sutira. Mada mi se pre neki dan desilo da mi se nekako nabila u rebra i boleo me ceo abdomen...htela sam da odlepim. Valjda se posle vratila u normalan polozaj pa sam sutra bila ok.

I ja mislim da je ta joga za trudnice odlicna stvar i kajem se sto nisam ranije pocela sa njom, ali meni je problem sto nemam u kraju nego bih morala da putujem negde busom sto mi nije dobra opcija. Ali one vezbice u dz su mi sasvim ok i bas mi je lepo na njima.

Ne pitah vas da li pisete trudnicki dnevnik? Ja imam dnevnik podeljen po nedeljama pa svake nedelje pisem u njega sta se desava, a i tu lepim slicice sa UZ i moj stomak ponekad...mnogo je slatko i zanimljivo. A i bebi ce biti super kad poraste da ima za uspomenu. user posted image

Uschtipak, citam o tvom problemu sa rascepom misica, ako sam dobro shvatila user posted image ...Kako se to desilo i kako si to ustanovila? To su misici na stomaku?

Trcoslava RR, moram da pitam sto ste me izbacili sa spiska trudnica u trecem tromesecij? Nisam valjda nesto skivila pa me nema na onom spisku na pocetku teme...user posted image

Veeeeliki grl za sve user posted image



_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 16:53:07   
pari
Mille, hvala puno! i opis i sličice, super si! u pravu si skroz...mogu da radim te vežbice koje si navela...
I ja sam radila jogu 2 godine intenzivno pre trudnoće i zato mi tako nedostaje...
Kegelove vežbe smemo da radimo?

Lepterija, u pravu je verovatno tvoja dr, ali šta ćemo kad nas boli pa se brinemo da li je sve u redu... Ali slažem se da se treba opustiti nekako...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 16:56:17   
pari
Jeltje, baš super za dnevnik... ja vodim neki svoj dnevnik gde pišem misli, kako se osećam, šta radim, ali vidiš ne kačim sličice sa uz i moje slike, a jeste interesantno!
Ideš u školicu u DZ na brdu? od koje nedelje se kreće? pošto ću i ja tu...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 17:03:52   
degu
drugarice user posted image
Imate temu joga u trudnoći i vežbe, valjalo bi tamo da pišete, ovde će se zagubiti.
Imperijal bravo za momke user posted image
Milice drži se, još malo i biće bebice s tobom user posted image
Današnji dan baš neki tmuran, jedva čekam proleće :)
Ja isto pišem dnevnik, al isto tako ako imam baš nešto naročito da napišem ili svoje misli, imam mesta da nalepim sličice, to sam i planirala, jedino mi je žao što nisam lepo podelila po nedeljama ali i ovo će biti lepo :)

< Poruku je uredio degu -- 5.3.2014 17:05:20 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 17:08:00   
Ushtipak
Jeltje, ne znaju sad tacno da li je kila ili rascep misica, ali neku rupu imam, pa cemo videti kad se porodim sta je i kako je. Kod izvesnog broja trudnica, neki kazu i do trecine, misici trbusnog zida koji idu celom duzinom od stidne kosti do rebara rastegnu se previse tokom trudnoce i porodjaja i malcice se rastave na sredini. Duz one linije koja potamni kod nekih, linea negra, duz te linije se desava rascep. I to kod vecine spontano zaraste, ali kada je prevelika rupa ili kad se trudnica odmah izlozi naporima ili kad odmah navali na trbusnjake, cela stvar moze da se pogorsa, a ja to nisam znala, niti mislim da i dan danas bilo ko obraca paznju na to od nasih lekara. Nekih 4 dana posle porodjaja moze porodilja da se samopregleda i utvrdi da li ima rascep, a postoje i vezbe koje kasnije mogu bezbedno da se rade i pored tog problema. Izvinjavam se administratorima ako postoji tema diastasis recti? Prebacicu post tamo ako je ima, nisam je nasla.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 17:13:23   
degu
Da tačno znam za taj rascep, skoro ga svaka trudnica ima. I meni se pojavljuje.
Nisam znala da to tako može da ostane. Uštipak ako nema tema, otvori je, korisno je znati i imati vežbice koje mogu da pomognu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 17:20:36   
Jeltje
IZVORNA PORUKA: pariJeltje, baš super za dnevnik... ja vodim neki svoj dnevnik gde pišem misli, kako se osećam, šta radim, ali vidiš ne kačim sličice sa uz i moje slike, a jeste interesantno!Ideš u školicu u DZ na brdu? od koje nedelje se kreće? pošto ću i ja tu...


Draga, idem na BB i super je. Babica se zove Slava i mnogo je fina, slatka i pricljiva. Ima nekih..pa preko 55god. Vrlo je posvecena - svidece ti se sigurno. Obraca nam se sa "Deco, bla bla..." Termini su ponedeljkom i utorkom od 16h, a ostalim danima od 10h. Pocinje se kada si 28+1...te nedelje... i prvo se ide jednom nedeljno, a posle dva puta. Ima svake nedelje i predavanja na razne teme. Ja sam trebala jutros od 9h na neko predavanje, ali sam se samo okrenula na drugu stranu kad je zvonio sat...rano mi to od 9h user posted image




_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 17:23:13   
Jeltje
Uschtipak i Degu....Zaista je korisno znati o tome. Ja npr. prvi put cujem za tako nesto, a tek nisam imala pojma da to moze tako da ostane, pa da mora da se ide na operaciju. Vrlo zeznuta stvar. Cak nam ni na vezbama za trudnice to niko nije pomenuo kao moguce da se desi.

