|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:31:02   
gaganele
mislis otpadne prst....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:32:06   
pepeljuga
nisam sigurna da cu koristiti samo pavlovicevu ali zar nisu generacije i generacije mama koristile iskljucivo nju i kosili i svi smo ispali super user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
salim se, postoji toliko toga pa svako moze da nadje sta mu odgovara, zavisi sta kome prija i sta voli. recimo meni je jekoderm stvarno super, odlican je za mnogo toga, ne samo za opetkotine ali, dragi boze, taj miris je grozan, bas ne bih mogla da ga mazem bebi user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:33:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gaganele

tasha velika razlika je da se koristilo za lecenje oka i da je  novo istrazivanje shvatilo da nevalja samo se kod nas jos koristi u hrvatskoj i svugde drugde je zabranjeno zato kazem.... nazalost kod nas jos nije...user posted image mislim ako neko ne voli jekoderm da je bolje koristiti ciste cinkove kreme


Nije "se koristilo" nego "se koristi". MM je optičar, sada završava fax, radi u struci već godinama, i koristi se.

A zinkove kreme, čiste, nikada ne bih mazala detetu, sem ako nema ojed. Jer, kada se Luki pojavio ojed na licu, savetovano mi je (drugarica, ne lekari) da mažem zinkovu kremu, i njemu se nakon jedne - dve upotrebe toliko osušilo lice, da sam mu mesecima posle pokušavala srediti lice Pantenol mašću, i iskreno - nisam uspela. Čim je malo hladnije, njemu je koža na obrazima kao šmirgla.

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:34:56   
gaganele
mame jesu koristile ali procitaj clanke kazu da kod nekih beba moze da izazove sterilitet....a toga kod nas ima na pretek, pa ne znam da li vredi rizikovati.....cuti kad skinem bebu mirisi na tunjevinu...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:35:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gaganele

mislis otpadne prst....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Da. user posted image A moj sin još uvek ima piška! user posted image

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:35:44   
prase
Prvi put cujem da je borna kiselina opasna ili stetna... Meni je kao klinki borna krema sa AD kapima bukvalno spasila kozu od nepoznatog koznog oboljenja. I dan-danas je koristim. Pojavilo mi se to opet u prosloj trudnoci, rekose da mogu slobodno da mackam ako hocu jer nije stetno. I mazala sam. Kada odem kod mame i ne ponesem Pavlovicevu kremu, onda Urosu namazem guzu bornom kremom umesto nje i ne mislim da gresim user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:35:51   
gaganele
koda nas se samo koristi...a to mi bas i nije merilo..

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:37:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gaganele

koda nas se samo koristi...a to mi bas i nije merilo..


Pa neće biti da je SAMO KOD NAS, jer na faxu mog muža predaju profesori iz Kardifa.

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:37:34   
gaganele
ne znam stvarno svako ima svoj izbor, ,mozda onda bolje i pantenol nego  pavloviceva....

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:38:41   
gaganele
ja opet kazem nisam naucnik ne radim sa time govorim ono sto je objavljeno javnosti i sto ima na hiljadu sajtova da se vidi ako neko ne zeli da vidi to je njegovo...

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:38:51   
Anoniman
Nemoj ovo molim te shvatiti kao nešto lično protiv tebe, jer nije. Samo se ne slažem sa iznešenim. user posted image

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:41:14   
gaganele
OVO JE ZADNJE STO CU DA DODAM
Borna kiselina (H3BO3)
Borna kiselina se dobiva se iz prirodnih nalazišta isparavanjem kondenzata koji izlaze iz zemlje u vulkanskim predjelima ili taloženjem vodene otopine natrijeva tetraborata (boraks) s kiselinama kao što je, primjerice, klorovodična kiselina. Na tržištu dolazi u obliku 3% ili 2% otopine ili pak u obliku čiste krute borne kiseline. Čista borna kiselina je slaba kiselina, fini bijeli, mekani prah. Teško se otapa u hladnoj vodi, ali se zato dobro otapa u kipućoj vodi. Osim toga, borna kiselina se otapa u alkoholu i eteru. Može se otopiti i u vrućem glicerolu i to u velikim količinama, a nakon hlađenja takve otopine nastaje kristalinična tvar koju nazivamo boroglicerid. Boroglicerid djeluje jako kiselo.
Otopina borne kiseline se koristi za obloge kod ulceracija, erizipela i opeklina. Smatra se da djeluje na gljivična oboljenja kože i sluznice. Inhibira rast Candide albicans na sluznici, ali se ne smije koristiti kod beba! Upotrebljava se u obliku 3% otopine kao blagi antiseptik i keratoplastik. Može se koristiti i kao posip koji je zapravo 10%-tna smjesa sa talkom. Takvi posipi se ne smiju koristiti kod beba. Na tržištu se nalazi se i masti i kreme sa bornom kiselinom (borvazelin). Kod upotrebe borne kiseline mora se imati naumu da je moguća njezina resorpcija i toksično djelovanje osobito kod male djece. Prije se borna kiselina daleko češće koristila, međutim, danas je njezina upotreba sve rijeđa. Naime, prema nekim stručnjacima, ona uopće ne djeluje i sav učinak kojega ona ostvaruje jest tek placebo i privremeni osjećaj hlađenja na koži.

sa stranice http://www.farmakologija.com/materia/d_antiseptici.htm

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:42:48   
gaganele
naravno da ne shvatam.... user posted image ali mislim da je bolje sve proveriti pre koriscenja kao i ovo za flasice sto je bilo svuda u svetu ih zabranili a nama slali dok nisu potrosili rezerve user posted image


(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:43:32   
LillyT
Danas je manje - vise sve kancerogeno. Sta god da procitam sve je "ekoloski nepodobno" i "kancerogeno" pa se u tu svrhu preporucuje XYZ proizvod jer on bas to ne sadrzi (a sto je kompanija koja proizvodi taj XYZ finansirala istrazivanje, nema veze). Ne mislim da su ljudi ovde idioti i nazadni pa da u bolnicama koriste kancerogene supstance. Ja ne mogu da se kunem u Pavlovicevu jer mi je staz kako mame izuzetno kratak, ali mi je to svakako prvi izbor. Jekoderm je isuvise jak i nije mi za svaki dan da ga mackam po nekoliko puta (a da smrdi, smrdi)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:44:30   
Anoniman
I ovde žene acidi borici navode kao jednu od stvari koje su potrebne u kućnoj apoteci. I ovde (to je spisak ili sa Aksinog sajta ili iz školice, ne sećam se).