Omg, sta cu sve novo saznati u vezi trudnoce user posted image

Ushtipak, hvala ti puno na objasnjenju...user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 17:24:59   
Jeltje
A dnevnik sam dobila u Holandiji u nekoj radnji koja deli pakete za trudnice, pa je on bio u paketu i vec je napravljen tako da je podeljen po nedeljama i ima napravljena mesta za slicice...vrlo je slatka stvarcica. A ima i objasnjenje za svaku nedelju, sta se u kojoj desava sa plodom, jedino sto je na holandskom, pa ne razumem sve...

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 19:19:28   
Mille
Pari ja sam citala u onoj knjizi sta da ocekujete..da treba raditi Kegelove vezbe, svaki dan. Jako su korisne za sve sto sam vec navela, a mislim da zaista mogu da uticu i posle porodjaja na misice.


_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 19:54:24   
Fidelity
Ma da, Kegelove su super i za porodjaj jer moze da se izbegne cepanje a posle porodjaja se tako zatezu karlicni misici koji budu mnogo slabi jer se istegnu na porodjaju. Samo sto se ja bas slabo setim da ih radim.


(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 22:17:14   
dijana1*
Mille prebacila sam post u temu joga u trudnoci pa mozete tamo da piset_e user posted image

Veliki user posted image za sve okruglice user posted image

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
5.3.2014 22:58:16   
dunja RR
Drugarice user posted image

Stigosmo iz školice, bilo je opet dobro predavanje, ovaj put vezano za ishranu. Jedva postižem, ali nastavljam, dokle budem mogla.

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.3.2014 0:54:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 0:36:51   
Dani.kv
Drugarice samo da vam mahnemo. Hronicno sam umorna i neispavana

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:26:12   
Fidelity
user posted image
Dobro jutro...izvolite..
Ja danas u 15 h na kontrolu, jedva cekam.
A dan je za dremanje i gledanje filmova dusu dao..Ko moze..

Juce procitah negde kako ne valja kad je posteljica na prednjem zidu, sto je sad kod mene slucaj, jer se beba ruzno namesti na porodjaju pa se zena pocepa..Prosli put je bio zadnji zid i sad nemam pojma ima li ovo stvarno veze sa istinom.user posted image Pitacu dr. danas..Ja znam da je beba okrenuta glavicom ..

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:31:43   
superm
Fidelity, sad videh na tvom tickeru da je razlika izmedju dece mala. Bravouser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:33:46   
pari
IZVORNA PORUKA: Jeltje
Draga, idem na BB i super je. Babica se zove Slava i mnogo je fina, slatka i pricljiva. Ima nekih..pa preko 55god. Vrlo je posvecena - svidece ti se sigurno. Obraca nam se sa "Deco, bla bla..." Termini su ponedeljkom i utorkom od 16h, a ostalim danima od 10h. Pocinje se kada si 28+1...te nedelje... i prvo se ide jednom nedeljno, a posle dva puta. Ima svake nedelje i predavanja na razne teme. Ja sam trebala jutros od 9h na neko predavanje, ali sam se samo okrenula na drugu stranu kad je zvonio sat...rano mi to od 9h user posted image

hvala draga! super, jedva čekam! kad si se prijavila za školicu? koliko unapred?

< Poruku je uredio pari -- 6.3.2014 8:34:10 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:35:07   
pari
IZVORNA PORUKA: Mille
Pari ja sam citala u onoj knjizi sta da ocekujete..da treba raditi Kegelove vezbe, svaki dan. Jako su korisne za sve sto sam vec navela, a mislim da zaista mogu da uticu i posle porodjaja na misice.

Mille, moram krenuti da ih radim koliko već danas...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:45:09   
Klarita
Devojane, mah, mah user posted image Kod nas ne prestade kisa od preksinoc user posted image
Mara je nema, sta se dogadja?
Jole?
Jeltje user posted image bice ta prehlada ok...samo odmaraj i uzimaj dosta tecnosti.
Milica Cica, napisa post i "ode" user posted image kako si, javi se...
NM, je l' ste bolje?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:48:48   
Fidelity
Superm, hvala na podrsci.user posted image .Iskreno vecina ljudi nas obeshrabruje pitanjima sta nam je to trebalo i kako cemo sa dve bebe .
Ali ne damo se. user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:52:28   
superm
Ma, da, bice drugari...user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 8:55:46   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Klarita
NM, je l' ste bolje?

Nicht. Sad smo od dr, kod Kaće se iskomplikovali, sad je upala pluća.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 9:01:34   
Klarita
WTF user posted image ? Injekcije?

user posted image svo cetvoro...i saljem vam puno pozdrava, da nam sto pre ozdravite!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 9:28:10   
buba m
Samo da mahnem svima i da vas pozdravim. Ne pišem jer nema ništa novo ali vas čitam redovno!user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 03/14 [chat ]
6.3.2014 9:40:59   
Milica cica
Jutro devojke, evo i nasuser posted image Danas idemo na kontrolu da vidimo kakvo je stanje.
Dani user posted image grli i ljubi bebane. Vik se nije još javila na RR?
Ostale ženice user posted image

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here