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:45:21   
gaganele
San Žike Pavlovića- dječja mast user posted image ožujak 16th, 2010 user posted image U poratno doba, netom po završetku drugog svjetskog rata, beogradski pedijatar Živorad Žika Pavlović radio je u domu za nezbrinutu djecu i ratnu siročad te posjećivao zbjegove pune klinaca. Zbog nehigijene i loših zdravstvenih uvjeta, na koži te dječice, često su se javljale upale, ranice, rane i ozbiljna oštećenja pa je dobri pedijatar odlučio napraviti univerzalno sredstvo za liječenje i zaštitu dječje kože.
Dvije su godine prošle dok nije bio zadovoljan recepturom i konačno je 1947. godine receptura za mast bila finalizirana, on ju je propisivao i prema njoj su ljekarne počele raditi i izdavati taj magistralni pripravak. Kako bi joj drugačije bilo ime nego Pavlovićeva mast. Kako kaže Žikin sin, Vojislav Pavlović, također pedijatar, sastav te masti nije se mijenjao od 1947. i uključivao je osam sastojaka u različitim omjerima: cink oksid, talk, otopinu borne kiseline, lanolin, vazelin, parafinsko ulje, vodu gorkog badema i destiliranu vodu. Žika je propisivao mast za zaštitu i liječenje dječje kože, poglavito pelenskog područja, a državne ljekarne su izrađivale tu originalnu recepturu sve dok se neka magistra nije dosjetila malo dodati malo oduzeti pa to dodano i oduzeto prepisati dalje svojoj prijateljici magistri u nekoj drugoj ljekarni i tako se receptura za originalnu Pavlovićevu mast polako deformirala do neprepoznatljivosti, a sve po principu pokvarenog ljekarničkog telefona. Stvar je rezultirala time da je svaka ljekarna u bivšoj Jugi imala svoju vlastitu „Pavlovićevu“ mast, recepturom sve udaljeniju od originala. Stari Žika Pavlović napustio je ovaj svijet ne zaštitivši svoj originalni patent jer nekako mi se čini, čitajući tragove o njegovu životu, da je jedini san dobrog pedijatra bio- zaštititi dječje guze. I da ga se ostalo baš nije previše ticalo. user posted image Međutim, dr. Pavlović nije računao na raspad Jugoslavije, nije računao niti na privatno vlasništvo, na privatizaciju ljekarni niti na nemilosrdnu i bezkompromisnu otimačinu kao posljedicu privatizacije. Nije računao na bezmoralni grabež. U opravdanom strahu da zaštiti i očevo ime i originalnu recepturu, na koncu, da zaštiti i svoje naslijeđe- gore spomenuti sin Vojislav kreće devedesetih u projekt zaštite imena i originalne recepture Pavlovićeve masti. I uspijeva nakon točno pedeset godina od kako je proizvedena prva mast po originalnoj recepturi, 1997. dobiti patent i zaštititi očev rad pod nazivom Originalna Pavlovićeva mast te započeti vlastitu proizvodnju tog proizvoda. I sve je super, sve je okej. Proizvodnja masti pod kontrolom Žikinog sina se zahuktava, posao se polako širi, otvaraju se nova tržišta pa tako i hrvatsko. Originalna Pavlovićeva mast ulazi u Hrvatsku preko velikog lanca drogerija koji je namirisao da bi se tu moglo raditi o dobrom biznisu jer još uvijek ima mama i baka koje se sjećaju slogana: „ Namaži Pavlovićevu i proći će!“. A ovo je, usput, ona originalna Pavlovićeva.
I tako kreće prodaja masti u Hrvatskoj sve do trenutka dok netko nije skužio da se u sastavu masti nalazi i borna kiselina. BUM! Kao bomba je puklo. Otopina borne kiseline i dječje guze, ružne riječi kao toksičnost i kancerogenost, borna kiselina koja se zabranjuje u dječjoj kozmetici na području Europske unije, borna kiselina koja se u Hrvatskoj ne stavlja u proizvode za djecu zbog straha od apsorpcije putem kože i posljedičnog trovanja. E, baš ta borna kiselina.
Nakon što je stvar pukla u medijima, mast je povučena iz naših veledrogerija. Vjerujem da je Žika Pavlović živ da bi psovao i Europu i Uniju i sve njihove propise i pravila sve u šesnaest, ali sin je odigrao kulerski i povukao mudar potez. Nastavio je proizvoditi Originalnu Pavlovićevu sa bornom kiselinom koju distrubuira u zemlje koje nemaju pravila i propise vezane uz uporabu otopine borne kiseline na dječjoj koži, ali i napravio novu verziju masti, prihvatljivu regulama Europske Unije bez borne kiseline i sa bisabololom. U svakom slučaju, better safe than sorry! I tako će to trajati još jedno neko kratko vrijeme, sve do trenutka kada Srbija uđe u Europsku uniju- tada će san Žike Pavlovića ugasnuti, originalna receptura se za djecu više neće smjeti proizvoditi , a sin će dalje proizvoditi neke druge varijante ove masti prihvatljivije Europi. Nema tu žaljenja, to je tako kako treba biti. Treba to prihvatiti jer je zdravlje djece na prvom mjestu. Nekako sam sigurna da je stari Pavlović bio upoznat sa potencijalnom štetnosti borne kiseline za klince, da je nikada ne bi niti stavio u originalnu recepturu. Ne znam, ali imam taj dojam jer mi izgleda ko neki dobar striček, taj Žika Pavlović…Neka mu je mirno tamo gdje jest sada, a mi ćemo ga se dolje sjećati svaki put kad spomenemo Pavlovićevu mast. Ma u kojem obliku i u kojoj recepturi ona bila.
Zaslužio je to dobri doktor usprkos Europskoj uniji. Idući put, moja varijanta „Pavlovićeve“ dječje masti- nabrusite molim gramske vage i inox posudice!

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:47:01   
gaganele
veruj mi taso imam ono pakovanje od litre jer sam i ja to procitala i koristila za pisu i oci  i kada je babica dosla rekla mi ni slucajno..user posted image

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:47:36   
Anoniman
Moraš pisati izvor na kraju texta, odakle si preuzela text, da ne bi Ringeraja posle imala problema. Da znaš za ubuduće. user posted image

Lupiću, npr:

Izvor: Blic ili blic.rs

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:48:59   
Anoniman
Aha, tako je i meni patronažna rekla da ni slučajno ne povlačim kožicu na piši, jer se onda javljaju urinarni problemi u pubertetu, pa smo onda sa Lukine 2,5 godine išli da mu čupaju kožicu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:51:17   
gaganele
user posted image
ako je tako dobra sto se izvozi samo ova sa naznakom bez borne kiseline.....

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:52:04   
gaganele
a ok, sorry nisam znala da mora

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:56:00   
Anoniman
Kako god. Ja nisam sterilna, moj brat nije starilan, moj muž nije sterilan, kao ni njegova braća, ni moja mama, ni moj tata, ni...

I ja nemam loša iskustva sa njom.

Ne vidim da je mom sinu otpao piško (niti mom mužu, za ostale muške članove porodice ne garantujem user posted image ), ne vidim da mom sinu visi glava sa vrata, a mazala sam mu vrat bornom kiselinom jer je bio hronično ojeden na vratu...
Sve u svemu, imam pozitivno iskustvo, i planiram da je koristim i sa drugim detetom (Pavlovićevu), ako je zbog borne kiseline ne povuku iz prodaje. user posted image

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:57:47   
Verus
Meni mama donosi ovu pavlovicevu, gore postavljenu.  Ja do sada nisam nista koristila.  Vec mesec dana-nemojte me kamenovati, nisam losa mamauser posted image naime, ona jede svaka 2 sata, nekad 3 i ja njoj SVAKI put promenim pelenu.  Noc, dan nije bitno.  I dete se (da kucam u drvo) jos nijednom nije ojelo.  Kupam je svako vece, tako da mislim da ne ostane dovoljno mokracne kiseline da joj ojede kozu....
Inace, ima neka krema ovde Desitin za bebinu guzu i upravo je sa 13% zinc oxidom-valjda to sto ti Tasha pricas...ali ovo je namenjeno samo za deo koji je u pelenama...

Ne znam, meni mama rekla da je mazem svaki put, a meni trulo da je trpam kojekakvim hemikalijama ako ne moram....

Jel Pavloviceva na bazi cinka?

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 13:58:59   
LillyT
Ta bez borne je sa kamilicom ili? Tu imam ja i boja joj je ocajna, neka zelena, bolesna user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kozmetika za bebe..
29.4.2010 14:06:55   
gaganele
ma ko sisa boju misim da je bitno da je dobra.....user posted image i ja nekad preskocim mazanje i isto mu cesto menjam pelene a pred noc ga namazem ali ga perem skoro svaki put...posto je na pocetku imao blago blago povisen br eserihije koli...al za 7 dana nista nije imao....ja nisam nasla tu pavlovicevu cim nadjem kupicu

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here